Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> Uszczelka od GP 1.4 pod średnicę tłoka 72mm ma grubość 0.49mm i jest 2 warstwowa. Idealnie się

> nadaje na kanapkę, a do bloku 1.2 8v pasuje bez najmniejszego problemu ( chodzi o kanały wodne

> i olejowe ). Kosztuje w ASO ( jest tylko tam dostępna ) ok 110zł. Wygląda to mniej więcej tak

> ( innej foty niestety nie mam):

tak, ale musisz zapodać dwie. Z takiej jednej 2 warstwowej cięzko zrobić przekładkę... Dlaczego? Dlatego, ze jedna z warstw ma przetłoczenia a druga nie, przez co bardzo cięzko prawidłowo będzie je uszczelnić, jak będziesz miał pecha zeby.GIF to będzie leciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, ale musisz zapodać dwie. Z takiej jednej 2 warstwowej cięzko zrobić przekładkę... Dlaczego?

> Dlatego, ze jedna z warstw ma przetłoczenia a druga nie, przez co bardzo cięzko prawidłowo

> będzie je uszczelnić, jak będziesz miał pecha to będzie leciała.

Dobra a z fabrycznych dwóch?

Obliczam, że wtedy trzeba przekładkę 0.35 żeby osiągnąć CR 8:1 ale skąd taką blachę 0.35? to bez sensu taki listek wstawiać...

Mogę mieć dwie uszczelki od lanci Y, co dać pomiędzy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zetnij z nich nity, wykorzystaj listki z przetłoczeniami, między nie wsadź przekładkę. Wyliczysz ją

> sobie spokojnie po zdjęciu i planowaniu Twojej głowicy.

Raz już była planowanwa, miesiąc temu - ryzykować i zakładać, czy planować ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra a z fabrycznych dwóch?

> Obliczam, że wtedy trzeba przekładkę 0.35 żeby osiągnąć CR 8:1 ale skąd taką blachę 0.35? to bez

> sensu taki listek wstawiać...

> Mogę mieć dwie uszczelki od lanci Y, co dać pomiędzy nie?

Majstry a nie można dać dwóch uszczelek fabrycznych tylko? Nie będzie szczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wczesniej pisalem w tym temacie moje rozterki z metalowymi UPG.

Jesli ktos chce zakladac to racze wszystko idealnie przygotowac bo to sa tak cieniutkie listki ze maly paproszek lub zanieczyszczenie na bloku lub przekladce i bedzie cieklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz wczesniej pisalem w tym temacie moje rozterki z metalowymi UPG.

> Jesli ktos chce zakladac to racze wszystko idealnie przygotowac bo to sa tak cieniutkie listki ze

> maly paproszek lub zanieczyszczenie na bloku lub przekladce i bedzie cieklo.

Ok, to się przemęczę, wytargam złoma i splanuję blok oraz głowicę...

Muszę tylko uzyskać jakieś wiarygodne info - jaką dać przekładkę do tych uszczelek z lanci Y, żeby to miało ręce i nogi...

Moje obliczenia są jakieś dziwne, wychodzi mi bardzo wysoka ta przekładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam czujnik temp cieczy w glowicy 1.2 jak w 1.1 spi.

> Moze byc 15 stopniowa roznica temp cieczy miedzy glowica a chlodnica ??

> ukad mal bo bez nagrzewnicy wiec cieczy ciut mniej.

sadzę, ze jak najbardziej tak. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wcisniety w serwo

O to nie dobrze bo mam abs i zero dojścia zeby sprawdzić. Drugie miejsce które jest niepewne to te niebieskie przewody do pojemnika z węglem. Muszę zobaczyć w książce czy to ma bezpośrednie połączenie z bakiem bo może tamtędy tez powietrze przelatywać do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to nie dobrze bo mam abs i zero dojścia zeby sprawdzić. Drugie miejsce które jest niepewne to te

> niebieskie przewody do pojemnika z węglem. Muszę zobaczyć w książce czy to ma bezpośrednie

> połączenie z bakiem bo może tamtędy tez powietrze przelatywać do baku.

Ma połączenie ale tam jest elektrozaworek sterowany z ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dasz dwie "zwykłe" to przekładka cieńsza... Jezeli dwie metalowe to przekładka grbsza Mozna

> jeszcze jedną uszczelkę metalową z t-jeta delikatnie zmodyfikować kanał olejowy... Taka z

> t-jeta jest trój warstwowa. Rozbierasz ją, dwie zewnętrzne warstwy zostają a zamiast środkowej

> wkładasz przekładkę

> Co i tak dalej nie rozwiązuje kwestii grubości przekładki....

> Przy okazji sprawdziłem dokładnie grubości uszczelek, metalowa 0.49mm, zwykła 1.65mm

Ludzie pomóżcie bo mi się czas kończy a muszę coś robić.

Obliczyłem, że aby uzyskać stopień 8:1 trzeba podnieść głowicę o 2mm w stosunku do serii.

Zakładając że dwie uszczelki metalowe mają razem 0.89 a fabryczna miała 1.65 - obliczyłem, że przekładka powinna mieć 2,67 - dobrze?

A może 8:1 to przesada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie pomóżcie bo mi się czas kończy a muszę coś robić.

> Obliczyłem, że aby uzyskać stopień 8:1 trzeba podnieść głowicę o 2mm w stosunku do serii.

> Zakładając że dwie uszczelki metalowe mają razem 0.89 a fabryczna miała 1.65 - obliczyłem, że

> przekładka powinna mieć 2,67 - dobrze?

> A może 8:1 to przesada?

czytałem że dla 8,5 przekładka wynosi ok 2mm więc chyba dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok to taką zrobię.

> EDIT:

> Obliczyłem, że przekładka 2mm + 2x stal po 0,49 daje stopień 8,66:1

Wyliczenia się zasadniczo zgadzają, ale weź jeszcze pod uwagę ile zjechałeś głowicę łącznie przy planowaniu, bo u mnie to okazał się być mały problem, przy przekładce 2.5mm (2xmetal upg) będę miał coś bliżej 8.9, bo głowicy brakuje mniej więcej 0.8mm też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze zadam pytanie w tej kwesti: a dlaczego masowo nie stosujemy UPG miedzianej o odpowiedniej grubości i tyle. Wydaje się najprostsze rozwiązanie (ja widzę tylko dwa punkty przeciw: mniejszy margines bezpieczeństwa i niedostępność w ASO jak trzeba "nagle" wymienić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja jeszcze zadam pytanie w tej kwesti: a dlaczego masowo nie stosujemy UPG miedzianej o

> odpowiedniej grubości i tyle. Wydaje się najprostsze rozwiązanie (ja widzę tylko dwa punkty

> przeciw: mniejszy margines bezpieczeństwa i niedostępność w ASO jak trzeba "nagle" wymienić).

Ja mam miedziane w turbinie. Sam sobie robiłem rysunki i wycinali mi wodą.

W turbinie są zupełnie inne warunki, myślę że miedź jest za miękka i mogłoby ją rozpychać ale to tylko moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja jeszcze zadam pytanie w tej kwesti: a dlaczego masowo nie stosujemy UPG miedzianej o

> odpowiedniej grubości i tyle. Wydaje się najprostsze rozwiązanie (ja widzę tylko dwa punkty

> przeciw: mniejszy margines bezpieczeństwa i niedostępność w ASO jak trzeba "nagle" wymienić).

na forum unoturbo.pl ktos kiedys stosowal miedziana uszczelke. Niestety tak szybko jak ja zalozyl tak szybko musial ja zmienic. Nie pamietam przyczyn, ale szybko padla ta uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na forum unoturbo.pl ktos kiedys stosowal miedziana uszczelke. Niestety tak szybko jak ja zalozyl

> tak szybko musial ja zmienic. Nie pamietam przyczyn, ale szybko padla ta uszczelka

Gdzieś wyczytałem że miedź się szybko utlenia w wys. temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na forum unoturbo.pl ktos kiedys stosowal miedziana uszczelke. Niestety tak szybko jak ja zalozyl

> tak szybko musial ja zmienic. Nie pamietam przyczyn, ale szybko padla ta uszczelka

OK, wierzę, może też być kwestia odpowiedniego dokręcenia, zakładaliśmy kiedyś taką w maluchu 800ccm, to z dokręcaniem były jaja, ale zasadniczo działała (ale szybko poszedł do ludzi, tak więc do końca nie wiadomo).

Jakiś inny materiał, miększe aluminium np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, wierzę, może też być kwestia odpowiedniego dokręcenia, zakładaliśmy kiedyś taką w maluchu

> 800ccm, to z dokręcaniem były jaja, ale zasadniczo działała (ale szybko poszedł do ludzi, tak

> więc do końca nie wiadomo).

> Jakiś inny materiał, miększe aluminium np?

alu sie rozpłynie

proponuje nierdzewke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie, nie pytałem o przekładkę tylko uszczelkę Ej, no musi być jakiś materiał metalowy, który

> się da użyć...

No właśnie nie jest to takie proste, bo jest kilka wymogów które muszą być jednocześnie spełnione i jeden materiał o dużej grubości tego wszystkiego nie załatwi.

Dlatego albo jest gruba uszczelka i miękka albo twarda ale cieniutka... tego nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie jest to takie proste, bo jest kilka wymogów które muszą być jednocześnie spełnione i

> jeden materiał o dużej grubości tego wszystkiego nie załatwi.

> Dlatego albo jest gruba uszczelka i miękka albo twarda ale cieniutka... tego nie przeskoczysz.

No i już doszedłem w między czasie dlaczego miedź w maluchu działała, a w FIRE niekoniecznie, przeoczyłem fakt chłodzenia tam powietrzem a tu wodą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie, nie pytałem o przekładkę tylko uszczelkę Ej, no musi być jakiś materiał metalowy, który

> się da użyć...

jezeli blok i głowica bendzie idealnie gładka to nierdzewka jest najlepszym rozwiązaniem

tak wtrące ze KIEDYS jak takie rzeczy jak uszczelki były trudno dostępne wystarczyło wygładzic blok i głowice, zamiast uszczelki stosowano smar i wszystko było ok.gifale podstawą było to by dwie łączone powieżchnie były idealnie gładkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli blok i głowica bendzie idealnie gładka to nierdzewka jest najlepszym rozwiązaniem

> tak wtrące ze KIEDYS jak takie rzeczy jak uszczelki były trudno dostępne wystarczyło wygładzic blok

> i głowice, zamiast uszczelki stosowano smar i wszystko było ale podstawą było to by dwie

> łączone powieżchnie były idealnie gładkie

No chciałbym, żeby ktoś to spróbował na silniku FIRE zeby.GIFzeby.GIF Tak, wiem, że niektóre silniki się pasuje bez uszczelki, ale chyba bym się nie podjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nierdzewka jest za twarda i nic nie uszczelni.

mimo to chcesz nierdzewkę?

Wydaje mi się ze nie ma to większego sensu:D Niby jaki by był cel stosowania niezniszczalnego materiału na przekładkę? Skoro uszczelki są metalowe w całości/częściowo to przekłądka też moze być zeby.GIF

PeEss:

Quote:

Ten użytkownik zablokował przyjmowanie wiadomości prywatnych.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mimo to chcesz nierdzewkę?

> Wydaje mi się ze nie ma to większego sensu:D Niby jaki by był cel stosowania niezniszczalnego

> materiału na przekładkę? Skoro uszczelki są metalowe w całości/częściowo to przekłądka też

> moze być

> PeEss:

> Quote:

Eee, nieporozumienie. Ja miałem na myśli uszczelkę całą z kwasówki a nie przekładkę.

> Ten użytkownik zablokował przyjmowanie wiadomości prywatnych.

Ostatnio chciałem tylko zmienić podpis - wyrąbało mi cały profil sciana.gifsciana.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle czy do 8v by bylo dobre, moze 1,1 albo 1,2

> 0,8 to pociagnie do konca skali?

nie moge nigdzie znaleźć jej mapy, ale w 1.1 na pewno da rade może nawet do 7 tys, w 1.2 mooże do 6 dociągnie. Skoro Maciek miał taką samą jak ja (rhb4) i ponad 1 bar na niej dmuchał i do 5 tys trzymała to ta tym bardziej powinna być zważywszy że to tylko 0.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.