Skocz do zawartości

Kosmetyki samochodowe


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

> testowalem juz rozne apc i nielsen najmniej mi przypadl do gustu bo najbardziej smierdzi.

> kupowalem zawsze koncentrat i sam sobie mieszalem wg potrzeb

mi tam akurat zapach nielsen'a kompletnie nie przeszkadza (całkiem przyjemny jest) ale wiadomo - kwestia gustu

a jeśli chodzi o rozcieńczenie, to wszystkie APC się rozcieńcza w zależności od czyszczonej powierzchni, nie spotkałem się jeszcze z możliwością zakupu już rozcieńczonego APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

> Czy coś warto kupić z tego stafu?

Koncentrat płynu do spryskiwaczy nie jest zły - jeśli lubisz się bawić w rozcieńczanie.

Środek do czyszczenia felg PODOBNO zły nie jest (sam nie testowałem, ale opinie ma podobne do ATACKU do felg).

Wosku nie ma sensu kupować.

Ja osobiście planuję sobie kupić jedną buteleczkę płynu do felg, wypróbuję chyba pastę do czyszczenia rąk.

Jeśli będzie (bo nie widzę go w gazetce) - wezmę też olej silikonowy, bo fajny był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koncentrat płynu do spryskiwaczy nie jest zły - jeśli lubisz się bawić w rozcieńczanie.

> Środek do czyszczenia felg PODOBNO zły nie jest (sam nie testowałem, ale opinie ma podobne do

> ATACKU do felg).

> Wosku nie ma sensu kupować.

> Ja osobiście planuję sobie kupić jedną buteleczkę płynu do felg, wypróbuję chyba pastę do

> czyszczenia rąk.

> Jeśli będzie (bo nie widzę go w gazetce) - wezmę też olej silikonowy, bo fajny był.

ten koncentrat to się z kranówą rozrabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten koncentrat to się z kranówą rozrabia?

A to już zależy.

Jak się uprzesz to możesz i z kranówą.

Ale najlepiej z wodą demineralizowaną (jak masz szpetną wodę z kranu to Ci będzie jakieś osady pozostawiać sick.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie, mam takie pytanie. Jeżdżę blisko roczną Kia Ceed, co kilka/kilkanaście dni myta jest na myjni automatycznej lub karcherem na stacjach BP.

Od czasu do czasu chciałbym aby nieco ładniej wyglądała. Polećcie jakiś wosk albo inne smarowidło aby nieco odświeżyć kolor i lakier trochę błyszczał ??

Żaden detaling nie wchodzi w grę, nie potrzebuję całej półki preparatów, chce tylko trochę odświeżyć lakier ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam ci SRP nie jest to typowy sam wosk. Dlatego przy twoich założeniach sie sprawdzi. klik

Dzięki Panowie, poszukam tego Twojego specyfiku ok.gif

Nie chce żadnych super preparatów, chodzi mi o szybkie nałożenie jakiegoś smarowidła. Pewnie zastosuje je ze dwa razy w roku. Na codzień nie mam czasu i za dużo jeżdżę aby dbać każdego dnia o czystość auta.

Nakładanie takiego preparatu jest jakimś specjalnym aplikatorem ?? Po nałożeniu trzeba polerować ?? Co najlepiej używać do takich operacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRP naklada sie na element i wciera kolistymi a nastepnie posuwistymi ruchami, stosujac nacisk, az produkt zacznie robic sie lekko matowy/pol przezroczysty. Nastepnie resztki wypolerowywuje sie mikrofibra. Aplikator przykładowo bawełniany klik Mikrofibra może byc zwykła byle czysta. Środek oczyszcza tez lakieer. Więc ważne aby go dobrze wpracować i miec kilka tych aplikatorów bo gwarantuje ci , że będzie sie zbierał na nich brud z lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mozecie polecic do czyszczenia jasnych plastikow?

Polecane sciereczki nasaczane do monitorow/plastikow komputerowych sie nie sprawdzily. Jakos nie chce mi sie calosci jechac benzyna ekstrakcyjna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co mozecie polecic do czyszczenia jasnych plastikow?

> Polecane sciereczki nasaczane do monitorow/plastikow komputerowych sie nie sprawdzily. Jakos nie

> chce mi sie calosci jechac benzyna ekstrakcyjna

ale chcesz czyścić czy zabezpieczać?

Jeśli czyścić to APC, jeśli zabezpieczać to czy interesuje cie efekt matowy czy błyszczący ? Nie ma znaczenia czy jasne czy ciemne plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale chcesz czyścić czy zabezpieczać?

> Jeśli czyścić to APC, jeśli zabezpieczać to czy interesuje cie efekt matowy czy błyszczący ? Nie ma

> znaczenia czy jasne czy ciemne plastiki.

czyscic.

a mozesz mi palcem pokazac to APC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> APC do koloru do wyboru, ja polecam Predatora. Mocno masz zbarudzone te plastiki ?

nie, ale mnie denerwuje pare miejsc ktorych nie moge domyc zlosnik.gif lubie miec czysto w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, ale mnie denerwuje pare miejsc ktorych nie moge domyc lubie miec czysto w aucie.

ja juz umyjesz to zabezpiecz to czymś zeby się znów tak szybko nie zabrudziło, a przy okazji ochroni to przed wyblaknieciem plastików, polecam aerospace protectant fajny srodek, daje satynowy efekt, deska nie świeci się i nie jest tłusta jak po plaku zlosnik.gif fajnie sie rozprowadza, ma wodnistą konsystencje, nie ma zapachu co wsrod tego typu srodków jest rzadkością, Nie kazdy lubi jak mu decha pachnie bananami wink.gif

Jesli lubisz marcepany i chcesz zaszaleć to polecam sensitive venus - miałem próbke i powiem, że jest mega spineyes.gif

zapomnialem jeszcze o PERL'u to chyba najbardziej wydajny i trwały srodek jaki mam, tą małą buteleczke mam chyba rok, konsystencja mleczka, zapachu nie pamietam tongue.gif

i jeszcze kultowa pozycja jesli chodzi o wnętrze, kazdy detailer chyba ma w swojej kolekcji natural-look'a , fajny kokosowy delikatny zapach, daje naturalny wygląd plastiku.

a jakbys chciał zeby sie nic nie swieciło i nic nie blyszczało jak psu .... to high endem jest protecton matt cena też jest high zlosnik.gif ale ponoć warto, może kiedyś sie skusze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> czy ktoś mógłby polecić jakiś preparat do zabezpieczania plastików zewnętrznych przed

> promieniowaniem UV, czy są takie preparaty?

http://showcarshine.pl/19-3-pielegnacja-tworzyw-zewnetrznych

GTECHNIQ - ma fajne produkty ale niefajne ceny zlosnik.gif

Perl na plastikach zewnętrznych słabo sobie radzi.

CG new look - mi najbardziej odpowiada, ale używam raczej na wewn. plastiki bo zewnętrznych mam strasznie mało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do niedawna jeszcze rządził wśród dressingów na plastiki zewnętrzne Nielsen S-A-S, ale niestety polski dystrybutor postanowił go wycofać (nie wiem, może za dobry był niewiem.gif )

Obecnie bardzo dobrze wypada Auto Finesse Revive - cena spora, ale jest meeeega wydajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> istnieje coś takiego jak wosk do szyb?

> chciałbym uzyskać efekt taki jak po zastosowaniu aquawax od autoglym'a na szybach, ale żeby to było

> jeszcze lepsze i przede wszystkim trwalsze.. polecicie jakiś sprawdzony środek?

pytanie po co woskować szyby ? żeby zwiększyć efekt hydrofobowy ? do tego są niewidzialne wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niewidzialna wycieraczka.

CV od 4Nano sobie chwaliłem.

Utrzymywał się kilka miesięcy (później musiałem wymienić szybę zlosnik.gif ).

Na nową nie zdążyłem jeszcze zaaplikować.

Produkty GTechniq też zbierają dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> istnieje coś takiego jak wosk do szyb?

> chciałbym uzyskać efekt taki jak po zastosowaniu aquawax od autoglym'a na szybach, ale żeby to było

> jeszcze lepsze i przede wszystkim trwalsze.. polecicie jakiś sprawdzony środek?

takie rzeczy tylko Rain-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie po co woskować szyby ? żeby zwiększyć efekt hydrofobowy ? do tego są niewidzialne

> wycieraczki.

Po to samo po co się woskuje lakier. Nie chodzi mi o niewidzialna wycieraczke. Chce żeby szyby były krystaliczne, lustrzane.. Tak że wszystko się odbija i prawie nie widać co jest za szybą. Taki efekt uzyskać można za pomocą wspomnianego przeze mnie ag aquawax ale to jeszcze nie jest to..No i słabo się trzyma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po to samo po co się woskuje lakier. Nie chodzi mi o niewidzialna wycieraczke. Chce żeby szyby były

> krystaliczne, lustrzane.. Tak że wszystko się odbija i prawie nie widać co jest za szybą. Taki

> efekt uzyskać można za pomocą wspomnianego przeze mnie ag aquawax ale to jeszcze nie jest

> to..No i słabo się trzyma..

Nie ma wosków typowo do szyb. Spróbuj przejechać szybę glinką, a potem jak możesz zainwestować to zestaw gtechniq G4 do doczyszczenia, a potem sealant G1 jak chcesz przyzwoite odpychanie wody i mega trwałości, albo G5, jak nie zależy Ci na trwałości powyżej 3 miesięcy, a na max odpychaniu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> A używa z Was ktoś AutoFinesse Tripple...?

> Bo mam dziwne zjawisko...gdy butelka postoi bez ruszania z kilkanascie dni, to z 1/3 zawartosci

> robi sie woda...

normalne zjawisko, składniki się rozdzielają

w przypadku wielu kosmetyków to występuje

dlatego też przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sąsiadowego drzewa w ostatnim czasie kapała sobie żywica no i lekko zakapała moje autko.. szybe, lakier itp.. zaschło to to i nie idzie niczym usunąć.. próbowałem WD40, masło i nic.. może lekko zmiękcza ale ogólnie masakra..

Macie jakieś środki, sposoby na usunięcie bez mechanicznego drapania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z sąsiadowego drzewa w ostatnim czasie kapała sobie żywica no i lekko zakapała moje autko.. szybe,

> lakier itp.. zaschło to to i nie idzie niczym usunąć.. próbowałem WD40, masło i nic.. może

> lekko zmiękcza ale ogólnie masakra..

> Macie jakieś środki, sposoby na usunięcie bez mechanicznego drapania?

glinka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.