Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja jesienno-zimowa.


CyberKasztan_2077

Rekomendowane odpowiedzi

> Kupiłem UG 7+ i już założone. Jeździ się jak na letnich ciekawie jak będzie na śniegu?

no nie przesadzaj, szybko tracą przyczepność podczas hamowania na suchym i na mokrym ale taki już urok zimówek

generalnie są cichutkie

czekam na śnieg by sprawdzić ich największą zaletę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam, że zadam te pytanie ale czytam i czytam i sam już nie wiem ..... za chwilkę planuję

> zakup opon zimowych ...

> Mam na oku używane oponki w bardzo dobrym stanie (po 7mm z roku 2007/2008). I tu zaczyna się

> problem co wybrac gdyż do wyboru mam:

> 1)KLEBERY

> 2)FULDY SUPREMO

> 3)PIRELLI SOTTO ZERO

> 4)DUNLOP M3

> z własnego doświadczenia obstawiałbym Pirelli lub Dunlopy - a co Wy na to? Zalęzy mi na tyma by

> była to w miare cicha opona i rzecz jasna dobra do misata bo tu njaczęsciej się poruszam

> Dziekuję za porady ....

mam pirelli sotto zero

wczesniej mialem dunlop sp winter

porownanie: jesli chodzi o przyczepnosc na sniegu i blocie posniegowym pirelli bije na glowe dunlopa, do tego jest sporo cichsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest różnica w jakości felg marki Alcar i np. Magneto Wheels. Cena jest w zasadzie taka sama

> (różnica 5zł), gwarancja identyczna.

Magnetto Wheels produkuje oryginalne felgi dla Fiata. Trudno ocenic stalowe felgi, ale kupiłem na zimę i jestem zadowolony wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budżet się sypie, więc mam wybór:

> * Riken Snowtime 2 (grupa Michelin)

> * Nexen Winguard (grupa Bridgestone)

> 195/65 R15

> Jakieś komentarze?

A skąd takie cuda znalazłeś?

w tej cenie masz:

dębica (grupa goodyear)

barum (grupa continental)

sava (grupa Goodyear)

uniroyale ms66 (grupa continental

klebery HP2 (grupa michelin)

a dopłacając z 50zł na kpl. masz fuldy montero 3 (b.dobre, miałem rok temu)-grupa goodyear

Specjalnie dopisałem te "grupy" bo Ty też tak piszesz, a to nic nie znaczy. Po prostu jedna opona jest dobra inna zła niezależnie od właściciela marki

dopłacając 60-100zł na komplet masz już pełny wybór. Opony kupuje się na kilka lat, więc to chyba nie jest dużo? (pół baku paliwa smile.gif

zastanów się jeszcze, byle stłuczka ze względu na problem z przyczepnością to więcej niż 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dayton DW510

Kupiłem w zeszłym roku w rozmiarze 205/55/16 i jestem mega zadowolony!

Użytkowane głównie w ruchu miejscim i nie przypominam sobie, abym się gdzieś na nich ślizgał.

Dużo różnych i sprzecznych opini przecytałem wczesniej, łącznie z tymi, że głośne, nie ciągną na śliskim itp.

Jest zupełnie odwrotnie, opony zupełnie ciche (głośniejsze są letnie Danlopy).

W górach byłem w stanie podjechać na nich pod mokre wzniesienie ok. 20st. bez żadnego uślizgu.

W tym roku zauważyłem, że model ten jest bardzo tani, a opinie o nim średnie.

Zupełnie tego nie rozumiem, bo to świetna opona, ale skoro tania to tym bardzie brać i nie żałować! smile.gif

Siostrze poleciłem je w rozmiarze 175/65/14.

I plus za fajny bieżnik wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy opony całoroczne (Dębica Navigator 2) dają radę w jezdzie po malym miescie w zime? Bardzo

> krótkie dystane, raz w zime trasa 250 km?

Pewnie, że tak (jeśli tylko nie mieszkasz w górach)

Koledze poleciłem je rok temu do SC i jest bardzo zadowolony. Samochód właśnie służy jako pojazd na dojazdy do pracy.

Ostatnio zrobiono w gazetach kilka testów całorocznych i może nie są tak dobre jak letnie latem, ale już całkiem zbliżają się do tanich zimowych zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy opony całoroczne (Dębica Navigator 2) dają radę w jezdzie po malym miescie w zime? Bardzo

> krótkie dystane, raz w zime trasa 250 km?

One wrecz daja rade W KAZDYCH warunkach - nie tylko przy jezdzeniu po miescie - ale nikt mnie nie chce sluchac smile.gif

Aczkolwiek, UWAGA - jesli Navigator 2 jest waski, nie jest zbyt dobry na mokrym - slizga sie. Nie zauwazylem tego problemu przy szerszych Navigatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> Mam dylemat

> Sava eskimo S3 cz Dayton DW510??

Save mam, ale mały rozmiar 155/65R14 i jest bardzo dobra w śniegu. Naprawdę mogę polecić.

Nie wiem jak się zachowują przy większych prędkościach, w mieście są super (samochód nie wyjeżdża za miasto - tylko jedna droga z pracy i do pracy smile.gif )

W testach ostatnie nie są.

A co daytonów to nie wiem, nie mam, nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy może mi ktoś z szanownych kącikowiczów podpowiedzieć, czy duża będzie różnica w prowadzeniu jeśli założę na przód autka oponki w rozmiarze 165/65R14, a z tyłu 165/70R14 ? Czy jest to zgodne z przepisami, oraz jakie mogą być minusy, oprócz tego że przód będzei niżej o 5mm... Wszelkie uwagi mile widziane - dodam że chodzi o letnie gumy, a pytam o tej porze roku, gdyż mam okazję dużo taniej kupić 2 nówki z "wyprzedaży" smile.gif

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuje zakupić do mercedes A-160 99 rok oponki zimowe, tak się składa że leżą mi w piwnicy w

> bardzo dobrym stanie opony 205/55/16 standardowo mam 15tki więc musiałbym kupić felge stalową

> i teraz pytanie czy taki zestaw będzie pasował?

Nie, bo są dużo za duże. Standardowo masz 195/50R15 lub 195/55R15 (nie pamiętam dokładnie) a na tych będziesz miał dużo większą średnicę koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam opon do fiata cromy i gumiarz zaproponował mi West Lake SW602 za połowę ceny opon firmowych (280zł/szt z założeniem).

Opinii nigdzie na temat tych opon nie znalazłem bo to jakaś nowość jest.

Opony są w rozmiarze 225/45/17 i mają stanowić zamiennik 215/50/17.

Z tego co zauważyłem (i potwierdził to człowiek od opon) bieżnik tych opon jest taki jak w goodyear ultra grip 7, a takie opony mam w drugim samochodzie i jestem z nich zadowolony.

Opony te wyglądają jak goodride sw602, może to to samo?

I teraz pytanie: czy pakować się w takie gumy i co sądzicie o tego typu chińskich oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Firestone Winterhawk 2 EVO ~ 200 zł

Właśnie takie załozyłem i jestem zadowolony. Wcale nie słyszę aby chodziły głośniej od letnich, sprawdzałam hamowanie na mokrym asfalcie i jest OK. Na śniegu jeszcze nie testowałem, bo go nie było zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy jezdzi ktos na barum polaris 2? jak sie spisuja? zastanawiam sie bo maja fajna cene....

ja już ujeżdżam drugi komplet- moim zdaniem za swoją cenę bardzo dobre opony dlatego kupiłem ub zimy kolejne - jedyny feler- gwiżdżą na mokrym- coś w rodzaju poluzowanego paska altka (ale lekko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy opony z 2003 ropku z 5 - 5,5 mm głębokości bieżnika da radę jeszcze jeden sezon? Opony są w

> dobrym stanie. Nie ma ząbkowania itp.

> Do jakiej głębokości bieżnik w zimowej oponie dobrze się spisuje?

z opon ktore mialem to kazda miala znaczki zimowe na poziomie ok 4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam pytanie odnośnie profilu opony. mam zimowe opony 175/65 r13. letnie są założone 175/80 r13. te zimowe pozostały mi z poprzedniego auta i były używane tylko przes 2 zimy. o ile mniej więcej auto mi się obniży? bo zastanawiam się czy to nie będzie za niski profil do mojego auta, które i tak jest niskie... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy opony z 2003 ropku z 5 - 5,5 mm głębokości bieżnika da radę jeszcze jeden sezon?

A nie masz wskaźników zużycia? Ja np. miałem jeden wskaźnik - kropelkę, jak rozumiem to się odnosiło do jeżdżenia po deszczu (na oko 3 mm) i drugi wskaźnik - śnieżynkę, pewnie chodzi o jazdę śniegową i tu było zdecydowanie więcej, jakieś 4 czy nawet 5 mm. Zużycie mi doszło do śnieżynki i opony wywaliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie masz wskaźników zużycia? Ja np. miałem jeden wskaźnik - kropelkę, jak rozumiem to się

> odnosiło do jeżdżenia po deszczu (na oko 3 mm) i drugi wskaźnik - śnieżynkę, pewnie chodzi o

> jazdę śniegową i tu było zdecydowanie więcej, jakieś 4 czy nawet 5 mm. Zużycie mi doszło do

> śnieżynki i opony wywaliłem

Jak wyglada taki wskaznik? Czy znajduje sie na Kleberach Krisalp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyglada taki wskaznik? Czy znajduje sie na Kleberach Krisalp ?

Coś takiego:

twi_ZED-0.jpg

Tylko ja zamiast napisu TWI miałem kropelkę lub śnieżynkę. I w tym miejscu na obwodzie koła masz takie zgrubienie w rowku bieżnika. Jak bieżnik zrówna się ze zgrubieniem, to znaczy, że ma minimalną wysokość i opona na śmieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dobrze, że mi napisałeś o takim wskaźniku, bo nie słyszałem o tym wcześniej.

Muszę sprawdzić, jak jest u mnie.

Jak na razie jeszcze śmigam na letnich.

Kółka juz mam przygotowane i wystarczy je tylko przełożyć zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, ja mam pytanie odnośnie profilu opony. mam zimowe opony 175/65 r13. letnie są założone

> 175/80 r13. te zimowe pozostały mi z poprzedniego auta i były używane tylko przes 2 zimy. o

> ile mniej więcej auto mi się obniży? bo zastanawiam się czy to nie będzie za niski profil do

> mojego auta, które i tak jest niskie...

to bardzo wysoki profil wink.gif Na letniej masz profil boczny opony 140 mm, a na zimówce 113,75 mm - bardzo duża różnica , bo aż 26,25 mm (tyle obniży Ci się auto). Różnica w obwodzie koła też będzie duża - 610,2 vs 557,7 mm - konsekwencją tego będzie duże przekłamanie na liczniku i na prędkościomierzu. Przyjmuje się że przy zmianie opon, różnica w obwodzie koła nie powinna przekraczać 2% względem tego co było fabrycznie. U Ciebie między tymi dwoma kompletami jest aż 10%. Radziłbym sprzedać stare zimówki, póki jest na to dobry czas (teraz - gdy ludzie szukają tego, można sprzedać za lepszą cenę) i rozejrzał się za właściwymi, takimi jakie powinny być w Twoim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.