Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> Odkrecic dolna blache oslaniajaca skrzynie i kluczem na wale krecic

> pomalu silnikiem, moze wypadnie

no wlasnie sucz niechce oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W obie strony kreciles czy tylko tak jak wskazowki zegara?

> Moze sproboj do tylu powoli tylko potem sprawdz sobie rozrzad

rozrzad mam rozebrany 270751858-jezyk.gif

Cos mi sie zdaje ze poszla ta plytka w strone skrzyni nie w strone silnika frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takie oznaczenie plytek:

> ...1.........2.........3..........4.........5.........6.......7........8

> 4,15....4,25....4,07....4,12....4,25...4,10....--....4,15

> wg suwmiarki wiadomo jest 4mm i teraz jakich plytek potrzebuje ?

> 0,35.....0,3....0,35....0,3....0,3....0,35.....--....0,15

> dobrze to licze ?

> i teraz najwazniejsze pytanie:

> wpadla mi plytka w kolo zamachowe przez dziurke od ustawiania

> rozrzadu, jak jak wyciagnac najlepiej ?

jeszcze musisz podać jaki jest luz zaworowy bo jak chcesz to obliczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze musisz podać jaki jest luz zaworowy bo jak chcesz to obliczyć

> ?

.....1.......2.......3.......,,.4........5........6.......7........8

0.35...0.20..0.35..0.20.....0.20....0.35...0.20...0.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten watek caly juz ktorys raz z kolei i niemoge znalesc odpowiedzi na moje pytanie.

Zakladajac, ze sterojone bedzie na ecumasterze III z wbudowanym mapsensorem i bedzie zamontowany blow - jak, lub czym wyregulować żądane ciśnie doladowania? Czy potrzebny bedzie MBC polaczony z WG? Czy da się to zrobić za pomocą BLOWa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak czytam ten watek caly juz ktorys raz z kolei i niemoge znalesc

> odpowiedzi na moje pytanie.

> Zakladajac, ze sterojone bedzie na ecumasterze III z wbudowanym

> mapsensorem i bedzie zamontowany blow - jak, lub czym

> wyregulować żądane ciśnie doladowania? Czy potrzebny bedzie MBC

> polaczony z WG? Czy da się to zrobić za pomocą BLOWa?

doładowanie możesz w pewnym zakresie ustawić na WG ale pełną regulację uzyskasz montując MBC lub EBC, blow służy tylko do upuszczania nadmiaru ciśnienia po odpuszczeniu pedału gazu i jest sterowany podciśnieniem a regulowany śrubką

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakich średnicach wydechu śmigacie/śmigaliście w T ? fi 50, fi 60 , 2,5 cala...???

ja mam fi 50 i nie bardzo chyba to jedzie powyzej ~5.5tys .. tzn słabo się wkręca;/ moc idze płasko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na jakich średnicach wydechu śmigacie/śmigaliście w T ? fi 50, fi 60

> , 2,5 cala...???

> ja mam fi 50 i nie bardzo chyba to jedzie powyzej ~5.5tys .. tzn

> słabo się wkręca;/ moc idze płasko...

pisali że jeździli na fi 60 i że na takim jest najlepiej. Jakbyś kiedy sprzedawał swój wydech to jestem chętny na przyganięcie go bo mi 50tka w zupełności wystarczy. Masz go z nierdzewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisali że jeździli na fi 60 i że na takim jest najlepiej. Jakbyś

> kiedy sprzedawał swój wydech to jestem chętny na przyganięcie go

> bo mi 50tka w zupełności wystarczy. Masz go z nierdzewki?

nie zwykła stal;p.. ale pewnie DP będziesz musiał se przerobić;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zwykła stal;p.. ale pewnie DP będziesz musiał se przerobić;p

DP to jest mały pan pikuś zlosnik.gif naczy sie to jest stal ale aluminizowana co nie? o takie cuś jak to na przykład?

http://www.allegro.pl/item947712179_rura_aluminiowana_aluminizowana_na_wydech_fi_55.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokłądnie

e no to cosik by pojeździł zanim by zgniło zlosnik.gif jak byś miał jakieś fotunie to moze byś mi podesłał żeby sobie zobaczył noi jak to chodzi czy nie jest zbyt głośne zlosnik.gif Mi sie nie pali bo zimno i nawet nie mam czasu żeby grzebać przy aucie ale w maju/czerwcu może coś zaczne kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na jakich średnicach wydechu śmigacie/śmigaliście w T ? fi 50, fi 60

> , 2,5 cala...???

> ja mam fi 50 i nie bardzo chyba to jedzie powyzej ~5.5tys .. tzn

> słabo się wkręca;/ moc idze płasko...

fi 50 w zupełności wystarczy... problemem może być turbina, kolektor, przepustnica, wtryski albo program....

podaj konfiguracje to sie pomyśli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fi 50 w zupełności wystarczy... problemem może być turbina, kolektor,

> przepustnica, wtryski albo program....

> podaj konfiguracje to sie pomyśli....

hmm kolektor spi + flansza z noviteca

turbina IHI rhb5 5vl

przepustnica rozwiercona fi42

cooler pGT

orurowanie jak w noviteku fi45

wtryski z 1.8t 240ccm

ecumaster II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na jakich średnicach wydechu śmigacie/śmigaliście w T ? fi 50, fi 60

> , 2,5 cala...???

> ja mam fi 50 i nie bardzo chyba to jedzie powyzej ~5.5tys .. tzn

> słabo się wkręca;/ moc idze płasko...

fi50 mi stykało

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> jezeli w środku wygląda tak jak na zewnątrz.... to będziesz potrzebował kolejny komplet flansz

No i zrobiłem, jak na razie chyba nie będę jednak potrzebował drugiego kompletu flansz cfaniaczek.gif

Zrobiłem regulację na WG, ustawiłem na minimum i pokazało 0.3 bar.

Przejechałem kawałek i podniosłem na 0.4, przy 2 kprm pokazywało już 0.3 bar a niewiele ponad 2kprm był max.

Teraz dałem 0.5 bar ale uszkodziłem niechcący manometr... i muszę się wstrzymać z regulacjami chwilkę aż kupię nowy.

Kręci się płynnie i bezproblemowo do 6kprm, dalej jakoś nie cisnąłem bo nie czuję takiej potrzeby grinser006.gif

Nie grzeje się (co prawda nie mam egt ale po zmianach temp. wody mniej więcej wnioskuję).

Nie ma spalania stukowego.

Na początku nie chciał w ogóle chodzić na LPG bo miałem zwykły parownik z dołożoną kompensacją ale założyłem dzisiaj nowy parownik specjalny pod T i śmiga jak ta lala.

Benzynę zrobię też ale to niebawem.

Mając pospawany kolektor i wszystkie składniki zanurkowałem w garażu o 17-tej i o 6-tej rano odpaliłem. Wszystko poszło gładko, zero problemów. Co prawda wyszedł trochę drut z wężykami podciśnienia itp ale mechanicznie starałem się to zrobić solidnie.

Spostrzeżenia.

Auto ucichło, zero buczenia, pierdzenia i rezonansów w kabinie od wydechu (żona się ucieszy).

Nie muszę kręcić powyżej 6kprm żeby był fun zlosnik.gif

Na razie nie wiem jak spalanie ale ... to już nie jest ważne grinser006.gif

Teraz czekam aż wydmucha uszczelkę to się odpręży i dmuchnie konkretniej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i zrobiłem, jak na razie chyba nie będę jednak potrzebował drugiego kompletu flansz

> Zrobiłem regulację na WG, ustawiłem na minimum i pokazało 0.3 bar.

> Przejechałem kawałek i podniosłem na 0.4, przy 2 kprm pokazywało już 0.3 bar a niewiele ponad 2kprm

> był max.

> Teraz dałem 0.5 bar ale uszkodziłem niechcący manometr... i muszę się wstrzymać z regulacjami

> chwilkę aż kupię nowy.

> Kręci się płynnie i bezproblemowo do 6kprm, dalej jakoś nie cisnąłem bo nie czuję takiej potrzeby

> Nie grzeje się (co prawda nie mam egt ale po zmianach temp. wody mniej więcej wnioskuję).

> Nie ma spalania stukowego.

> Na początku nie chciał w ogóle chodzić na LPG bo miałem zwykły parownik z dołożoną kompensacją ale

> założyłem dzisiaj nowy parownik specjalny pod T i śmiga jak ta lala.

> Benzynę zrobię też ale to niebawem.

> Mając pospawany kolektor i wszystkie składniki zanurkowałem w garażu o 17-tej i o 6-tej rano

> odpaliłem. Wszystko poszło gładko, zero problemów. Co prawda wyszedł trochę drut z wężykami

> podciśnienia itp ale mechanicznie starałem się to zrobić solidnie.

> Spostrzeżenia.

> Auto ucichło, zero buczenia, pierdzenia i rezonansów w kabinie od wydechu (żona się ucieszy).

> Nie muszę kręcić powyżej 6kprm żeby był fun

o widzisz ok.gif i to mi sie podoba claps.gif

zazdraszczam nisko wstającej turbiny, u mnie pomimo małej turbinki fun niestety zaczyna się od 3krpm rotfl.gif ale za niedługo będzie totalna rozpierducha i przebudowa tego dziadostwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o widzisz i to mi sie podoba

> zazdraszczam nisko wstającej turbiny, u mnie pomimo małej turbinki fun niestety zaczyna się od

> 3krpm ale za niedługo będzie totalna rozpierducha i przebudowa tego dziadostwa

Aż nie wierzę, słowa pocieszenia i uznania tutaj grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

miło mi skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o widzisz i to mi sie podoba

> zazdraszczam nisko wstającej turbiny, u mnie pomimo małej turbinki fun niestety zaczyna się od

> 3krpm ale za niedługo będzie totalna rozpierducha i przebudowa tego dziadostwa

czyli za długi dolot lub zły wydech no i strojenie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli za długi dolot lub zły wydech no i strojenie

> pzdr

dolot jest nie dłuższy niż był u Ciebie, ale napewno wine tu ponosi kolektor wydechowy bo jest zbyt pojemny i rozprężają się spaliny i może troche intercooler jest za duży. Co do strojenia to nie wiem wydaje mi się że jest ok. wstawać to mi wstaje od 2 tys ale co z tego jak to tak powoli rośnie do tych 0.6 jakbym miał jakiegoś dużego ślimoka a nie małego. A ja bym chciał żeby od razu był strzał i przy ponad 2 tys mieć ful bost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dolot jest nie dłuższy niż był u Ciebie, ale napewno wine tu ponosi kolektor wydechowy bo jest zbyt

> pojemny i rozprężają się spaliny i może troche intercooler jest za duży. Co do strojenia to

> nie wiem wydaje mi się że jest ok. wstawać to mi wstaje od 2 tys ale co z tego jak to tak

> powoli rośnie do tych 0.6 jakbym miał jakiegoś dużego ślimoka a nie małego. A ja bym chciał

> żeby od razu był strzał i przy ponad 2 tys mieć ful bost.

i zbierać żelazny deszcz jak przekroczysz 0.8bara zlosnik.gif

lag jest zdrowy dla wału i napędu więc jak bym się tak nie napinał żeby miec full przy 2tyś, poza tym jak przy 2tyś będziesz miał full boost to skączy ci się na jakiś 4.5tyś a to już lipa....

doładowanie dobrze jest budować a nie mieć odrazu pierd*&^%$#@e zlosnik.gif

1. nie utrzymasz kiery w łapach

2. długo nie polatasz bo zawsze coś pier&^%$#e zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był pierwszy test na kresce.

Przeciwnik - honda civic 1.8 140 koni - przyspieszenie wg producenta 9s do 100km/h

Objechałem go cfaniaczek.gif czyli jak na uno i taki "z dupy" kolektor i pół bara to chyba jak dla mnie zadowalająco grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i zbierać żelazny deszcz jak przekroczysz 0.8bara

ale ja nie przekraczam narazie zlosnik.gif

> lag jest zdrowy dla wału i napędu więc jak bym się tak nie napinał żeby miec full przy 2tyś,

no tu masz racje niestety frown.gif

> poza

> tym jak przy 2tyś będziesz miał full boost to skączy ci się na jakiś 4.5tyś a to już lipa....

no właśnie tylko że ja codziennie jeżdże od 1,5 do 4,5 tys i by mi to nawet pasiło, bo na niskich obrotach na których ja lubie jeździć dalej jest mulaste jak zwykłe 1.1 angryfire.gif sporadycznie jak się ścigam no to ciagne do 6 tysi ale to naprawde bardzo rzadko sie ścigam. Po to chciałem małą turbinę żeby się elegancko i dynamicznie dołem jeździło a tu kupa niby mała franca a szał robi dopiero od 3 do 6 tys obr icon_eek.gifrotfl.gif

> doładowanie dobrze jest budować a nie mieć odrazu pierd*&^%$#@e

> 1. nie utrzymasz kiery w łapach

teraz też ciężko utrzymać ale dopiero od 3 tys rpm rotfl.gif

> 2. długo nie polatasz bo zawsze coś pier&^%$#e

To nie wiem kufa albo wychodzi sie przyzwyczaić i zmienić styl jazdy albo kupić dizla i się delektować elastycznością zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko zawarłem w temacie.

Mam sprężarkę, która może wypluć z siebie max 0.9 bar i tyle chciałbym mieć.

Jaki muszę zrobić stopień sprężania żeby to śmigało na co dzień bezproblemowo i żeby za bardzo nie zmulić dół?

No i pytanie drugie - jak już ktoś poda właściwy CR - jak go fizycznie uzyskać? (2 stalówki + przekładaka xxx mm?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie wszystko zawarłem w temacie.

> Mam sprężarkę, która może wypluć z siebie max 0.9 bar i tyle chciałbym mieć.

> Jaki muszę zrobić stopień sprężania żeby to śmigało na co dzień bezproblemowo i żeby za bardzo nie

> zmulić dół?

> No i pytanie drugie - jak już ktoś poda właściwy CR - jak go fizycznie uzyskać? (2 stalówki +

> przekładaka xxx mm?)

zostaw serie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zostaw serie

Mówisz?

Wszyscy mi tu bębnią że max 0.5 no w porywach do 0.6 bo wyżej wydmuchuje UPG.

U mnie uszczelka i tak jest do wymiany bo strasznie puszcza płyn na zewnątrz silnika i chcę od razu to zrobić jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówisz?

> Wszyscy mi tu bębnią że max 0.5 no w porywach do 0.6 bo wyżej wydmuchuje UPG.

> U mnie uszczelka i tak jest do wymiany bo strasznie puszcza płyn na zewnątrz silnika i chcę od razu

> to zrobić jak należy.

zabiel blok, zabiel głowice, zasadź dobrą uszczelkę i ładuj te 0.9bara ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby zabielić blok muszę go wymontować?

nieeeeee możesz na aucie bez zdejmowania głowicy zlosnik.gif

> Zabielenie samej głowicy nie wystarczy?

może i wystarczy ale jak chcesz raz a dobrze to zabiel i blok ok.gif

> Ktoś już tak jeździł? Jak długo?

tak, ja.. przy 1.2 bara wydmuchało dopiero zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nieeeeee możesz na aucie bez zdejmowania głowicy

Zakładam, że mówisz serio więc napisz jak cfaniaczek.gif

> może i wystarczy ale jak chcesz raz a dobrze to zabiel i blok

Ok.

> tak, ja.. przy 1.2 bara wydmuchało dopiero

Wiesz, ja też jeździłem najpierw z 0.3, potem z 0.4 a teraz z 0.5 tylko że zmieniałem ciśnienie co kilka km hehe.gif więc tak na prawdę nie wiadomo czy wcześniej by nie wykitrało uszczelki gdybym dłużej i ostrzej pojeździł.

Powiedz mi, czy z tym 0.9 bez odprężenia można pojeździć na co dzień z przebiegami kilkadziesiąt tys rocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładam, że mówisz serio więc napisz jak

nie od dziś jesteś na AK a dalej nie wiesz co złośnik oznacza?

żeby zabielić blok trzeba go zdemontować ok.gif

> Wiesz, ja też jeździłem najpierw z 0.3, potem z 0.4 a teraz z 0.5 tylko że zmieniałem ciśnienie co

> kilka km więc tak na prawdę nie wiadomo czy wcześniej by nie wykitrało uszczelki gdybym

> dłużej i ostrzej pojeździł.

> Powiedz mi, czy z tym 0.9 bez odprężenia można pojeździć na co dzień z przebiegami kilkadziesiąt

> tys rocznie?

jeździłem bez problemu codziennie do pracy ~10 km przez jakieś pół roku, potem yebłem turbiną w krawężnik, przygniotłem WG i siem dołądowanie za duże zrobiło zlosnik.gif że był nie strojony pod takie doładowanie to i wydmuchało uszczelkę tongue.gif

podstawa to dobre wystrojenie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie od dziś jesteś na AK a dalej nie wiesz co złośnik oznacza?

> żeby zabielić blok trzeba go zdemontować

Wiesz, jeśli da się wyważać koła na samochodzie to... pomyślałem że grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

> jeździłem bez problemu codziennie do pracy ~10 km przez jakieś pół roku, potem yebłem turbiną w

> krawężnik, przygniotłem WG i siem dołądowanie za duże zrobiło że był nie strojony pod takie

> doładowanie to i wydmuchało uszczelkę

> podstawa to dobre wystrojenie

Ale za to jakiego buta miał grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zmieniając boosta to moc i przyspieszenie - jak ja nie lubię mówić rzeczy oczywistych

> pzdr

Takie to dla Ciebie niby oczywiste a nie zauważyłes chyba, że ja właśnie chcę zmienić boosta cfaniaczek.gif i dlatego mam dylemat, czy odprężyć i mieć spokój na pełnej szmacie kosztem dołu (chyba dołu, tego nie wiem i dlatego pytam!), czy zostawić CR seryjne i drżeć o UPG i inne skutki negatywne spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na kieszeni i na mocy

Dzisiaj się to i owo wyjaśniło. Miałem małą nieszczelność w dolocie to raz.

Po drugie, popsułem manometr i myślałem że idzie pół bara a było 0.4 (nowy manometr).

Podniosłem do 0.5 (tyle daje ta turbina bez ingerencji w WG) i jest znaczna poprawa osiągów.

Rozpędziłem się (dość szybko) do 190km/h i po 2km zrobiło się gorąco sick.gif chociaż sonda lambda pokazywała prawie 1V

Coś jest nie tak z gazem, bo przy pedale w podłodze, przy rozpędzaniu spada mi strasznie napięcie na sondzie aż czuć że nie jedzie, odpuszczam natychmiast oczywiście.

Jak butuję delikatnie (nie do podłogi) to jest ok, ale wiadomo - nie wykorzystuję max możliwości wtedy.

Może to filterek gazu zapchany (dzisiaj zmienię) albo parownik niewyrabia choć niby miał być powyżej 250 koni niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj się to i owo wyjaśniło. Miałem małą nieszczelność w dolocie to raz.

> Po drugie, popsułem manometr i myślałem że idzie pół bara a było 0.4 (nowy manometr).

> Podniosłem do 0.5 (tyle daje ta turbina bez ingerencji w WG) i jest znaczna poprawa osiągów.

> Rozpędziłem się (dość szybko) do 190km/h i po 2km zrobiło się gorąco chociaż sonda lambda

> pokazywała prawie 1V

> Coś jest nie tak z gazem, bo przy pedale w podłodze, przy rozpędzaniu spada mi strasznie napięcie

> na sondzie aż czuć że nie jedzie, odpuszczam natychmiast oczywiście.

> Jak butuję delikatnie (nie do podłogi) to jest ok, ale wiadomo - nie wykorzystuję max możliwości

> wtedy.

> Może to filterek gazu zapchany (dzisiaj zmienię) albo parownik niewyrabia choć niby miał być

> powyżej 250 koni

moze poprostu brakuje Ci Lpg w momęcie pełnego otwarcia przepustnicy i przez to tak sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie to jest zła regulacja parownika. Rozkręć go bardziej i jeszcze raz wyreguluj blosa.

z tego co wiom to parownik sie wykreca na maksa i z nim sie nic nie robi już rególacja pozostaje juz tylko na blosie może w nim masz za małą dysze bo tam też było pare rodzajów

i nie zaśmiecajmy gadaniem o blosie tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.