Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> No i ujeżdżałem z godzinę, jedna mi wyszła za luźna, druga za ciasna, zmarzłem i szlag mnie trafił

Zamówiłem narzynkę 11x1 (w drodze) i będę kończył tą śrubę chociaż w sumie w tej kwocie praktycznie miałbym gotowca ori...

http://www.driftshop.pl/shop/index.php?567,sruba-przewodu-olejowego-turbo-%28garrett%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz mnie coś trafi... zamówiłem 11x1 a przysłali M11 i kolejne kilka dni w plecy...

Poszukaj dobrze w sklepach z czesciami do traktorów, samochodów ciężarowych, tam gdzie naprawiają maszyny budowlane, sklepy z hydraulika siłową, znajdziesz napewno tylko musisz poszukać wink.gif Ja bym najpierw uderzył do jakiegoś rolniczego hehe.gif bo takie śruby wystepuja przy pompach wtryskowych grinser006.gif Bedzie taniej i szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz mnie coś trafi... zamówiłem 11x1 a przysłali M11 i kolejne kilka dni w plecy...

a nie latwiej zrobic sobie redukcje z 11x1 na jaki bardziej ludzki gwit i dac soczewke przy pompie oleju ?? Kolega tak zrobil w swoim garretcie i problemu nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz mnie coś trafi... zamówiłem 11x1 a przysłali M11 i kolejne kilka dni w plecy...

Probowales tutaj?

Składnica techniczna. Art. metalowe i ścierne

20-109

Lublin,

Bernardyńska 24

woj. Lubelskie, pow. Lublin, gm. Lublin

Branża: Elektronarzędzia

Tel/fax: 81 743 62 40

Ja szukalem wszedzie narzynki pod m12 ale z lewym gwintem, nie bylo nigdzie a u nich znalazlem i byla na miejscu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Probowales tutaj?

> Składnica techniczna. Art. metalowe i ścierne

> 20-109

> Lublin,

> Bernardyńska 24

> woj. Lubelskie, pow. Lublin, gm. Lublin

> Branża: Elektronarzędzia

> Tel/fax: 81 743 62 40

> Ja szukalem wszedzie narzynki pod m12 ale z lewym gwintem, nie bylo nigdzie a u nich znalazlem i

> byla na miejscu

Zapytam ale teraz to ja już wolę sobie kupić oryginalną śrubę, nie będę się pie... rdaczył z robieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten tego, czy mogę zrobić barana 4w1 z rurek calowych do mocy ok 110koni z 1.1? czy nie bedą za

> ciasne jak dla takiej szmocy? przypuszczalnie turbina będzie gt1548 czyli nieco wieksza od

> zwykłej 15stki

Dołączam się do pytania, tylko że ja mam 1.4 8v i chcę mieć ponad 150 koni.

Pomyślałem, że nie ma żadnego uzasadnionego sensu kręcić barana z rurek grubszych niż przekrój poprzeczny wylotów z głowicy... bo po co mają się spaliny rozprężać przed T?

Dobrze myślę?

Jeśli dam takie rurki, że po spłaszczeniu końców idealnie "obejmą" wylot to będzie git?

Jaka to może być średnica? Może ktoś już takich używał? (przeważnie na fotkach widzę grubsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dołączam się do pytania, tylko że ja mam 1.4 8v i chcę mieć ponad 150 koni.

> Pomyślałem, że nie ma żadnego uzasadnionego sensu kręcić barana z rurek grubszych niż przekrój

> poprzeczny wylotów z głowicy... bo po co mają się spaliny rozprężać przed T?

> Dobrze myślę?

> Jeśli dam takie rurki, że po spłaszczeniu końców idealnie "obejmą" wylot to będzie git?

> Jaka to może być średnica? Może ktoś już takich używał? (przeważnie na fotkach widzę grubsze).

Potrzebujesz rurek i kolanek w wymiarze 38 x 2.6 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A 32 nie wystarczą? 1 i 1/4 cala ?

1" to po zewnatrz 32 czy 33 - typowa scianka 2,6 - wg mnie duzo za male. 1 1/4" to 42 po zewnatrz - zdecydowanie za duze. 38 jest idealne zarowno do 8 jak i do 16v zlosnik.gif

tjetb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1" to po zewnatrz 32 czy 33 - typowa scianka 2,6 - wg mnie duzo za male. 1 1/4" to 42 po zewnatrz -

> zdecydowanie za duze. 38 jest idealne zarowno do 8 jak i do 16v

Ja mam calowe teraz 4w2w1 i stanowczo odradzam. Jeszcze jakby to był baran 4w1 to może by uszło. Ale jak ma być szmoc to runnery muszą być w stanie dać radę przepompowac to powietrze. Teraz będę robił taki krótki kolektor jak robiłes szołpasowi z kolanek 5/4 cala. Wolę troszkę zeby był ciut większy lag niż zeby go znowu miało zatykać. A kolanek 38 nie spotkałem jeszcze. Ile to wychodzi cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam calowe teraz 4w2w1 i stanowczo odradzam. Jeszcze jakby to był baran 4w1 to może by uszło.

> Ale jak ma być szmoc to runnery muszą być w stanie dać radę przepompowac to powietrze. Teraz

> będę robił taki krótki kolektor jak robiłes szołpasowi z kolanek 5/4 cala. Wolę troszkę zeby

> był ciut większy lag niż zeby go znowu miało zatykać. A kolanek 38 nie spotkałem jeszcze. Ile

> to wychodzi cali?

38 to nietypowy wymiar, jest to 5/4" wg jakiejś innej normy. Troche mi to zajelo zeby to zalatwić - wiekszy problem jest z rurami w idealnie takim wymiarze - no chyba ze chcesz kupic 100m to nie ma problemu. Szołpas ma własnie z 38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1" to po zewnatrz 32 czy 33 - typowa scianka 2,6 - wg mnie duzo za male. 1 1/4" to 42 po zewnatrz -

> zdecydowanie za duze. 38 jest idealne zarowno do 8 jak i do 16v

Ale te kolanka się mierzy po zewnątrz czy po wewnątrz?

Jak piszą, że jest 1 1/4 to jest zewnętrzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Ci jutro pomierze wewnątrz i zewnątrz bo mam takie w samochodzie mi leżą, kupiłem sobie wczoraj

Dobra, zaczynam łapać - cal calowi nie równy jak widać i trzeba biegać z suwmiarką jak się chce kupić.

Ważne, że o tej samej średnicy w mm myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, zaczynam łapać - cal calowi nie równy jak widać i trzeba biegać z suwmiarką jak się chce

> kupić.

> Ważne, że o tej samej średnicy w mm myślałem.

Z moich pomiarów 1" po zewnatrz ma 32 mm, 5/4 to 42 mm. Jakby kto chciał kolanka 38 to odzywać sie bo mam większą ilość zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i kupiłem w Lublinie.

> 15 kolanek i 1.5m rury wyniosło mnie 86zł

na sam kolektor czy caly wydech ?? Kolega zuzyl 4 kolanka na caly kolektor

ps. 4 marca bede z moim sc i kolega z jego cc T w dakarze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na sam kolektor czy caly wydech ?? Kolega zuzyl 4 kolanka na caly kolektor

> ps. 4 marca bede z moim sc i kolega z jego cc T w dakarze

Ja 4 kolanka to zużyję na jeden runner bo to będzie baranica grinser006.gif (no może 3... a na wewnętrzne 3.5) ale kupiłem na wyrost bo może napsuję a to tanie jest....

Już czuję ten zanik kopnięcia na dole i ten przypływ ciągu do odcinki serduszka.gif

Do dakaru zawitam niebawem ale po coś innego food.gif

Będzie strojona benzynka za pomocą Diego yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja 4 kolanka to zużyję na jeden runner bo to będzie baranica (no może 3... a na wewnętrzne 3.5)

> ale kupiłem na wyrost bo może napsuję a to tanie jest....

> Już czuję ten zanik kopnięcia na dole i ten przypływ ciągu do odcinki

> Do dakaru zawitam niebawem ale po coś innego

> Będzie strojona benzynka za pomocą Diego

no juz slyszalem ze dostawka dziala biglaugh.gif jak bedzie w ogolnym uzyciu to do golfa tez zaloze biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w kikucie podcisniena w blow offie mam gwint 1/8 cala a musze go zmienic na takie cus bo w jednym miejscu mi sie ciasno zrobilo.

http://www.turboloch.de/index.php?page=s...=18〈=en

Czy jesli zakupie taki kikut bedzie on pasowal do mojego blow offa, tam tez pisze ze jest 1/8 a na gwintach sie wogule nie znam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się, 2h pomarzłem przy tokarce i wydłubałem sobie śrubkę...

Arcydzieło to nie jest sciana.gif ale na pewno działa i 70zł zaoszczędzone...

Miałem to robić narzynką ale najpierw mi przysłali nie tą a potem mieli dosłać drugą... i nie ma... i nie ma... więc zmęczyłem tokarkę.

Już na prawdę mi brakuje tylko bandżo do wody jedno oraz tulejkę do EGT i mogę swapować świstaka food.gif

rubka1.jpg

rubka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> acha to wiele wyjaśnia, jak byś kiedyś znowu coś musiał wystrugać to daj znać, mam tokarke to za

> parę groszy mogę ci coś takiego wytoczyć na pewno taniej jak w tym fajnym sklepie i lepiej jak

> na twoim kołowrotku

A czemu chcesz mi odebrać przyjemność zrobienia czegoś samemu?

Dla mnie bardziej liczy się dłubanie niż efekt (w większości przypadków wizualny facepalm.gif)

Śrubka sobie działa, robi robotę to w czym problem? niewiem.gif

Miałem wrzucać fotki barana, którego spawałem dzisiaj całą noc ale jeśli tylko ma to służyć szydzeniu jaki to ja nieprofesjonalny to sobie podaruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu chcesz mi odebrać przyjemność zrobienia czegoś samemu?

> Dla mnie bardziej liczy się dłubanie niż efekt (w większości przypadków wizualny )

> Śrubka sobie działa, robi robotę to w czym problem?

Wybacz mi chciałem pomóc, ale jak to jest dla Ciebie szydzenie to sie nie wtrącam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aaaa to śmiejcie się bo śmiech to zdrowie. Ja to robiłem pierwszy raz (barana) i są ogromne szpary

> ale je zalałem a od środka (tam na zejściu 4w1) diaxem zeszlifowałem...

> http://img251.imageshack.us/g/img7719b.jpg/

Jedyne do czego ja bym miał zastrzeżenia, to że ten jeden runner jest definitywanie dłuższy, a tak pozatym, to jeżeli będzie działać, to się mogą śmiać ok.gif

Inna rzecz, która mi leży: świat jest niesprawiedliwy, dlaczego my w CC nie mamy tyle miejsca beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyne do czego ja bym miał zastrzeżenia, to że ten jeden runner jest definitywanie dłuższy, a tak

> pozatym, to jeżeli będzie działać, to się mogą śmiać

> Inna rzecz, która mi leży: świat jest niesprawiedliwy, dlaczego my w CC nie mamy tyle miejsca

Przyjrzyj się dokładnie grinser006.gif. Zobaczysz, że jest jeden ale... krótszy zeby.GIF (pierwszy) bo każdy ma kawałek prostego tylko albo na górze albo na dole grinser006.gif a z miejscem to jest tak, że przyłożyłem, pospawałem, montuję i ... rotfl.gif wyszło w chłodnicy hehe.gif ale ja się potem okazało - ty tylko przy zakładaniu. Jak się najpierw założy kolektor z T a potem chłodnicę to na wcisk ale się mieści hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojeździj panie bez tak przez 1000km, potem owiń bandażem

> co do barana to imo nie ważne jak wygląda, ważne żeby działał

Dłubię dalej. Mam już DP i cały wydech pospawany i skręcony.

Biorę się za zimną stronę, wodę, MBC itp... jest co robić spineyes.gif

http://img51.imageshack.us/g/dp3c.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, na wąskopasmówkę.

> Zrobiłem, odpaliłem (5-ta rano ) jadę się karnąć

Byłem wróciłem smile.gif

Kolektor ma dwie małe dziurki (nie słychać ale jak się podłoży rękę to czuć delikatnie).

Ogólnie patrząc na mnogość zmian (praktycznie wszystko nowe, tak jakbym drugi raz uturbiał od zera -poza odprężeniem i miską olejową...) to poszło planowo. Wszystko działa, kupy się trzyma.

Boost jest 0.5 bara hmm.gif mimo, że MBC już w ogóle wykręciłem... nie wiem czy mi kopułka paliowa nie puszcza na uszczelce - muszę sobie metalową zrobić i to szybko.

Wstaje od 3 tys ale jest bardzo bardzo niewystrojone i brak gazu - do tego laptop się rozładował i nie mogłem skorygować beksa.gif no ale jak już wstanie to ciągnie, czuję że powyżej 1 bar będzie się działoooo spineyes.gif

Wydech się strasznie głośny zrobił facepalm.gif

A tak w ogóle to inaczej się teraz jeździ - jest płynny przyrost mocy i.... dalszy przyrost a nie tak jak wcześniej - muuuuł - RAKIETA przez chwilę i znowu muł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dłubię dalej. Mam już DP i cały wydech pospawany i skręcony.

> Biorę się za zimną stronę, wodę, MBC itp... jest co robić

> http://img51.imageshack.us/g/dp3c.jpg/

w DP tą przegrodę wyszlifowałeś w środku? Zeby nie robiła jakiś dziwnych zawiorwań zeby.GIF

Poza tym, szybko Ci to poszło smile.gif Gratki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w DP tą przegrodę wyszlifowałeś w środku? Zeby nie robiła jakiś dziwnych zawiorwań

Ta przegroda idzie do samej musli (na zdjęciu nie widać) i robi za separację. W środku oszlifowałem na ile mogłem, raczej nie ma tam nic co będzie wadzić waytogo.gif

Nie wiem tylko czmu tak mało daje ta turbina niewiem.gif

0.5 na całkowicie wykręconym MBC (własnej konstrukcji, może jest za ciasny).

Zarzuciłem dzisiaj sprężynę na WG, zaraz jadę to zobaczę hmm.gif

> Poza tym, szybko Ci to poszło Gratki

Dla mnie to była cała wieczność spineyes.gif dwie nocki po 9 godzin sciana.gif

Aha - popraw sobie rys. flanszy spływu oleju - za małe są otworki na śruby - 8mm nie wchodzą, rozwiercałem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem tylko czmu tak mało daje ta turbina

> 0.5 na całkowicie wykręconym MBC (własnej konstrukcji, może jest za ciasny).

Normalnie MBC się wkręca zeby.GIF Jak wykręcisz to doładowanie jest "z gruchy" czyli minimalne 270751858-jezyk.gif

> Aha - popraw sobie rys. flanszy spływu oleju - za małe są otworki na śruby - 8mm nie wchodzą,

> rozwiercałem

Cholercia, zrobiłem pod M6 bo nie byłem pewien czy tam nie jest własnie M6 270751858-jezyk.gif Sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.