Skocz do zawartości

Kosmetyki samochodowe


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest wątek o narzędziach,

to może dodamy podwieszony wątek

o polecanych kosmetykach samochodowych?

Od szamponów poprzez woski, plaki,

aż do czernidełek do oponek...

Najlepiej w tytule posta podawać nazwę produktu,

a w poście fotkę, cenę

oraz wasze odczucia - polecam, nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zeby nie zdechło :

Meguiar's : Quickclay+DC step2 + Gold Class w płynie.

To pierwsze to glinka do oczyszczenia powierchni, dwójka to odświeżacz lakieru, na koniec wosk pół-syntetyczny.

Na forum meguiars spotkałem się z opinią iż woski syntetyczne nieco gorzej wydobywają głębię koloru na ciemnych

autach, stąd GC zamiast NXT.

Ładne opakowania, dość duża wydajność. Do gold class śmatka. Koszmarna cena (zrzuta z kumplem)

Ponieważ woskowanie jest tylko zabezpieczeniem wcześniejszych zabiegów zacząłem od usunięcia resztek

wosku koloryzującego turtle wax - aktywna piana na ręcznej, potem aktywna piana i customowy

program na myjni automatycznej (bez wosków, bez pochłaniaczy wody).

Na początek clay pokazał mi iż wcale nie umyłem dokładnie auta (resztki wosku, jakieś kawałki czegoś).

Nakładanie DC szło dość srawnie i muszę przyznać że do teraz lakier ma zdrowy połysk i wygląda lepiej

niż np stające obok mojego czarne auto kolegi z pracy myte na myjniach automatycznych.

Po DC kolej na GC. Wosk nakłada się dobrze, zdjęcie resztek jest OK. Niestety zbyt dokładne przygotowanie

powierzchni sprawiło że GC lub DC dostało się w niewidoczne "kratery" i zostawiło trwałe plamy.

Jeśli chodzi o trwałość powłoki nie była jakaś rewelacyjna. W skali 10 stopniowej trwałość wosku oceniam na 6.

Za wydobycie barwy, żywy połysk zarówno zaraz po, jak i 4 miesięce później zestaw oceniam na 9 ok.gif

Za cenę 3, czyli średnia ocena to 3. po wszystkim jednak jest potrzeba zastosowania czernidła do plastików,

tu już motip dał rade schować biały osad po wosku a co do trwałości nie mam zastrzeżeń.

Wosk GC ma chyba jak wszystkie wysokie wymagania co do temperatury - czyli ponury dzien bez słońca, lub

w ceniu około 20-25 stopni to dla niego optimum.

Wcześniej woskowałem koloryzującym turtle waxem color polish. Porównując kolor po meguiars z kolorem

turte waxa to tak jakbym szybę mył pastą do butów. Po TW miałem czarne auto, po meguiars prawdziwy czarny

metallic. Co do trwałości turtle wax wydał mi się trwalszy, choć ocena taka może być spowodowana faktem

iż tw było widać (czarny) a meguiars działa (wygląda).

Jak wykończę meguiarsy, to przetestuję coś co nie zostawia białych osadów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na forum meguiars spotkałem się z opinią iż woski syntetyczne nieco

> gorzej wydobywają głębię koloru na ciemnych

> autach, stąd GC zamiast NXT.

Uzywam NXT w plynie, mam takie oczucie, ze lakier nigdy nie byl tak czarny zlosnik.gif Ale jak wyczerpie zapas to zakupie GC i porownam ok.gif Jedno co mnie irytuje to chyba NXT poprawia elektryzowanie sie auta, po tym jak go napastuje to momentalnie zaczyna ciagnac kurz frown.gif Wczoraj zrobilem auto Turtle Waxem i popatrze czy tez tak dzialam jak sciagacz kurzu wink.gif

> Na początek clay pokazał mi iż wcale nie umyłem dokładnie auta

> (resztki wosku, jakieś kawałki czegoś).

Mozesz przyblizyc tego claya ? Jak to wyglada to jakis plyn czy jakas pasta, a moze jakas kostka z czyms ? Wszyscy pisza, ze glinka, a mnie sie glinka kojarzy kiepsko z pielegnacja auta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceny w skali 1-10 podane w nawiasach []

1) Meguiars NXT w plynie - cena okolo 89PLN. Latwo sie naklada, latwo sie poleruje z auta. Co wazne dla posiadaczy ciemnych aut - nie pozostawia pylku, ani bialych osadow. Dosyc trwaly. Ladny efekt - lakier robi sie taki "landrynkowy" wink.gif W komplecie aplikator. [8pkt]

2) Turtle Wax PTFE. Latwo sie naklada, ale juz nie tak latwo sie spolerowuje - trzeba nakladac rownomiernie i nie za grubo, bo bedziemy mieli duuuuuzo polerowania. Zostawia mase bialego pylku. Wydaje mi sie, ze daje bardzo trwala powloke. Niestety nie jest najlatwiej gdy mamy ciemne auto - trzeba wlozyc sporo pracy, zeby usunac wszelkie pozostalosci tego co nalozylismy [6pkt] - malo pkt za bialy nalot i trudna scieralnosc.

3) Valvoline Eagle One - niezly jest, latwo sie naklada, latwo sie sciaga, nie pozostawia bialych osadow. Daje sliczny polysk jak NXT, ale nie "zaciemnia" koloru auta. Trwaly efekt, ale chyba mniej niz NXT, a na 100% krocej niz TW. W komplecie daja aplikator i sciereczke do polerowania. Cena ~ 69PLN. Zeby latwiej spolerowac polecam nalozyc preparat i odczekac godzinke lub wiecej - wtedy bardzo ladnie schodzi. [8pkt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozesz przyblizyc tego claya ? Jak to wyglada to jakis plyn czy jakas

> pasta, a moze jakas kostka z czyms ? Wszyscy pisza, ze glinka, a

> mnie sie glinka kojarzy kiepsko z pielegnacja auta

Clay to rzeczywiście coś co w dotyku przypomina glinkę/plastelinę.

Dość łatwo się ugniata w "placek", do poprawnej pracy potrzebne jest

dodatkowy środek zapewniające "smarowanie" albo "poślizg" nie wchodzący

w reakcję z glinką.

I tak na przykład motipowy bug remover powodował że glinka zostawiała

biały osad. Dołączony quick detailer (płyn ze spryskiwaczem) powodował bardzo

dobre ślizganie. Powierzchnia po przejściu claya jest zdecydowanie gładsza,

znikają różne zadziory wyczuwalne pod paluchem.

tu masz opis ze zdjęciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozostawia pylku, ani bialych osadow. Dosyc trwaly. Ladny efekt

Zdefiniuj tę trwałość ? U mnie mycie auta ręczne raz na dwa tygodnie,

Wosk tak po 2 miesiącach przestał wyglądać, politura trzyma.

EDIT - oceń użyte środki, no i które jakoś ci bardziej podeszły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prosze bardzo

Dzięki mistrzu waytogo.gif

Do reszty użyszkodników mała prośba zlosnik.gif

Nie spamujcie za bardzo w tym wątku...

Chciałbym aby wyglądało to podobnie do wątku o narzędziach,

który również jest podwieszony...

No to koniec spamu z mojej strony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdefiniuj tę trwałość ? U mnie mycie auta ręczne raz na dwa tygodnie,

> Wosk tak po 2 miesiącach przestał wyglądać, politura trzyma.

To zalezy gdzie myje i jak jadowitych srodkow dana myjnia uzywa, NXT np. trzyma sie dzielnie i daje efekt przez 3-4 mycia, Eagle One podobnie, a TW daje rade do 6 myc - widze, ze auto ma jeszcze polysk lepszy niz "naturalny" wink.gif Kiedys testowalem TW, a ostatni NXT i Eagle One, kwestia jeszcze subiektywnej oceny co uwazasz za efekt, bo jezeli chodzi o "skraplanie" wody to podejrzewam, ze i 10 myc nie zrobi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem opisać o rewelacyjnej piance do czyszczenia tapicerki.

STP Tuff Stuff się zwie. Dostępna na stacjach, w marketach itp.

Na jasnej podsufitce bez śladu i wysiłku usunęła żółte smugi dymu tytoniowego,

dobrze sobie też radzi z plamami na siedzeniach ok.gif polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oceny w skali 1-10 podane w nawiasach []

> 1) Meguiars NXT w plynie - cena okolo 89PLN. Latwo sie naklada, latwo

> sie poleruje z auta. Co wazne dla posiadaczy ciemnych aut - nie

> pozostawia pylku, ani bialych osadow. Dosyc trwaly. Ladny efekt

> - lakier robi sie taki "landrynkowy" W komplecie aplikator.

> [8pkt]

chodzi o ten cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis produktów Turtle WAX:

ZIP WAX - szampon z woskiem 500 ml myje dobrze,ale nie zachwyca, pozostawia zacieki niestety [5]

ZIP RINSE MAGIC - osuszacz do mycia [1] tragedia, lepiejnie zoatswiacaz zaschnie po umyciu bo pozostaja plamy trudne do usuniecia

A teraz dobre opinie:

COLOR MAGIC 300 ml - wosk koloryzujący w mleczku - świetny [10] użyłem czarnego

PTFE Premium Car Wax - wosk o podwyższonej twardości - polcam dlugo pozostaje na karoserii [7]

Gloss Guard -wosk zabezpieczajacy w formie oliwki [10] aczkolwiek widze ze w sklepie internetowym TWAX go nie ma już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastmal - wosk do auta - polecam, utrzymuje się dość długo, łatwo nałożyć, średnio łatwo polerować, trochę białego proszku i zostawia smugi na czarnych, matowych plastykach na długie miesiące, niestety [7pkt]

Pasta Tempo - polecam do odświeżenia lakierów aut kilku letnich, które przez ten czas wosku nie widziały, łatwo się dość nakłada, łatwo poleruje [8.5pkt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat smile.gif

No to ja się poprodukuję:

1. Autoland wosk koloryzujący. Ciężko się go poleruje (jak sie za dużo położy, to jest nie do wypolerowania), rysy kryje tak sobie, powłoka nie jest trwała, połysk nie jest jakiś powalający no.gif

2. CarPlan T cut - łatwo się nakłada, ładny połysk, dobra trwałość. Wada - nie można dopuscicdo zaschniecia bo mocno się wtedy trzyma (np jak w jakas szczelinę wleci) a poza tym zostawia biały pył. ok.gif

3. Shell płyn do kokpitu - bardzo wygodny rozpylacz (nie spray, tylko atomizer), nie zostają smugi, przyjemny zapach ok.gif

4. Autoland quick - spray, któy się osadza wszędzie, drażniący zapach (podobno to cytryna), wszystko się błyszczy jak psu jajca. Do niczego no.gif

5. Autoland quick mat- pomimo podobnej nazyw do poprzednika nie ma nic wspołnego- nie jest drażniący, nie jest błyszczacy. Przyzwoity za przyzwoitą cenę.

6. Nigrin Cockpit Lotion- trudny do dostania, ale bardzo dobry środek do kokpitu w mleczku. Nie jest zbyt błyszczący, jest trwały i naprawdę sliski, dobrze usuwa brud. Nie emituje żadnego wyczuwalnego zapachu. Ma tylk o2 wady- rozprowadzanie (na gładkich powierzchniach trzeba siętroche namachac, podobnie na zbyt dobrych tworzywach) oraz cena. Mimo tych 2 niedogodnosci uwaząm że jest super.

7. Nigrin Nano-Tec felgen..cos tam wink.gif - bardzo dobrze usuwa brud, pył z klocków, smołę. Cięzko dostępny frown.gifok.gif

8. Astat insekten Entferner ... czy coś tam- ładnie po nim odchodzą porozbijane owady, nawet jak parę dni przyschną- Autoland insect sobie z takimi gorzej radzi ok.gif

9. Autoland Blag- ładnie nabłyszcza opony i zapobiega parcieniu gumy. Są 2 - spray i pianka- wg mnie pianka lepsza, bo i ładniej wyglada efekt (nie ma wsciekłego połysku jak przy sprayu) i mniej roboty z nim jest - nie trzeba przecieraćscierą, nie zostaje na feldze osad do którego natychmiast lgnie kurz. Dobrze zapobiega parcieniu gumy- używam odkąd opony były nowe i boki nic a nic nie sparciały, a bieznika nie pryskam nigdy, to mi spraciał.

10. WD 40- dobre do usuwania smoły, a przy okazji coś posmarować można wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Plastmal

Dobrze się rozsmarowywuje i łatwo się poleruje auto, ale efekt szybkko znika, u mnie już po 3 dniach nie było go. Auto jednak przez te trzy dni wyglądało ładnie. [8p]

2. pasta K2, polerująca lub woskowa

Obie pasty mają podobne działanie, efekt niesamowity, auto świeci się jak psu jajca. Efekt polerki? Na zdjęciu poniżej. Bardzo łatwo sie rozprowadza i poleruje. Jedyny minus że dużo pasty wychodzi. [9,5p]

3.jpg

3. Polish car

Też dobra pasta, sprzedawana w mleczku lub w sprayu. W sprayu nie polecam, w mleczku i owszem.

Efekt utrzymyuje się długo, ale nie spełnia się przepowiednia o nieprzyklejaniu się kurzu do auta, oraz o schnięciu wody bez plam, co w przypadku pasty K2 jest oczywiste, a tu już nie. [6p]

4. wosk firmy Shell

Nakłada się łatwo, ale jak wyschnie to pozostaje biały proszek, trudny do usunięcia. Auto staje się miłe w dotyku, ale to jest woskowy standard. Auto się błyszczy, ale... tylko przez parę godzin, potem staje się matowe! Nie polecam, jeden z najgorszych produktów jakie używałem [2p]

LEGENDA:

10p = rewelka

0p = dno

oceniałem łatwość nakładania, efekt po wyschnięciu wosku, efekt po polerowaniu, efekt po paru dniach, czy auto jest miłe w dotyku, efekt przyczepności kurzu i wody i moje własne subiektywne uczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie polecam

> Wcale nie chce wysychać i daje połysk jak rozmazane masło.

A tom się zdizwił- nie próbowałem, ale znajomy mi polecał jakoby dawało piękny połysk icon_eek.gif

Tyż nie lubię takich co nie chcą wysychać- te to trzeba niestety maszyną traktowac. A może ten maślany połysk to efekt zbyt słabego wypolerowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat do odświeżenia tapicerki i wnętrza używam z powodzeniem ....mr.muscle do mycia okien.nie piorę tapicerki ,ale zraszam ją i po chwili wycieram flanelową lub bawełnianą szmatką.ewentualne plamy mocniej namaczam.efekt rewelacyjny waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może ten maślany połysk to efekt zbyt

> słabego wypolerowania ?

Hmm... hmm.gif,bez fałszywej skoromności muszę przyznać że po prawie dwudziestu latach dbałości o lakier moich samochodów,czuję sie w "temacie polerowania"...ekspertem foch.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... ,bez fałszywej skoromności muszę przyznać że po prawie

> dwudziestu latach dbałości o lakier moich samochodów,czuję sie w

> "temacie polerowania"...ekspertem .

nie jesteś osamotniony w tym temacie waytogo.gif

dbałość o auto i lakier przynosi satysfakcję użytkownikowi oraz bardzo ułatwia sprzedaż ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj znalazłem dość ciekawy artykuł o woskowaniu. Wyjaśnia on również

dlaczego wydawało mi się że wosk meguiar's jest mało trwały.

Otóż carnauba daje bardzo dużo jeśli chodzi o połysk, głębie itp, ale nie daje

takiej trwałości jak woski syntetyczne. Czyli carnauba - efekt, syntetyki - trwałość.

A zeby nie było offtopic, to wspomina tam się o produktach paru firm zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... ,bez fałszywej skoromności muszę przyznać że po prawie

> dwudziestu latach dbałości o lakier moich samochodów,czuję sie w

> "temacie polerowania"...ekspertem .

aaa no to skoro tak ,no to zapewne środek jakiś lipny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra to teraz ja opiszę swoje doświadczenia z kosmetykami:

1) Turtle Wax EXTREME NANO-TECH POLISHING WAX - nanotechnologiczny wosk samochodowy

279652956-nano_tech_plishing_wax.gif

Nie polecam, ma konsystencję mleczka, ciężko się nakłada, mocno brudzi plastiki... trwałość średnia, woda nie zawsze chciała spływać

2) Turtle Wax Platinum Car Wash - szampon

279652956-platinumcarwash.jpg

Polecam !! Ładnie pachnie, dobrze myje auto, po umyciu i przejechaniu palcem po lakierze nie czuć tłuszczu na aucie.

3) Platinum PROTECTIVE EXTRA GLOSS - długotrwała ochrona lakieru

279652956-platinum_pretective_extra_gloss.gif

Polecam, łatwo się rozprowadza - jest płynny, szybko schnie, prawie nie brudzi plastików, łatwy do wypolerowania. Auto stało po deszczu, jak tylko ruszyłem kropelki z maski zaczęły uciekać i już po chwili pięknie się wysuszył, bez zacieków

post-12317-14352487407792_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli carnauba - efekt,

> syntetyki - trwałość.

Ja robiłem punto koloru czarnego (mat) woskiem "klasycznym" firmy CAR JACK

Robi sie tym fatalnie i strasznie długo, pierw nakładanie, później rozcieranie gąbeczką i na końcu po jakimś tam czasie ściranie szmatką. Robota dla ludzi pragnących zobaczyć piękny efekt po długiej pracy. Nie mówie że nie da się tego zrobić innymi łatwiejszymi środkami, ale po tym wosku efekt "kropli na lakierze" utrzymywał się bez problemu przez 3 miesiące ... ok. 10 myć auta. Głebia koloru niesamowita serduszka.gif

Marea zieloną robie Car Planem, już raczej nie dostępnym, też dobry wosk, a może pasta woskowa, ale efekt o wiele krócej sie utrzymujący.

Obecnie do avensisa zakupiłem NIGRINA, nie robiłem nim jeszcze ale wygląda obiecująco food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywna piana Specjal Caros firmy Dolphin .Kosztowała 11zł wystarcza na około 10 myć zalezy od pory roku i wielkosci auta . Jes to moja pierwsza aktywna ale jestem zadowolony .Jak sie skończy kupie innej frmy na testy .Puszcza wszelkiego rodzaju brud łacznie z zaschnietymi owadami ,stosowana razem z myjka Boscha 110bar .Polecam

A co do wosku wyzej Car Jack miałem afekt może dobry ale rece idzie urwac grinser006.gif .Wole częsciej ale Formuła 1 lzej to idzie

279720484-SpecjalCaros.jpg

post-16601-14352487779264_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra to teraz ja opiszę swoje doświadczenia z kosmetykami:

> 1) Turtle Wax EXTREME NANO-TECH POLISHING WAX - nanotechnologiczny

> wosk samochodowy

> Nie polecam, ma konsystencję mleczka, ciężko się nakłada, mocno

> brudzi plastiki... trwałość średnia, woda nie zawsze chciała

> spływać

> 2) Turtle Wax Platinum Car Wash - szampon

> Polecam !! Ładnie pachnie, dobrze myje auto, po umyciu i przejechaniu

> palcem po lakierze nie czuć tłuszczu na aucie.

> 3) Platinum PROTECTIVE EXTRA GLOSS - długotrwała ochrona lakieru

> Polecam, łatwo się rozprowadza - jest płynny, szybko schnie, prawie

> nie brudzi plastików, łatwy do wypolerowania. Auto stało po

> deszczu, jak tylko ruszyłem kropelki z maski zaczęły uciekać i

> już po chwili pięknie się wysuszył, bez zacieków

dobrze, że w końcu ktoś ocenił te produkty bo się zastanawiałem nad nimi, aten 3 wosk to chyba kontynuacja świetnego gloss guarda,

już wiem co kupię następnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... ,bez fałszywej skoromności muszę przyznać że po prawie

> dwudziestu latach dbałości o lakier moich samochodów,czuję sie w

> "temacie polerowania"...ekspertem .

To pewnie pamietasz /jedna z pierwszych w Polsce/ pastę woskową pod tytułem S-1.

Wtedy to sie trza było narobić przy polerowaniu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TURTLE WAX

PLATINUM Tyre Dressing

żel do nabłyszczania i pielęgnacji opon

plat_tyre.jpg

efekt jest super - mokrych opon a do tego dlugo sie utrzymuje (w porownaniu do preparatu NIGRIN taki czerwono bialy w piance)- chroni przed brudem, kurzem itd. Bardzo ladnie sie konserwuje oponki na letnie/zimowe po sezonie. Nawet po deszczu widac ze brud nie przywiera tak latwo.

a4vs0.jpg

a3hp9.jpg

naklada sie dluzje niz te w spreju czy atomierze ale efekt jest lepszy a... sam gel ma ladny przyjemny zapach poziomek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE POLECAM:

Rainbow Wax.

Daje efekt masła, nie wysycha i trzeba praktycznie całość naniesionego specyfiku zebrać w szmaty. Lakier po nałozeniu nie błyszczy specjalnie. trwałosć średnia po 2 tygodniach krople na karoserii zaczynały sie"rozlewać". Ponoć służy do wszytskiego czyliż opony, lakier, plastiki. Do opon nie polecam bo: wchodzi w zagłebienia np. napisy i wydłubywać trzeba zapałką. Do plastików - nie nadaje się bo daje efekt póki nie wyschnie.

Oto oskarzony: f11ddd1e1a80d7a9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapomniałem - uwagi do produktów po kolejnym woskowaniu :

- Meguiars Deep Crystal Step 2 Polish zastosowany pod wosk daje fantastyczny efekt. Tym razem

z leniwstwa nie skorzystałem i żałuję. Pomijając kratery po kamieniach wypełnione białym czymś

opisane w poprzednim poście, daje świetny połysk tzw wet look.

- Czernidło Motip bumper black - jednak nie polecam. Zanim wyschnie (12h) zostawia szare smugi,

trwałość taka sobie. Wylewanie prosto z butelki powoduje kłopotliwą aplikację produktu.

- Mleczko 3M, niestety nie znam dokładnej nazwy doskonale usunęło swirle po polerce - wystarczyło

pare kółek szmatką, zero wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

dodam dwa produkty firmy CarPlan

1. Black Trim Wax -czernidło czyści i regeneruje zewnętrzne czarne elemnty plastikowe i gumowe. konsystencja gęstego mleczka-używałem głównie do zderzaków. Daje bardzto fajny efekt, można jednak sie troche pobrudzić więc lepiej czyścić w gumowych rękawiczkach smile.gif

OCENA 9pkt.

2. Triplewax metalilic -wosk do lakierów metalicznych i perłowych. Ma konsystencje mleczka. po nałożeniu szybko wysycha i robi się taki proszek. Według mnie daje mizerny efekt a przy kontakcie z plastikowymi elementami zostawia białe ślady. Ogólnie ręka odpada przy polerowaniu wink.gif

OCENA 4pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z Car-Planu:

1. T-CUT Color Fast - po raz pierwszy zastosowałem w leciwym maluchu. zlosnik.gif Auto wyglądało jak świeżo malowane. Potem już na każdym nowym samochodzie (fabrycznie nowym). Seicento po 4 latach i 100 kkm miało nadal lakier jak nowy. Polecam.

2. CarPlan Matt Dash mleczko do kokpitu matowe - niestety, według importera zostało wycofane rok temu z produkcji. W zamian oferują spray no.gif W ofercie zostało mleczko ale dające efekt połysku. Szkoda, bo nie lubię święcącej jak bombka choinkowa deski rozdzielczej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amway Silicone Glaze 10pkt/10pkt - polecam, łatwo się nakłada, długo utrzymuje daje świetny efekt - pomijam lakiery zniszczone (bardzo zmatowiałe) - tamte polecam wpierw Tempo, a potem Amway. Do kupienia na alledrogo w okolicach 30zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Usuwamy zarysowania

Jako ze w czasie zimy gdzies na parkingu (nawet nie wiem kiedy bo wyszlo przy myciu) jakas wrrr.gifangryfire.gif zarysowala mi blotnik/zderzak a wygladalo to paskudnie cos trzeba bylo zrobic.

Do tablicy wezwani zostali:

-NeoClean

-Abel Auto

-Carplan Tcut Scratch Remover

-Carplan Tcut Color Fast (granatowy)

Wyniki byly nastepujace - abel i neoclean - niespecjalnie sie spisaly (moze przydala by sie mechaniczna poleraka?). Carplan scratch remover + polerka tcut color na sam koniec dala wyniki jak na foto (sa przed i po). Tak ze przy okazji zrobilem kilka innych i rownie ladnie zeszly.

Moze ktos mial doswiadczenie z innymi rownie skutecznymi pastami?

4980c8009e482bf0m.jpg fecc38d5c2ed455cm.jpg 66b88f563b753296m.jpg 902bed3e2b238095m.jpg 59ac9175573a9499m.jpg c608af79684251c6m.jpg 43d70315a37b1beem.jpg 3f3cc03efd701e99m.jpg 1da573a742f419cam.jpg 21ebaf90900ab3a5m.jpg 58f7c40a8e6b6aa2m.jpg a2b23c7329ffb900m.jpg d821773a36e2dc7am.jpg 22890d7fdda568f5m.jpg 4e67621297717fa5m.jpg d29adf1cf6e1a64fm.jpg 6f2941d990eff0ecm.jpg efc5baed6dac3067m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktywna piana Carvalet z woskiem dostępna na allegro oraz w tym sklepie klik Cena za litr około 15zł. Wcześniej testowałem Dolphina. Według moich odczuc Carvalet jest troche słabszy, ale wystarczający . Za to w moim odczuciu nie wysusza tak lakieru jak Dolphin, łatwiej wytrzec go mikrofibrą. Lakier nieżle sie świeci . Wiec coś tam chyba tego wosku jest. Ogólnie jestem zadowolony.

av1n5c.jpg

2lkupfl.jpg

5dp25l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znacie dobry środek do czyszczenia tapicerki?

Pozdrawiam

Rafał

> Aktywna piana Carvalet z woskiem dostępna na allegro oraz w tym

> sklepie klik Cena za litr około 15zł. Wcześniej testowałem

> Dolphina. Według moich odczuc Carvalet jest troche słabszy, ale

> wystarczający . Za to w moim odczuciu nie wysusza tak lakieru

> jak Dolphin, łatwiej wytrzec go mikrofibrą. Lakier nieżle sie

> świeci . Wiec coś tam chyba tego wosku jest. Ogólnie jestem

> zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.