Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja jesienno-zimowa.


CyberKasztan_2077

Rekomendowane odpowiedzi

> jakie opony na zime 205/55R16

> kryterium cena 90%

> uzywki, bieznikowane, chinskie? ktore wybrac? budzet ok 120zl/szt

ja kupilem dzisiaj na allegro po taniosci 225/55/16.... uzywki, na jedna zima wystarcza. Jedna mam walnieta i musialem szybko cos kupic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie. Chcę bezwzględnie kupić całoroczne opony zamiast letnich na felgi aluminiowe. Plusy tych opon znam grinser006.gif, ale czy ktoś zna jakieś minusy? Jest to jedyny dopuszczalny dla mnie rozmiar, niestety nie wiedzieć czemu opony akurat w tym rozmiarze są takie drogie. Te mi się podobają i są tanie ok.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co byście polecili do małego autka (vw fox) w cięzkie warunki tzn drogi utrzymywane raczej na

> biało, dużo lodu mniej ciapy. Do tej pory były ContiWitner ale stare już i boje się na tym

> żonę puszczać. Cena jest mniej ważna.

> Myślałem o nowych Conti WinterContact TS830 (TS800??) i UG7 albo UG8? co jeszcze?

7+

8 sa z polski i sie nie wyważaja

jak tylko snieg to frigo 2 albo eskimo 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oferta jest niezła, tylko dla rozmiaru 205 oferowali opony z 2011 roku.

> Wiec lepiej dołożyć kilkanaście zł i mieć opony nowsze

> Dodam, ze ja wybrałem Dunlop Winter Sport 4D

> - na śniegu są OK, a dodatkowo są cichsze od konkurencji

Kupiłem UG 7+

37 tydzien 2012 Made in Germany

w sobote zakładam to powiem co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie. Chcę bezwzględnie kupić całoroczne opony zamiast letnich na felgi aluminiowe. Plusy tych

> opon znam , ale czy ktoś zna jakieś minusy? Jest to jedyny dopuszczalny dla mnie rozmiar,

> niestety nie wiedzieć czemu opony akurat w tym rozmiarze są takie drogie. Te mi się podobają i

> są tanie

Raz w życiu miałem całoroczne opony i nigdy więcej.

Samochód na śniegu na zakręcie leciał jak kapitan Wrona po płycie Okęcia.

O ile jeszcze założenie takich opon w Irlandii albo Wlk. Brytanii bym zrozumiał, to w naszym klimacie

gdzie masz w lecie +35-40 st. a asfalt pewnie ze 60 a w zimie potrafi być u mnie [100m od morza] koło -20 a jeździłem w góry gdzie było -39 i po nocy XC90 nie chciało odpalić sick.gif a moja 19 letnia Honda tak zlosnik.gif

to opona która zachowuje się tak samo w amplitudzie temperatur koło 75-100 st. jest dla mnie perpetuum mobile.

Osobiście bym taką oponę założył chyba tylko w przypadku gdybym postanowił:

- nie jeżdżę jak jest lód i śnieg

- mam super 4 napędowe auto w stylu RS4 / Impreza

- przechowanie 4 dodatkowych opon i ich zmiana 2x do roku jest taką abstrakcją dla mnie jak policzenie w pamięci 2 pochodnej funkcji potęgowanej do 4323214234

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już sam nie wiem jak to rozegrać, jeżdżę właściwie tylko po stolicy i bliskiej okolicy.

Zimą robię przebiegi w okolicach 4000km po mieście na krótkich odcinkach codziennie ze średnią 60km/h, a znów latem 4000km ale głównie weekendami poza miasto , małe trasy około 100-200km , ze średnia 100-120km/h.

Ani kół ani opon za bardzo nie mam gdzie trzymać, więc chyba się zdecyduje na wielosezonowe Goodyear Vector 4Seasons lub Hankook Optimo 4s

W różnych testach zawsze pierwsze miejsca zajmują, ale znów najwyższa połka premium i cena również. Czy aby na moje marne miejskie warunki nie mierzę za wysoko wink.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ani kół ani opon za bardzo nie mam gdzie trzymać, więc chyba się zdecyduje na wielosezonowe

> Goodyear Vector 4Seasons lub Hankook Optimo 4s

Mam tak samo w 1 aucie i też chciałem zanabyć rok temu całoroczne Goodyeary ale niestety były problemy z dostępnością i skończyło się na całorocznych Dębicach. Poprzedniej zimy przeszły niezły test na śniegu i lodzie i spokojnie dały radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem UG 8 w rozmiarze 205/55/R16. Kraj produkcji Niemcy. Wyważyły się bezproblemowo, nawet ciężarki były malutkie. grinser006.gif Samochód prowadzi się równo nawet w deszczu i przy prędkościach autostradowych. I wg mnie opony nie są jakoś głośne. grinser006.gif

Co do kraju produkcji opon to mój rozmiar może być produkowany w Niemczech a inny rozmiar w Polsce albo Słowenii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem UG 8 w rozmiarze 205/55/R16. Kraj produkcji Niemcy. Wyważyły się bezproblemowo, nawet

> ciężarki były malutkie. Samochód prowadzi się równo nawet w deszczu i przy prędkościach

> autostradowych. I wg mnie opony nie są jakoś głośne.

> Co do kraju produkcji opon to mój rozmiar może być produkowany w Niemczech a inny rozmiar w Polsce

> albo Słowenii.

To super.

Bo już się martwiłem, że GY opuścił poziom.

Rok temu kupowałem 7 do innego auta i była rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo Navigator 2 to całkiem niezła opona.

W tej chwili mam przejechane na komplecie 13kkm i jak na razie bez zastrzeżeń. Po 10kkm zrobiłem rotację i ponowne wyważenie i zamierzam to powtórzyć po kolejnym takim przebiegu. To będzie druga zima na tym komplecie i zobaczymy jak się będą teraz sprawować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam mam już drugi komplet i daja rade

A możesz napisać ile km przejechały i przy jakim zużyciu zmieniłeś? Ja zamierzam kupić kolejny komplet gdy mi zostanie ok 4mm wysokości bieżnika przed zimą albo 3mm w sezonie letnim.

Mniej więcej 13 lat temu miałem nowe Goodyeary całoroczne i bieżnik po prostu znikał w oczach - po 30kkm spokojnej jazdy były zupełnie łyse dlatego ciekaw jestem ile km te Dębice wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,...

W poprzednim aucie miałem 13tki,przejezdzilem 2 lata i opony byly jak nowki.Nawet miały z boku jeszcze te włoski.

Teraz mam 195/65/15 i znikają dużo szybciej...Po dwóch latach eksploatacji(25kkm) maja jakies 6mm bieżnika.Te z przodu mogą miec już troche mniej.

Myśle,że do nastepnej zimy te tylne beda jeszcze ok.I aby kupie nowa pare w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem komplet Pirelli Snow Control 3 195/65R15 z Groupon a dokładnie z Motoricus.pl. Opony przyjechały po 3 dniach kurierem.

Sposób zapakowania opon bardzo słaby. Opony związane po 2 szt plastikowymi taśmami dosyć mocno. Obejrzałem opony przy kurierze i podpisałem odbiór.

Po rozcięciu pasków niestety jedna z opon ma zdeformowane boki, jeden do wewnątrz drugi na zewnątrz. W poniedziałek sprawdzę czy uda się ją założyć i wyważyć.

Niestety tak jest z oponami ze sklepów internetowych. Polecam uważne oglądanie paczek przed odebraniem.

Kilka lat temu kupowałem opony z innego sklepu internetowego i obyło się bez problemów, opony były zabezpieczone do przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sposób zapakowania opon bardzo słaby. Opony związane po 2 szt plastikowymi taśmami dosyć mocno.

> Obejrzałem opony przy kurierze i podpisałem odbiór.

> Po rozcięciu pasków niestety jedna z opon ma zdeformowane boki, jeden do wewnątrz drugi na

> zewnątrz. W poniedziałek sprawdzę czy uda się ją założyć i wyważyć.

> Niestety tak jest z oponami ze sklepów internetowych. Polecam uważne oglądanie paczek przed

> odebraniem.

> Kilka lat temu kupowałem opony z innego sklepu internetowego i obyło się bez problemów, opony były

> zabezpieczone do przesyłki.

ja za każdym razem (a było ich już ze 4 razy) odbierałem opony ze sklepu www w ten sposób zapakowane i nic z nimi nie było nie tak...wszystko w jak najlepszym porządku...założone i jeżdżone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Opinie są nic nie warte, bo nie mają punktu odniesienia - nie wiadomo, na czym ktoś wcześniej

> jeździł. Na sypki głęboki śnieg FRIGO 2, ale na wodzie może być z nimi trochę ślizgawka - tak

> słyszałem.

kolega w pracy testował poprzedniej zimy DF2 w rozmiarze 185/65R14 /Renault Megane 1.6/

na suchym ok.gif ale huczą no.gif

na mokrym sciana.gif i szumią no.gif

błoto pośniegowe no.gif

śnieg ubity lub sypki ok.gifok.gifok.gif ideał palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> Kto mi powie czym roznia sie opony?

> Goodyear UG8

> Goodyear UG8 performance

> Goodyear UG Performance 2

> Ktore lepsze, ktore gorsze?

to po prostu kolejne generacje opony z tego co widze. Wydaje mi się, ze różnią sie wzorem bieżnika w zależności co jest w modzie na jesień-zime no i oczywiście marketingowym bełkotem

> A moze po prostu, jak czlowiek, kupic Dunlopy SP winter sport 4D?

> Rozmiar 205/55/16

ja zawsze w takiej sytuacji wybieram dobre opony w dobrej cenie. NIe zawsze topowy model za topową cene jest najlepszym rozwiązaniem. Rozważ jeszcze Nokian WR D3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos do czynienia z tą chińską oponą?

Zastanawiam się czy je założyć od poprzedniego wlasciciela czy kupic nowe

troche sie boje prawde mowiac, a nowy kpl. normalnych opon by kosztował raptem 800zł

4x Fulda Kristall Montero 3 np. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mial ktos do czynienia z tą chińską oponą?

Miałem z Sunny do czynienia ale z letnimi, generlanie na suchym ok, na wodzie już łyżwa tongue.gif

> Zastanawiam się czy je założyć od poprzedniego wlasciciela czy kupic nowe

> troche sie boje prawde mowiac, a nowy kpl. normalnych opon by kosztował raptem 800zł

> 4x Fulda Kristall Montero 3 np.

To już lepiej hankook i*cept rs ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaczynają czwarty sezon. Bieżnik bez najmniejszych śladów zużycia. Pozostała nawet część "cycków".

Polecam serdecznie wszystkim fanom opon plastikowych.

zlosnik.gif

...to ironia oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zakupiliśmy Iveco Daily na podwójnym kole i wsadzone są opony letnie, które nie dają rady za bardzo. Zastanawiamy się czy nie kupić tylko 2 opon i wsadzić po jednej na strone. Czy takie rozwiązanie pomoże ?

Czy w takim aucie lepiej się sprawdzą letnie/zimowe czy wielosezonowe ? Przebiegi 3-4 tys./miesiąc, kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupiliśmy Iveco Daily na podwójnym kole i wsadzone są opony letnie, które nie dają rady za

> bardzo. Zastanawiamy się czy nie kupić tylko 2 opon i wsadzić po jednej na strone. Czy takie

> rozwiązanie pomoże ?

> Czy w takim aucie lepiej się sprawdzą letnie/zimowe czy wielosezonowe ? Przebiegi 3-4 tys./miesiąc,

> kraj.

Po jednym na pewno nie - generalnie zamontowanie na bliźniaku kół o różnej średnicy (czyt. różnie zużytym bieżniku) spowoduje błyskawiczne wyrównanie bieżnika - a może (przy ciężkich ładunkach) spowodować też zniszczenie "większych" opon.

Wielosezonówki spokojnie dają radę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może do czynienia z oponami

YOKOHAMA W DRIVE.

Chdzi oto czy na boku mają oznaczenie, symbol w kształcie tej śnieżynki

na zarysie gór oznaczającą oponę zimową, czy tylko napis M+S.

W_drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników opon Pirelli Snow Control 3. Jakie macie wrażenia z jazdy na tych oponach ?

Jazda w głębokim śniegu bez zarzutu, przyspieszanie i hamowanie dobrze. Zastrzeżenia mam do jazdy w zakrętach.

Przy małych prędkościach na rondzie i w zakręcie dosyć mocno wyjeżdża tył mojej Astry. Macie podobne odczucia z tym modelem opon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wogóle finansowo jest sens kupować opony wielosezonowe czy raczej nie ma na tym żadnej oszczędności?

Jedyną jaką widzę to koszt przełożenia opon dwa razy do roku co daje maksymalnie 200 zł rocznie bo jest to Iveco Dialy i ma podwójne koła z tyłu. Jest w zasadzie środek zimy albo dalej a zakupiliśmy auto z letnimi i trochę średnio opłaca się teraz opony kupować na 1 miesiąc. Na aucie są letnie i tak się zastanawiam czy nie przejeździć, a na następną zimę kupić normalne zimówki. Jak wygląda żywotność takich opon wielosezonowych w porównaniu do letnich/zimowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Kiedy najlepiej kupić nowe opony zimowe (najkorzystniej cenowo)? Teraz gdy kończy się sezon, na

> wiosnę, w lecie?

Też mam ten dylemat.

Śledziłem ostatnio troszkę rynek i allegro.

Jak 2-3 tygodnie temu ceny zimówek zaczęły spadać to teraz

znowu idą w górę. Troszkę żałuję bo YOKO W driver 195/65/15

można było kupić w cenie 700pln z przesyłką a teraz dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.