Skocz do zawartości

Kosmetyki samochodowe


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

> Pies mi zaszczał fotel pasażera. Prałem fotele ale nadal czuć, czym się tego pozbyć?

Skuteczny jest preparat Mr Smell, przynajmniej przy moich się sprawdzał gdy się coś wydarzyło. Nie wiem tylko jak się sprawdzi gdy już to prałeś, używałam tego bezpośrednio nie po praniu ale chyba powinien tez zadziałać. Nie jest drogi więc można spróbować.

https://www.google.pl/search?q=MR+SMELL+...tml%3B600%3B600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcale nie jest, bo już go użyłem

O kurczę no to szkoda u mnie się sprawdził, używam też Vitoparu, może rzeczywiście pranie poglebiło problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pies mi zaszczał fotel pasażera. Prałem fotele ale nadal czuć, czym się tego pozbyć?

mój co prawda nie popuścił ale "łosia" strzelił zlosnik.gif Kanapa prana w domu ale smród pozostał w aucie. Dobrze poradził sobie sonax nuetralizator zapachów taki w zielonym atomizerze za kilkanaście złotych na Orlenie znaleziony wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Co zastosować jako "poślizg" do glinkowania ?

Wiem, że są specjalne preparaty ale w okolicy nie mam żadnego sklepu z takimi specyfikami a zapomniałem zamówić wraz z glinką w sieci.Czym domowym sposobem zastąpić taki preparat aby nie narobić więcej strat niż zysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zastosować jako "poślizg" do glinkowania ?

Wiem, że są specjalne preparaty ale w okolicy nie mam żadnego sklepu z takimi specyfikami a zapomniałem zamówić wraz z glinką w sieci.Czym domowym sposobem zastąpić taki preparat aby nie narobić więcej strat niż zysków?

 

Doda z szamponem zrobi tą samą robotę co QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę to będzie kosztować jak Doda ma wykonać robotę ;)

 

A na poważnie, najzwyklejszy szampon samochodowy wystarczy?

 

Dopiero teraz się zorientowałem  ;)

Woda z szmponem i doda z głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz się zorientowałem  ;)

Woda z szmponem i doda z głośników

 

Co kto lubi. Dodę można sobie pooglądać, ale słuchać, zwłaszcza w robocie przy aucie, to wolę Marylę, Urszulę czy Korę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stosował ktoś IronX na całe nadwozie?

 

Na całe nie i nie ironx tylko sporo tańsze TenziPrix.

Myłem tym błotniki i drzwi poniżej listew. Warto jeszcze mieć Prickbort'a na smołę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli warto? Kolor mam taki:

 

IMHO warto, ale to dopiero początek... do zestawu dołóż jeszcze IPA lub zmywacz silikonowy przed samym nałożeniem wosku.

A co z korektą przed woskowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Dostałem paczkę z GYEON Q2M WetCoat.

Umyłem samochodzik, spłukałem i naniosłem preparat - w niedużej ilości dla spróbowania.

 

Auto spłukałem, wytarłem i efekt jest słaby :(

 

post-134198-0-51945400-1439882860_thumb.jpg

 

Co robię źle i ewentualnie jak naprawić to co już zrobiłem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie bolało :)  . Ręczną korektą dużo nie ściągniesz ale lakier na pewno odżyje. 

 

Dokupiłem do zestawu Megsa UC+ pad tricolor+mikrofibra.

 

Plan mam taki:

- mycie

- Prickbort 124

- IronX

- mycie

- glinka

- mycie

- IPA

- UC

- wosk

 

Dobre? Nie za dużo mycia? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowałam sobie zestaw na weekend:

9449bf7e766c.jpg

 

 

Potrzebuję trochę podpowiedzi od Was bo nie wiem do końca czy dobrze myślę:

1) Mycie

2) Ironx na felgi i nadwozie (tylko na felgi bez rozcieńczania? Czy koła zdjąć z auta?

Czy do potraktowania nadwozia ironxa rozcieńczać ? Jeśli tak to w jakich proporcjach?

3) Mycie

4) Glinka

5) IPA

6) UC + polerowanie

7) Czy znów IPA czy odrazu wosk ? A może auto finesse triple, czy już z niego zrezygnować?Mam go już jakiś czas ale chyba teraz triple wydaje mi się zbędny.

8) Wosk

 

Czy po każdym preparacie osuszać auto ?

Chyba za mało mycia mi wyszło, z tego co wyżej napisaliście?

 

Dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kilka postów wyżej padło identyczne pytanie jak Twoje... I nawet odpowiedzi też były.

Iron X się nie rozcieńcza. Jak masz czas i chęci to zdejmij koła - wyczyść je od wewnątrz oraz masz dobry dostęp do mycia nadkoli.

Wiem,że były odpowiedzi, napisałam dla utwierdzenia się, dodałam tylko dwa pytania. Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o Ironx to efekt nie był tak spektakularny jak się spodziewałam za to UC z tym padem jest po prostu świetny jak na moje amatorskie oko. Pięknie zlikwidował koliste ryski i podbił kolor przed woskiem, myślę, że to była najlepsza inwestycja, wcale nie wymagał dużo czasu do wypracowania. Polecam też Porboys, pięknie pachnie,kokpit nie świeci się, wygląda jak nowy i super się aplikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coś popieprzyłem z tym UC. Jego od razu trzeba wycierać? Naniosłem tym padem na tylny błotnik, cienka warstwa to szybko wysechł i za Chiny ludowe nie mogłem tego spolerować.

Bo jak wyschnie to już koniec, też po paru ruchach stwierdziłam, ze coś nie tak, bo nie dało się spolerować.  Według mnie jego trzeba od razu wycierać, w jednym ręku pad w drugim ściereczka i na bieżąco nadmiar wycierać do sucha, tak aby nie zdążył wyschnąć. Tak zrobiłam i tak mi się wydaje, że trzeba robić, wtedy łatwo schodzi i od razu jest efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjentem jest Bravo II z 2008r kolor czarny.
Poprzedni właściciel, chyba miłośnik myjni automatycznych doprowadził lakier do niefajnego stanu. Pełno na nim mikrorysek.
Chciałbym wykonać polerkę ręczną. W garażu nie posiadam prądu, ani ujęcia wody.
Zatem polerować muszę ręcznie icon_smile.gif
W temacie polerowania jestem zielony.
Co jest mi potrzebne? Glinka + pasta + pady ?
Myje dokładnie auto - osuszam - glinkuję i ..... ?
Podajcie może jakiś link z allegro z jakimś zestawem
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coś popieprzyłem z tym UC. Jego od razu trzeba wycierać? Naniosłem tym padem na tylny błotnik, cienka warstwa to szybko wysechł i za Chiny ludowe nie mogłem tego spolerować.

Ale UC się nie nanosi na element, tylko na aplikator i mozolnie wciera w lakier, aż do całkowitego wypracowania. Co prawda całkowite wypracowanie pasty ręcznie jest raczej mało prawdopodobne, dlatego w momencie, kiedy stwierdzamy, że mamy już dość tego polerowania, brak nam siły trzeć dalej, albo po prostu chcemy sprawdzić efekt, to kończymy i od razu polerujemy mikrofibrą :)

Wtedy można przetrzeć lakier IPĄ i zobaczyć, że UC jednak sporo zakrył, a nie zlikwidował i czeka nas kolejne podejście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Dostałem paczkę z GYEON Q2M WetCoat.

Umyłem samochodzik, spłukałem i naniosłem preparat - w niedużej ilości dla spróbowania.

 

Auto spłukałem, wytarłem i efekt jest słaby :(

 

attachicon.gifIMG_20150818_075658.jpg

 

Co robię źle i ewentualnie jak naprawić to co już zrobiłem ???

 

za duzo preparatu / niedokładnie spłukane, zbyt małe ciśnienie ? mnie ten wetcoat też robiłl takie plamy. dopiero pod koniec butli go opanowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo preparatu / niedokładnie spłukane, zbyt małe ciśnienie ? mnie ten wetcoat też robiłl takie plamy. dopiero pod koniec butli go opanowałem. 

 

Czy dużo - nanosiłem go spryskiwaczem ciśnieniowym więc raczej ok.

Woda płynęła z myjni ręcznej na BP i spłukiwałem to chyba 5 minut...

 

Czy często nanosiłeś czy czekałeś np. 5 myć i dopiero od nowa ?

 

I czy nanosiłeś preparat tylko na lakier, czy po całości (szyby, koła etc. ) ?

 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo - nanosiłem go spryskiwaczem ciśnieniowym więc raczej ok.

Woda płynęła z myjni ręcznej na BP i spłukiwałem to chyba 5 minut...

 

Czy często nanosiłeś czy czekałeś np. 5 myć i dopiero od nowa ?

 

I czy nanosiłeś preparat tylko na lakier, czy po całości (szyby, koła etc. ) ?

 

Dzięki 

 

Przelałeś to do opryskiwacza ciśnieniowego ? 

 

Mnie takie plamy robily się jak spłukiwałem wężem, po karcherze lepiej to wyglądało. Leciałem wszystko, szyby, koła itd.

 

Używałem go jesienią / zimą jak wosk już umierał co mycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.