Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja jesienno-zimowa.


CyberKasztan_2077

Rekomendowane odpowiedzi

> Barum Polaris2

> Fulda Montero 2

> Kelly WINTER ST

Mam już parę lat Fuldy i mogę polecić. Ciche, równo się zużywają, radzą sobie na mokrym i suchym asfalcie i w rozjeżdżonym śniegu. Troszkę gorzej w kopnym śniegu, ale to nieczęste warunki w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę kupić zimówki na ten sezon i letnie na przyszły ...

jako, że kasy nie mam za dużo, kupię chyba wielosezon

wyszukałem oponkę Goodyear VECTOR-5+ 185/60R14 82 T

podobno lepsza niż wszystkie tanie zimówki/letenie

niby jest to opona wielosezonowa klasy premium

ktoś cos dopowie w temacie ?

goodyear_vector_5_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dopowiem nie w temacie, lecz trochę obok. Od miesiąca mam założone nowe całoroczne Hankook Optimo 4S w rozmiarze 205/65R15. W kilku testach te opony razem z Twoimi GoodYear'ami wygrywały testy i i wiekszości dziedzin uzyskiwały podobne rezultaty.

Wrażenia po miesiącu: bardzo dobre na mokrym, powyżej 25 stopni lekko piszcza na zakrętach, małe opory toczenia.

Wg testów te opony (moje i Twoje) w warunkach zimowych są porównywalne z tańszymi typowymi zimówkami. Zobaczymy zimą - jesli się sprawdzą to kończę z sezonową zmianą opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tradycyjnie już zapraszamy do dyskusji o oponach zimowych i całorocznych w tym właśnie wątku.

Dobrze już mlot.gifmlot.gifcool.gif

Ja wybrałem na ten sezon coś takiego: Nokian WR G2 215/55R16 97 H XL ale wyprodukowane w Rosji sa znacznie tańsze od tych z Finlandi no i 2010 rok produkcji a nie jakiś 2008 ale co to jest warte niewiem.gif

cena katalogowa 622 zł cena brutto za sztukę

nasza cena brutto: 392 zł

Data produkcji: 2210*

kraj produkcji: Rosja

www.opony.com

Zima za pasem bo od środy ma sie ochłodzić o 10 C yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup UG7+ , przesiadłęm się z takich nokianow na UG7+ i uwierz mi warto było

Miałem kiedyś googdyear-y i chciałem spróbować Nokiany

Nie wiem do końca co lepsze (rozmiar 205/55R16)

Nokian Nokian WR G2 hmm.gif 72,10 GPB

Goodyear Ultra Grip 7+ hmm.gif 81,80 GPB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem kiedyś googdyear-y i chciałem spróbować Nokiany

> Nie wiem do końca co lepsze (rozmiar 205/55R16)

> Nokian Nokian WR G2 72,10 GPB

> Goodyear Ultra Grip 7+ 81,80 GPB

Ultragripy 7+ wypadają lepiej we wszystkich testach niezależnie od rozmiaru. Więc jeśli różnica cenowa nie jest zniechęcająca to werdykt jest raczej oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam nadzieję że przed zimą nie zaliczę banana_island bo wątki oponiarskie to takie urban_legend już na AK admin.gif

Ale ja na MK naprawdę rzadko goszczę i liczę na wyrozumiałość wink.gif

Pacjent to Astra 2 kombi.

Dwa sezony przejechała na Fulda Montero2, chyba 195/60/15.

Na ten sezon potrzebny zakup nowych. Co polecicie ?? Podobno Montero2 już nie produkują, są obecnie Montero3.

Są to dobre oponki ?? Co szukać ewentualnie innego w podobnej cenie ??

Samochód przejedzie pewnie przez sezon około 25k km, czyli co nieco jest eksploatowany drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, mam nadzieję że przed zimą nie zaliczę banana_island bo wątki oponiarskie to takie

> urban_legend już na AK

> Ale ja na MK naprawdę rzadko goszczę i liczę na wyrozumiałość

> Pacjent to Astra 2 kombi.

> Dwa sezony przejechała na Fulda Montero2, chyba 195/60/15.

> Na ten sezon potrzebny zakup nowych. Co polecicie ?? Podobno Montero2 już nie produkują, są obecnie

> Montero3.

> Są to dobre oponki ?? Co szukać ewentualnie innego w podobnej cenie ??

> Samochód przejedzie pewnie przez sezon około 25k km, czyli co nieco jest eksploatowany

Na zimę mam te same do felki, a na lato ecocontrol. Z tego co się orientowałem to dostępne są jeszcze montero2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a DĘBICA NAVIGATOR ?

> takie coś chcieli mi dzisiaj wcisnąć za 155 zl/szt - w ty montaż

> Praktycznie jestem zdecydowany na wielosezon,

> wybieram model

> Goodyear VECTOR-5+ jest niedostępna

W Tico ojca Navigator sprawdza się dość dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko to Fiat Punto II, użytkowany głównie w mieście, sporadycznie trasa (zimą prawie w ogóle).

Fabryka 185/60/14.

Szukam opon na zimę, mogę kupić w dobrych cenach (przynajmniej tak mi się wydaje) nowe sztuki z 2009 r, z tym, że wszystkie są w rozmiarze 175/65/14:

Uniroyal MS*Plus 6 - 165 zł/szt.

Matador MP58 - 143 zł/szt.

Barum Polaris 2 - 145 zł/szt.

Czy można spokojnie iść w ten rozmiar jako "zamiennik" dla fabryki?

Czy z w/w jest coś zdecydowanie godnego polecenia?

Pozdrawiam piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie w Aśce, bardzo przeciętna opona, raczej twarda mieszanka, ale da się na tym jeździć. Może

> coś z Firestone?

Dzięki piwo.gif

Narazie chciałbym się dowiedzieć coś na temat tych trzech, bo mam je na miejscu od ręki ok.gif Ciekawi mnie ten Uniroyal hmm.gif może znajdzie się jakiś użytkownik skłonny podzielić się opinią ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki

> Narazie chciałbym się dowiedzieć coś na temat tych trzech, bo mam je na miejscu od ręki Ciekawi

> mnie ten Uniroyal może znajdzie się jakiś użytkownik skłonny podzielić się opinią

Z tej trójki co przedstawiłeś, zainteresowałbym się właśnie Uniroyalem. Miałem letnią oponę tej marki i była ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uniroyal MS*Plus 6 - 165 zł/szt.

Witam

Jeździłem na tych oponach w lanosie, w tym samym rozmiarze i sobie chwaliłem- stosunkowo dobra na śnieg , b. dobra na błocie pośniegowym i wodzie, uważam że jest to najlepsza propozycja z tej trójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W P2 1,2 16v ujeżdżam 3 sezon Firestone Winterhawk1 165/70r14

> To tak od siebie , chcesz koniecznie pchać się w szersze zimówki?

panic.gif

Sugerowałem się danymi fiata, ale odczyt owych danych przeze mnie był nieprawidłowy balwanek.gifzlosnik2.gif

Podałem fabryka 185/60/14, a takie zalecają, ale na alu 6x14, i takie mam właśnie na orginalnych felgach na lato. Zimóweczka na stalówce 5,5 cala ma być 165/70/14, czyli własnie taka jak piszesz ok.gif Dzięki zlosnik.gif

> Witam

> Jeździłem na tych oponach w lanosie, w tym samym rozmiarze i sobie chwaliłem- stosunkowo dobra na

> śnieg , b. dobra na błocie pośniegowym i wodzie, uważam że jest to najlepsza propozycja z tej trójki.

dzięki ok.gifpiwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód w rok przejechał 3000km i muszę w tym roku kupić opony zimowe.

Lepiej jest kupić jakieś dobre / droższe opony i dłużej na nich jeździć (np. 7-8 lat), czy tańsze i je częściej wymieniać, np co 4-5 lat?

Jaki konkretnie model / marka?

Chodzi o mazdę 2, rozmiary 175/65/14 lub 185/55/15 (felg jeszcze nie kupiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie w wyborze zimówek, zastanawiam się nad trzeba oponami każda w podobnej cenie (130zł-150zł) Która z tych trzech będzie najlepszym wyborem ?

Dayton DW510

Fulda Kristal Montero 3

Kleber Krisalp HP

Czy może lepiej zapłacić więcej i kupić Uniroyal MS PLUS 6 ?

Co do wymagań odnośnie opon, chce normlanie bez większych stresów przejeździć zime bez żadnych szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zadam te pytanie ale czytam i czytam i sam już nie wiem ..... za chwilkę planuję zakup opon zimowych ...

Mam na oku używane oponki w bardzo dobrym stanie (po 7mm z roku 2007/2008). I tu zaczyna się problem co wybrac gdyż do wyboru mam:

1)KLEBERY

2)FULDY SUPREMO

3)PIRELLI SOTTO ZERO

4)DUNLOP M3

z własnego doświadczenia obstawiałbym Pirelli lub Dunlopy - a co Wy na to? Zalęzy mi na tyma by była to w miare cicha opona i rzecz jasna dobra do misata bo tu njaczęsciej się poruszam smile.gif

Dziekuję za porady ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dwie opony do mojego Matrixa, miałem fuldy kristal montero 145/70 i byłem dość zadowolony jeśli chodzi o śnieg. Teraz mam Cooper Weather-Master 155/70 jeździły na tyle jak na razie też zadowolony jestem zobaczymy jak na przodzie. Nie wiem co teraz kupić:

155/70R13

1.Nokian W,

2.Falken HS 439

3.Sava Eskimo 3

4.Uniroyal MS Plus 5 lub 6

5. Opcjonalnie Dunlop Sp Winter Response ( Najdroższe )

Mieszam w górach i zależy mi by opony spisywały się dobrze na śniegu, na podjazdach - ogólnie trudne warunki.

Co polecicie z tych opon ? A może coś innego jeszcze ?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

idzie zima, takze musze zakupic nowe zimoowki. rozmiar 205/55/R16. Auto Mondeo Kombii MKIII. Zastanawiam sie nad Continental ContiWinterContact TS 830 lub Goodyear UltraGrip 7+. cenowo zblizone ok 330 PLN/szt. Prosba do uzytkownikow/znawców o opinie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sava Eskimo z tego co słyszałem to nic ciekawego zwłaszcza, że była sprzedawana w tamtym roku w Biedronce 270751858-jezyk.gif

Uniroyal miałem i nie polecam.

Polecić mogę Dunlopy bo mam 2 szt. i w tym roku dokupuję kolejne 2 szt. na zimę. Dobrze dawały sobie radę w błocie pośniegowym, wodzie i na lodzie. Jedynie w śniegu zauważyłem, że dobrze się nie oczyszczał bieżnik. Ale nigdzie się nie zakopałem. Na śnieg nie do przebicia była Dębica Frigo. Teraz te Dunlopy są po 150-160 zł ale poczekam i kupię po 20 października to może jakąś promocję będą mieli. w tamtym roku były po 135 zł w promocji. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatecznie mam do wyboru:

195/60/15 do Astry II

- Fulda Montero3 ~ 200 zł

- Nokian WR G2 ~ 220 zł

- Firestone Winterhawk 2 EVO ~ 200 zł

- Uniroyal Ms Plus 66 ~ 200 zł

Proszę o opinie bo chciałbym zamówić bo za dwa tygodnie śnieg zapowiadają panic.gif

Mój typ to Nokiany, ale chętnie wysłucham innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję dwie opony do mojego Matrixa, miałem fuldy kristal montero 145/70 i byłem dość

> zadowolony jeśli chodzi o śnieg. Teraz mam Cooper Weather-Master 155/70 jeździły na tyle jak

> na razie też zadowolony jestem zobaczymy jak na przodzie. Nie wiem co teraz kupić:

> 155/70R13

> 1.Nokian W,

> 2.Falken HS 439

> 3.Sava Eskimo 3

> 4.Uniroyal MS Plus 5 lub 6

> 5. Opcjonalnie Dunlop Sp Winter Response ( Najdroższe )

> Mieszam w górach i zależy mi by opony spisywały się dobrze na śniegu, na podjazdach - ogólnie

> trudne warunki.

> Co polecicie z tych opon ? A może coś innego jeszcze ?

> Z góry dzięki za pomoc.

Witam

Jeżeli chodzi Ci o opony lepsze na śniegu to polecam to:

Vredestein Snowtrac 3

Ma brat w Lanosie i tam gdzie ja się zakopywałem lanosem na Uniroyal MS6 to brat przejeżdżał bez problemu. Teraz kupiłem i ja te oponki, jedyną wadą jest podwyższony hałas ze względu na wzór bieżnika, prawie jak w "ciągniku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W góry na śnieg poszukałbym Pirelli Carving Edge.

Niestety budżet nie puszcze - znacznie za drogie.

Jeśli znów chodzi o Vredestein to piszą coś takiego:

"Model Vredestein Snowtrac 3 jest dodatkowo cichobieżny. Efekt ten osiągnięto poprzez zastosowanie systemu Centre Shift, który podnosi także poziom biernego bezpieczeństwa. "

Więc najwyraźniej nie piszą prawdy...

Te opony też rozważę choć cenowo wychodzą jak Dunlop czyli troszkę drogo i jeszcze ten hałas... no i do tego nie ma w rozmiarze 155/70 tylko 155/65. Zmieniając rozmiar z 145/70 na 155/70 chciałem też podwyższyć samochód bo mam niskie zawieszenie i w zimie czasem przeszkadza.

Chętnie jeszcze poczytam jeśli ktoś ma coś do powiedzenia, podzielenia się doświadczeniem czy też co on by wybrał i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czolem,

> idzie zima, takze musze zakupic nowe zimoowki. rozmiar 205/55/R16. Auto Mondeo Kombii MKIII.

> Zastanawiam sie nad Continental ContiWinterContact TS 830 lub Goodyear UltraGrip 7+. cenowo

> zblizone ok 330 PLN/szt. Prosba do uzytkownikow/znawców o opinie.

> pzdr

Też się zastanawiałem i kupie UG7. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raczej namyśliłem się na Falken HS 439 lub Vredestein snowtrac 3.

Teraz pytanie - którą wybrać ?

Kolega wyżej pisałe że snowtrac 3 głośna i to mnie trochę odstrasza, choć moje fuldy do cichych też nie należały.

Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat tych opon ? Fajnie by było jakby ktoś dorzucił coś o falkenach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ostatecznie mam do wyboru:

> 195/60/15 do Astry II

> - Fulda Montero3 ~ 200 zł

> - Nokian WR G2 ~ 220 zł

> - Firestone Winterhawk 2 EVO ~ 200 zł

> - Uniroyal Ms Plus 66 ~ 200 zł

> Proszę o opinie bo chciałbym zamówić bo za dwa tygodnie śnieg zapowiadają

> Mój typ to Nokiany, ale chętnie wysłucham innych.

Z czystym sumieniem polecam Fuldy montero 3. Kupiłem je rok temu do poprzedniego auta i były super smile.gif

Natomiast firestony zawsze przegrywają testy, można zobaczyć to np. na adac.de, albo poszukać skanów z autoświata itp.

Do obecnego autka myślałem o nokianach, ale testy pokazują że na śniegu są słabe. Wybrałem inne - Dunlopy. zobaczymy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do obecnego autka myślałem o nokianach, ale testy pokazują że na śniegu są słabe. Wybrałem inne -

> Dunlopy. zobaczymy

No nic, decyzja już zapadła i właśnie dzisiaj wiem że do firmy kurier przywiózł dla mnie Nokian WR G2. Zrobi się chłodniej to przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nic, decyzja już zapadła i właśnie dzisiaj wiem że do firmy kurier przywiózł dla mnie Nokian WR

> G2. Zrobi się chłodniej to przetestuję.

Ja też jestem moich ciekaw. Na razie mogę tylko popatrzeć (a nawet są ładne smile.gif ) Dopiero po ząłożeniu cokolwiek będzie można powiedzieć.

Czekam więc niecierpliwie na zimę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nic, decyzja już zapadła i właśnie dzisiaj wiem że do firmy kurier przywiózł dla mnie Nokian WR

> G2. Zrobi się chłodniej to przetestuję.

I dobry wybor ok.gif. Co prawda ja mam tylko W, a brat WR, ale obaj bez problemy wjezdzamy/wyjezdzamy ze sniegu, gdzie inne autka ludzie wypychali, a my pyr pyr i do przadu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> było wcześniej pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi:

> kupował ktoś z opony.com? jakie opinie?

już kilka razy

raz pomyliłem rozmiar zamiast 195/55/15 kupiłem 195/65/15, wymienili bez problemu bez dodatkowych kosztów ok.gif

na razie nie miałem okazji reklamować

no ale teraz mam trochę innego dostawcę food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie zakupu opon zimowych i mam mały problem. Otóż, opony letnie są w rozmiarze 195x55x16. Czy można bez obaw na zimę kupić opony w rozmiarze 15cali oczywiście z felgami 15cali? Pytałem w serwisie i sympatyczny Pan stwierdził że nie można, ponieważ samochód został wyskalowany do opon 16 cali ( np. prędkościomierz ). Fakt czy ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, jestem na etapie zakupu opon zimowych i mam mały problem. Otóż, opony letnie są w rozmiarze

> 195x55x16. Czy można bez obaw na zimę kupić opony w rozmiarze 15cali oczywiście z felgami

> 15cali? Pytałem w serwisie i sympatyczny Pan stwierdził że nie można, ponieważ samochód został

> wyskalowany do opon 16 cali ( np. prędkościomierz ). Fakt czy ściema?

jezeli koła 15 bedą miały taki sam wymiar jak 16 to nic nie bedzie przekłamywać - w necie znajdziesz duzo "kalkulatorów" rozmiarów kół... nawet jesli nie dobierzesz idealnego zamiennika to przekłamanie licznika bedzie na tyle nieduze ze tego nie zauważysz... zakładam oczywiście ze hamulce w twoim aucie zmieszczą sie w mniejsze koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niebawem czeka mnie kupno 3 kompletow opon zimowych grinser006.gif wiec nie chce zbytnio wtopic. 2 komplety na 14 calowki i 1 komplet na 17 calowe kola.

W moich typach jest:

1)BFGOODRICH G-FORCE WINTER 175/65R14 82 T dla 14 (mam takie 16 na Astrze H i poprzedniej zimy nie narzekalem stad ta pozycja)

2) BRIDGESTONE Blizzak LM35 225/50R17 (tu kieruje sie glownie opiniami z netu ... mam bridgestony letnie i sa ok)

albo GOODYEAR UG Performance 2 225/50R17 98 V XL (to wlasnie z czytania forum AK widze ze polecacie)

Macie jakies propozycje/rady chetnie wyslucham waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.