Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja jesienno-zimowa.


CyberKasztan_2077

Rekomendowane odpowiedzi

ja zimowe zawsze kupuje w październiku (gdzieś od 5 do 20 października). Jak się dobrze poszuka to kupuje się opony z datą produkcji z tego samego roku (opony są świeżutkie) grinser006.gif W ostatnim tygodniu października ceny idą zawsze w górę. sick.gif Na zapas nie ma co kupować opon, bo i tak będą leżały, a nie wiadomo czy do zimy będzie się jeździć tym samym samochodem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

> Przy zmianie kół na letnie znalazłem wbitego gwoździa.

> Niestety w oponę, nie w klocek bieżnika. Wbity płasko.

> Po wyjęciu gwoździa powietrze nie schodzi.

> Można jeździć czy trzeba do wulkanizacji?

Ja bym dał do gumiarza. To, że teraz nie schodzi, nie znaczy że nie "strzeli" za jakiś czas. Bądź co bądź, guma jest osłabiona w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Panowie dopóki nie ma takiego BUM-a na opony zimowe planuje zakup zlosnik.gif

Myślę o budżetówkach

Moje typy to:

Sava Eskimo S3+

Frigo 2

Wcześniej jeździłem na Navigatorach 2(super się zachowują na śniegu), uszkodzily mi sie i zalożyłem wczesniejsze Micheliny Alipn A2 i tu tragedia.

Sklaniałbym się bardziej do dębicy, jeżeli są tak dobre jak Navigatorki 2 na śnieg to lepszych mi nie potrzeba.

Chociaż opinie o Savie kuszą.

A rożnica w cenie niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie potrzebuje kupić 4 oponki w rozmiarze 185/65/14

> mój oponiarz ma ofertę (wszystkie z montażem) i nie wiem co wybrać

> - kelly 150pln ( co to za firma)

> -daytony 170

> -fulda 220

> ewentualnie jakieś inne propozycje

z tych to tylko fuldy,

spoza listy

Uniroyal RainExpert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie potrzebuje kupić 4 oponki w rozmiarze 185/65/14

> mój oponiarz ma ofertę (wszystkie z montażem) i nie wiem co wybrać

> - kelly 150pln ( co to za firma)

> -daytony 170

> -fulda 220

> ewentualnie jakieś inne propozycje

Kelly to amerykaniec ze stajni Goodyear. Kolega dostal ich zimowki w gratisie do Octy i nie narzeka (choc on nie z tych onanistow z AK grinser006.gif).

Jezeli chcesz budzetowki, pomysl o Sava s3+ ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też się skłaniam ku Savie. Frigo są świetne na śnieg, ale kuleją na mokrym...A czytając testy, to

> sava daje tez sobie spokojnie rade w sniegu.

> Myśle,że w rozmiarze 195/65/15, w cenie za sztukę max 200zl to najlepszy wybór...?

W zeszlym sezonie sciagnalem je w tym rozmiarze ze sklepu internetowego w tym rozmiarze po 176zl/szt wraz z przesylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszlym sezonie sciagnalem je w tym rozmiarze ze sklepu internetowego w tym rozmiarze po

> 176zl/szt wraz z przesylka.

Teraz najtaniej są po 179zł+ transport...

W sumie w podobnej cenie są jeszcze:

Nokiany WR D3

Kleber Krisalp HP

Fulda Kristall Montero 3-tańsza jak sava

Firestone Winterhawk 2 EVO

oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy dobry wątek, ale zapytam tutaj..

> Kiedy najlepiej kupić nowe opony zimowe (najkorzystniej cenowo)? Teraz gdy kończy się sezon, na

> wiosnę, w lecie?

Jeśli ceny waluty i surowców będą na takim samym poziomie co teraz, to najtańsze opony będą w grudniu, kiedy kończą się terminy płatności i trzeba zapłacić za towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

> jak w temacie,

> opony na zime, w rozmiarze 195/65/15

> Pod uwage biore:

> Goodyear UG8:

> Dunlop sp winter sport 4d

> Ktora byscie wybrali i dlaczego?

na zeszły sezon kupiem ug8 ponieważ barat miał ug7+ i był zadowolony a ug8 wg niego i mnie jeszcze lepiej sie sprawdzają

jako na koniec pażdziernika kupiłem je za 928zł z przesyłką z allegro i do końca zimy można było je w takiej cene kupić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie,

> opony na zime, w rozmiarze 195/65/15

> Pod uwage biore:

> Goodyear UG8:

> Dunlop sp winter sport 4d

> Ktora byscie wybrali i dlaczego?

Dunlopy.

Ponieważ kupiłem GY i nie jestem z nich zadowolony, po prostu nie czuję się na nich bezpiecznie. Potrafią się ślizgać w warunkach, w których moim zdaniem nie powinny i w których nie ślizgały się - co prawda w innych samochodach ale jednak Fuldy a nawet stare Kormorany.

Nie wiem jakie są te Dunlopy, ale moim zdaniem GY są przereklamowane i zdecydowanie zbyt drogie.

Ja chciałem porządne opony, kupiłem, przepłaciłem, sprawdziłem i drugi raz już się nie dam nabrać na markę no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie wcześniej nie kupowałem opon, czy zimówek szukać teraz, czy może jak się już dobrze zimno zrobi to jakieś promocje sklepy robią?

Teraz zostały raczej resztki i nie sądzę, żeby jakieś super promocje udało się trafić. Z drugiej strony - jeżeli jest popyt, to i cena zazwyczaj rośnie, więc tuż przez i tuż po pierwszym śniegu ceny zazwyczaj będą najwyższe (i co mnie zaskoczyło w zeszłym roku - wielu modeli nie da się kupić, bo wyprzedawane są "na pniu"). Niemniej jednak - za kilka miesięcy kupisz nowsze o rok opony, chociaż jeżeli te "stare" były dobrze przechowywane, to różnicy żadnej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie wcześniej nie kupowałem opon,

> czy zimówek szukać teraz, czy może jak się już dobrze zimno zrobi to jakieś promocje sklepy robią?

w zeszlym roku obserwowałem ceny opoon praktycznie od wrzenia do końca roku, obserwowałem ug8 i debice, ceny wahały się max 10-20zł za komplet, mówie o cenach na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie wcześniej nie kupowałem opon,

> czy zimówek szukać teraz, czy może jak się już dobrze zimno zrobi to jakieś promocje sklepy robią?

Z rozmowy z zaprzyjaźnionym wulkanizatorem wynika, że raczej taniej nie będzie. Jeśli będą jakieś zmiany w cenach to raczej w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ponieważ zima zbliża się szybko szukam opon zimowych wink.gif Nie chcę wydać dużych pieniędzy. Rozmiar jaki potrzebuję to 205/55R16 z indeksem minimum H. W internecie znalazłem oferte na np. Nexen Winguard Snow G za 235 zł/szt. - może ktoś z Was jeździł na tych oponach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Ci się spisywały te Nokiany? Bo tez się nad nimi zastanawiam...

zazwyczaj zona jezdzi tym samochodem, wiec niewiele moge na temat opon powiedziec

jezdzilem raptem kilka razy i to nie wtedy gdy byly najciezsze warunki

ale zona nie narzeka, wiec domyslam sie, ze opony zachowuja sie poprawnie

zawiodlem sie tylko na tym, ze nie maja rantu ochronnego

mam rozmiar 205/55/16 i poprzednie (WR G2) mialy rant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam opinii o Nokianach wr a3 94h xl , cena bardzo konkurencyjna w porownaniu do Conti T850.

> Ktos cos podpowie?

Miałem różne opony zimowe, i Nokian był najlepszą zimówką na suchym asfalcie 270751858-jezyk.gif

Piszę poważnie.

Jest dobra w każdych warunkach oprócz śniegu/lodu/breji grinser006.gif

Aczkolwiek na śniegu też jedzie ale dla typowo zimowych warunków są dużo lepsze propozycje na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest dobra w każdych warunkach oprócz śniegu/lodu/breji

> Aczkolwiek na śniegu też jedzie ale dla typowo zimowych warunków są dużo lepsze propozycje na

> rynku.

Priorytet to breja i mokry asfalt confused.gif cena 633 za sztuke Conti to z deka przegiecie. Chyba ze kupie 2gi komplet alusow 16" ale tutaj znowu rzeźba z wyborem sie zacznie. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona mówi,że nie chce paskudztw poza tym cenowo blisko tanich alusów.... Choc mi sie marzą OZ

> Lounge 10 ale to ok 2kpln minus różnica w cenie opon 16" vs 17".

w zimę to chyba nie ma znaczenia jak auto wygląda bo ciągle jest ufajdane i nawet OZ nie przyciągną oka.

od tanich chinskich badziewi wole polskie alcary czy mw w stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na zeszły sezon kupiem ug8 ponieważ barat miał ug7+ i był zadowolony a ug8 wg niego i mnie jeszcze

> lepiej sie sprawdzają

> jako na koniec pażdziernika kupiłem je za 928zł z przesyłką z allegro i do końca zimy można było

> je w takiej cene kupić

U mnie wyzabkowaly dosc szybko. Poza tym UG7 idzie jak po sznurku ok.gif Szybko sie zuzyly wytrzymaly 4 sezony w 5tym mnie zawiodly i byla szkoda z AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz się rozglądam i jest tego tyle że głowa boli

Szukam opon w rozmiarze 175/65/R15, jakimi warto się zainteresować?

Najlepiej żeby nie były z tych najdroższych, ale chciałbym też kupić takie, które starczą na kilka sezonów, budżet powiedzmy max 1000zl.

Słyszałem całkiem dobre opinie o Nokianach hmm.gif

Na opony.com widzę jakieś Dayton DW510, które niby 364zl kosztowały a teraz 167zł, warte to coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to teraz się rozglądam i jest tego tyle że głowa boli

> Szukam opon w rozmiarze 175/65/R15, jakimi warto się zainteresować?

> Najlepiej żeby nie były z tych najdroższych, ale chciałbym też kupić takie, które starczą na kilka

> sezonów, budżet powiedzmy max 1000zl.

> Słyszałem całkiem dobre opinie o Nokianach

> Na opony.com widzę jakieś Dayton DW510, które niby 364zl kosztowały a teraz 167zł, warte to coś ?

Yokohama V.903 i Hankook W442 jest w dobrej cenie (do 200zł/szt).

Ewentualnie można się zainteresować oponami Gislaved, bardzo dobra zimówka z grupy CONTI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie musze kupic 2 komplety gumek

175 70 14

i tu skłaniam się ku

Dębica Frigo 2 E F 2 )) 70dB 175/70R14 84 T - 151,14

Dayton DW510 G E 2 )) 70dB 175/70R14 84 T - 173,25

Sava Eskimo S3+ E C 1 ) 68dB 175/70R14 84 T - 162,95

Hankook i*cept RS W442 E C 2 )) 71dB 175/70R14 84 T - 168,59

mając w pamięci fajną jazdę na frigo 2 w ccs i clio 2 myślę ze i w i20 by się dobrze sprawowały

które z nich byście polecili ?

drugi komplet to 215 70 16

i tu mamy :

Barum Polaris 3 F C 2 )) 71dB 215/70R16 100 T - 360,59

Hankook i*cept evo W310 E E 2 )) 72dB 215/70R16 100 T - 377,18

Bridgestone Blizzak LM80 E E 2 )) 72dB 215/70R16 100 T - DOT 2011 - 371,46

które byście polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica Frigo 2 - miałem i polecam

Save miałem przed Dębicą i szału nie było Dębica znacznie lepsza

do zestawu 16` kupił bym Bridgestone bieżnik bardziej do mnie przemawia niż w Hankooku (mam komplet Hankooka ale model 442 i te są OK ) POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dębica Frigo 2 - miałem i polecam

> Save miałem przed Dębicą i szału nie było Dębica znacznie lepsza

> do zestawu 16` kupił bym Bridgestone bieżnik bardziej do mnie przemawia niż w Hankooku (mam komplet

> Hankooka ale model 442 i te są OK ) POZDRO

właśnie dla małych 14tek bym też kierował się ku frigooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuję właśnie zimówki. Czy ktoś może mi wyjaśnić czym się różni TA opona, od TEJ opony?

Wszystkie parametry są takie same, nawet cena, poza etykietką. Jedna ma opory toczenia C, przyczepność C, hałas 68dB. Druga ma odpowiednio E,E i 67dB. Czyli to jest taka sama opona czy jednak nie, skoro klasyfikacja przyczepności jest inna? Nie kumam tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupuję właśnie zimówki. Czy ktoś może mi wyjaśnić czym się różni TA opona, od TEJ opony?

> Wszystkie parametry są takie same, nawet cena, poza etykietką. Jedna ma opory toczenia C,

> przyczepność C, hałas 68dB. Druga ma odpowiednio E,E i 67dB. Czyli to jest taka sama opona czy

> jednak nie, skoro klasyfikacja przyczepności jest inna? Nie kumam tego...

To są 2 różne opony.

Mają inne kody producenta. Przypuszczam, że różnica jest w kraju produkcji ale do końca pewny nie jestem. Musiałbym zadzwonić.

----------------ID----nr prod-----------EAN

C C 1 >> 248636 | 529998 | 5452000436979

E E 1 >> 34847 | 515630 | 4038526252623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To są 2 różne opony.

> Mają inne kody producenta. Przypuszczam, że różnica jest w kraju produkcji ale do końca pewny nie

> jestem. Musiałbym zadzwonić.

> ----------------ID----nr prod-----------EAN

> C C 1 E E 1 >> 34847 | 515630 | 4038526252623

ok, to że te same modele opon są produkowane w różnych krajach, w różnych fabrykach tego samego producenta, to jestem w stanie zrozumieć. Ale jeżeli te etykietki EE i CC nie kłamią, to znaczy, że są to opony o różnych parametrach i osiągach. W ramach tego samego modelu i tego samego rozmiaru. Myślałem, że to jest niemożliwe. Czyli, jeżeli np. ten model opony w tym rozmiarze, wypada dobrze w testach, to wcale nie znaczy, że ja, kupując tę oponę, dostaję ten sam towar. spineyes.gif

BTW: I tak je zamówiłem. Doszły już. Zamówiłem te CC 68dB. I z taką etykietką dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, to że te same modele opon są produkowane w różnych krajach, w różnych fabrykach tego samego

> producenta, to jestem w stanie zrozumieć. Ale jeżeli te etykietki EE i CC nie kłamią, to

> znaczy, że są to opony o różnych parametrach i osiągach. W ramach tego samego modelu i tego

> samego rozmiaru. Myślałem, że to jest niemożliwe. Czyli, jeżeli np. ten model opony w tym

> rozmiarze, wypada dobrze w testach, to wcale nie znaczy, że ja, kupując tę oponę, dostaję ten

> sam towar.

> BTW: I tak je zamówiłem. Doszły już. Zamówiłem te CC 68dB. I z taką etykietką dostałem

Opona z etykietą C C jest oponą ze zmienioną mieszanką, żeby etykieta miała lepsze parametry. (np. w dębicy taka opona ma oznaczenie V1) sciana.gif

ps. Co do krajów produkcji. Dostałem kiedyś opony 215/55R16 Nokian Wr d3.

3 sztuki były made in rossia i 1 szt made in indonesia, reszta parametrów identyczna. Różniły się kolorem, kształtem, wykonaniem i twardością więc kraj produkcji może mieć wpływ na jakość itp oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opona z etykietą C C jest oponą ze zmienioną mieszanką, żeby etykieta miała lepsze parametry. (np.

> w dębicy taka opona ma oznaczenie V1)

te właśnie zamówiłem. Skoro mam wybór, to wolę te o lepszych parametrach (przynajmniej w teorii). Opony są made in Germany. Zobaczymy jak się będą sprawować

> ps. Co do krajów produkcji. Dostałem kiedyś opony 215/55R16 Nokian Wr d3.

> 3 sztuki były made in rossia i 1 szt made in indonesia, reszta parametrów identyczna. Różniły się

> kolorem, kształtem, wykonaniem i twardością więc kraj produkcji może mieć wpływ na jakość

> itp

to bez sensu te wszystkie testy. Człowiek chce kupić dobrą, konkretną oponę, a może kupić coś innego crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.