Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja jesienno-zimowa.


CyberKasztan_2077

Rekomendowane odpowiedzi

> W takich warunkach użytkowania na pewno nie kupiłbym Dębicy Frigo( dobra na śniegu, kiepska na

> mokrym). Nie wiem jak Dayton. Poczytaj testy ADAC.

2 sezony jeździłem na frigo 2 w tych samych warunkach i trakcja na mokrym była jak dla mnie zadowalająca. Dlatego biorę je ponownie pod uwagę. Jednak w tej samej cenie są tez Daytony które mają też niezłe opinie i stąd dylematy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 sezony jeździłem na frigo 2 w tych samych warunkach i trakcja na mokrym była jak dla mnie

> zadowalająca. Dlatego biorę je ponownie pod uwagę. Jednak w tej samej cenie są tez Daytony

> które mają też niezłe opinie i stąd dylematy

A Dębica Frigo HP? Odbiega cenowo, czy na podobnym poziomie? To chyba nowość, bo nie widziałem jej wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kukam szukam i nic ciekawego mi w oko nie wpada w budżecie do powiedzmy 350zł/szt...

W tej cenie jest wybór.

> Teraz wpadły mi w oko Nokian WR D3 205/55R16 91H albo Uniroyal MS Plus 66 205/55R16 91 T

> Warte to coś, czy na coś innego zapolować.. dodam że autko to Mondeo mk3 w kombi...

Nokian W+, gdyż WR D3 to poprzedni model i powoli wychodzi z rynku (to samo z WR A3 bodajże), spokojnie Nokiany po 300 za szt. można kupić.

Popatrz jeszcze na Hankooki, to już nie te same opony, co kiedyś, W442 bodajże (albo jakoś tak).

Ostatnio brat stał przed dylematem, co kupić w tym rozmiarze, w sensie, że on myśli, a ja mam kupić. I kupiłem Dunlopy Winter Sport 4D (nowy model) za 385 zł od sztuki - w Art Gumie smile.gif Z letnich Dunlopów Sport Maxów jest zadowolony, więc może i z tych też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiło się auto to teraz trzeba o zimowych oponach pomyśleć.

> Fabryczne opony mają rozmiar 155/70 R14 - taki wynalazek. Chevrolet Spark.

> Poratujcie jakie mogą być zamienniki, no bo w sklepach internetowych takich opon nie mogę znaleźć.

165/65R14

155/70R14 występują tylko letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jest we wczorajszym AUTO ŚWIAT, rozmiar 205, może komuś coś się rozjaśni, że za dobre opony

> trzeba zapłacić a różnice w hamowaniu na śniegu i na mokrym między najlepszymi i najgorszymi

> są drastyczne

Tyle, że różnica w cenie między 195/65/15 a 205/55/16 to już niezłe zdzierstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś już miał doświadczenia z tą oponą?

Zakupiłem niecały tydzień temu, tylko trochę inny rozmiar. Nie zdążyłem jeszcze pojeździć. Jedynie mogę powiedzieć że na wygląd i dotyk są jak najbardziej ok. Z zasięgniętych opinii także podczas jazdy powinno być nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś już miał doświadczenia z tą oponą?

Tak, na razie ładnie wyglądają wszystkie 4 na feldgach, szczególnie te kolorowe paski na obwodzie smile.gif i czekają w piwnicy na swoją kolej do założenia. A tak na poważnie mało kto już używał tej opony, bo o ile dobrze kojarzę to ona wyszła dopiero na wiosnę, albo pod koniec zimy. Wychodzi więc na to, że dopiero po rozpoczęciu obecnego sezonu będzie cos więcej można o niej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem ts850 w 185/65 R15

> założone juz na koła, ale jeszcze nie mam ich na autku

> nawiasem jest to zupełnie nowa opona, wiec trudno znaleźć o niej opinie uzytkowników - natomiast

> wygrywa wszystkie testy

Będziemy testować w takim razie zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jest we wczorajszym AUTO ŚWIAT, rozmiar 205, może komuś coś się rozjaśni, że za dobre opony

> trzeba zapłacić a różnice w hamowaniu na śniegu i na mokrym między najlepszymi i najgorszymi

> są drastyczne

Jest gdzieś wersja elektryczna tego testu ?

Jakiś skan itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest gdzieś wersja elektryczna tego testu ?

> Jakiś skan itp?

testy sa tez w AMiS oraz z auto-moto z tego miesiąca - jutro auto świat też powinieneś kupić, ale tam tylko pierwsza część i chyba najgorszy test...

motor z poczatku tego tygodnia przetestował oponki klasy premium zestawiając z budżetowymi oponami m.in. - Dębicą, Sava itp

swoje byłem zmuszony założyć w piątek (rozwaliłem starą oponę) i juz zrobiłem na nich traskę 400km po suchym - generalnie jestem pod wrażeniem ok.gif

bardzo ciche, stawiaja mniejszy opór niż poprzednie zimówki i nawet letnie icon_eek.gif

wydaje mi się, że odczuwalnie zmniejszyłem zużycie paliwa - jednak to się okaże dopiero przy dystrybutorze

jestem niesamowicie ciekawy jak będą sie zachowywac w nizszych temperaturach oraz w deszczu i sniegu yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic nowe zimowki

felgi mam szerokosci 6 cali obecnie sa na nich opony 185/55/15

brac tak jak stare opony 185/55 czy moze cos wezszego ? np. 165/65, tylko wtedy ta opona jest ciut za waska jak na 6 calowa felge ale wejdzie, beda jakies wymierne korzysci zakladajac wezsze opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W poniedziałek zakładam w rozmiarze 205/55R16. W teście amis wypadła znakomicie. Poprzednik (ts830)

> sprawował sie znakomicie.

i jak się sprawują w aucie te opony? jak tam hałas?

też je kupiłem, ale na razie mam zmontowane koła, ale jeszcze leżą w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pirelli Snowcontrol III czy Goodyear Ultragrip 7+ czy Bridgestone Blizzak LM-32 czy Dunlop

> Winter Sport 4D

to ostatnie to podobno (podkreslam PODOBNO) straszna kupa. Ja w koncu po dlugich poszukiwaniach kupilem Pirelli Sottozero II, bo i tak duzo jezdze po autostradzie, i zimowki maja byc "na wrazie co" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi Ci o tą ofertę z grupona, to ceny wcale nie są rewelacyjne. Ja będę brał teraz

> Continentale TS850 albo Michelin Alpin A4 - IMO najlepsze opony (dla mnie)

Opony wychodzą z transportem:

1) 899 zł za komplet opon Pirelli Snowcontrol III 224,75

2) 859 zł za komplet opon Goodyear Ultragrip 7+ 214,75

3) 809 zł za komplet opon Bridgestone Blizzak LM-32 202,25

4) 929 zł za komplet opon Dunlop Winter Sport 4D 232,25

znajdź proszę lepsze ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ostatnie to podobno (podkreslam PODOBNO) straszna kupa.

Jeśli chodzi o Dunlop Winter Sport 4D, to nie potwierdzam Twojej zasłyszanej opinii.

Jeździłem na nich poprzednią zimę w niezbyt lekkim i dość mocnym wozidle FWD. Rewelacja jeśli chodzi o zachowanie na śniegu, brei, a nawet testowałem na całkowicie oblodzonej drodze i można było zapanować nad samochodem.

Jazda po suchym asfalcie również 5+, są bardzo ciche (lepiej pod tym względem niż Bridgestony letnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie używane continentale. Nie zauważyłem na oponie typowego oznaczenia w postaci czterech cyfr, więc zapytałem sprzedawcę. Też nie wiedział, a po chwili odpowiedział, że wydaje mu się, iż 2008. Też tak pomyślałem, bo w owalu wytłoczone było jakieś 378. Tylko ile w tym prawdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem właśnie używane continentale. Nie zauważyłem na oponie typowego oznaczenia w postaci

> czterech cyfr, więc zapytałem sprzedawcę. Też nie wiedział, a po chwili odpowiedział, że

> wydaje mu się, iż 2008. Też tak pomyślałem, bo w owalu wytłoczone było jakieś 378. Tylko ile w

> tym prawdy...

dwie pierwsze to numer tygodnia, dwie pozostałe to rok wink.gif

Czyli 2008 - 20 tydzień 2008 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra oferta, idę do jamki. Porównywałem chyba jakąś inną ich promocję TĄ i wychodziło bez

> rewelacji, ta jest faktycznie dobra. Mimo tego wziąłbym Continentala TS850 za 980zł komplet z

> wysyłką (jakoś tak wychodzi).

Jakos nie jestem do continentala przekonany. w ogole to kupilbym save bo lubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opony wychodzą z transportem:

> 1) 899 zł za komplet opon Pirelli Snowcontrol III 224,75

> 2) 859 zł za komplet opon Goodyear Ultragrip 7+ 214,75

> 3) 809 zł za komplet opon Bridgestone Blizzak LM-32 202,25

> 4) 929 zł za komplet opon Dunlop Winter Sport 4D 232,25

> znajdź proszę lepsze ceny

Oferta jest niezła, tylko dla rozmiaru 205 oferowali opony z 2011 roku.

Wiec lepiej dołożyć kilkanaście zł i mieć opony nowsze

Dodam, ze ja wybrałem Dunlop Winter Sport 4D

- na śniegu są OK, a dodatkowo są cichsze od konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam zamiar kupic nowe zimowki

> felgi mam szerokosci 6 cali obecnie sa na nich opony 185/55/15

> brac tak jak stare opony 185/55 czy moze cos wezszego ? np. 165/65, tylko wtedy ta opona jest ciut

> za waska jak na 6 calowa felge ale wejdzie, beda jakies wymierne korzysci zakladajac wezsze

> opony ?

jesli bedziesz jezdzil na sniegu to napewno odczujesz roznice smile.gif

pytanie jeszcze do jakiego autka, bo uno moim zdaniem jest za lekkie na zimowe 185 wink.gif

a tak btw dzis przetestowałem po raz pierwszy TS850 na deszczu, błocie pośniegowym, mokrym asfalcie pokrytym sniegiem, na ubitym sniegu i na swieżym sniegu ok 10cm - opony są genialne! bardzo przewidywalne, trakcja jest świetna, a na ubitym sniegu mozna je porownac do opon z kolcami icon_eek.gif

jestem pod ogromnym wrazeniem yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli bedziesz jezdzil na sniegu to napewno odczujesz roznice

> pytanie jeszcze do jakiego autka, bo uno moim zdaniem jest za lekkie na zimowe 185

nie do końca...

ładnych parę lat temu przesiadając się z letnich 185/55 na zimowe 165/65 w uno auto straciło dla mnie kierowalność

A raczej czas reakcji na ruch kierownicą wzrósł parokrotnie.

po założeniu zimówek o tym samym rozmiarze wszystko wróciło do normy,

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje podpowiedzi, czy do Astry G będą pasowały opony 195/65R15 ?

Kupiłem samochód z oponami letnimi 195/60R15.

Czy możecie polecić którąś z tych opon: Pirelli Snowcontrol III, Goodyear Ultragrip 7+, Bridgestone Blizzak LM-32, Dunlop Winter Sport 4D. Zależy mi na bezpieczeństwie i ekonomii.

Samochód 95% używany w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do końca...

> ładnych parę lat temu przesiadając się z letnich 185/55 na zimowe 165/65 w uno auto straciło dla

> mnie kierowalność

> A raczej czas reakcji na ruch kierownicą wzrósł parokrotnie.

> po założeniu zimówek o tym samym rozmiarze wszystko wróciło do normy,

> pozdr

ale to normalne jest, ze przesiadajac sie z szerszej opony na wezsza (bez wzgledu na szerokosc) odczujesz strate kierowalnosci na suchym w zakretach wink.gif

dlatego wyznacznikiem jest to ile czasu w zimie spedzasz np w gorach czy zasniezonych miejscach smile.gif a dobor szerokosci opony to kompromis miedzy kierowalnoscia, trzymaniem w zakretach na suchym, a zachowaniem oonki na sniegu wink.gif

ja, nawet jesli mialbym jezdzic kilka razy po sniegu w sezonie zimowym, wole sie przygotowac na te gorsze warunki, niz miec nadzieje, ze jakos to bedzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuje podpowiedzi, czy do Astry G będą pasowały opony 195/65R15 ?

> Kupiłem samochód z oponami letnimi 195/60R15.

> Czy możecie polecić którąś z tych opon: Pirelli Snowcontrol III, Goodyear Ultragrip 7+, Bridgestone

> Blizzak LM-32, Dunlop Winter Sport 4D. Zależy mi na bezpieczeństwie i ekonomii.

> Samochód 95% używany w mieście.

Jak ma być szczerze to na miasto wystarczy opona z klasy budżetowej typu Barum, czy polecana tutaj Sava.

Ja mam letnie 195/65/15 i jest dobrze. Dedykowane opony do AG to 195/60/15 i 185/65/15. Zimowe kupuję te drugie - 185/65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma być szczerze to na miasto wystarczy opona z klasy budżetowej typu Barum, czy >polecana tutaj Sava.

> Ja mam letnie 195/65/15 i jest dobrze. Dedykowane opony do AG to 195/60/15 i

> 185/65/15. Zimowe kupuję te drugie - 185/65.

Jest do kupienia w dobrej cenie Pirelli Snowcontrol III, Bridgestone Blizzak LM-32. Około 220zł/szt z transportem. Rozmiar 195/65R15.

Różnica w średnicy pomiędzy R60 i R65 jest 615 do 634.5 mm czyli 20mm średnicy.

Zastanawiam się czy nie będzie problemów z eksploatacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest do kupienia w dobrej cenie Pirelli Snowcontrol III, Bridgestone Blizzak LM-32. Około 220zł/szt

> z transportem. Rozmiar 195/65R15.

> Różnica w średnicy pomiędzy R60 i R65 jest 615 do 634.5 mm czyli 20mm średnicy.

> Zastanawiam się czy nie będzie problemów z eksploatacją.

O ile dobrze pamiętam, wśród rozmiarów opon które producent przewidział dla Astry G nie ma 195/65R15. Pewnie by weszła, ale w razie jakiejś katastrofy zapewne ubezpieczyciel wywlecze tę sprawę. Jeżeli chcesz zaoszczędzić parę PLN, to zamiast oryginalnego 195/60R15 możesz chyba legalnie założyć 185/65R15.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma być szczerze to na miasto wystarczy opona z klasy budżetowej typu Barum, czy polecana tutaj

> Sava.

> Ja mam letnie 195/65/15 i jest dobrze. Dedykowane opony do AG to 195/60/15 i 185/65/15. Zimowe

> kupuję te drugie - 185/65.

I Twoim zdaniem Sava, która beznadziejnie wypadła (link do testu dałem wcześniej) na mokrym (typowe warunki zimą w mieście), jest dobrym wyborem?

Jak uzasadniasz wybór węższych? Bo ja się naciąłem kupując węższe (aż tak dużo po śniegu nie jeżdżę, żeby nacisk był tak ważny).

TUTAJ fajnie pokazane piktogramami jak opony sobie radzą na deszczu.

W moim przypadku komplet Continentali TS 850 wyjdzie mi ~160zł więcej, co jako wydatek na 4-5 lat uważam, że nie jest dużo (na pewno mniej niż ew. naprawy powypadkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I Twoim zdaniem Sava, która beznadziejnie wypadła (link do testu dałem wcześniej) na mokrym (typowe

> warunki zimą w mieście), jest dobrym wyborem?

> Jak uzasadniasz wybór węższych? Bo ja się naciąłem kupując węższe (aż tak dużo po śniegu nie

> jeżdżę, żeby nacisk był tak ważny).

> TUTAJ fajnie pokazane piktogramami jak opony sobie radzą na deszczu.

> W moim przypadku komplet Continentali TS 850 wyjdzie mi ~160zł więcej, co jako wydatek na 4-5 lat

> uważam, że nie jest dużo (na pewno mniej niż ew. naprawy powypadkowe).

ale przecież wg testów to UG8 jest nie do pobicia na mokrym i niewiele gorsza na śniegu, jedynie przegrywa pod względem zużycia bieżnika i paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.