Jump to content
Liwek

Wątek oponiarski - edycja jesienno-zimowa.

Recommended Posts

Witka!

Musze zakupić nowe oponki zimowe do Berlingo zastanawiam mnie jednak jedna rzecz gdyż gdy dobieram opony przez serwis opony.com to kieruje mnie "na półkę" samochodów dostawczych a tam już zarówno wybór mniejszy jak i cena wyższa.....

Czy do tego typu auta powinienem założyć jakieś oponki dedykowane dla dostawczaków czy zwykłe standardowe oponki 175/65/14 takie jak do osobówki wystarczą?

Czym się będą różniły opony przeznaczone dla auta dostawczego od tej dedykowanej dla osóbówki?

A jeśli już to co byście polecili w powyższym rozmiarze?

Witam!

Czy ktoś jeździł na tych oponkach? Jak się sprawują w naszych polskich warunkach w porównaniu np do Dębicy Frigo2?

Na Frigasach sporo jeździłem i nie powiem na śniegu bardzo dobrze się sprawują na mokrym tez w sumie dają rade... myslę ze na jednych oponkach mozna ze 40kkm zrobic... a jak Wasze doświadczenia z Fuldami ?

Z góry dzięki

Pozdro!

Witam

Mam oponki Hankook Icebear W300 w rozmiarze 205/55/16 w całkiem dobrej kondycji w pojeździe marki Ford Mondeo... w sumie to mam je luzem bo jak pojechałem wczoraj z nimi na wymiane to mnie wygonili mówiąc że nie założą mi tych opon nawet na moją odpowiedzialność dla mojego bezpieczeństwa, gdyż nie mam czujników ciśnienia w felgach oraz felg z rantami.... i że jak mi zejdzie powietrze to nie poczuje tego i na nieświadomce jadąc z większą prędkością np w zakręcie opona taka może się zsunąć i wtedy dzwon... nie powiem, uruchomili mi wyobraźnie i odszedłem nie dyskutując...

Co Wy o tym myślicie? Mają racje?

> Kołpaki może jeszcze sprzedać, bo są niby oryginalne. A co do opon, to są z 2007 roku - dosyć

> stare.

ano stare właśnie, na sezon moze by sie nadały... za 7 stówek zestaw może bym sie skusił..

Kukam szukam i nic ciekawego mi w oko nie wpada w budżecie do powiedzmy 350zł/szt...

Do tej pory w poprzednich autach ujeżdżałem Fulde C.Montero i Frigo2 ... frigo w sumie OK, Fuldy miękkie strasznie..

Teraz wpadły mi w oko Nokian WR D3 205/55R16 91H albo Uniroyal MS Plus 66 205/55R16 91 T

Warte to coś, czy na coś innego zapolować.. dodam że autko to Mondeo mk3 w kombi...

> Nie, no jak w kombi to zmienia postać rzeczy

> A tak poważnie to pomyśl nad dunlopami 4D i conti ts830. W testach chyba lepsze

no zmienia zmienia ;-)

Oponki spoczko, oglądałem nawet live... tylko zdrowo przekraczają budżet ... frown.gif

> Ja mam poprzednika - dunlop 3D i baaardzo sobie chwalę. Nowy model w testach teą ma pierwsze

> miejsca, więc dlatego polecam

> uniroyale co podałeś w obecnym teście ADAC zajmują dość odległe miejsce (przedostatnie)

> test

Czyli Nokian WR D3 będzie chyba najlepszym wyborem w jakość / cena..

Jakies grubsze różnice między tymi oponami?

W+ są na niektórych portalach tańsze a na niektórych sporo droższe od D3 ... które są lepsze ?

> ... jest we wczorajszym AUTO ŚWIAT, rozmiar 205, może komuś coś się rozjaśni, że za dobre opony

> trzeba zapłacić a różnice w hamowaniu na śniegu i na mokrym między najlepszymi i najgorszymi

> są drastyczne

Jest gdzieś wersja elektryczna tego testu ?

Jakiś skan itp?

Witam!

Musze kupić bratu oponki, jako że auto jest na stałe za granicą to nie wiem co ma tam założone a sam ciągle zapomina mi sprawdzić... Ale ponieważ do kompletu muszę również kupić felgi stalowe to mam wybór...

Autko jest z 2013r w wersji kombi, wg opony.com seryjnie ogumienie to 215/60/16 zaś opcjonalne 225/55/17.

Co będzie się lepiej sprawować w zimowych warunkach europejskich? Szersza opona o mniejszym profilu czy węższa z wyższym profilem?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.