Skocz do zawartości

Kosmetyki samochodowe


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Potrzebuję coś do odświeżania (nie jak to pisze na opakowaniach do odgrzybiania) klimatyzacji i mam do wyboru:

-Klima doctor firmy K2 dokładnie TAKI

lub

-Klim firmy atas (tej samej co popularny plack) coś TAKIEGO

Dodam że tym klima doktor'em było już robione z rok temu i było średnio-dobrze więc teraz można spróbować coś innego i mam pytanie czy ktoś stosował ten "Clim" bo jeśli jest słabe to wole "Doktora" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Używał ktoś w/w pianki? Jak to działa w praktyce - dobrze usuwa zanieczyszczenia i odświeża, czy

> coś innego polecacie?

Ja polecam Prestone do tapicerki, ze szczotką. Jako jedna z kilku firmowych usunęła mi z jasnej tapicerki zacieki i nie pozostawiła po sobie nowych smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Potrzebuję coś do odświeżania (nie jak to pisze na opakowaniach do odgrzybiania) klimatyzacji i mam

> do wyboru:

Słyszałem, jednakże sam nie użyłem jeszcze, że dobry jest produkt firmy Wurth, który aplikuje się bezpośrednio do skraplacza (?- tu kurde nie pamiętam), ale to pewnie przez to jeszcze tego specyfiku nie użyłem. Jedna puszka 400 ml wystarcza na 2 razy, ale podobno jest to skuteczne.

Innym preparatem, który pewnie za niedługo kupię jest CarTechnic w Inter Carsie - o nim też słyszałem dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM taki oto środek, nazywa się on "Czyste plastiki" firmy Plak, ale widziałem je JEDYNIE na stacjach Orlenu. Przezroczyste opakowanie z atomizerem, płyn także bezbarwny. Koszt chyba 15,99 zł. W Poznaniu używają to na myjniach samochodowych, a na pewno na takiej, w której pracuje kolega kolegi i stąd o tym preparacie się dowiedziałem zlosnik.gif

Sposób użycia - testowany przeze mnie:

- wilgotną gąbką przecieramy plastiki

- psikamy preparat na plastiki

- 1 szlug - czekamy aż preparat zacznie się wżerać

- psikamy znowu

- wilgotną gąbką porządnie czyścimy plastiki

Efekt naprawdę dobry, szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w sprawie kosmetyków samochodowych udajcie się do kocosa ma koleś duzy wybór i potrafi profesjonalnie doradzić co się z czym je ,nie bedzie was naciagał tylko pomoze dobrać kosmetyki do waszych potrzeb naprawde polecam, efekty widać na autach forumowiczów i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Który wosk możecie polecić na zimę, żeby jak najdłużej wytrzymał? Nie zależy mi na super połysku

> (choć wolałbym, żeby nie wyglądało jak wysmarowane kupą borsuka), ale trwałość jest

> priorytetem.

Jeśli chodzi o trwałość to bardzo mocno rekomenduję Collinite # 476.

Efekt też nienajgorszy także polecam, będziesz zadowolony waytogo.gif

street mnie ubiegł bokser.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meguiar's Mirror Glaze #16

A ja właśnie chcę skończyć z turtlewaxami i kupić porządny wosk. No i się zastanawiam pomiędzy collinite 476, a meguiar's 16.

Mam samochód w kolorze jasno złotym (powiedzmy, że nowy), więc pewnie nie potrzebuję żadnych politur nabłyszczających tylko porządny trwały wosk. smile.gif

Więc który daje lepszy efekt? Który będzie lepszy?

I jeszcze jedno. Mam drugi starszy samochód, który już nie wszędzie ma oryginalny lakier, ale po polerce wykonanej przeze mnie z b. dobrym skutkiem.

Co można użyć na zimę - tego autka nie chcę doinwestowywać drogim woskiem. Co będzie tanie a wystarczająco dobre i długo się będzie trzymać lakieru? Może Formuła 1, może jakiś sonax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja właśnie chcę skończyć z turtlewaxami i kupić porządny wosk. No i się zastanawiam pomiędzy

> collinite 476, a meguiar's 16.

> Mam samochód w kolorze jasno złotym (powiedzmy, że nowy), więc pewnie nie potrzebuję żadnych

> politur nabłyszczających tylko porządny trwały wosk.

> Więc który daje lepszy efekt? Który będzie lepszy?

> I jeszcze jedno. Mam drugi starszy samochód, który już nie wszędzie ma oryginalny lakier, ale po

> polerce wykonanej przeze mnie z b. dobrym skutkiem.

> Co można użyć na zimę - tego autka nie chcę doinwestowywać drogim woskiem. Co będzie dobre i długo

> się będzie trzymać lakieru? Może Formuła 1, może jakiś sonax?

Odnośnie politur- możesz się mocno zdziwić jak zobaczysz efekt zastosowania politury nawet na jasnym- ja stosuję efekt suuuper

1003193e.th.jpg

#16 i 476 mają trwałość podobną - są bardzo wydajne

ja używam megs-a waytogo.gif

tu masz efekty na moim srebrnym waytogo.gif

klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odnośnie politur- możesz się mocno zdziwić jak zobaczysz efekt zastosowania politury nawet na

> jasnym- ja stosuję efekt suuuper

> #16 i 476 mają trwałość podobną - są bardzo wydajne

> ja używam megs-a

> tu masz efekty na moim srebrnym

> klik

Wiem, wiem, ja obecnie używam politury turtle wax gloss guard na jakieś mleczka turtle waxa i wiem co to daje.

Ale na poprzednim samochodzie (granatowym) efekt był dużo bardziej widoczny.

Czytałem wiele ciekawego na forum kosmetykaaut o tych właśnie dwóch woskach. Colli opisują jako trwalszy, meguiar jako bardziej świecący.

Ma ktoś podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jasnego lakieru pod wosk proponuje poorboys white diamond. Daje

Swietny efekt i z tego co widze na swim aucie to wosk sie dluzej trzyma po tym. Nie jest to najtansze, ale butelka starcza na bardzo dlugo.

Ja teraz nalozylem wosk r222, trzyma sie juz 2 miesiace, juz jakies 6kkm, ale teraz trzeba by go poprawic. Na zime to chyba najlepszy colli w tym przedziale cenowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem wiele ciekawego na forum kosmetykaaut o tych właśnie dwóch woskach. Colli opisują jako

> trwalszy, meguiar jako bardziej świecący.

> Ma ktoś podobne doświadczenia?

ja ponad 2 tyg. temu pierwszy raz użyłem Colli 476. Z tym drugim woskiem nie mam porównania. Na razie więc nie mogę ocenić trwałości tego wosku. Od woskowania raz umyłem auto wodą z szamponem, wosk trzyma się dobrze, bo woda nadal spływa jak po kaczce. Po nawoskowaniu błyszczał się całkiem ładnie, chociaż podobnie było po wosku sonax'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rękawicą mówisz... A mógłbyś rzucić jakimś linkiem?

> Do tej pory używałem szczotki, ale skoro rękawica to prosiłbym o polecenie czegoś dobrego.

ewentualnie można gąbką. Dobre są takie "nierysujące" z mikrofibry. Ja używam TAKIEJ i bardzo sobie chwalę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Niestety w zadnym sklepie u siebie nie mieli takiej.

> A mozesz zalatwic taniej?

> Pytam,bo kumpel myl do tej pory gabka i przekonalem go,ze gabka to nic dobrego.

Info poszło na PW, bo ten wątek do nie giełda smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle że choćby nie wiem jaka szczotka to i tak bedzie rysować lakier.

> polecam do poczytania ten temat i ten jeszcze

12 stron grinser006.gif, jakos przeczytalem i:

Ja nie spodziwam sie cudow.Mozliwe,,ze taka rekawica bedzie bezpieczniejsza,ale wkoncu samochod ma 10lat.I rysy chcac,nie chcac i tak sa(mniejsze badz wieksze)

Ale nie wykluczam,ze zakupie i taka rekawice(chocby z ciekawosci)

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dostępny u dealerów Toyoty/Lexusa za marne $15 (czyli pewnie z 50 PLN w Polsce):

dsc00698l.jpg

Użycie jest dość proste - wczołgujemy się pod samochód, podłączamy pod ujście wody z parownika i wstrzykujemy mniej-więcej pół pierwszej puszki do środka (druga osoba monitoruje czy nie wyłazi piana do środka samochodu. Odpinamy i czekamy ze 20 minut aż spłynie. Powtarzamy czynność. Znowu 20 minut przerwy na spłynięcie. Zakładamy 2 puszkę i jej zawartość wstrzykujemy. Znowu czekamy aż spłynie. I gotowe. Wszelkie grzyby, smrody itp. z klimy znikają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Gorąco polecam produkt firmy CarValet do usuwania smoły.

Nierozcieńczany, nakładany na lakier przez atomizer, spłukiwany razem ze smołą po ok. 1-2 minut.

Lakier jest czysty jak łza, ściągnięcie największych zabrudzeń jest dużym wyzwaniem, CarValet radzi sobie idealnie bez dotykania lakieru. Narazie nie zauważyłem efektów ubocznych.

klej1l.jpg

Podobnie polecam szampon do mycia auta

Bardzo wydajny, dość tani. Łatwo domywa duże zabrudzenia.

szamponzwos1l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> To ja może powiem czego NIE POLECAM:

> Czernidło K2 BONO BLACK

> Beznadzieja.

> Od samego nakładania, aż po efekt - zmarnowana kasa.

do czarnych plastików zewnętrznych polecam Nielsen S-A-S (Super A Sheen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Co polecacie.

> Jakis środek, żeby nie zostawiał nalotu i niezbyt agresywny(do dywanów).

> Taki, żeby można go było użyć w odkurzaczu piorącym.

> Dzięki za wszelkie rady.

> Pozdrawiam

> Krzysiek

Ja używam proszek karcher rm 760 i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i ma mega fajny zapach

> apc z meguiarsa sprawdz, lagodniejszy zapach, a nie zauwazylem roznicy w uzywaniu

w działaniu różnicy prawie nie ma, ale jest w stopniu rozcieńczenia do różnych powierzchni

Nielsen jest bardziej stężony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w działaniu różnicy prawie nie ma, ale jest w stopniu rozcieńczenia do różnych powierzchni

> Nielsen jest bardziej stężony

testowalem juz rozne apc i nielsen najmniej mi przypadl do gustu bo najbardziej smierdzi.

kupowalem zawsze koncentrat i sam sobie mieszalem wg potrzeb zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.