Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja jesienno-zimowa.


CyberKasztan_2077

Rekomendowane odpowiedzi

> Kupiłem te gumki 205/55/16 (w promocji za 2/3 ceny) do viki i naprawdę rewelacyjnie się spisują.

> Zobaczymy jak z trwałością (za kilka lat).

niestety mam pogląd na żywo: i Michelin, i Continental po 3 latach w nadmorskim klimacie zaczynają leciutko pękać boki przy bieżniku - nie wiem, z czego oni robią tę gumę, a opony przednie ok.gif

pojeździłbym jeszcze do września, ale nie chcą mi badania technicznego podbić, a opony mają jeszcze przynajmniej 5 mm sciana.gif

polecam również Alpin A4 Michelina (nie mylić z PA3 czy Pilot Alpin A3, bo ta jest słaba na śniegu!) - droga, trwała i rewelacja

520_540_alpin_a4.jpg

rozmiary: 165/70R14 do 225/45R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam poszukuje czegoś na zimę w rozmiarze 195/50/15 bo nic innego sensownego nie wlezie na moją felgę

Mogę kupić prawie nówki Savy eskimo HP przejechane 1000 km bieżnik 8mm za 400 zł pytanie czy warto zainwestować

Ostatnią zimę jeździłem na letnich i mam takie marzenie aby poruszać się po mieście bez nerwów i strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam co powiecie na temat opony Kormoran SnowPro do Opla Corsy D - rozmiar 185/65/15. Opony są

> teraz na promocji i kosztują 120,00 zł / szt.

powiem Ci, ze kormoranki snow pro mialem w seicento 145/70/13 i astrze II 195/55/15 zarowno w astrze jak i seju spisywaly sie znakomicie, ale np. juz w roomsterze ten sam rozmiar co w astrze lipa na maxa, nie podjezdzalem na podworku pod wzniesienie, lipa, kupilem Nokian WR g2 i znow jezdzilem jak czolgiem;)

a corsa D wazy tyle co Astra II wiec powinno byc ok;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam co powiecie na temat opony Kormoran SnowPro do Opla Corsy D - rozmiar 185/65/15. Opony są

> teraz na promocji i kosztują 120,00 zł / szt.

A gdzie taka promocja?

Inne pytanie.

Do Hyundaia i30cw można założyć albo 185/65R15 albo 195/65R15. Osobiście letnie 185 wydają mi się małe (nie zwróciłem uwagi na to przy zakupie), z drugiej strony na zimę zalecane były węższe. A jaka jest Wasza opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> A gdzie taka promocja?

> Inne pytanie.

> Do Hyundaia i30cw można założyć albo 185/65R15 albo 195/65R15. Osobiście letnie 185 wydają mi się

> małe (nie zwróciłem uwagi na to przy zakupie), z drugiej strony na zimę zalecane były węższe.

> A jaka jest Wasza opinia?

Były w jakimś sklepie internetowym już dokładnie nie pamiętam ponieważ wstrzymałem się z zakupem. Teraz znalazłem Barum Polaris 3 w cenie 161,00 zł / szt. Rozmiar 185/60/15. Zastanawiam sie nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były w jakimś sklepie internetowym już dokładnie nie pamiętam ponieważ wstrzymałem się z zakupem.

> Teraz znalazłem Barum Polaris 3 w cenie 161,00 zł / szt. Rozmiar 185/60/15. Zastanawiam sie

> nad zakupem.

ja ogladałem brilantis .ostatecznie kupiłem lepsze uniroyal rain expert 240 szt. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Które z tych opon polecacie na zimę, ewentualnie coś lepszego do 200zł za sztukę

> jeszcze czy ewentualnie warto dołożyć do Dunlopów 3D 25 zł ?

Rodzice mają fabke z tą fuldą 185/60/14, świetnie się sprawują na śniegu i na mokrym, nie ma do czego się przyczepić skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> warto zainwestować w te oponki

> ktoś mi mówił, że są ciche i w zimie dobrze się sprawują

Warto ok.gif

No chyba że szukasz opon stricte autostradowych... wtedy można wybrać lepiej, chociaz nie wiem czy w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam UG7 opony swietne ale zuzycie bieznika przy agresywnej jezdzie jest wrecz porazajace. Opony na max 3 sezony a jezdze raczej malo. Jedna mi huczy. Poza tym trakcja swietna i predkosci na sniegu duzo wyzsze od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Musze kupic zimowki w rozmiarze 205/60/R16. Bylem juz prawie zdecydowany na Nokiany WRG2 ale naczytawszy sie o problemach z wywazaniem troche sie zniechecilem... nie mam czasu mieszkac w serwisie gumiarza.

Co wybrac w porownywalej klasie?

Auto z automatem, diesel. Ma byc cicho i ma w miare normalnie ruszac w zime. Nie przewiduje jazdy po kopnym sniegu a raczej po blocie posniegowym i trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To zależy gdzie będziesz jeździł. Widzę, że jeżeli to zwykłe miasto, płaskie to opinie mówią, że nie ma większego znaczenia czy to będzie opona z górnej czy średniej półki. Góry to inna sprawa. Polacy wybierają wielosezonowe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup opon wielosezonowych - świadomie, z uwagi na warunki w jakich będę się poruszał. Z interesujących mnie opon na placu boju zostały w bardzo zbliżonych cenach:

- Sava Adapto HP

- Vredestein Quatrac 3

- Nokian eNtyre

Czy macie doświadczenia z tymi oponami, które pomogłyby dokonać wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam i zastanawiam, aż mi zaraz ceny podniosą wink.gif Na placu boju pozostały Continental TS830 i Nokian WR D3.

Continental:

- za: dobre i bardzo dobre wyniki w prawie wszystkich kategoriach

- przeciw: boję się ich zachowania na suchym - chodzi mi o testy utrzymywania kierunku, nienawidzę "pływających" zimówek i czy, jak to u nas bywa, będą cieplejsze dni zimy nie będą się za szybko zużywać

Nokian:

- za: też dobre wyniki we wszystkich kategoriach, tylko hamowanie na mokrym nieco gorzej ale jednak...

- przeciw: produkcja w Rosji - dla mnie zagadka no i czy nie będą gorsze jako typowa opona zimowa, mają trochę cechy wielosezonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na placu boju pozostały Continental TS830

Chcialem kupic TS 830P natomiast wlasciwie nigdzie nie moglem ich dostac w wersji RFT - pomimo, ze widnialy na roznych stronach z oponami (np. Oponeo), przy probie zakupu okazywaly sie niedostępne.

Koniec koncow zdecydowalem sie na Dunlop SP Winter Sport 3D, z tego co mozna wyczytac w internecie opona zbiera ogolnie wysokie oceny: http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-winter-sport-3d-195-55-r16-87-v-run-on-flat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcialem kupic TS 830P natomiast wlasciwie nigdzie nie moglem ich dostac w wersji RFT - pomimo, ze

> widnialy na roznych stronach z oponami (np. Oponeo), przy probie zakupu okazywaly sie

> niedostępne.

> Koniec koncow zdecydowalem sie na Dunlop SP Winter Sport 3D, z tego co mozna wyczytac w internecie

> opona zbiera ogolnie wysokie oceny:

> http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-winter-sport-3d-195-55-r16-87-v-run-on-flat

Dobra opona, Mam taką i sobie chwalę ok.gif Miałem wcześniej Fuldy montero 3 (też dobre) ale te Dunlopy chyba lepsze. W tej chwili wchodzi Dunlop 4D, więc 3D potanieją, wiec tym bardziej warto będzie je kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Sava Adapto HP

> - Vredestein Quatrac 3

> - Nokian eNtyre

> Czy macie doświadczenia z tymi oponami, które pomogłyby dokonać wyboru?

Mi kiedyś jeden z gumiarzy odradził całkowicie markę nokian, ze względu na krótkie serie poszczegolnych modeli i brak możliwości dokupienia 1 szt. po roku (w przypadku braku możliwości naprawy uszkodzonej opony - co raz rzadziej ale zdarzają się takie sytuacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam poszukuje opinii na temat oponek MICHELIN

> PILOT ALPIN A4

na zeszlą zimę sobie takie zakupiłem do paska i byłem/jestem z nich bardzo zadowolony - co prawda nie wyjeżdżałem nigdzie w góry ale mieszkam w miejscu gdzie pług nie jeździ i nie miałem żadnych niemiłych sytuacji (dobre hamowanie, dobra trakcja przy ruszaniu, posłusznie reagują na zmianę kierunku ruchu), a na suchym nie są głośne - dobra szybka opona POLECAM (niestey górna półka cenowa ale coś za coś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś więcej o nich słyszał ?

Opona pracowała by w dieslu FWD klasy średniej.

Miałem WR G2 w trzech samochodach (FWD, RWD) i sam nie

wiem, niby wszystko ok, ale były dość głośne i chyba dość

szybko się ścierały. Ciekawe jak te nowe ?

WR A3

WR%20A3.jpg

Cenę mają bezkonkurencyjną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawiają, ale WR D3. Nie wiem, powiedzcie - wierzyć tym wszystkim testom? Znalazłem też test holenderski, wyniki poszczególnych opon bardzo zbliżone do testu ADAC czy austriackiego OAMTP. Wierzyć im i brać TS830? Czy brać, to co mi się jakoś bardziej podoba, czyli Nokian?

Druga sprawa. Kto użytkował Continental dłużej? Nie jest tak, że w testach są super, a w 2-3 sezonie niby mają bieznik ale tracą właściwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Merc (MO można montować do innych marek)

różnica na dunlopach wintersportach to 40 zł na sztuce, warto/nie warto/lepiej nie jest zakupić zwykłe czy homologowane??? (opony przeznaczone mają być do golfa IV a więc nie do merca)

z telefonu do oponeo wynika, że opona z oznaczeniem MO jest identyczna z tą niehomologowaną (ale skąd różnica w cenie to nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktore z nich polecacie w rozmiarze 185/65/r14 (Xsara I 2000 r.)

> Frigo 2, Winterhawk 2 evo, Kleber Krisalp HP2?

Kleber. Kupiłem je ze względu na najmniejsze zużycie (jestem oszczędny jak każdy skodziarz 270751858-jezyk.gif). Dębicy moim zdaniem nie warto kupować bo dokladając 20-30zł do oponki mamy już spory wybór notowanych w testach ADAC oponek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do kolegów.

Potrzebuję oponki do Audi A4 Kombi w rozmiarze 195/65 R15.

Autem Jeździ głównie żona, mieszkamy w górach, droga

zazwyczaj na odcinku 8km utrzymana na biało smile.gif lub dużo błota pośniegowego pozostałego po soli.

Trasa pokonywana to głównie 50km w jedną stronę. Ok. 35-40km to trasa raczej dobrze utrzymana czyli mokra nawierzchnia. Zazwyczaj rano i wieczorem, lub późnym wieczorem, czyli głownie niższe temperatury.

Troszkę już szperałem szukałem, czytałem i wybrałem dwa modele.

Continental ContiWinterContact TS 830

oraz

Fulda Kristall Montero 3.

Czy któraś z tych opon spełni moje oczekiwania, nada się do tego autka i będzie się dobrze sprawować ?

Ewentualnie jaka inna ?

Pierwsza to koszt ok. 240-250zł

Drug ok. 210zł.

Mogę dołożyć te 120-140zł. do Continentala o ile warto.

Mało wiem o nich, jeśli zaś chodzi o fuldę to miałem Montero 1 145/70R13 i na mokrym nie były rewelacyjne ale tak to ok.

Ojciec ma chyba 175/65 R15 Montero 2 i też nie narzekał nigdy.

Prosiłbym o waszą pomoc w wyborze, może ktoś używał ich w podobnych samochodach, rozmiarach ?

Będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja jeszcze zapytam raz o opony co sadzicie o tych oponkach goodyear ultragrip 7+ docelowo maja

> byc w rozmiarze 205/55r16

Mam takie w Astrze i szczerze mówiąc nic specjalnego moim zdaniem.

W wielu testach, opiniach itp. są bardzo polecane więc się skusiłem i muszę z perspektywy czasu powiedzieć, że drugi raz bym ich nie kupił.

Może to subiektywne uczucie, ale pewniej czuję się jadąc (zarówno na śniegu jak i po mokrym) na Fuldach (jakichś tam - nie pamiętam, musiałbym sprawdzić) rodziców samochodem.

Chociaż fakt faktem samochody są inne - Astra G i Mondeo MK2 - co też może mieć wpływ, ale ja następnym razem nie będę przepłacał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a miałem w tamtym roku kupować, ale zostawiłem obecne jeszcze na jedną zimę.

Dziś szukałem i:

TS 830 - 990zł.

Montero 3 - 830zł komplet.

Jakby nie było różnica spora... Teraz nie wiem czy dopłacać czy nie slinka.gif

Jeździł ktoś na tych Fuldach Montero 3 ?

Po testach widać, ze na śniegu dobre, ale boję się o te oceny za jazdę po suchej i mokrej nawierzchni.

Jeśli ktoś używał jeszcze jedną z tych opon to bardzo bym prosił o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.