Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja jesienno-zimowa.


CyberKasztan_2077

Rekomendowane odpowiedzi

A można w ogóle wierzyć tym etykietom na oponach ?

Rozważana opona (Achilles winter 101)

1-F-B-71-2.png

Czy te oznaczenia przyznaje ktoś w europie, czy te koncerny indonezyjsko - koreańsko - chińskie przyklejają sobie co im się podoba

EDIT: odpowiem trochę sam sobie.

Poczytałem zasady i etykieta jest "deklaracją" producenta/importera/dostawcy i może być ona określona na zasadzie porównania z innymi produktami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora rozejrzeć się za jakimiś zimówkami,

co byście polecili w tym rozmiarze, ma być tanio i dobrze grinser006.gif

Auto użytkowane przez żonę na dojazdy do pracy, trzeba z pod miasteczka dojechać do miasteczka i wrócić, u nas potrafi dowalić śniegiem, jest albo biało albo mokro... auto stilo jtd 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pora rozejrzeć się za jakimiś zimówkami,

> co byście polecili w tym rozmiarze, ma być tanio i dobrze

> Auto użytkowane przez żonę na dojazdy do pracy, trzeba z pod miasteczka dojechać do miasteczka i

> wrócić, u nas potrafi dowalić śniegiem, jest albo biało albo mokro... auto stilo jtd 3d.

conti ts 850. może nie najtaniej ale trwałe i dobre na śnieg ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pora rozejrzeć się za jakimiś zimówkami,

Warto chinszczyzne rozwazyc bo......nie taki diabel straszny

Moje BARUMY POLARIS 2 lepiej ciagnely na sniegu niz CONTI bodaj 780 wiec jakos napis na oponie nie przemawia do mnie zupelnie.

Widzialem kilka dobrze ocenianych zimowek z azji na jakis forach.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto chinszczyzne rozwazyc bo......nie taki diabel straszny

> Moje BARUMY POLARIS 2 lepiej ciagnely na sniegu niz CONTI bodaj 780 wiec jakos napis na oponie nie

> przemawia do mnie zupelnie.

> Widzialem kilka dobrze ocenianych zimowek z azji na jakis forach.

> Powodzenia

Ale nie o to chodzi w zimowych żeby dobrze ciągnęły na śniegu, tylko żeby na wodzie i błocie miały chociaż POŁOWĘ właściwości letnich. Nie jest problemem zrobić oponę super na śniegu i tanią, problem zaczyna się jak zjeżdżasz ze świeżego śniegu - o to chodzi w bezpieczeństwie opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie o to chodzi w zimowych żeby dobrze ciągnęły na śniegu, tylko żeby na wodzie i błocie miały

> chociaż POŁOWĘ właściwości letnich. Nie jest problemem zrobić oponę super na śniegu i tanią,

> problem zaczyna się jak zjeżdżasz ze świeżego śniegu - o to chodzi w bezpieczeństwie opon.

Ale nie sztuka zrobic opne dobra na mokre, ale taka ktora wyciagnie z zaspy czy uciagnie,pokieruje po zasniezonej drodze.

Zimama to do siebie ze lejce trzeba rozsadnie trzymac,i milion gwiazdek i testow zycia nie uratuje jak we łbie pustka(tak ogolnie)

Owo BARUMY kilka lat dawaly radechoc na lodzie to juz kolce tylko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy niby tematyka opon nie jest mi obca ale w związku z koniecznością nabycia opon zimowych do Cuore pojawił się dylemat.

Wybór żaden. Jest do nabycia chiński Maxxis Presta Snow z 2012r.

Trafiłem też na Yokohamy Guardex ale produkcja z 2007r.

Stąd pytanie o mniejsze zło. Chińska guma czy japoński: "plastik"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moi drodzy niby tematyka opon nie jest mi obca ale w związku z koniecznością nabycia opon zimowych

> do Cuore pojawił się dylemat.

> Wybór żaden. Jest do nabycia chiński Maxxis Presta Snow z 2012r.

> Trafiłem też na Yokohamy Guardex ale produkcja z 2007r.

> Stąd pytanie o mniejsze zło. Chińska guma czy japoński: "plastik"?

Maxxis to nie jest budżetówka, dają dożywotnią gwarancję i ogólnie powinny się spisywać ok.gif

Co do Yokohamy, mają modele bardzo ok.gif i bardzo no.gif. Jak każda firma 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukam nowych opon Lassa Competus 4x4.

235/70/16

Wielosezonowe.

Potrzebuję 5 sztuk.

Ostatnio udało mi się kupić ale 235/75/15. Płaciłem za jedną 350zł.

Dobrze by było gdyby cena była ta sama lub zbliżona.

Chcę te opony, bo mi po prostu odpowiadają pod każdym względem.

Ciężko je znaleźć dlatego pytam. Gdyby ktoś mógł pomóc to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co sądzicie o chińskich oponach w tym rozmiarze ? Potrzebuję kupić takie do Espace 2.0 dCi i zastanawiam się nad chinczykami (Nexen,Zeetex) lub tańszymi "EU" (Uniroyal, Kleber, ewentualnie Nokian). Nie bardzo mogę znaleźć jakieś wiarygodne zestawienia czy testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam nowych opon Lassa Competus 4x4.

> 235/70/16

> Wielosezonowe.

> Potrzebuję 5 sztuk.

> Ostatnio udało mi się kupić ale 235/75/15. Płaciłem za jedną 350zł.

> Dobrze by było gdyby cena była ta sama lub zbliżona.

> Chcę te opony, bo mi po prostu odpowiadają pod każdym względem.

> Ciężko je znaleźć dlatego pytam. Gdyby ktoś mógł pomóc to byłbym wdzięczny.

Chodzi dokładnie o Lassa Competus A/T 235/70R16 105S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To są moje dwa typy...ale muszę wybrać jeden,który ten GY czy Dunlop

GY UG9 to tegoroczna nowość, wiec nikt raczej opinii nie ma. Dunlopa w tym rozmiarze mam, ale model wintersport 4D i mogę polecić. UG9 juz zamówiłem na ten sezon więc zobaczymy co jest warta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiedzcie, cenowo to samo a jak z właściwościami jezdnymi - co polecacie z tych opon ?

Na żadnych z tych jeszcze nie jeździłem - teraz są dobre promocje cenowe na te marki.

DAYTON DW510 EVO 185/65R15 88T czy

KORMORAN Snowpro 185/65R15 88T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nokian A3 - ma ktos?

Ma Passat B6 205/55/16 94H XL

Te opony w moim odczuciu sa dobre na drogi, gdzie snieg w najgorszym przypadku nie przekroczy kilku centymetrow, a wiadomo jak to u nas bywa....

Fakt sa ciche. W sam raz na autostrady, ale jak juz zjedziesz na boczna droge badz chcesz wjechac na nieodśnieżony podjazd to lepiej, zebys mial lopate w bagazniku.

Zawsze sie zastanawialem, czy dam rade wjechac badz jak dopada sniegu to czy wyjade ...

Te opony bardzo dobrze spisywaly mi sie, jak bylem przed dluzszy czas na polnocy niemiec.

Sniegu tyle co kot naplakal, a przy autostradowych predkosciach >150km/h stosunkowo cisza w srodku...

Stanowczo w moim odczuciu nie polecam tych oponek (Nokian A3), na warunki jakie mozna w Polsce spotkac !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nokian A3 - ma ktos? Dobra cena 290zl za sztuke. Ostatnio mialem GYUG7+ trzymaly jak wsciekle ale

> po 3 sezonach drastycznie pogorszyla sie trakcja.

> Jazda glownie po odsniezonych drogach i autostradzie.

Mam A3 na Galaxym, fakt na śniegu były lepsze WR G2/G3 ale i na tych nigdy nie było problemów na śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpowiedzcie, cenowo to samo a jak z właściwościami jezdnymi - co polecacie z tych opon ?

> Na żadnych z tych jeszcze nie jeździłem - teraz są dobre promocje cenowe na te marki.

> DAYTON DW510 EVO 185/65R15 88T czy

> KORMORAN Snowpro 185/65R15 88T

Miałem Kormoran SnowPro i były super na śniegu, pozostałe warunki średnio - ot zwykłe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam wlasnie takie trasy miasto i odsniezone drogi, ale czasem napada.

> To jakie do 350zl bys polecil?

Nie jestem jakims guru co do opon, ale A3 bardzo mnie zawiodly w naszych warunkach.

Jedyne zalety, ze sa ciche przy predkosciach mocno autostradowych... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiecie na temat Nokian WR D3 w rozmiarze 205/55/16 ?? Czy warto ? a może cos innego? Szukam

> zimówek w okolicach 300PLN/sztuka

Mam w rozmiarze 195/65/15 od 2 tygodnie. Według mnie warto Jak narazie nie odczułem że mam założone opony zimowe bo zachowują się jak letnie. Zostały mi polecone przez zaprzyjażnionego wulkanitora do którego jezdze już 13 lat. Więcej nie powiem bo sam będe testował . Jakbym był na twoim miejscu to bym brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 195/65R15

> Goodride SW608 155zl

> Dayton DW510 155zl

> Debica Frigo 2 167zl

> czy moze cos innego?

z wymienionych jeździłem długo na frigo2. Na śnieg - fantastyczne, nie ma lepszej opony; na mokrym bardzo śliskie. Jeżeli auto będzie użytkowane głównie w mieście i na odśnieżonych odcinkach to wybierz 1 lub 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DAYTON DW510 EVO 185/65R15 88T czy

> KORMORAN Snowpro 185/65R15 88T

A do kiedy potrzebujesz odpowiedzi? W jednym z samochodów "jestem obuty" w DW510 (nie EVO) oraz SnowPro. Na obecną chwilę to mogę stwierdzić, że Kormorany maja lepsza przyczepność w warunkach autostradowych, w temperaturach mocno dodatnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A do kiedy potrzebujesz odpowiedzi? W jednym z samochodów "jestem obuty" w DW510 (nie EVO) oraz

> SnowPro. Na obecną chwilę to mogę stwierdzić, że Kormorany maja lepsza przyczepność w

> warunkach autostradowych, w temperaturach mocno dodatnich.

kupiłem daytony - cena czyni cuda palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje opony zimowe rozpoczęły właśnie piąty sezon. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że bieżnik ma jeszcze 8mm głębokości.

Czy to normalne/możliwe?? Czy też są to pierwsze na świecie opony wykonane bez użycia gumy??zlosnik.gif

......ale plastik też by się starł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a montaz jest taniej jak sie u nich zamowi odrazu, czy tak samo wychodzi jak sie umowi go pozniej?

Tak samo. Tylko niektóre opony mają promocyjny montaż w cenie zakupu. Inaczej 22,5 od koła (jeszcze zależy jaki rozmiar felgi)- więc tanio nie jest. Kup opony i weź z groupona. Ja dałem 49,9.

Dosyć mam wulkanizatorów, którzy nie dają żadnego dowodu wykonania usługi typu paragon, FV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i sie rozpadna,

> dobra, pominmy ten parametr T czy H, niech beda T

> czym sie roznia EVO od nie EVO? a moze Apollo czy kingstary z wspomnianego motointegratora? czy

> doplacic do Matadora?

Użytkuje 3 komplety dw510 w 3 autach o mocach od 70 do 150KM i dają radę. Jedno auto dojeżdża wiejską polną drogą i podjazdem, nie ma problemów z trakcja. Fakt frigo jest może lepsza na śniegu, ale tylko kopnym. Za to na mokrej nawierzchni czy błocie posniegowym nie radzi sobie tak jak Dayton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Użytkuje 3 komplety dw510 w 3 autach o mocach od 70 do 150KM i dają radę. Jedno auto dojeżdża

> wiejską polną drogą i podjazdem, nie ma problemów z trakcja. Fakt frigo jest może lepsza na

> śniegu, ale tylko kopnym. Za to na mokrej nawierzchni czy błocie posniegowym nie radzi sobie

> tak jak Dayton.

juz jestem glupi... Dayton, Membat, Mabor, Kumho, Apollo... ceny 154-166zl w IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.