Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> No na 2-ce wstaje od razu praktycznie a na wysokich biegach nigdy nie butuje się przy tak małych

> obrotach więc taki test jest czysto teoretyczny ale zrobię jeśli okiełznam ten gaz.

> Co do kompensacji to już mam najlepiej jak się da. Gruby waż, w miarę krótki i wpięty w dolot tam

> gdzie ciśnienie jest największe czyli od razu za sprężarką.

> Raczej to po prostu za mała wydajność parownika przy pełnym butowaniu.

może być i to przy ubogiej mieszance spada moc a tym samym jest mniej spalin to i ciśnienie troche maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wesołych świąt dla wszystkich.

> Teraz konkretnie czy IC z PGT, jest na tyle wydajny żeby ładować 0.8bara, chcę uzyskać ok 130km,

> czy do takiej mocy on mi styknie czy lepiej brać od razu coś większego?

Przecież w pgt jest taka moc (nie wiem jakie ciśnienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam IC z uno turbo.

ma nieszczelnosc. Moge zastosowac IC od uno Turbo diesel ?

Z TD jest 5 cm dluzszy reszta wymiarow taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panowie mam IC z uno turbo.

> ma nieszczelnosc. Moge zastosowac IC od uno Turbo diesel ?

> Z TD jest 5 cm dluzszy reszta wymiarow taka sama.

Bierz co wejdzie, a jak nie to podcinaj lub przerób orurowanie i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szary mial taki u siebie swego czasu

tak pytam bo niewiem skad roznica 300 zeta za te 5 centymetrow niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję konkretów.

> Większe wtryski, inny mapsensor, remap?

i jeszcze pompa paliwowa

> Dobrze knuję?

> Jeśli tak to gdzie, jak, za ile?

np u Huby. W sumie łącznie będziesz musial dołożyć jeszcze ok 1,5-2 tys. ,żeby ogarnąc tą benzyne ok.gif A i nie kupuj używanych wtrysków bo można się naciąć. Nie wiem ile kosztuje samo strojenie dlatego czasem może wyjść troche mniej.

> Jeśli nie to co jeszcze, co inaczej?

> Wiem... gdzieś ktoś już to wszystko napisał, nie linczujcie, pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jeszcze pompa paliwowa

Zmieniałem pompę przy swapie rok temu, ile bar musi dawać?

> np u Huby. W sumie łącznie będziesz musial dołożyć jeszcze ok 1,5-2 tys. ,żeby ogarnąc tą benzyne

Ahaaa to takie buty, spoko czyli nie potrzebuję jeździć na benzynie spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniałem pompę przy swapie rok temu, ile bar musi dawać?

normalnie 3 bary wystarczy ok.gif ale tu nie chodzi ile bar musi dawać tylko żeby dawała rade wydajnościowo.

> Ahaaa to takie buty, spoko czyli nie potrzebuję jeździć na benzynie

nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zawsze można powiedzieć BASTA i np. jeździć tylko na gazie...

co do gazu to tak jak pisałeś jedź do tego zaprzyjaźnionego gazownika on napewno bedzie wiedział gdzie podłożyć ta podkladke co już pisałem żeby zwiekszyć ciśnienie gazu chyba że juz ten temat ogarnąłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do gazu to tak jak pisałeś jedź do tego zaprzyjaźnionego gazownika on napewno bedzie wiedział

> gdzie podłożyć ta podkladke co już pisałem żeby zwiekszyć ciśnienie gazu chyba że juz ten

> temat ogarnąłeś

No właśnie nie do końca jestem przekonany że to jest za mała wydajność.

Auto spaliło mi ostatnio 19 na 100 i to wcale nie był sam "wyścig"...

Jeśli przy 190km/h z pedałem w podłodze gazu nie brakuje to wydajność chyba jest ok tylko on nie zawsze zdąży zareagować odpowiednim wychyleniem membrany i tak jakby się "przycinał"

Jak mu depnę i zbraknie gazu to nie jest tak że po chwili dawka wraca - mogę tak jechać 100km i nie da gazu aż odpuszczę pedał i docisnę stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie do końca jestem przekonany że to jest za mała wydajność.

> Auto spaliło mi ostatnio 19 na 100 i to wcale nie był sam "wyścig"...

> Jeśli przy 190km/h z pedałem w podłodze gazu nie brakuje to wydajność chyba jest ok tylko on nie

> zawsze zdąży zareagować odpowiednim wychyleniem membrany i tak jakby się "przycinał"

> Jak mu depnę i zbraknie gazu to nie jest tak że po chwili dawka wraca - mogę tak jechać 100km i nie

> da gazu aż odpuszczę pedał i docisnę stopniowo.

to po co budować turbo na gazowni skoro pali 19 litrów gazu, jak benzyny spali 8-10 przy normalnej jeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo mu szkoda wydać pare $$ na strojenie ale nie szkoda wydawać 2x tyle na LPG

Pieprzenie o szopenie (za przeproszeniem) 270751858-jezyk.gif

Czy jak uturbiałem to miałem w założeniach konstrukcyjnych spalanie 19?

Pracuję nad tym... cfaniaczek.gif

A tu mnie straszą 2kpln to nie jest "parę zł"...

10 l beny to i tak jest drożej niż 19 gazu a ile wyjdzie przy butowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pieprzenie o szopenie (za przeproszeniem)

> Czy jak uturbiałem to miałem w założeniach konstrukcyjnych spalanie 19?

> Pracuję nad tym...

> A tu mnie straszą 2kpln to nie jest "parę zł"...

> 10 l beny to i tak jest drożej niż 19 gazu a ile wyjdzie przy butowaniu?

a zadałeś sobie odrobinę trudu żeby zadzwonić i zapytać ILE a nie słuchać tutaj tego straszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zadałeś sobie odrobinę trudu żeby zadzwonić i zapytać ILE a nie słuchać tutaj tego straszenia?

Na razie nie wiedziałem co w ogóle trzeba zrobić a jak już mi napisał jaki to rząd wielkości to odpuściłem.

Nie sądziłem, że wystrojenie tego na benzynie może tyle kosztować poza tym projekt w założeniach nie miał być strojony na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie nie wiedziałem co w ogóle trzeba zrobić a jak już mi napisał jaki to rząd wielkości to

> odpuściłem.

> Nie sądziłem, że wystrojenie tego na benzynie może tyle kosztować poza tym projekt w założeniach

> nie miał być strojony na benzynie.

samo strojenie kosztuje od 4-5 stówek wzwyż, zależy od fachowca jak się ceni zlosnik.gif plus doliczyć nowe graty, żeby potem drugi raz nie kupować jak się wysra to wyjdzie w okolicach 1500zł. Ja kupiłem 4 wtryski po taniości z czego tylko 2 jeszcze sie nadawały do użytku bo jeden przepuszczał paliwo bo już był wytarty a drugi miał zwarcie wewnątrz cewki. Dzięki temu nauczyłem się że takie precyzyjne części należy kupować tylko i wyłącznie nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> samo strojenie kosztuje od 4-5 stówek wzwyż, zależy od fachowca jak się ceni plus doliczyć nowe

> graty, żeby potem drugi raz nie kupować jak się wysra to wyjdzie w okolicach 1500zł. Ja

> kupiłem 4 wtryski po taniości z czego tylko 2 jeszcze sie nadawały do użytku bo jeden

> przepuszczał paliwo bo już był wytarty a drugi miał zwarcie wewnątrz cewki. Dzięki temu

> nauczyłem się że takie precyzyjne części należy kupować tylko i wyłącznie nowe

to samo tyczy się np. czujników temp. wody i tym podobnych, generalnie poza turbiną wszystko w osprzęcie silnika powinno być nowo gdy turbisz silnik

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powie ktos pod ktore koncowki wpiac wezyki ?

1- ma czerwony pasek

2- brak

3- pasek niebieski

wiem ze jeden ma byc wolny, jeden do west gate a jeszcze jeden do kolektora ssacego.

84235804.th.jpg

jest to najprawdopodobniej elektrozawor z osprzetu 1.8 T vw / audi .....

i jak jest sterowany ? czerwony i czarny przewod ? od czego powinny wychodzic syganly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niestety chyba jest tak jak myślałem. Kolektor wydechowy powinien mieć możliwie jak najmniejszą

> pojemność, żeby spaliny się nie rozprężały i nie traciły na energii potrzebnej do napędu

> wirnika turbiny. A tutaj u Ciebie pojemnośc jest dość duża bo kolektor jest długi.

Dzis zalozylem MBC, skrecilem go zeby dawal 0,4bar. Wychodzi na to, ze z oryginalnym WG jest cos nie tak, bo po zalozeniu MBC turbinka wstaje od 2100 obr/min, przy 2500 obr/min jest juz 0,2bar, 3000 obr/min pompuje 0,3bar a jak przekroczy 4000 obr/min pompuje juz 0,4bar az do 6000 obr/min (do odcinki nie sprawdzalem).

Teraz czeka mnie zalozenie Ecumastera bo od 2500 obr/min auto nie jedzie, dopiero od 4000 obr/min dostaje pstryczka i ciagnie tak do ok 5200 obr/min potem znowu nie ciagnie. Wnioskuje ze mieszanka jest za uboga i przyszedl czas na Ecumastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis zalozylem MBC, skrecilem go zeby dawal 0,4bar. Wychodzi na to, ze z oryginalnym WG jest cos

> nie tak, bo po zalozeniu MBC turbinka wstaje od 2100 obr/min, przy 2500 obr/min jest juz

> 0,2bar, 3000 obr/min pompuje 0,3bar a jak przekroczy 4000 obr/min pompuje juz 0,4bar az do

> 6000 obr/min (do odcinki nie sprawdzalem).

> Teraz czeka mnie zalozenie Ecumastera bo od 2500 obr/min auto nie jedzie, dopiero od 4000 obr/min

> dostaje pstryczka i ciagnie tak do ok 5200 obr/min potem znowu nie ciagnie. Wnioskuje ze

> mieszanka jest za uboga i przyszedl czas na Ecumastera.

U mnie zachowywał się identycznie (tylko ciut wcześniej wstawało ciśnienie) jak próbowałem jeździć na benzynie bez przeróbek elektroniki/wtrysków itp. Dokładnie tak jak piszesz z tymi przedziałami obrotów.

NIE JEŹDZIJ w tym stanie wysterowania silnika bo zakatujesz wszystko. Nie grzał Ci się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie zachowywał się identycznie (tylko ciut wcześniej wstawało ciśnienie) jak próbowałem jeździć

> na benzynie bez przeróbek elektroniki/wtrysków itp. Dokładnie tak jak piszesz z tymi

> przedziałami obrotów.

> NIE JEŹDZIJ w tym stanie wysterowania silnika bo zakatujesz wszystko. Nie grzał Ci się?

Auto stoi w garażu, było tylko parę przejazdów. W tygodniu będzie podłączenie ecumastera, zobaczymy jak pójdzie z wystrojeniem, czeka mnie jeszcze zakup sondy szerokopasmowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto stoi w garażu, było tylko parę przejazdów. W tygodniu będzie podłączenie ecumastera, zobaczymy

> jak pójdzie z wystrojeniem, czeka mnie jeszcze zakup sondy szerokopasmowej

No to powodzenia waytogo.gif ja walczę tym czasem z gazem, żeby tak nie żarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy macie jakieś sposoby na wyczyszczenie IC z zewnątrz z syfu i wewnątrz z oleju??

Ja nalałem benzyny ekstrakcyjnej i "pomerdałem" nim trochę trzymając rękami zatkane końce i się ładnie umył a od zewnątrz kup jakiegoś bimera (piana aktywna) i wyżre wszystko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, jak dokręcić głowicę w 1.2 MPI plus przekładka na dwóch metalowych UPG? Ogólnie było

> tutaj, że 30Nm + 3 x 90 stopni, ale po dyskusji z Hubą już nie jestem taki pewien (on też nie

> ) To jak ma być...?

u mnie 30 + 2 x 90 + 45 st okazalo sie za malo :/ .........................

ale te osttanie 45 st to juz we dwoch trzeba bylo trzymac silnik + trzecia osoba z brecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie 30 + 2 x 90 + 45 st okazalo sie za malo :/ .........................

A czym się to objawiło?

> ale te osttanie 45 st to juz we dwoch trzeba bylo trzymac silnik + trzecia osoba z brecha.

Tego się właśnie obawiam. A możesz mi powiedzieć na czym stał, bądź leżał, bądź cokolwiek co by mi pomogło zorganizować mojemu odpowienie warunki przykręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czym się to objawiło?

> Tego się właśnie obawiam. A możesz mi powiedzieć na czym stał, bądź leżał, bądź cokolwiek co by mi

> pomogło zorganizować mojemu odpowienie warunki przykręcania.

albo na mocnym stojaku albo na samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak mówisz ponoć najlepiej się to robi już na aucie

U mnie są pewne ograniczenia co do robienia tego w aucie, ale nie chce mi się o tym akurat pisać. Wiem już natomiast, że ponoć nowe śruby są znacznie łatwiejsze do przykręcenia, bo się rozciągają w trakcie. Co do 30 + 90 + 90 + 45 co było za mało: a może właśnie było za dużo? Nie jest tak, że za mocno dowalona głowica też puści...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można by do rozwierconego bloku (pod odpowiednie tłoki) zapodać tłoki np z fiata/opela 1.3 multijet ???

tłoki z tego auta seryjnie doładowanego to nie to samo co kute frown.gif ale chyba były by lepsze od zwykłych do turbolota z dołem rozwierconym i górą np z 1.2 16v

co myślicie na ten temat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czym się to objawiło?

> Tego się właśnie obawiam. A możesz mi powiedzieć na czym stał, bądź leżał, bądź cokolwiek co by mi

> pomogło zorganizować mojemu odpowienie warunki przykręcania.

Tym, ze silnik po zalaniu plynem chlodniczym, 3 tygodnie po skreceniu odrazu ciekl na srodku uszczelki z tylu silnika od strony kabiny ( dokladnie nie widze czy miedzy glowica a przekladka czy przekladka a uszczelka czy moze blokiem a uszczelka.

Dziwne o tyle, ze przy skrecaniu balem sie dokrecic te 45 stopni ostanie i tak zostawilismy czyli ( 30NM + 2x90st + 45st) a dzis po rozkreceniu dekla i probie dokrecenia pierwszej sruby idzie tak latwo to dokrecic ze az sie przestaszylem i nie krece dalej bo niewiem czemu tak sie stalo.

Czemu wczesniej na zimno* nie mozna bylo juz dokrecic a teraz jest tak lajtowo dokrecone. Myslelismy, ze skoro bylo zimno to metal sie ciut skurczyl i przy cieple sie rozprezy czyli nabierze wiekszych rozmiarow i wszystko sie uszczelni jeszcze bardziej. hmm.gif

*( bylo okolo -5 / 0 stopni w pomieszczeniu gdzie to skrecalem i czesci gdzies tez tykle mialy, moze ciut wiecej bo pomiezczenie wczesniej bylo grzane ale szybko sie wychlodzilo w momencie gdy doikrecalismy.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kanapka mogła "usiąść" albo też mogłeś przeciągnąć śruby.

No nie, mi się wydaje, że prosta fizyka zadziała, sruba była zimna i skurczona i jeszcze do tego miała mniejszą ciągliwość, stąd trudności w dokręceniu. Potem się zrobiło ciepło, śruba się rozprężyła i wydłużyła. Innej możliwości nie widzę.

Takich zależności używam do zakładania kruchych zimmeringów, zimmering do zamrażalnika, część do założenia do pieca (jak się mieści i nie ma elementów wrażliwych na temp). Wchodzi ręką jak w masło.

Moje pytanie o prawidłowy moment do tej konfiguracji pozostaje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kanapka mogła "usiąść" albo też mogłeś przeciągnąć śruby.

wlasnie wracam ..... i spokoljnie mozna bylo kazda srube dociagnac o 45 stopni.

Gwinty napewno cale i obstaje przy tym co kolega wyzej napisal. Dzis ponowie probe dokrecenia i zaleje plynem jesli bedzie OK zaleje olejem i proba odpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie wracam ..... i spokoljnie mozna bylo kazda srube dociagnac o 45 stopni.

> Gwinty napewno cale i obstaje przy tym co kolega wyzej napisal. Dzis ponowie probe dokrecenia i

> zaleje plynem jesli bedzie OK zaleje olejem i proba odpalenia.

nie zapomnij krecic najpierw bez swiec, aby zlapal odpowiednie cisnienie oleju wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn bez kłopotu dokręciłeś te brakujące 45 stopni?

Jak śruba jest przeciągnięta to można kręcić bez większego wysiłku aż się urwie.

Robiłem teraz przy okazji swojej wymiany test na starym silniku i starych śrubach ale tu faktycznie mogła niska temperatura zrobić swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak śruba jest przeciągnięta to można kręcić bez większego wysiłku aż się urwie.

> Robiłem teraz przy okazji swojej wymiany test na starym silniku i starych śrubach ale tu faktycznie

> mogła niska temperatura zrobić swoje.

Nie niska temperatura, bo to groszowe sprawy by wyszły, tylko 2 seryjne uszczelki się ułożyły. Na jednej też delikatny luz z czasem powstaje ( sprawdzane kilka razy, na różnych producentach uszczelek w różnych samochodach ), przy 2 uszczelkach jest właśnie taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie niska temperatura, bo to groszowe sprawy by wyszły, tylko 2 seryjne uszczelki się ułożyły. Na

> jednej też delikatny luz z czasem powstaje ( sprawdzane kilka razy, na różnych producentach

> uszczelek w różnych samochodach ), przy 2 uszczelkach jest właśnie taki efekt.

No to jak to dokręcać, najpierw 30 + 90 + 90, potem dać się ułożyć parę dni i kolejne 90 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.