Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja jesienno-zimowa.


CyberKasztan_2077

Rekomendowane odpowiedzi

> W porównaniu z Uniroyal Rainsport, to te Nankangi na mokrym się

> kiepsko zachowywały.

Powiem tak, żeby zablokować te nankangi, to musiałem mocno i nagle uderzyć w pedał hamulca na deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość "wszystkiego" jest teraz Made in China, poza tym masz

> jakieś dane, że to opony sa złe ? Bo ja bym nie przekreślał

> tylko dlatego, że jest z Chin. Połowę rzeczy w domu masz z Chin

> i źle jest ?

Czym innym jest opona marki np GoodYear czy nawet Hankook made in China, a czym innym chińskie marki.

W ub. roku w Motorze było porównanie dwóch europejskich opon - Continental ContiPremium Contact 2 i Dębica Passio 2 do chińskich opon z zakresu cenowego 130-215zł.

Zdecydowane pierwsze miejsce zajął Continental (co nikogo nie dziwi), natomiast drugie właśnie Dębica, chociaż jest od niektórych chińskich opon znacznie tańsza. Co ciekawe, najdroższa chińska opona zajęła przedostatnie miejsce.

Taka była klasyfikacja końcowa:

1. CONTINENTAL ContiPremium Contact 2

2. DĘBICA Passio 2

3. WANLI S-1093

4. LINGLONG Radial L619

5. KENDA Komet KR-02

6. GOODRIDE Radial SP06

7. INFINITY INF-040

8. MINERVA Radial F-101.

W teście hamowania na mokrej nawierzchni ze 100 do 0km/h.

Continental miał drogę hamowania 68,6m, Dębica 73,2, natomiast Infinity aż 99,9m (jechała jeszcze 56km/h, kiedy Continental już stał).

Przy niewielkiej w sumie różnicy w cenie, niech będzie to nawet 100zł na komplecie, (opony kupuje się raz na parę lat) nie wiem czy chciałbym ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale nie zauważyłem tego "wątku" wczesniej.

Witam, mam możliwość zakupienia opon Kleber Krisalp HP w rozmiarze 205/55/R16 w cenie 600 zł za komplet. Opony uzywane. Sprzedawca (sklep z oponami) twierdzi, że przejechały 100km. Wyprodukowane są w ostatnich tygodniach 2007 roku.

Oglądałem je i nawet mają włoski jeszcze na oponach (na miejscu styku z asfaltem). Wyglądają bardzo dobrze.

Czy opłaca się zakupić opony w tej cenie?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam możliwość zakupienia opon Kleber Krisalp HP w rozmiarze

> 205/55/R16 w cenie 600 zł za komplet. Opony uzywane. Sprzedawca

> (sklep z oponami) twierdzi, że przejechały 100km. Wyprodukowane

> są w ostatnich tygodniach 2007 roku.

> Oglądałem je i nawet mają włoski jeszcze na oponach (na miejscu styku

> z asfaltem). Wyglądają bardzo dobrze.

> Czy opłaca się zakupić opony w tej cenie?

ja nie zwróciłem uwagi jaki rozmiar. W tej cenie kupowałem nowe ale 185/65/R14, więc może się bardziej opłaca niż myslałem. Wynegocjuj wyważanie gratis, gwarancja ma być jak na nowe, bierz i śmigaj. Jak chcesz sprawdzić cenę to wejdź na opony.com czy podobny sklep i sprawdź. Wg mnie opony dobre i sprawdzają się równiez na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe to około (a może nawet ponad) 300 PLN za sztukę - wiem, bo własnie taka mi się wybuliła z boku po dziurze i musiałem kupić dwie nowe - akurat padło na vrednesteiny wink.gif snowtrac2 za 290/sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Wybaczcie, ale nie zauważyłem tego "wątku" wczesniej.

> Witam, mam możliwość zakupienia opon Kleber Krisalp HP w rozmiarze

> 205/55/R16 w cenie 600 zł za komplet. Opony uzywane. Sprzedawca

> (sklep z oponami) twierdzi, że przejechały 100km. Wyprodukowane

> są w ostatnich tygodniach 2007 roku.

> Oglądałem je i nawet mają włoski jeszcze na oponach (na miejscu styku

> z asfaltem). Wyglądają bardzo dobrze.

> Czy opłaca się zakupić opony w tej cenie?

Cena ok - 150 złza oponę - nieźle.

Co do tych opon - ojciec używa takich (nawet ten sam rozmiar) kolejny sezon i w sumie jest zadowolony z tego jak się sprawują. Jest tylko jedno ale.... są delikatne - bąbole im na bokach wyskakują. Już dwie to miały - jedna wymieniona, druga niedawno miała guza i wulkanizator się nad nią znęcał. Jeszcze takie coś ojcu się nigdy nie zdarzyło żeby takie historie się działy - albo pech, albo takie delikatne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Uniroyal MS Plus 66 195/65 R15 91 T

opony.com

oponeo.pl

Widzę w historii, że kilka osób się zastanawiało i kupiło te opony. Może jakiś użytkownik tych opon podzielić się opinią? Na powyższych stronach nieźle słodzą tym oponom, a teraz jeszcze fajna cena jest - zastanawiam się czy ich na dniach nie kupić hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam u siebie takie, tylko 195/55 R15

> Jestem zadowolony, zeszłej zimy radziły sobie bardzo dobrze zarówno

> na śniegu jak i ogolnych warunkach zimowych (czyt. wodno

> pośniegowym syfie).

Nie są zbyt miękkie?

Potrzebuje takie opony jak Nokian WR - twarde i bardzo dobrze radzące sobie na śniegu.

WR G2 jakoś nie wiem czy chce hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to zle jak za miekkie sa? Czy chodzi Ci tylko o to, ze sie szybko

> zuzywac beda?

Mam ural do miękkich po Pirelkach Carvingach.

Często jeżdżę załadowanym trochę autem, a w zimie przy dużych prędkościach potrzebuję odrobinę twardszych opon do szybkiej jazdy po autostradzie. Miękkie są dobre ale tylko na śnieg, ja większość jeżdżę po czarnych drogach w dodatnich temp. Nokiany WR sprawdzały się rewelacyjnie. Poza tym miękkość nie ma do końca wpływu na ścieranie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie są zbyt miękkie?

> Potrzebuje takie opony jak Nokian WR - twarde i bardzo dobrze radzące

> sobie na śniegu.

> WR G2 jakoś nie wiem czy chce

Powiem tak...nie wiem 270751858-jezyk.gif

Powaznie nie zwracałem na to uwagi, bardziej na to jak sie w zimie zachowywały.

Przy tempereturach powyzej 10st. troche potrafily halasowac na zakretach.

Zreszta z tego co mi wiadomo, twardsza opona bedzie sie gorzej zachowywac w niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zreszta z tego co mi wiadomo, twardsza opona bedzie sie gorzej

> zachowywac w niskich temperaturach.

W niskich tak, ale w PL mamy często dodatnie temperatury więc nie chce mieć zbyt miękkiej. W takim razie pomyśle też na Uniroyalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie właśnie nad zakupem opon, przeglądałem już kila wątków na innych forach, czytałem opinie na temat różnych opon i nadal jestem głupi smile.gif

Byłem prawie zdecydowany na Dębice Frigo 2, ale naczytałem się, że bardzo kiepsko zachowują sie na wodzie.

Dobre opinie ma SAVA Eskimo S3, ale nie wiem confused.gif

Myślałem też nad KLEBER KRISALP HP2, ale to chyba nowe opony, bo mało opinii jest.

Tak więc do wyboru mam:

Dębice Frigo 2

SAVA Eskimo S3

KLEBER KRISALP HP2

chyba, że macie jaieś inne typy - do 200zł/opone

opony 195/65/15 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie właśnie nad zakupem opon, przeglądałem już kila

> wątków na innych forach, czytałem opinie na temat różnych opon i

> nadal jestem głupi

> Byłem prawie zdecydowany na Dębice Frigo 2, ale naczytałem się, że

> bardzo kiepsko zachowują sie na wodzie.

> Dobre opinie ma SAVA Eskimo S3, ale nie wiem

> Myślałem też nad KLEBER KRISALP HP2, ale to chyba nowe opony, bo mało

> opinii jest.

> Tak więc do wyboru mam:

> Dębice Frigo 2

> SAVA Eskimo S3

> KLEBER KRISALP HP2

> chyba, że macie jaieś inne typy - do 200zł/opone

Z tych trzech to tylko Kleber. Ciężko polecić coś do 200zł gdy się nie zna rozmiarów opony jaką chcesz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze trochę poczekaj jak możesz z tymi zimówkami. zazwyczaj drożeją po 1 listopada -sprawdzałem w tamtym roku. Myślę, że w październiku będzie lepszy wybór i opony z nowszym DOT-em. W tamtym roku udało mi się kupić 185/65R15 Dunlop Winter Sport 3D po 177zł za szt. a teraz na razie są po 227 zł oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opony 195/65/15

mam taki sam rozmiar. Kiedyś wszedłem w zimówki Toyo i nie żałuję tego. opony ciche. cłakiem dobrze się trzymaja nawierzchni (oczywiście jak jest ujeżdżony sniego to żadna nie utrzyma się). Cenowo powyżej ustawionego przez ciebie pułapu. Na opony.pl chodzą po 250 zł (promocyjnie). Ale myślę, że na bezpieczenstwie nie ma co oszczędzać. Co do Frigo, to dla porównania mamy drugie stilo jeżdżące na tych oponach. Powiem tak, jeżeli wyznacznikiem ma byc cena, to są nawet OK. My dostalismy je gratis. trochę chalasują ale jeżeli jeździsz spokojnie (a taka jest zalecana w okresie zimowym) to poza tym, że są głośniejsze od Toyo, to są całkiem znośne, a zdarzało mi się w zimie własnie na Frigach pojechać do Rabki i z powrotem (na Toyo oczywiście też)

Napewno nie wchdź w jakieś egzotyczne marki (np. z CHRL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używał ktoś tytułowego modelu, najlepiej w tym rozmiarze? Albo może

> używał ktoś Ultra Grip 7 (bez plusa)?

> Mogę liczyć na jakieś opinie?

> mar00ha

Jezdzilem zeszlej zimy sporo autkiem na UG7+ w rozmiarze 195/65R15 (nowki sztuki).

Kupione po pochlebnych opiniach UG7 bez +, troche tez ze wzgledu na wyglad. Ogolnie zlego slowa nie moge powiedziec, ale zima raczej jezdze z rozsadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel mnie prosił o opinię. Samochód to Toyota Corolla Verso.

> aukcja

Ja bym ich unikał, zalozylem takie u mnie w rodzinie do jednego z auto (rozmier mniejszy bo 175), na sniegu daja rade, ale na asfalcie auto plywalo chocby cisnienia w oponach nie bylo, nie polecam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używał ktoś tytułowego modelu, najlepiej w tym rozmiarze? Albo może

> używał ktoś Ultra Grip 7 (bez plusa)?

Ubiegłej zimy kupiłem UG7+ 185/60R15.

Auto trochę bardziej 'pływa' niż na letnich, ale może to dlatego że są 1 cm węższe. Przyjemniej za to wybiera dziury (ciszej i bardziej miękko). Na śniegu bardzo fajnie ciągną, na mokrym też sobie radzą. W warunkach typowo zimowych (śnieg, breja, trochę lodu) sporo lepiej sobie radziły niż Frigo2, które mam na 2-gim aucie. Ogólnie nie załuję, zwłaszcza, że udało się bardzo tanio kupić.

Z racji nie przydatności do sportowej jazdy ani auta, ani pasażerów ( zona.gif i junior) nie jestem w stanie powiedzieć jak się sprawują w sytuacjach ekstremalnych, ale do normalnej jazdy turystycznej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używał ktoś tytułowego modelu, najlepiej w tym rozmiarze? Albo może

> używał ktoś Ultra Grip 7 (bez plusa)?

> Mogę liczyć na jakieś opinie?

> mar00ha

Ja używam "z plusem" i szczerze polecam. Mam je już na drugim aucie i parędziesiąt kkm przejechanych. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebyscie mieli sie czym kierowac w swoich zakupach zlosnik.gif

wychwalany Nokian i przykladny wielosezon - tylko dostatecznie...

wzorcowa letnia opona, poza warunkami typowo zimowymi (nie mylic z mrozem), oczywiscie nadal najlepsza, szczegolnie przy hamowaniu

Goodyear UltraGrip 7+ /6

Conti WinterContact TS /6

Dunlop SP Winter Sport 3D /6

Semperit Speed-Grip /6

Michelin Primacy Alpin PA3 /4

Pirelli W 210 Sottozero Serie II /4

Vredestein Snowtrac 3 /4

Kumho I ´Zen KW23 /4

Sava Eskimo S3 /3

Nokian WR G2 /3

Hankook Optimo 4S (wielosezon) /3

Firestone Winterhawk 2 /2

Kenda Polar Trax KR 19 /1

pewnie zaraz bedzie w "Auto-Swiat", a poki co tutaj po germansku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku rozmiar 155/70 R13 - Auto Matiz.

W tamtym roku kupiłem na przód Fuldy Kristal Montero 145/70 i spisywały się dosyć dobrze na kopkim śniegu i błocie pośniegowym, ale na kałużach trzeba troszkę było na nich uważać przy większych prędkościach. Kolejny minus tych opon - są zbyt miękkie i trochę ucieka auto na zakrętach.

Trochę żałuję, że nie kupiłem rozmiaru 155/70 zatem teraz chce zaopatrzyć się w takie na tył, a może w przyszłości na przód.

Na oku mam:

1. Cooper WEATHER-MASTER SNOW 155/70R13 75T

Jeździł ktoś na tym ? Albo chociaż coś o tej marce ktoś wie ?

2. Firestone WINTERHAWK 2 155/70R13 75 T

Z testów wynika, że nie za dobre są te opony...

3. Uniroyal MS PLUS 6 155/70R13 75 T

Nie wiem jak ten model, ale uniroyal głównie dobrze wypada z oponami.

Co wy wybralibyście na moim miejscu ? Może ktoś coś innego jeszcze poleci ?

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Uniroyal ale po bardzo ostrym hamowaniu na zblokowanych kołach nadawały się jedynie do wyrzucenia. W tamtym roku Kupiłem Dunlopy Winter Response - wg mnie bardzo dobre opony. Cenowo nie odbiegają od np. Uniroyala. Rok temu przez neta zapłaciłem po 137 zł za szt. teraz są po 152 zł ale jeszcze z miesiąc można poczekać - cena powinna spaść hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tymi Dunlopami też patrzyłem, ale cena już troszkę wyższa a dokładać można po trochę dojeżdżając nawet do 200zł za szt. wink.gif

Nie pamiętam jak w tamtym roku ale o ile się nie mylę to kupowałem albo przed 25 Września albo przed 25 Październikiem wiem że były wyprzedaże przed sezonowe wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używał ktoś tytułowego modelu, najlepiej w tym rozmiarze? Albo może

> używał ktoś Ultra Grip 7 (bez plusa)?

> Mogę liczyć na jakieś opinie?

> mar00ha

Też zamówiłem.

http://www.autocentrum.pl/go/338__Opony_zimowe_-_test_automobilklubow__20396.html?t=1

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Wi...urcePageID=8979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli Firestony Winterhawk to pierwszą generacje a nie 2. Dwójka jest

> słabsza ale 1 jest droższa. Mysle, ze Uniroyakl MS Plus 66

> bedzie najlepszym wyborem jakości i ceny. Sam takie wybrałem

Mam Winterhawk 2. Z jakiś 6 tys km w zime z 9mm zostało 8-8,2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na oku rozmiar 155/70 R13 - Auto Matiz.

> W tamtym roku kupiłem na przód Fuldy Kristal Montero 145/70 i

> spisywały się dosyć dobrze na kopkim śniegu i błocie

> pośniegowym, ale na kałużach trzeba troszkę było na nich uważać

> przy większych prędkościach. Kolejny minus tych opon - są zbyt

> miękkie i trochę ucieka auto na zakrętach.

> Trochę żałuję, że nie kupiłem rozmiaru 155/70 zatem teraz chce

> zaopatrzyć się w takie na tył, a może w przyszłości na przód.

W swojej Felce mam te Fuldy w rozmiarze 165/70 r13 na wszystkich kołach. Nie zauważyłem negatywnych stron, o których kolega pisze. Widocznie szerokość robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zauważyłem tego. Masa auta też robi swoje. W większej wodzie czuć

> opór, ale nie traci kierowalności.

Tak zgadza się nie traci przyczepności i stawia opór - dobrze kolega napisał. Prędkości rzędu 60-70km/h jest bezpieczną prędkością w kałużach na tych oponach, a przy większych prędkościach kazda opona może się nie nie przewidywalnie zachować.

Ojciec ma w Hondzie Jazz też Fuldy Montero 2 i nie narzeka mówił, że mu się bardzo dobrze zeszłej zimy jeździło. On ma chyba 175/65 R15.

Jak widać, szerokość opony i masa auta też ma wpływ na to jak się opona zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z samochodem zakupiłem oponki jak w temacie. mam pytanie: jako data produkcji jest 396 - mam rozumiec, że chodzi o 39. tydzien 1996 ??? hmm.gif czy to w ogóle mozliwe? kiedy zaczęto produkować model Ultra Grip 5? niewiem.gif

PS: Google nie odpowiedział mi na powyższe pytanie blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> mam letnie 205/55 r16

> czy dobre to będzie jeśli założę zimówki w takim samym rozmiarze? czy

> może insze założyć?

zimówki zakładamy w rozmiarze takim jaki jest podstawowy dla Twojego auta dla Twojej wersji silnikowej.

Przykład, moje auto wyjechało z fabryki na 205/55/16, opcjonalnym rozmiarem dla mojego auta (większe felgi) oraz dla mocniejszych wersji silnikowych jest 225/45/17 i na takich jeżdze latem. Ale zimówki kupiłem w rozmiarze podstawowym.

Raz, ze cena a dwa, ze nacisk jednostkowy przy zimówkach powinien być jak największy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie kupic teraz do rumcajsa... mialem winterhak 1 i byly kiepski, we wczesniejszych autach nokian WR - super, ale moze by sprobowac innych;)?

zastanawiam sie nad UG 7+ vs performance good year... auto porusza sie po polsce poludniowej i slowackich tatrach... z nokianow bylem bardzo zadowolony... zastanawia mnie czym sie one roznia te gy i nie wiem ktore kupic;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jakie kupic teraz do rumcajsa... mialem winterhak 1 i byly

> kiepski, we wczesniejszych autach nokian WR - super, ale moze by

> sprobowac innych;)?

> zastanawiam sie nad UG 7+ vs performance good year... auto porusza

> sie po polsce poludniowej i slowackich tatrach... z nokianow

> bylem bardzo zadowolony... zastanawia mnie czym sie one roznia

> te gy i nie wiem ktore kupic;).

AŚ I MOTORZE są testy .Mam winterhawk 2 od roku .Dla mnie sa dobre do normalnej jazdy po mieście. Ale piszą że UG7 są najlepsze według testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.