Skocz do zawartości

ALPHARD, BOSCHMANN, CDI i inne takie


wisior

Rekomendowane odpowiedzi

bo ja to mam taki problem widzialem w takim programie ze ludzxie maja po 1500W mocy nominalnj w samochodzie. Ja tez chce miec tyle. Mam 300 pln ktory wzmacniacz wybrac alphard 1900W czy boschmann 2000W? czy sąsiadom nie popękaja sufity a w drogach nie pojawia sie nowe pekniecia? Prosze o rade bo nie chce isc banned.gif siedziec!!!!

zlosnik2.gifrotfl.gif033102bebe_1_prv.gif z takimi pytaniami sie spotkalem ostatnio - kolega mi udowadnial ze gowno sie znam bo rms to nie jest prawdziwa moc. Prawdziwa to muzyczna smile.gif to mu odpowiedzialem ze jak chce miec 1200W w aucie o niech sobie wlozy zelazko do bagaznika 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja podam swoja opinie.

Kupilem wzmacniacz bószmena. Kosztowal chyba 270 zł na wolumenie. Rewelacji sie nie spodziewalem - niestety prawda jest taka, ze gra on gorzej niz uzywka magnata 360 za ktora dalem 200 zl (szkoda, ze ktos podjeb**). Do taniego grania wystarczy, lepsiejszy niz wzmacniacz w radiu. Chociaz lepiej rozejrzec sie za uzywka jakas, ew. dozbierac troszke grosza i kupic cos lepszego - roznica w cenie bedzie niewielka natomiast w graniu juz spora 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To moze ja podam swoja opinie.

> Kupilem wzmacniacz bószmena. Kosztowal chyba 270 zł na wolumenie.

> Rewelacji sie nie spodziewalem - niestety prawda jest taka, ze

> gra on gorzej niz uzywka magnata 360 za ktora dalem 200 zl

> (szkoda, ze ktos podjeb**). Do taniego grania wystarczy,

> lepsiejszy niz wzmacniacz w radiu. Chociaz lepiej rozejrzec sie

> za uzywka jakas, ew. dozbierac troszke grosza i kupic cos

> lepszego - roznica w cenie bedzie niewielka natomiast w graniu

> juz spora

przede wszystkim trzeba powiedziec sobie jedno, sprzet audio nie gra wyglądem a jakością podzespołów. Mozna mowic rozne rzeczy o buszmenach alfardach gti i innych ale zwykle są one atrakcyjne wizualnie stad duza ich popularnosc wsrod adeptow tjuningu ktorzy czesciej stawiaja nacisk na design niz na jakosc. Widzialem zabudwy na buszmenach i wygladaly imponująco, tyle ze tak nie graly... ktos mi kiedys powiedzial takie glosniki sluza do napier****ania a nie do grania...

osobiscie za niewielkie pieniądze polecam wyrobuy blaupunkta i mysle ze koledzy mnie poprą. Cena / jakosc ribbon.gif tyle ode mnie...

czasem lepiej kupic cos brzydszego i to schowac niz ladne i tlumaczyc sie ze akurat nie mam bezpiecznika... bo wstyd puscic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam nad glosnikami wyzej wymienionych firm i mysle jak by one graly w dobrze zrobionej zabudowie byc moze ich marne granie wynika po czesci z kiepskiego wykonania ale rowniez z blednej zabudowy lub jej braku smile.gif nie slyszalem nigdy buszmena czy alpharda w normalnej zabudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przede wszystkim trzeba powiedziec sobie jedno, sprzet audio nie gra

> wyglądem a jakością podzespołów. Mozna mowic rozne rzeczy o

> buszmenach alfardach gti i innych ale zwykle są one atrakcyjne

> wizualnie stad duza ich popularnosc wsrod adeptow tjuningu

> ktorzy czesciej stawiaja nacisk na design niz na jakosc.

> Widzialem zabudwy na buszmenach i wygladaly imponująco, tyle ze

> tak nie graly... ktos mi kiedys powiedzial takie glosniki sluza

> do napier****ania a nie do grania...

> osobiscie za niewielkie pieniądze polecam wyrobuy blaupunkta i mysle

> ze koledzy mnie poprą. Cena / jakosc tyle ode mnie...

> czasem lepiej kupic cos brzydszego i to schowac niz ladne i tlumaczyc

> sie ze akurat nie mam bezpiecznika... bo wstyd puscic...

claps.gifbrawo.gif dla tego Pana, szkoda ze nie wszyscy tak mysla... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sie zastanawiam nad glosnikami wyzej wymienionych firm i mysle

> jak by one graly w dobrze zrobionej zabudowie byc moze ich marne

> granie wynika po czesci z kiepskiego wykonania ale rowniez z

> blednej zabudowy lub jej braku nie slyszalem nigdy buszmena czy

> alpharda w normalnej zabudowie

A jak myslisz dlaczego nigdy nie slyszales buszmena, czy tez alfarda w dobrej zabudowie? wink.gif

Po prostu nikt normalny nie wlozylby takiego glosnika do dobrej zabudowy zlosnik.gif

PS.demo buszmena to jeden wielki syf, ktory nie gra - co dobitnie swiadczy o marce ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem tu swierzy 270635636-JUMP2.gif siema Wisior.

Chcialem oficjalnie wyprowadzić z błędu niemających pojęcia o tym sprzecia kierujących sie stereotypami i wypowiedziami innych aby tak gorliwie nie oceniali marki Alphard i boschmann. Wiekszość z was najprawdopodobniej nawet nie wie czemu taki boschmann ma być gorszy od takiego rockforda ze starszej seri. Nie sądze zeby ktoś oceniał te budzetowe sprzety i testował je , aby teraz tak odwaznie stwierdzać czy są dobre czy złe. Samo stwierdzenie czy coś jest dobre w swecie CA mozna określic najlepiej w przeliczeniu na zł. Boschmann ma takie sprzety które opłacają sie jak nie wiem co za te pieniądze. Przelicznik wynosi wtedy naprawde na kozyść tych głosników czy niektórych wzmacniaczy.

Zapraszam niech ktoś da argument uzasadniony w budowie głosników lub wzmacniaczy boschmanna ze są złe za tą kase. I ze sobie nie dają rady. Sam mam wzmacniacz boschmanna ktorym sie chwale i ma on moc 1000rms. a kosztował 500zł+koszty bajerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam wszystkich jestem tu swierzy siema Wisior.

> Chcialem oficjalnie wyprowadzić z błędu niemających pojęcia o tym

> sprzecia kierujących sie stereotypami i wypowiedziami innych aby

> tak gorliwie nie oceniali marki Alphard i boschmann. Wiekszość z

> was najprawdopodobniej nawet nie wie czemu taki boschmann ma być

> gorszy od takiego rockforda ze starszej seri. Nie sądze zeby

> ktoś oceniał te budzetowe sprzety i testował je , aby teraz tak

> odwaznie stwierdzać czy są dobre czy złe. Samo stwierdzenie czy

> coś jest dobre w swecie CA mozna określic najlepiej w

> przeliczeniu na zł. Boschmann ma takie sprzety które opłacają

> sie jak nie wiem co za te pieniądze. Przelicznik wynosi wtedy

> naprawde na kozyść tych głosników czy niektórych wzmacniaczy.

> Zapraszam niech ktoś da argument uzasadniony w budowie głosników lub

> wzmacniaczy boschmanna ze są złe za tą kase. I ze sobie nie dają

> rady. Sam mam wzmacniacz boschmanna ktorym sie chwale i ma on

> moc 1000rms. a kosztował 500zł+koszty bajerowania.

Witaj i na tym forum pub2.gif

a co do alpharda to juz kiedys pisalem ze ich glosnik rozkleil mi sie w rekach sciana.gif i nie probowalem go rozkleic tylko nim sobie lekko ruszalem ... wiem ze to mozna skleic itd ale potencjalny klient nie da sobie rady z tym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam wszystkich jestem tu swierzy siema Wisior.

> Chcialem oficjalnie wyprowadzić z błędu niemających pojęcia o tym

> sprzecia kierujących sie stereotypami i wypowiedziami innych aby

> tak gorliwie nie oceniali marki Alphard i boschmann. Wiekszość z

> was najprawdopodobniej nawet nie wie czemu taki boschmann ma być

> gorszy od takiego rockforda ze starszej seri. Nie sądze zeby

> ktoś oceniał te budzetowe sprzety i testował je , aby teraz tak

> odwaznie stwierdzać czy są dobre czy złe. Samo stwierdzenie czy

> coś jest dobre w swecie CA mozna określic najlepiej w

> przeliczeniu na zł. Boschmann ma takie sprzety które opłacają

> sie jak nie wiem co za te pieniądze. Przelicznik wynosi wtedy

> naprawde na kozyść tych głosników czy niektórych wzmacniaczy.

> Zapraszam niech ktoś da argument uzasadniony w budowie głosników lub

> wzmacniaczy boschmanna ze są złe za tą kase. I ze sobie nie dają

> rady. Sam mam wzmacniacz boschmanna ktorym sie chwale i ma on

> moc 1000rms. a kosztował 500zł+koszty bajerowania.

1000W RMS?! za 500zl? ludzie.... prosze.... moze 1000 muzycznej czyli 250 lub 500RMS z calym szacunkiem ale 1000W rms to musi miec małą elektrownie i potezny wzmacniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz cie kolego wyprowadzam z błędu. Mój wzmacniacz ma 1000RMS przy 1.6ohm i jest to jeden z modeli boschmanna po małych modyfikacjach. Kosztował mnie w sumie dokadnie 500+6+7+50=563zł

Tak jak dobrze Wisior zauwazył, moze troche przesadzam albo przesadze bo BM to nie jest hi-end'owy. Ale conieco z tego nadaje sie do robienia i słuchania na początek.

Aha! Zapomniełem dodać ze ten wzmacniacz jest w pełni analogowy i nie ma zadnych cyfrowych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem co chciales wniesc do watku tym postem :/

moge strzelic? nic?

Passat 1000W rms przy 1,6 Ohm - trza bylo tak od razu czyli masz jakies 400 przy 4ohm? myle sie? ja sie przyzwyczailem ze moc sie podaje przy 4ohm... wiem w takim razie skad sie bierze moc na wzmakach tych firm. Moc muzyczna czyli 4*moc rms przy 1,6 ohm i przy napieciu zasilania 14,4V.... a co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wzmakach tych firm. Moc muzyczna czyli 4*moc rms przy 1,6 ohm i

> przy napieciu zasilania 14,4V.... a co...

to co pisze na wzmaku jest nieistotne wiele nawet znanych firm podaje na nich moc max nie wiem czy zauwazyles boschmann podaje moce rms w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ze sie nie nadaja do sluchania tylko do buczenia dla tych firm

> wyrzucenie kasy w bloto chyba ze kogos na to stac to jest

hmm nie sluchalem duzej ilosci sprzetu caraudio, ale powiem ze moj glosniczek rsw30cm za 80zl gra dlamnie zadowalajaco. Przyrownuje go do sprzetow domowych (w kinie domowym mam suba firmy KODA). Moge powiedziec ze bas jest nawet ladniejszy niz ten z kolumienek znanych japonskich firm. Ciekaw jestm jakie wy macie wzorce. W samochodzie kazdy sub bedzie mocniejszy bo to mala przestrzen, i kazdy glosnik niskotonowy bedzie produkowal dosc znaczne cisnienia, lepszy sprzet moim zdaniem potrafi jedynie bardziej wiernie odtworzyc brzmienie - np gitary basowej. Ale nie wszyscy lubia dzwiek naturalny, plaski itd. Reasumujac: sprzet dobierac na sluch nie na marke i wg wlasnych nie czyichs upodoban smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moge strzelic? nic?

> Passat 1000W rms przy 1,6 Ohm - trza bylo tak od razu czyli masz

> jakies 400 przy 4ohm? myle sie? ja sie przyzwyczailem ze moc sie

> podaje przy 4ohm... wiem w takim razie skad sie bierze moc na

> wzmakach tych firm. Moc muzyczna czyli 4*moc rms przy 1,6 ohm i

> przy napieciu zasilania 14,4V.... a co...

mało kolego wiesz o sprzecie.Mój wzmak ma juz nie pamietam bo go juz dawno pod 4ohm nie podpinałem ale okolo 700rms @ 4 a 1000 @ 1.6ohm. Jest tak poniewaz mam za slabe zasilanie zeby moc rosła tak jak prawo łoma chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mało kolego wiesz o sprzecie.

cool.gifnigdy nie twierdzilem ze wiem duzo dlatego nie poddaje w watpliwosc tego co mowisz tylko prowokuje cie do wytlumaczenia mi o co w tym biega. W koncu po to tu jestesmy zeby sie nawzajem od siebie uczyc... nieee? 893goodvibes.gif

>Mój wzmak ma juz nie pamietam bo go juz

> dawno pod 4ohm nie podpinałem ale okolo 700rms @ 4 a 1000 @

> 1.6ohm. Jest tak poniewaz mam za slabe zasilanie zeby moc rosła

> tak jak prawo łoma chce.

no i wszystko juz rozumiem... pozdro! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy nie twierdzilem ze wiem duzo dlatego nie poddaje w watpliwosc

> tego co mowisz tylko prowokuje cie do wytlumaczenia mi o co w

> tym biega. W koncu po to tu jestesmy zeby sie nawzajem od siebie

> uczyc... nieee?

> no i wszystko juz rozumiem... pozdro!

zgadzam sie. Własnie to powinno być mottem tego forum.Jesteśmy tu zeby sie dzielić wiedzą i uczyć.

ps.Ten niby buszmenek walnął 142 dB w łodzi.To nie jest duzo ale to juz nie jego wina tylko autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem Alpharda-tweeterki to stanowczo odradzam marne to mało powiedziane. Myślę że Boschmann byłby lepszy choć nie słyszałem!!Piszczki standardowe w punto biją Alpharda tweeterki na głowę. A suba mam 30cm alpharda i sobie chwalę potrafi poruszyć włosami na głowie cool.gif Tak że nie wszystko się im udaje

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nic nie da, nadal bedzie to samo, proponuje odwiesic wątek

A ja proponuje nie odwieszać, przynajmniej nie bedzie pytań o ten sprzęt w zwykłych postach, jeżeli kogoś nie interesuje to może nie czytać tego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mało kolego wiesz o sprzecie.Mój wzmak ma juz nie pamietam bo go juz

> dawno pod 4ohm nie podpinałem ale okolo 700rms @ 4 a 1000 @

> 1.6ohm. Jest tak poniewaz mam za slabe zasilanie zeby moc rosła

> tak jak prawo łoma chce.

A może po prostu stopnie mocy się już nasycają i mają ogranczoną wydajnosc prądową.....bo takim rozumowaniem to przy 0 ohm to moc dąży do nieskończoności.....jeśli by "zasilania starczyło"... cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja osobiscie posiadam sprzety tych firm i bardzo je sobie chwale.Mam głosnik boschmana 450rms ze starej seri ale jeden z najdrozych tej firmy ,natomiast wzmacniacz to CDI 800 2x90 rms po zmostkowaniu i podpieciu tego wszystkiego pod radio JVC dało taki efekt ze dzwiek jest 100 razy lepszy (i mocniej łupie)niz MARKOWY sprzet mojego kumpla radyjko sony xplod,wzmacniacz blaupunkt gto (niepamietam oznaczenia )i sub 30 cm jakis niski model hertza,GAŁy mu wyszły ze on dał za to wszystko tyle kasy a efekt jest mizerny w porównaniu do mojego nagłosnienia.Zaznaczam ze próbowałem kiedys wzmacniacz boschmana i totalnie sobie nie radził wiec tych niepolecam ale po zmianie na CDI to jest kosmos....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja osobiscie posiadam sprzety tych firm i bardzo je sobie chwale.Mam

> głosnik boschmana 450rms ze starej seri ale jeden z najdrozych

> tej firmy ,natomiast wzmacniacz to CDI 800 2x90 rms po

> zmostkowaniu i podpieciu tego wszystkiego pod radio JVC dało

> taki efekt ze dzwiek jest 100 razy lepszy (i mocniej łupie)niz

> MARKOWY sprzet mojego kumpla radyjko sony xplod,wzmacniacz

> blaupunkt gto (niepamietam oznaczenia )i sub 30 cm jakis niski

> model hertza,GAŁy mu wyszły ze on dał za to wszystko tyle kasy a

> efekt jest mizerny w porównaniu do mojego nagłosnienia.Zaznaczam

> ze próbowałem kiedys wzmacniacz boschmana i totalnie sobie nie

> radził wiec tych niepolecam ale po zmianie na CDI to jest

> kosmos....

hehe.gifzlosnik2.gifbrawo.gifzlosnik2.gifbrawo.gifhehe.gifhehe.gif

wlasnie jak sam to napisalem do lupania masz sprzet idealny zlosnik2.gifzlosnik2.gifhehe.gif

tylko czy o to chodzi ? ja mysle zebys sobie jakosciowo porownal z kolega smile.gif a skoro lubisz napier***** a nie muzyke no to tylko i wylacznie twoj problem i nie ma sie tu czym chwalic bo co jak co dla mnie takie cos to pokazywanie swojej glupoty ... bez obrazy oczywiscie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie jak sam to napisalem do lupania masz sprzet idealny

> tylko czy o to chodzi ? ja mysle zebys sobie jakosciowo porownal z

> kolega a skoro lubisz napier***** a nie muzyke no to tylko i

> wylacznie twoj problem i nie ma sie tu czym chwalic bo co jak co

> dla mnie takie cos to pokazywanie swojej glupoty ... bez obrazy

> oczywiscie ...

kazdy ma co lubi bo jakby porownywac boks i jazde figurowa na lodzie to mozna uznac ze ci co ogladaja boks to glupole smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja osobiscie posiadam sprzety tych firm i bardzo je sobie chwale.Mam

> głosnik boschmana 450rms ze starej seri ale jeden z najdrozych

> tej firmy ,natomiast wzmacniacz to CDI 800 2x90 rms po

> zmostkowaniu i podpieciu tego wszystkiego pod radio JVC dało

> taki efekt ze dzwiek jest 100 razy lepszy (i mocniej łupie)niz

> MARKOWY sprzet mojego kumpla radyjko sony xplod,wzmacniacz

> blaupunkt gto (niepamietam oznaczenia )i sub 30 cm jakis niski

> model hertza,GAŁy mu wyszły ze on dał za to wszystko tyle kasy a

> efekt jest mizerny w porównaniu do mojego nagłosnienia.Zaznaczam

> ze próbowałem kiedys wzmacniacz boschmana i totalnie sobie nie

> radził wiec tych niepolecam ale po zmianie na CDI to jest

> kosmos....

ze mocniej łupie to nikt tu nie ma watpliwosci... tylko czy muzyka to łupanie? Poza tym MARKOWY i SONY XPLOD jakos mi sie gryzą... moze i markowy ale jakoscią grania taki sam smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kazdy ma co lubi bo jakby porownywac boks i jazde figurowa na lodzie

> to mozna uznac ze ci co ogladaja boks to glupole

w sumie to masz racje :D ja sobie chyba zapodam 2Xdb10 w dzwi i tez bede mial konkretna lupanke :D ale bedzie frajda :D i wszystkie laski beda slyszec i inni hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kazdy ma co lubi bo jakby porownywac boks i jazde figurowa na lodzie

> to mozna uznac ze ci co ogladaja boks to glupole

Ja sądze ze troche źle zrozumieliśmy ten topic. Dyskusja nad wydawaniem kasy na firmowe komponenty i czy warto nigdy sie nie skończy.

Ja sądze ze lepszym bedzie jak dało by sie zeby kazdy co miał okazje porównać te tanie sprzęty z lepszymi napisał coś o nich.

Ja porównywałem sobie raz suba Alpharda SW 1203Z i szczerze mówiąc jest on chyba najlepszym z głosników z taniej półki. Mocy mu nie brakuje jest w miare solidnie wykonany membrana jest sztywna i stosunkowo lekka. Tylko trzeba go bardzo długo rozgrywać.

Drugą opcją jest wzmak BM pch 990atx którego uzywam na zawodach i jest to naprawde mocny 2ch wzmacniacz analogowy. W sam raz pasuje do tego alfreda i powinien dać naprawde dobry efekt jak za tą kase.

Jest jeszcze jeden głosnik alfreda który zancząco sie wyróznia ze wszystkich. Jest nim 15calowy głosnik model PW-1503 Jest to potęzny głosnik z 4.5kg magnesem i 3'cewką. Jego moc 500W wcale nie jest oszukana. Głosniczek potrafi wytworzyć całkiem niezłe ciśnienie ale potrzebuje tez olbrzymiego wzmaka. Miałem raz takiego i dał 138dB w zupełnie nie przygotowanym do pomiaru aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie to masz racje :D ja sobie chyba zapodam 2Xdb10 w dzwi i tez

> bede mial konkretna lupanke :D ale bedzie frajda :D i wszystkie

> laski beda slyszec i inni

hmm a po co takie duze wystarcza porzadne 16cm kickbasy w panelu tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm a po co takie duze wystarcza porzadne 16cm kickbasy w panelu

pozadne juz sa :D po 100 RMSu sztuka :D panel juz jest ale nie taki ma byc bo jest to panel ale gra jeszcze w dzwiach znacyz sie jest dzuira w panelu a chce zrobic takie calkiem zamknite smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozadne juz sa :D po 100 RMSu sztuka :D panel juz jest ale nie taki

> ma byc bo jest to panel ale gra jeszcze w dzwiach znacyz sie

> jest dzuira w panelu a chce zrobic takie calkiem zamknite

hehe moje maja po 120rms sztuka 270751858-jezyk.gif panel w drodze narazie sie mecza w drzwiach frown.gif widze mamy podobne plany zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ja sądze ze troche źle zrozumieliśmy ten topic. Dyskusja nad

> wydawaniem kasy na firmowe komponenty i czy warto nigdy sie nie

> skończy.

> Ja sądze ze lepszym bedzie jak dało by sie zeby kazdy co miał okazje

> porównać te tanie sprzęty z lepszymi napisał coś o nich.

Wiec zaczne od tego mialem kiedys na poczatku mojej zabawy nie majac pojecia o niczym wzmachol Alfreda dwu kanalowy modelu nie pamietam ale mial cos 300 Watt max. na kanal 270751858-jezyk.gif(taka bzdura ze hej) i nie polecam go nikomu gdyz po jakis 4 miesiacach uzytkowania poprostu sie spalil....tzn. nie zalaczal dzwieku palila sie dioda protection..dalem go mojemu koledze elektronikowi i w sumie nie mogl stwierdzic co z nim bylo nie tak, po przelutowaniu nowych czesci i zalaczeniu pradu palil sie na nowo....straszne gowno. Natomiast mialem glosniki SW 803A i juz widze wasze smiechy 270751858-jezyk.gif ogolnie mowiac dzwiek mialy nie za dobry ale potrafily podudnic troche i do tego tylko chyba sie nadaja....teraz zbieram kase na sprzecik do siebie gdyz potrzebuje miec cos czego mozna sluchac...a i jeszcze jedno napisze.

Moj kolega mial radyjko sony ktores tam z serii x plod i moge z calym sercem powiedziec ze to chlam gdyz kiedy podlaczylismy do niego wzmachol(zwykly Kenwood 642+ glosnik Panasonica 30cm 150 RMS) to w porownaniu z moim marnym radiem kenwooda KDC4070R po prostu bass z suba pierdzial, dlawil sie i wogole nie gral.u mnie bylo miodzio a kiedy kolega zakupil sobie raydjko pionka 3630 to dzwiek byl juz super....to tak apropos dyskusji o jakosci dziweku z radia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem

NA TEMAT

W Peugeocie mam dwa dobre głośniki Blaupunkta w drzwiach i dwie wysokotonówki w słupkach.

Graja z Blaupunktem TravelPilot DX-R52

kolega ma zestaw Boschmana 2 x niskotonówki 2x tweetery 2x zwrotnice

z przodu ma 2 głośniki dawana standardowo w Oplu Corsie z 1997 roku. Gra to u niego z radyjkiem JVC za 600 zł

w moim aucie dźwięk jest O NIEBO LEPSZY niż w jego.

Gwoli ścisłości... jego papierowe, seryjne głosnik z przodu grają lepiej niż ten zestaw z Boschmanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga wszem i wobec. Od wielu lat zajmuje się SI-EJ i wiecie co mam jak najlepsze zdanie o Alphardzie. Boschmanna nie znam i nie wiem ale sama nazwa mówi za siebie. Osobiście testowałem sprzęt współosiowy typu Jensen, Alpine, JVC, Sony a nawet GMS i równie dobrze Signat wszystko w okolicach 10-13 cm. I wiecie co? W naszych polskich warunkach zwykłego użytkownika, który nie jeździ na zloty, nie ma kumpli przed którymi warto by się pochwalić to jeden [bip] jaka to marka. Różnicę robi dopiero zestaw odseparowany ze zwrotnicami za 1500 zeta z cyklu macaudio, rainbow i inni którzy się specjalizują w głośnikach ca. Alphard wyróżnia się przy tym całkiem prężnym basem w klasie 13 cm. Nie spotkałem się wśród współosiowych z lepszym basikiem. Bardzo dobrze współpracują ze wzmacniaczami 50W sinusoidalnej mocy alphardy niewspółosiowe 13 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.