Skocz do zawartości

Kosmetyki samochodowe


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

> no jakos od roku wciagnelo mnie to i mam takie bzdety kupione:

> - apc Autosmart G101

> - AutoGlym super resin polish

> - politura plastmala : )

> - meguiars ultimate quick wax

> - meguiars supreme shine protectant

> - meguiars endurance high gloss

> - zolta glinka valletpro (niestety nie uzywalem jeszcze, bo nie bylo kiedy!)

> - Collinite 476s (klasyka chyba...)

> - ironX

> - jakieś mikrofibry i aplikatory.

> teraz wlasnie konczy mi sie ultimate quick wax i szukam czegos innego ciekawego.

Ultimate Quik Wax to jeden z moich ulubionych produktów Megs'a

czego oczekujesz od czegoś nowego?

Jeśli trwałość zabezpieczenia nie jest najważniejsza, a chodzi Ci przede wszystkim o odświeżenie warstwwy wosku i nadanie max połysku - polecam Angelwax QED ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ultimate Quik Wax to jeden z moich ulubionych produktów Megs'a

> czego oczekujesz od czegoś nowego?

latwosci uzycia, trwalosci, polysku : )

> Jeśli trwałość zabezpieczenia nie jest najważniejsza, a chodzi Ci przede wszystkim o odświeżenie

> warstwwy wosku i nadanie max połysku - polecam Angelwax QED

o dzieki, nie znalem tego.

wybor spory tego wszystkiego, az chce sie wszystkie na raz kupic, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy zmywacz załatwi sprawę?

Załatwi sprawę! Tylko niech "gumiarz" go zastosuje. Potem nawoskujesz miejsce przetarte zmywaczem i będzie dobrze.

Dla większej trwałości na drugi dzień nawoskuj felgi jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Mam prośbę, zakupilem samochód ze skórzana tapicerka i wymaga ona odswiezenia. Co polecane do

> "domowej" renowacji, chciałbym przeznaczyć max 100zl na środek pielegnujacy. Miłe widziane

> linki.

> Pozdrawiam

Ten zestaw idealnie pasuje i jeśli chodzi o kwotę, i jeśli chodzi o zakres smile.gif

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czarny

duzo osob pioleca GLIPTONa sam kupiłem komplet do jasne tapicerki wlasnie z tej firmy, jeszcze nie czyscilem, ale zrobilem malo probe na najbardziej ubrudzonym boczku i sie zdziwilem, ze tak malym nakladem pracy to puszcza wszystko yikes.gif

takze mysle, ze bedzie dobry zestaw. Jak masz czas to moge za jakis czas zdac relacje jak to czysci bo jak tylko sie oceipli bede robil skore w dwoch samochodach. Jeden z bezowa drugi z czarna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> duzo osob pioleca GLIPTONa sam kupiłem komplet do jasne tapicerki wlasnie z tej firmy, jeszcze nie

> czyscilem, ale zrobilem malo probe na najbardziej ubrudzonym boczku i sie zdziwilem, ze tak

> malym nakladem pracy to puszcza wszystko

> takze mysle, ze bedzie dobry zestaw. Jak masz czas to moge za jakis czas zdac relacje jak to czysci

> bo jak tylko sie oceipli bede robil skore w dwoch samochodach. Jeden z bezowa drugi z czarna

Chyba zakupientaki zestaw ale będę zerkal do wątku a więc jeśli wcześniej będziesz używał to chętnie poczytam jak Ci poszło. A Ty gdzie zakupiles ten środek ? Na alledrogo czy osobiscie tam gdzie link?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Polećcie mi proszę, bo zupełnie się na tym nie znam a mnogość ofert mnie całkowicie przytłacza. Kiedyś-kiedyś stosowałem do polerowania lakieru mleczko firmy Plastmal (o tej samej nazwie). Miało to działanie lekko ścierne i dawało fajny połysk oraz efekt "spływania deszczu" z lakieru. Teraz Plastmal ma w swojej ofercie "autopoliturę", która wg opisu działa podobnie. Ale cena ok 10zł za opakowanie wzbudza we mnie nieufność.

Podpowiedzcie coś o podobnym działaniu, żebym się nie musiał mordować z kilkoma specyfikami po kolei. No i żebym uzyskał efekt podobny do tego po plastmalu. Do odświeżenia mam lakier na 8-letnim samochodzie: bardzo ciemna zieleń metalik.

Dzięki serdeczne

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć!

> Polećcie mi proszę, bo zupełnie się na tym nie znam a mnogość ofert mnie całkowicie przytłacza.

> Kiedyś-kiedyś stosowałem do polerowania lakieru mleczko firmy Plastmal (o tej samej nazwie).

> Miało to działanie lekko ścierne i dawało fajny połysk oraz efekt "spływania deszczu" z

> lakieru. Teraz Plastmal ma w swojej ofercie "autopoliturę", która wg opisu działa podobnie.

> Ale cena ok 10zł za opakowanie wzbudza we mnie nieufność.

> Podpowiedzcie coś o podobnym działaniu, żebym się nie musiał mordować z kilkoma specyfikami po

> kolei. No i żebym uzyskał efekt podobny do tego po plastmalu. Do odświeżenia mam lakier na

> 8-letnim samochodzie: bardzo ciemna zieleń metalik.

> Dzięki serdeczne

> Pozdrawiam

> Bartek

ja, w sumie przez przypadek, nabyłem TO i byłem pozytywnie zaskoczony, jaki efekt uzyskałem na czarnym lakierze ośmioletniego samochodu, wcześniej zaniedbanego pod tym względem. Mogę polecić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastmal to był i jest autopolitura. Dla mnie środek b.słaby, do ewentualnego odświeżenia lakieru na szybko.

Zobacz w sklepie /post wyżej kolegi maro_t/ . Na pewno znajdziesz coś lepszego niż Plastmal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Plastmal to był i jest autopolitura. Dla mnie środek b.słaby, do ewentualnego odświeżenia lakieru

> na szybko.

> Zobacz w sklepie /post wyżej kolegi maro_t/ . Na pewno znajdziesz coś lepszego niż Plastmal.

A możesz sypnąć jakimiś przykładami? Bo ja zwyczajnie nie poznam się, czy coś jest lepsze czy gorsze od Plastmalu, bo niby po czym.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np.różne AIO tzn. czyści, poleruje, zabezpiecza, maskuje drobne rysy, : Auto Finesse Triple, Auto

> Glym SRP, Poorboys EX lub EX-P.

Tripple fajnie podbija kolor i nadaje super gladkosc smile.gif jak przelecialem nim na szybko auto przed sprzedaza, padlo pytanie widze, ze polerka byla zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np.różne AIO tzn. czyści, poleruje, zabezpiecza, maskuje drobne rysy, : Auto Finesse Triple, Auto

> Glym SRP, Poorboys EX lub EX-P.

A czy przypadkiem EX lub EX-P nie są sealntami?

Bo właściwości czyszczących to one za bardzo nie posiadają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EX-P i SRP to selanty. Triple i EX to hybrydy.

No to uściślijmy:

EX-P czysty sealant

EX - mix sealanta z płynnym woskiem Carnauba (a więc masz rację hybryda)

SRP - to typowe i chyba najbardziej znane u nas AIO ale nie sealant zlosnik.gif

Triple - to również AIO link

Więc troszeczkę mijasz się z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sealant to jest wosk syntetyczny, więc SRP to czysty sealant a także AIO.

AIO to wszystko w jednym, też zazwyczaj sealanty.

Tripple to all in one, /AIO/ wzbogacony o najczystszą, brazylijską Carnaubę czyli hybryda.

http://www.detailer.pl/blog/2011/05/cleaner-politura-glaze-sealant-aio-jak-sie-w-tym-polapac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sealant to jest wosk syntetyczny, więc SRP to czysty sealant a także AIO.

> AIO to wszystko w jednym, też zazwyczaj sealanty.

facepalm%5B1%5D.gif

Jesteś pierwszy, który SRP nazwał czystym sealantem

Czysty sealant to tylko zewnętrzna powłoka, bez substancji czyszczących ściernych itp.Z autoglyma to egp jest czystym sealantem

> Tripple to all in one, /AIO/ wzbogacony o najczystszą, brazylijską Carnaubę czyli hybryda.

AIO to nie hybryda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Panowie, proszę o pomoc w doborze odpowiednich UNIWERSALNYCH kosmetyków do umycia i zabezpieczenia lakieru.

Auta są 3 - i kilkunastoletnio- i kilku-letnie: dwa metaliki i akryl.

Chodzi o zestaw (wosk itp) do nałożenia ręcznego.

Znajdzie się coś uniwersalnego?

Pozdrawiam

PS. nie musi kosztować wora złota smile.gif

PS2 gdzie najlepiej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,mam kilka pyt. - licze,ze pomozecie cfaniak.gif

Mianowicie potrzebuje cos do czyszczenia plastikow wew. - mam apc,ale jednak moim zdaniem dosc mocno wysusza to plastiki.I sadze,ze konkretny srodek do czyszczenia plastikow wew. bedzie lepsza opcja.

http://mrcleaner.pl/kokpit-i-tworzywa-c3708.html moze jest tam jakis srodek waszym zdaniem godny uwagi.?

Dwa potrzebuje czegos zeby wyczyscic i ,,odzywic" ciemna skore fotele,kanapa,boczki

Myslalem na czyms takim :

http://mrcleaner.pl/gliptone-zestaw-do-p...gt11-p1285.html

bo to:

http://mrcleaner.pl/gliptone-zestaw-do-r...gt11-p1286.html

Rozni od tego pierwszego srodka pojemnosc tylko 250ml vs 500ml?

Troche mam mieszane uczucia odnosnie tego wykonczenia matowego,bo na moj gust w danej chwili to ta skora jest bardziej blyszczaca niz matowa,wiec moze taki srodek bardziej by pasowal?

Bardzo prosze o pomoc,wiem,ze na forumkosmetykiaut.pl pewnie wszystko juz napisali.Ale jak dla mnie te forum to jest kosmos,bo zbyt duzo watkow i zbyt duzo opini.

Wiec licze na wasze zdanie piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie AIO mają więcej wypełniaczy niż cząstek ściernych, które są zawarte w cleanerach. Ale to wszystko zależy od środka.

Przy nakładaniu ręcznym nie ma się co martwić mocą ścierna cleanera.

Za to przy pracy maszyną, nawet AIO można coś usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeważnie AIO mają więcej wypełniaczy niż cząstek ściernych, które są zawarte w cleanerach. Ale to

> wszystko zależy od środka.

> Przy nakładaniu ręcznym nie ma się co martwić mocą ścierna cleanera.

> Za to przy pracy maszyną, nawet AIO można coś usunąć.

Zastanawiam sie nad jednym z tych 2ch:

Auto Finesse Tripple All In One Polish

badz:

Poorboy’s World Pro Polish

jesli chodzi o nakladanie to reczne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie nad jednym z tych 2ch:

> Auto Finesse Tripple All In One Polish

> badz:

> Poorboy’s World Pro Polish

> jesli chodzi o nakladanie to reczne

Ręcznie to wiesz..... grinser006.gif

ale jak się uprzesz to Ultimate Compound megs- a

no i potem Black Hole do zamaskowania tego co nie usunąłeś - i na to wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple masz wszystko w jednym. Czyli nic po nim nie musisz nakładać. Chyba że chcesz jakiś wosk. Poorboys właściwości ścierne. Na to trzeba by coś położyć z wosków, by zabezpieczyć lakier. Triplle mam. Mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Triple masz wszystko w jednym. Czyli nic po nim nie musisz nakładać. Chyba że chcesz jakiś wosk.

> Poorboys właściwości ścierne. Na to trzeba by coś położyć z wosków, by zabezpieczyć lakier.

> Triplle mam. Mogę polecić.

Ryzyk fizyk,w komplecie z reszta ,,bajerow" jedzie do mnie to AIO.Mam nadzieje,ze bedzie ok smile.gif

A jaka jest procedura aplikacji tego? (wosk od razu idzie po tym,czy jakis czas trzeba poczekac przed nalozeniem wosku).

Ps wydajne to jest?Bo mam 3samochody (2sedany i suv-a). smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ręcznie to wiesz.....

> ale jak się uprzesz to Ultimate Compound megs- a

> no i potem Black Hole do zamaskowania tego co nie usunąłeś - i na to wosk

Jak skonczy sie AIO,to kupie polerke i jakis zestaw (cos w tym stylu co piszesz) zakupie.

Kurde wciaga ten detailing grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosku nie musisz nakładać. Triplle ma w sobie carnaube. Dla wzmocnienia efektu i trwałości ochrony można położyć wosk, po odczekaniu kilku godzin. Ja nakładam PB Nattys Blue. Trzy samochody myślę że zrobisz 1/4 może 1/3 butelki. Zasada przy nakładaniu: im cieńsza warstwa tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wosku nie musisz nakładać. Triplle ma w sobie carnaube. Dla wzmocnienia efektu i trwałości ochrony

> można położyć wosk, po odczekaniu kilku godzin. Ja nakładam PB Nattys Blue. Trzy samochody

> myślę że zrobisz 1/4 może 1/3 butelki. Zasada przy nakładaniu: im cieńsza warstwa tym lepiej.

A ten Triplle nadaje sie tez,zeby nakladac go na chromowane elementy ozdobne( np. ramki wokol szyb).Oraz na plastikowe lampy?Bo nigdzie nie pisze o tym,a np. cleaner PB mial taka opcje jako mozliwa.

Ps nakladales go jakims specjalnym padem czy gabeczka?Bo rozumiem,ze nakladamy cienka warstwe wcierajac,potem pozostawiamy i mikrofibra wycieramy to co zaschlo?

Wybacz/cie za te moze proste pyt. ale jestem w tym temacie zielony,a oslawione forum kosmetyki to strasznie malo czytelne jak dla mnie (no i w wiekszosci osoby tam piszacy maja mniejsze lub wieksze doswiadczenie i nie pisza takich prostych,oczywistych rzeczy-ktore dla poczatkujacego sa najbardziej cenne)

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ten Triplle nadaje sie tez,zeby nakladac go na chromowane elementy ozdobne( np. ramki wokol

> szyb).

Można!

> Ps nakladales go jakims specjalnym padem czy gabeczka?Bo rozumiem,ze nakladamy cienka warstwe

> wcierajac,potem pozostawiamy i mikrofibra wycieramy to co zaschlo?

Raz gąbka, innym razem bawełnianą grubą ściereczką.

Przy nakładaniu bawełną trochę więcej wcierałem w lakier, lepiej wtedy czyści niż gąbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie grinser006.gif

Czy do aplikacji AIO Auto Finesse Tripple All In One Polish

Uzywac pada zoltego czy niebieskiego? http://mrcleaner.pl/zesta...is-p-p2246.html

Na moj gust to zolty chyba,bo probowalem czarnym tym do polerowania i moim zdaniem byl za miekki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, mam pytanie, elementy plastikowe takie jak rynienki dachowe i tylna lotka w moim aucie robią się takie jak by szarawe efekt jest nie równomierny, jest jakiś specyfik co to by poprawił wygląd tego defektu ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.