Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja jesienno-zimowa.


CyberKasztan_2077

Rekomendowane odpowiedzi

> Co sądzicie o TYCH oponach, bo przyznam, że cena kusi..

> Poproszę o opinie.

mam takie w rozmiarze 205/55R16. Opony z początku bardzo dobre na śniegu, kiepskie na mokrym i suchym asfalcie (przy szybszych zakrętach czuć że bieżnik się ugina, auto zaczyna pływać, trzeba zapomnieć o zjeżdżaniu ślimakiem z autostrady z takimi prędkościami jak na letnich, nawet jak jest sucho zlosnik.gif ). Niestety po kilku latach, mimo że bieżnika ubyło bardzo niewiele, opony wyraźnie straciły przyczepność. Przed najbliższą zimą wyrzucam i kupuję GoodYear UltraGrip 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Potrzebuję opony zimowe w rozmiarze 195/50/r15 (z przeznaczeniem na drogę/okazjonalnie tor wyścigowy itp) z rantem ochronnym na felgę. Problem polega na tym że popularne sklepy internetowe nie piszą czy taka opona rant posiada, czy nie, obsługa sklepu tak na prawdę wie tyle ile jest w opisie.

Czy potraficie podać konkretne modele opon w tym rozmiarze które taki rant na pewno posiadają (cena do ok 270pln) lub sposób na znalezienie takich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Dostałem za zadanie wybór opon całorocznych do Fiata Sieny. Przebiegi roczne ok. ~ 2-3 kkm, 95% miasto. Cena ma znaczenie drugorzędne, potrzebne są porządne, uniwersalne opony.

Poleci ktoś cos? Póki co mam na tapecie Dunlop SP 4All Seasons i Goodyear Vector 4Seasons.

Pozdro smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Dostałem za zadanie wybór opon całorocznych do Fiata Sieny. Przebiegi roczne ok. ~ 2-3 kkm, 95%

> miasto. Cena ma znaczenie drugorzędne, potrzebne są porządne, uniwersalne opony.

> Poleci ktoś cos?

> Pozdro

Do Sieny wziąłbym Navigatory 2

http://www.debica.com.pl/opony/_21

Jeśli cena rzeczywiście nie gra roli (tylko po co całoroczne w takim układzie - lepiej 2-gi komplet felg z oponami wink.gif ) to np. GY Vector 4seasons - w Mondeo sprawują mi się lepiej niż dobrze, dość powoli się ścierają.

Edit

Uprzedziłeś mnie z edycją. Więc co do GY się jak widzę zgadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Sieny wziąłbym Navigatory 2

> http://www.debica.com.pl/opony/_21

Dębica odpada. Za dużo złych doświadczeń grinser006.gif

> Jeśli cena rzeczywiście nie gra roli (tylko po co całoroczne w takim układzie - lepiej 2-gi komplet

> felg z oponami )

Nabywca to specyficzny klient 270751858-jezyk.gif Rocznie kręci maks. 3 tyś km, zimą praktycznie nie wyjeżdża, ale chciałby mieć taką możliwość. Obecne opony są jeszcze fabryczne, mają 13 lat, sporo bieżnika i idą do kosza bo stwardniały strasznie - dlatego 2 komplety kół są średnim pomysłem w tym przypadku wink.gif

> to np. GY Vector 4seasons - w Mondeo sprawują mi się lepiej niż dobrze, dość

> powoli się ścierają.

A jak hałasliwość i zachowanie na drodze? Nie pływają latem, dają radę zimą w mieście?

> Edit

> Uprzedziłeś mnie z edycją. Więc co do GY się jak widzę zgadzamy.

Myślałem że nikt nie zdążył zajrzeć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak hałasliwość i zachowanie na drodze? Nie pływają latem, dają radę zimą w mieście?

Mam w rozmiarze 205/55/r16 i do tego jeszcze XL - właśnie żeby były twardsze, więc nie ręczę za standard. W każdym razie nie pływają mimo masy auta sięgającej 1.5t. Przy bardzo wysokiej temp. potrafią zapiszczeć przy ruszaniu pod górkę, letnie raczej tego nie robiły. Na zakrętach mniej pewne niż jakiś tam Hankook asymetryczny montowany przez Forda. Podobnie za to do Fuldy Carat cośtam (progresso? sorry, nie pamiętam).

Przejeździłem na nich chyba 3 zimy (może 2? muszę popatrzeć na pocztę, bo przez net kupowałem), a w sumie jakieś 35-40 tys. km. Każdej zimy dość często w okolicach Krynicy, Nowego Sącza, Limanowej, więc nawet konkretne górki. Nie zauważyłem, żebym jeździł wolniej niż inni, choć przypuszczam, że prawdziwe zimówki sprawowałyby się lepiej, zwłaszcza w głębokim trochę mokrym śniegu - ze 2 razy miałem problemy z wyjechaniem z takiego czegoś. Posiadacze zimówek jakby szybciej wyjeżdżali, ale też się męczyli.

Parę razy zdarzyły mi się hamowania awaryjne - tu też bez zaskoczenia - hamowały na tyle dobrze, że zerkałem w lusterka czy auto za mną nie wjedzie mi w tyłek. Raz w Kraku wyjechałem z drogi na trawnik, bo zapragnąłem wziąć widowiskowym poślizgiem zakręt. Podejrzewam, że na zimówkach byłoby to samo. wink.gif Generalnie żadnych złych przygód przez te opony nie miałem.

Co do hałasu się nie wypowiem, bo nie pamiętam już jak było na wcześniejszych. Nie sądzę, żeby było głośniej niż na letnich, pamiętam tylko, że na początku dziwił mnie syk tych opon na mokrej nawierzchni/wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bierze Nawigatory - są naprawdę spoko, do takich założeń idealne

Po paru przygodach z polskimi oponami nie mam sumienia komukolwiek ich polecać zlosnik.gif Choć wierzę, że może coś się w jakości zmieniło bo nie Ty pierwszy chwalisz Navigatory ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy jeździł na Navigatorach w Sienie, codziennie po W-wie do pracy, twierdzi, że nie miał z nimi problemów, latem i zimą spisywały się ok, jazda głównie po mieście.

Fakt, że z niego raczej kiepski kierowca, ale skoro on nie miał na nich stłuczek itp to chyba nie są jakieś złe opony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po paru przygodach z polskimi oponami nie mam sumienia komukolwiek ich polecać Choć wierzę, że

> może coś się w jakości zmieniło bo nie Ty pierwszy chwalisz Navigatory

Spoko oponki, jeździłem na nich Astrą 3 lata i bez problemów ok.gif Oczywiście mowa o Navigator 2 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po paru przygodach z polskimi oponami nie mam sumienia komukolwiek ich polecać Choć wierzę, że

> może coś się w jakości zmieniło bo nie Ty pierwszy chwalisz Navigatory

jakie to ma znaczenie czy opony polskie czy niepolskie? A ja mogę mieć złe doświadczenie z zagranicznymi i co? zlosnik.gif Przejechałeś się pewnie na konkretnym modelu i tyle.

Co do Navigatora. Warto wspomnieć, że od kilku lat jest Navigator2, całkiem inna opona niż stary Navigator. Dawno temu ojciec wymienił opony w Nexii z całorocznych kumho na navigatory. Zrobiło się dużo ciszej i przyczepniej. Dosłownie kilka dni po zmianie tych opon jechałem tym samochodem i miałem takie awaryjne hamowanie, że pamiętam je do dziś. Już zacisnąłem zęby i przygotowałem się na bum, ale samochód zdążył się zatrzymać zlosnik.gif IMHO to były naprawdę przyzwoite opony na każde warunki do samochodu o słabych, albo przeciętnych osiągach. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może coś się w jakości zmieniło bo nie Ty pierwszy chwalisz Navigatory

A i ja pochwalę. Navigator 2 to naprawdę dobra opona.

A polski ma tylko znak towarowy dębicy - to jest GY Vector 3 produkowany w różnych fabrykach koncernu GY.

Jeśli bardzo przeszkadza Ci znaczek Dębica, możesz je kupić jako Sava.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2) BRIDGESTONE Blizzak LM35 225/50R17 (tu kieruje sie glownie opiniami z netu ... mam bridgestony

> letnie i sa ok)

> albo GOODYEAR UG Performance 2 225/50R17 98 V XL (to wlasnie z czytania forum AK widze ze

> polecacie)

> Macie jakies propozycje/rady chetnie wyslucham

Kupiłeś któreś?

Potrzebuję też kupić 225/50/17 i szukam propozycji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłeś któreś?

> Potrzebuję też kupić 225/50/17 i szukam propozycji

Ja w ubiegłym sezonie jeździłem na Dunlopach 4D i bardzo je polecam.

dunlop-winter-sport-4D.png

Właściwości na śniegu, brei są wyśmienite. Na lodzie też miałem okazję potestować i jak na opony bez kolców, to są dobre. Co ważne są ciche wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w ubiegłym sezonie jeździłem na Dunlopach 4D i bardzo je polecam.

> Właściwości na śniegu, brei są wyśmienite. Na lodzie też miałem okazję potestować i jak na opony

> bez kolców, to są dobre. Co ważne są ciche

Doceniam parametry tej opony, ale.....650PLN za sztukę powoduje że poszukam czegoś innego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie to ma znaczenie czy opony polskie czy niepolskie?

Takie ma znaczenie, że mam blokadę na polskie marki opon wink.gif Miałem kiedyś Dębice i Kormorany (fakt - dawno temu) i żadne z nich nie dojeździły do końca bieżnika, zawsze kończyły żywot na skutek wad fabrycznych. W przypadku Dębicy były to 3 na 4 sztuki - bąble na bokach tongue.gif

Z tego co piszecie dzisiaj to już inaczej wygląda, ale biorąc pod uwagę że w tym przypadku cena nie ma dla kupującego praktycznie ŻADNEGO znaczenia, to jednak instynkt podpowiada mi wejście w jakąś bardziej uznaną markę wink.gif

Niemniej bardzo dziękuję wszystkim za odzew i wszelkie cenne rady 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO to były naprawdę przyzwoite

> opony na każde warunki do samochodu o słabych, albo przeciętnych osiągach.

Haa, zdziwiłbyś się jak ta Siena chodzi palacz.gif Masa lekko ponad 1000kg, 100 KM z dość wysokoobrotowego silnika i 10,5 s do setki... Zestawiając to ze słabo wyciszoną, przeszkloną budą, i wysoka pozycją za kółkiem, wrażenie dynamiki jest o niebo lepsze niż wrażenie estetyczne grinser006.gif Szkoda że zawias i hamulce nie idą w parze z silnikiem, wsadzić tam coś jeszcze mocniejszego wymagałoby przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Haa, zdziwiłbyś się jak ta Siena chodzi Masa lekko ponad 1000kg, 100 KM z dość wysokoobrotowego

> silnika i 10,5 s do setki... Zestawiając to ze słabo wyciszoną, przeszkloną budą, i wysoka

jak to się mowi - 100 konikow, takich malych ale wku...nych!

wracając - ktoś jeszcze ujezdza tu 4seasons?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w ubiegłym sezonie jeździłem na Dunlopach 4D i bardzo je polecam.

> Właściwości na śniegu, brei są wyśmienite.

Na zdjeciu widać, ze 4D mają taki rant ochraniajacy felgę - sprawdza się ?

Zastanawiam sie, Dunlopy 4D czy Goodyear UltraGrip 8 confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zdjeciu widać, ze 4D mają taki rant ochraniajacy felgę - sprawdza się ?

Ja mam wersję bez rantu - zimowe opony mam na stalowych 16"

Natomiast letnie 17" mam z rantem i moim zdaniem jest to bardziej efekt placebo... Jak ma ochronić rant kawałek gumy, który jest z nim na równi? Jak się za bardzo przytulisz do krawężnika, to guma się podda, a rant przerysuje i tyle. Może jest trochę trudniej, jednak nie jest to niemożliwe... passed_out.gif

> Zastanawiam sie, Dunlopy 4D czy Goodyear UltraGrip 8

Też tak się zastanawiałem. Wybrałem Dunlopy i jestem zadowolony z wyboru. Wiem, że UG8 mają też bardzo dobre opinie. Jeśli się nie mylę, to jest to jedna grupa/koncern.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... Jak ma ochronić rant kawałek gumy, który jest z nim na równi? Jak się za bardzo przytulisz do krawężnika, to

> guma się podda, a rant przerysuje i tyle. Może jest trochę trudniej, jednak nie jest to

> niemożliwe...

ale rant ma chronić felgę a nie oponę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez się zastanawiam dokładnie nad takimi oponami (205/55/R16) Dunlop ws. Goodyear. Tylko czy warto

> dopłacać do indeksu prędkości? wziąć 91 T czy 91 H? Homologowane są w Leonie na V. Przy okazji

> polećcie jakiś sklep internetowy.

ja kupiłem teraz na zimę w tym rozmiarze GY Ultra Grip 8 i różnica w cenie między indeksem T a H to było dosłownie kilka pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Opłaca sie brac taki zestaw na zime? http://allegro.pl/ford-focus-mondeo-kompletne-kola-16-5x108-i2663909224.html ?

Opona chyba starsza bo coś nie mogę znaleźc testów o niej, ale już UG 2 mają 5.1 na opony.com więc wysoko..

Dobra cena na taki zestaw, czy zbyt zjechane oponki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Opłaca sie brac taki zestaw na zime?

> http://allegro.pl/ford-focus-mondeo-kompletne-kola-16-5x108-i2663909224.html ?

> Opona chyba starsza bo coś nie mogę znaleźc testów o niej, ale już UG 2 mają 5.1 na opony.com więc

> wysoko..

> Dobra cena na taki zestaw, czy zbyt zjechane oponki?

wszystko zależy jak długo chcesz jeżdzić autem, jesli rok czy dwa to nie warto inwestować ale jak jeszcze długie lata to zdecydowanie kupiłbym coś porzadniejszego.

Uzywana opona zimowa z bieżnikiem 5,5 mm starczy na zime, max dwie. Same opony w takim stanie powinny kosztować coś ok 70 PLN sztuka + płacisz po ok 150 PLN za uzywane stalówki, moim zdaniem to za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko zależy jak długo chcesz jeżdzić autem, jesli rok czy dwa to nie warto inwestować ale jak

> jeszcze długie lata to zdecydowanie kupiłbym coś porzadniejszego.

> Uzywana opona zimowa z bieżnikiem 5,5 mm starczy na zime, max dwie. Same opony w takim stanie

> powinny kosztować coś ok 70 PLN sztuka + płacisz po ok 150 PLN za uzywane stalówki, moim

> zdaniem to za duzo.

Kołpaki może jeszcze sprzedać, bo są niby oryginalne. A co do opon, to są z 2007 roku - dosyć stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukam szukam i nic ciekawego mi w oko nie wpada w budżecie do powiedzmy 350zł/szt...

Do tej pory w poprzednich autach ujeżdżałem Fulde C.Montero i Frigo2 ... frigo w sumie OK, Fuldy miękkie strasznie..

Teraz wpadły mi w oko Nokian WR D3 205/55R16 91H albo Uniroyal MS Plus 66 205/55R16 91 T

Warte to coś, czy na coś innego zapolować.. dodam że autko to Mondeo mk3 w kombi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kukam szukam i nic ciekawego mi w oko nie wpada w budżecie do powiedzmy 350zł/szt...

> Do tej pory w poprzednich autach ujeżdżałem Fulde C.Montero i Frigo2 ... frigo w sumie OK, Fuldy

> miękkie strasznie..

> Teraz wpadły mi w oko Nokian WR D3 205/55R16 91H albo Uniroyal MS Plus 66 205/55R16 91 T

> Warte to coś, czy na coś innego zapolować.. dodam że autko to Mondeo mk3 w kombi...

w cenie ok 350 PLN masz do wyboru ze dwa typy Nokianów, Uniroyale MS 66, Klebery, Fuldy, Firestone, nawet trafi sie Yokohama. Sam jeżdże na Uniroyalach MS 66, niby nie jest źle ale szału też nie ma, mam wrażenie, ze z każdym sezonem wyraźnie słabiej ciągnał.

Dziś myśle zdecydowałbym się na jakiś model Nokianów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, no jak w kombi to zmienia postać rzeczy

> A tak poważnie to pomyśl nad dunlopami 4D i conti ts830. W testach chyba lepsze

średnie przyzwoite opony to koszt ok 350 PLN w tym rozmiarze, te które wymieniłeś to już 430 PLN w góre, to spora różnica w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no zmienia zmienia ;-)

> Oponki spoczko, oglądałem nawet live... tylko zdrowo przekraczają budżet ...

Ja mam poprzednika - dunlop 3D i baaardzo sobie chwalę. Nowy model w testach teą ma pierwsze miejsca, więc dlatego polecam

uniroyale co podałeś w obecnym teście ADAC zajmują dość odległe miejsce (przedostatnie)

test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> średnie przyzwoite opony to koszt ok 350 PLN w tym rozmiarze, te które wymieniłeś to już 430 PLN w

> góre, to spora różnica w cenie

Masz rację, ale ja wychodzę z założeenia, że na bezpieczeństwie nie będę oszczędzał. Dlatego też tak doradziłem

Opony kupuje się co kilka lat, a różnica w cenie za komplet to około 300zł. Nie jest źle zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam poprzednika - dunlop 3D i baaardzo sobie chwalę. Nowy model w testach teą ma pierwsze

> miejsca, więc dlatego polecam

> uniroyale co podałeś w obecnym teście ADAC zajmują dość odległe miejsce (przedostatnie)

> test

Czyli Nokian WR D3 będzie chyba najlepszym wyborem w jakość / cena..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> średnie przyzwoite opony to koszt ok 350 PLN w tym rozmiarze, te które wymieniłeś to już 430 PLN w

> góre, to spora różnica w cenie

Conti TS850 są do wyrwania tu za 380 zł/szt. Test ADAC po polsku. Myślę że warto dołożyć 120 zł i jeździć na jednych z najlepszych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co powiecie o UG8??

> bo też szukam opon tylko w rozmiarze 195/65 r15

Sam nie próbowałem. Mogę się odnieść tylko do testów i tylko do rozmiaru jaki mnie interesuje 205/55 r16. Był to nr1 zeszłego sezonu. Teraz jest numerem 4. Niestety opieram się w tym roku na jednym teście, ale ADACa.

Ale jak tu ktoś już kiedyś pisał, nadal jest to opona premium i pewnie będzie dobra. Osobiście zakupiłem Continentale TS850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojej siostrze kupowałem UG8 165/70/R14 w tamtym roku i sobie je chwaliła. Ja teraz kupiłem je w rozmiarze 205/55/R16. Popatrz sobie na test Adac-u. Przy pierwszych pięciu oponach są tylko niewielkie różnice. Wziąłem UG8 bo była wprowadzona do sprzedaży w 2011 roku i w teście jest dobra na mokrej nawierzchni (polskie koleiny). opona wg mnie musi się też zużywać grinser006.gif co oznacza lepszą przyczepność. Cena była też niższa od Dunlopów. Do Continentala podchodzę sceptycznie - miałem kiepskie letnie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, szukam budżetowych opon zimowych w rozmiarze 195/65r15. Które z powyższych będą lepsze? Dębice już kiedyś miałem i byłem zadowolony, na śniegu rewelacyjne. A jak wygląda sprawa z Daytonami? Samochód jeździ 2/3 przebiegów na trasie która jest dość dobrze i szybko odśnieżana, reszta miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.