Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> Reklama dźwignią handlu jak to mówią, wszelkim materiałami jestem zawsze bardzo zainteresowany

Generalnie z tego całego biznesu nie mam nawet złotówki, więc generalnie reklama to nie mój problem ok.gif

Aczkolwiek, bardzo popieram to całe przedsięwzięcie, bo jest to w zasadzie jedyny polski produkt tego typu. A jeśli mogę pomóc komuś, kto robi rzeczy fajne - zawsze będę to robił smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i jest jasno napisane, ze ta cala kalibracja to zbedny gadzet.

Rcal to wartosc rezystora kalibracyjnego, o ile może być bez zmian to imo jednak warto kalibrować dla większej dokładności... tak wiem ze w produkcyjnych autach tego się nie robi ale innovate to jednak jedna z nielicznych z firm która robi kontrolery i jakieś tam pojecie ma wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie z tego całego biznesu nie mam nawet złotówki, więc generalnie reklama to nie mój problem

> Aczkolwiek, bardzo popieram to całe przedsięwzięcie, bo jest to w zasadzie jedyny polski produkt

> tego typu. A jeśli mogę pomóc komuś, kto robi rzeczy fajne - zawsze będę to robił

a miało byc tak tanio i wyszło tyle co vems sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a miało byc tak tanio i wyszło tyle co vems

Czy ja wiem... Do vemsa trzeba dokupować różne akcesoria, które tutaj są wbudowane już od początku. Mimo, że cena jest na podobnym poziomie, to gdybyś doposażył tak samo vemsa to już nie jest takie oczywiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja wiem... Do vemsa trzeba dokupować różne akcesoria, które tutaj są wbudowane już od początku.

> Mimo, że cena jest na podobnym poziomie, to gdybyś doposażył tak samo vemsa to już nie jest

> takie oczywiste..

a co ma wiecej jesli mozna wiedziec? tzn co ma w standardzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co ma wiecej jesli mozna wiedziec? tzn co ma w standardzie?

Vems na knock sensor i kontroler sondy szerokopasmowej w standardzie? Map sensor?

Coś o sondzie mi się obija, że tak, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tak w skrócie?

Generalnie obsługa wszystkich podstawowych czujników, do tego konfigurowalny shift light, kontrola podtlenku, check engine, ALS, procedura startowa, 2xEGT, 2xknock, pełna sekwencja do 6 garów, map sensor 4 barowy na pokładzie, pełna kontrola doładowania po prędkości, egt, afr i jeszcze w cholerę innych, wyjście na obrotomierz, warning egt (nie musisz mieć wskaźnika), jest w pełni konfigurowalny odnośnie sygnałow obrotów z poziomu menu i dużo, dużo więcej...

A to w zasadzie jest 1 wersja softu. Dzięki temu, że jest z polski nie ma problemów z dodawaniem kolejnych rzeczy - Jadzwin zazwyczaj w ciągu 1-2 dni jest w stanie dodać kolejne opcje, jeśli czegoś potrzebujesz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... tak w skrócie?

> Generalnie obsługa wszystkich podstawowych czujników, do tego konfigurowalny shift light, kontrola

> podtlenku, check engine, ALS, procedura startowa, 2xEGT, 2xknock, pełna sekwencja do 6 garów,

> map sensor 4 barowy na pokładzie, pełna kontrola doładowania po prędkości, egt, afr i jeszcze

> w cholerę innych, wyjście na obrotomierz, warning egt (nie musisz mieć wskaźnika), jest w

> pełni konfigurowalny odnośnie sygnałow obrotów z poziomu menu i dużo, dużo więcej...

> A to w zasadzie jest 1 wersja softu. Dzięki temu, że jest z polski nie ma problemów z dodawaniem

> kolejnych rzeczy - Jadzwin zazwyczaj w ciągu 1-2 dni jest w stanie dodać kolejne opcje, jeśli

> czegoś potrzebujesz

mam pytanko kto by sie podjoł strojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... tak w skrócie?

> Generalnie obsługa wszystkich podstawowych czujników, do tego konfigurowalny shift light, kontrola

> podtlenku, check engine, ALS, procedura startowa, 2xEGT, 2xknock, pełna sekwencja do 6 garów,

> map sensor 4 barowy na pokładzie, pełna kontrola doładowania po prędkości, egt, afr i jeszcze

> w cholerę innych, wyjście na obrotomierz, warning egt (nie musisz mieć wskaźnika), jest w

> pełni konfigurowalny odnośnie sygnałow obrotów z poziomu menu i dużo, dużo więcej...

> A to w zasadzie jest 1 wersja softu. Dzięki temu, że jest z polski nie ma problemów z dodawaniem

> kolejnych rzeczy - Jadzwin zazwyczaj w ciągu 1-2 dni jest w stanie dodać kolejne opcje, jeśli

> czegoś potrzebujesz

I anty kradzież zaimplementowana w jeden dzień ktorej nie ma vems

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rcal to wartosc rezystora kalibracyjnego, o ile może być bez zmian to imo jednak warto kalibrować

> dla większej dokładności... tak wiem ze w produkcyjnych autach tego się nie robi ale innovate

> to jednak jedna z nielicznych z firm która robi kontrolery i jakieś tam pojecie ma

Uważałem Cię zawsze za bardziej sceptycznego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka jest na rf.pl, a ja już chyba jutro do tego podejdę i zrobię coś dla was - jakieś szczególne

> życzenia?

Dawaj co popadnie i co sam uważasz za ciekawe, w końcu to Ty poznajesz ten soft od deski do deski ok.gif Im więcej tym lepiej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważałem Cię zawsze za bardziej sceptycznego

podchodzę do tematu tak:

mam innovate od x lat, wtedy jak dolar był bardzo tani to kupiłem grinser006.gif

strojone na nim było x samochodów

sondę wymieniłem raz bo pewien druciarz mi starą w kałużę władował jak była rozgrzana i już nie chciała dobrze pokazywać

teraz do siebie wsadziłem nówkę na stałe i.... działa zlosnik.gif

kalibrację robiłem raz na jakiś czas, tak jak to w instrukcji napisali i luzzz

a co do sceptycyzmu.... raczej jestem optymistą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie teoretyczne bo nie chce nic zmieniac ale zawsze mnie to ciekawilo.

Bedzie roznica w cisnieniu ze wzgledu na straty jesli zamiast wezyka podlaczonego pod cisnienie z muszli do EBC podlacze ja pod kolektor ssacy ? Jesli Wszystko jest szczelne to powinno byc takie samo ?

Jaka moze byc roznica cisnienia ( lub brak roznicy) uwzgledniajac dlugosc dolotu, IC, P i kolektor ssacy ?

Spotkalem sie z roznymi opiniami.

W kolektorze jest sporo "odbiornikow" cisnienia.

Mysle to sprawdzic podpinajac czujnik i MAP sensor przy muszli zamiast w kolektorze tylko czy jest sens ?

Chodzi tylko o ciekawosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie teoretyczne bo nie chce nic zmieniac ale zawsze mnie to ciekawilo.

> Bedzie roznica w cisnieniu ze wzgledu na straty jesli zamiast wezyka podlaczonego pod cisnienie z

> muszli do EBC podlacze ja pod kolektor ssacy ? Jesli Wszystko jest szczelne to powinno byc

> takie samo ?

> Jaka moze byc roznica cisnienia ( lub brak roznicy) uwzgledniajac dlugosc dolotu, IC, P i kolektor

> ssacy ?

> Spotkalem sie z roznymi opiniami.

> W kolektorze jest sporo "odbiornikow" cisnienia.

> Mysle to sprawdzic podpinajac czujnik i MAP sensor przy muszli zamiast w kolektorze tylko czy jest

> sens ?

Na teorię Ci nie odpowiem, ale weź pod uwagę, że między muszlą a kolektorem jest przepustnica, zastanów się jakie konsekwencję na WG/EBC i inne rzeczy miało by podpięcie się za przepustnicą i co by się działo przy nagłych zamknięciach. Sam nie wiem, i właśnie zacząłem kminić ok.gif

> Chodzi tylko o ciekawosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje będą fatalne, tam jest mniejsze ciśnienie niż z muszli turbiny, może WG przestać działać lub zmieni się bost, będzie dużo większy. Potwierdzone w 95%

> Pytanie teoretyczne bo nie chce nic zmieniac ale zawsze mnie to ciekawilo.

> Bedzie roznica w cisnieniu ze wzgledu na straty jesli zamiast wezyka podlaczonego pod cisnienie z

> muszli do EBC podlacze ja pod kolektor ssacy ? Jesli Wszystko jest szczelne to powinno byc

> takie samo ?

> Jaka moze byc roznica cisnienia ( lub brak roznicy) uwzgledniajac dlugosc dolotu, IC, P i kolektor

> ssacy ?

> Spotkalem sie z roznymi opiniami.

> W kolektorze jest sporo "odbiornikow" cisnienia.

> Mysle to sprawdzic podpinajac czujnik i MAP sensor przy muszli zamiast w kolektorze tylko czy jest

> sens ?

> Chodzi tylko o ciekawosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konsekwencje będą fatalne, tam jest mniejsze ciśnienie niż z muszli turbiny, może WG przestać

> działać lub zmieni się bost, będzie dużo większy. Potwierdzone w 95%

> > Chodzi tylko o ciekawosc.

Dzieki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na teorię Ci nie odpowiem, ale weź pod uwagę, że między muszlą a kolektorem jest przepustnica,

> zastanów się jakie konsekwencję na WG/EBC i inne rzeczy miało by podpięcie się za przepustnicą

> i co by się działo przy nagłych zamknięciach. Sam nie wiem, i właśnie zacząłem kminić

> > Chodzi tylko o ciekawosc.

Są takie okoliczności, że jedziesz z lekko uchylona przepustnicą ale powiedzmy masz 4krpm.

Normalnie turbina wtedy ładuje w dolot już dość ostro ale przepustnica to dławi.

Jeśli MBC byłby podpięty do kolektora to w takiej sytuacji turbina by się rozleciała z obrotów (to powiedzmy w takim myślowym skrócie)

Tak mi się wydaje, to tylko teoretyczne przypuszczenia hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatorem CR od Taquita wyliczyłem sobie, że aby uzyskać CR w okolicach 8,5:1 stosując jedną standardową uszczelkę muszę podnieść głowicę o 1,5 mm. Czy wobec tego wyjdzie na jedno i to samo jeśli zeszlifuję po 1,5 mm z każdego tłoka (upraszczam przyjmując, że tłok jest względnie płaski)? Dobrze kombinuję?

Druga sprawa - czy mogę sobie tak bezkarnie zebrać te 1,5 mm z tłoka? Jakie mogą być tego negatywne skutki?

Pytam bo chcę uniknąć stosowania kanapek, przekładek i innych takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kalkulatorem CR od Taquita wyliczyłem sobie, że aby uzyskać CR w okolicach 8,5:1 stosując jedną

> standardową uszczelkę muszę podnieść głowicę o 1,5 mm. Czy wobec tego wyjdzie na jedno i to

> samo jeśli zeszlifuję po 1,5 mm z każdego tłoka (upraszczam przyjmując, że tłok jest względnie

> płaski)? Dobrze kombinuję?

> Druga sprawa - czy mogę sobie tak bezkarnie zebrać te 1,5 mm z tłoka? Jakie mogą być tego negatywne

> skutki?

> Pytam bo chcę uniknąć stosowania kanapek, przekładek i innych takich.

Osłabisz w ten sposób tłoki, które i tak będą pracować w cięższych niż seria warunkach. Poza tym tłoki nie są idealnie płaskie, są wklęsłe fabrycznie, więc Twoje rozumowanie wg mnie nie jest do końca słuszne. Rozwiązaniem, jeśli nie chcesz kanapki, jest zastosowanie np dołu z 1.1 rozwierconego pod tłoki z 1.2, bądź dół silnika 1.2 16V z górą 1.2 8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kalkulatorem CR od Taquita wyliczyłem sobie, że aby uzyskać CR w okolicach 8,5:1 stosując jedną

> standardową uszczelkę muszę podnieść głowicę o 1,5 mm. Czy wobec tego wyjdzie na jedno i to

> samo jeśli zeszlifuję po 1,5 mm z każdego tłoka (upraszczam przyjmując, że tłok jest względnie

> płaski)? Dobrze kombinuję?

> Druga sprawa - czy mogę sobie tak bezkarnie zebrać te 1,5 mm z tłoka? Jakie mogą być tego negatywne

> skutki?

> Pytam bo chcę uniknąć stosowania kanapek, przekładek i innych takich.

ja zawiozłem głowice do napawania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozwiązaniem, jeśli nie chcesz kanapki, jest zastosowanie np dołu z 1.1

> rozwierconego pod tłoki z 1.2, bądź dół silnika 1.2 16V z górą 1.2 8V

wiem wiem, ale chodzi mi o to, że przy odprężaniu chciałbym zachować jak najbardziej seryjne wymiary słupka. no bo zmieniając wysokość wpływamy minimalnie na zapłon, prawda? i właśnie tego chcę uniknąć (poza ryzykiem wydmuchania kanapki itp).

a co powiecie na podebranie średnicy tłoka w głowicy? w sumie tam gorzej do policzenia no i nie wiem czy można sobie ot tak ingerować w kształt komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem wiem, ale chodzi mi o to, że przy odprężaniu chciałbym zachować jak najbardziej seryjne

> wymiary słupka. no bo zmieniając wysokość wpływamy minimalnie na zapłon, prawda? i właśnie

> tego chcę uniknąć (poza ryzykiem wydmuchania kanapki itp).

> a co powiecie na podebranie średnicy tłoka w głowicy? w sumie tam gorzej do policzenia no i nie

> wiem czy można sobie ot tak ingerować w kształt komory spalania.

To juz z dwojga zlego lepiej zbierac tloki, bo jak glowice zbierzesz sobie na oko to bedzie stukac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam bo chcę uniknąć stosowania kanapek, przekładek i innych takich.

A dlaczego jeżeli mogę zapytać? Zaleta jest taka, wydaje mi się, że jest to konstrukcja mocniejsza od zwykłej UPG (skręcana na metalowych UPG), i jeżeli jest dobrze skręcona to wybaczy trochę więcej strzałów z detonacji i lekko wyższe EGT. Glaca np. jeżeli mnie pamięć nie myli, odkąd się przesiadł na kanapkę, nigdy nie wywalił UPG, mimo, że dwa silniki zabił. A kolega italianiec parę tygodni temu pokazał nam pięknie przepaloną zwykłą UPG.

Zastanów się jeszcze nad tym, tłoków w każdym razie nie zbieraj, z głowicy też nie wybieraj materiału, mądrzy ludzie tak tutaj mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no bo zmieniając wysokość wpływamy minimalnie na zapłon, prawda?

Przy całym turbo wpływamy znacząco na zapłon. Nie rozumiem confused.gif

A, już wiem, chodzi Ci o fazę rozrządu, a nie zapłon ok.gif No tak, minimalnie to wpływa, ale jakoś nie widzę, żeby się ktoś tym przejmował. Ja się przejąłem i zamontowałem regulowane koło rozrządu, ale wydaje mi się teraz, że trochę wyrzucona kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego jeżeli mogę zapytać? Zaleta jest taka, wydaje mi się, że jest to konstrukcja mocniejsza

> od zwykłej UPG (skręcana na metalowych UPG), i jeżeli jest dobrze skręcona to wybaczy trochę

> więcej strzałów z detonacji i lekko wyższe EGT. Glaca np. jeżeli mnie pamięć nie myli, odkąd

> się przesiadł na kanapkę, nigdy nie wywalił UPG, mimo, że dwa silniki zabił. A kolega

> italianiec parę tygodni temu pokazał nam pięknie przepaloną zwykłą UPG.

> Zastanów się jeszcze nad tym, tłoków w każdym razie nie zbieraj, z głowicy też nie wybieraj

> materiału, mądrzy ludzie tak tutaj mówią.

Dobrym sposobem jest UPG z t-jeta, ja tak mam zlosnik.gif

Normalna uszczelka z wymienionym srodkiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego jeżeli mogę zapytać? Zaleta jest taka, wydaje mi się, że jest to konstrukcja mocniejsza

> od zwykłej UPG (skręcana na metalowych UPG), i jeżeli jest dobrze skręcona to wybaczy trochę

> więcej strzałów z detonacji i lekko wyższe EGT. Glaca np. jeżeli mnie pamięć nie myli, odkąd

> się przesiadł na kanapkę, nigdy nie wywalił UPG, mimo, że dwa silniki zabił. A kolega

> italianiec parę tygodni temu pokazał nam pięknie przepaloną zwykłą UPG.

> Zastanów się jeszcze nad tym, tłoków w każdym razie nie zbieraj, z głowicy też nie wybieraj

> materiału, mądrzy ludzie tak tutaj mówią.

Kolega Giordano wrzucił ostatnio na Facebooka takie oto foto:

417021_359330417423605_100000399503524_1145576_734864372_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy całym turbo wpływamy znacząco na zapłon. Nie rozumiem

> A, już wiem, chodzi Ci o fazę rozrządu, a nie zapłon No tak, minimalnie to wpływa, ale jakoś nie

> widzę, żeby się ktoś tym przejmował. Ja się przejąłem i zamontowałem regulowane koło rozrządu,

> ale wydaje mi się teraz, że trochę wyrzucona kasa.

I to jest odpowiedź która mnie satysfakcjonuje ok.gif. Czyli na chwilę obecną jak składam dół, to nic nie kombinuję, później zasadzam kanapkę a problem przestawionej fazy rozrządu (sorry za wcześniejszą pomyłkę) mogę olać. W razie czego jak nie da mi to spokoju to zakupię regulowane kółko. 250 zł to nie wielka cena za spokojny sen 270751858-jezyk.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego jeżeli mogę zapytać? Zaleta jest taka, wydaje mi się, że jest to konstrukcja mocniejsza

> od zwykłej UPG (skręcana na metalowych UPG), i jeżeli jest dobrze skręcona to wybaczy trochę

> więcej strzałów z detonacji i lekko wyższe EGT. Glaca np. jeżeli mnie pamięć nie myli, odkąd

> się przesiadł na kanapkę, nigdy nie wywalił UPG, mimo, że dwa silniki zabił. A kolega

> italianiec parę tygodni temu pokazał nam pięknie przepaloną zwykłą UPG.

> Zastanów się jeszcze nad tym, tłoków w każdym razie nie zbieraj, z głowicy też nie wybieraj

> materiału, mądrzy ludzie tak tutaj mówią.

Zgadza się.

Zawór urwałem a kanapka przetrwała.

W 1.2 dmuchałem 1.5 bara i nie raz zastukało jak dostrajałem i kanapka cała.

Egt do 850 dobijało, czasami się leciało kilometrami na pełnej szmacie i kanapka cała.

W zasadzie nadal jest cała tylko czeka na nowa budę hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest odpowiedź która mnie satysfakcjonuje . Czyli na chwilę obecną jak składam dół, to nic

> nie kombinuję, później zasadzam kanapkę a problem przestawionej fazy rozrządu (sorry za

> wcześniejszą pomyłkę) mogę olać. W razie czego jak nie da mi to spokoju to zakupię regulowane

> kółko. 250 zł to nie wielka cena za spokojny sen .

Możesz ew. zrobić odprężenie tłokami. Ale nie modyfikacją seryjnych tłoków, a np. jak u mnie, tłokami z 1.4 fire. Wiąże się to z rozwiertem, ale plus jest taki, że masz silnik poskładany na fabrycznej wysokości bloku i głowy. Dodatkowo uszczelkę pod głowę można zrobić z uszczelki z tjeta. Jest stalowa, 2 warstwowa o grubości 0.49mm. Wstawiasz przekładkę między 2 warstwy, aby uzyskać wysokość fabrycznej uszczelki. I wtedy masz dobrą uszczelkę, a nie gównolit ok.gif

Ale i tak problemem będą śruby do głowicy. W sensie, że się będą wyciągać - trzeba przejrzeć katalog ARP i dobrać szpilki. Bo niestety innej drogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest stalowa, 2 warstwowa o grubości 0.49mm. Wstawiasz przekładkę między 2 warstwy,

> aby uzyskać wysokość fabrycznej uszczelki.

A nie jest to uszczelka 3-warstowa w t-jecie i się wywala środkową warstę zastępując ją przekładką? Tak mi się zawsze wydawało confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest to uszczelka 3-warstowa w t-jecie i się wywala środkową warstę zastępując ją przekładką?

> Tak mi się zawsze wydawało

Tak, 2-warstwowa 0,49mm to jest w 1.4 8v.

BTW - czym się różni kanapka na dwóch takich właśnie uszczelkach od tej t-jetowej z wymienionym środkiem?

Jak dla mnie to wytrzymałościowo niczym niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, 2-warstwowa 0,49mm to jest w 1.4 8v.

> BTW - czym się różni kanapka na dwóch takich właśnie uszczelkach od tej t-jetowej z wymienionym

> środkiem?

> Jak dla mnie to wytrzymałościowo niczym

Tak, sorki - pomyliłem silniki, ale zasada zostaje taka sama. Nie musisz brać 2 uszczelek, po prostu w 2 warstwowej uszczelce, po roznitowaniu wstawiasz kolejną warstwę w środek. Ot, cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, sorki - pomyliłem silniki, ale zasada zostaje taka sama. Nie musisz brać 2 uszczelek, po

> prostu w 2 warstwowej uszczelce, po roznitowaniu wstawiasz kolejną warstwę w środek. Ot, cała

> filozofia.

Ale wstawiam w środek po prostu warstwę z drugiej uszczelki?

Tym sposobem to zyskam ćwierć mm (niecałe) spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wstawiam w środek po prostu warstwę z drugiej uszczelki?

> Tym sposobem to zyskam ćwierć mm (niecałe)

Nie, wstawiasz np. płytę o grubości dowolnej wyciętą wodą/laserem, którą możesz kupić choćby od lesia. Musisz jedynie zachować zewnętrzne warstwy, w środek możesz wstawić w zasadzie co tylko chcesz. Dobierasz jej grubość tak, aby wysokość całej nowej uzyskanej w ten sposób uszczelki była taka sama jak oryginalnej szmacianej uszczelki. Oczywiście nie uchroni Cię to przed poniesieniem głowicy na wyciągających się śrubach, ale znacznie zwiększy wytrzymałość względem szmaciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, wstawiasz np. płytę o grubości dowolnej wyciętą wodą/laserem, którą możesz kupić choćby od

> lesia. Musisz jedynie zachować zewnętrzne warstwy, w środek możesz wstawić w zasadzie co tylko

> chcesz. Dobierasz jej grubość tak, aby wysokość całej nowej uzyskanej w ten sposób uszczelki

> była taka sama jak oryginalnej szmacianej uszczelki. Oczywiście nie uchroni Cię to przed

> poniesieniem głowicy na wyciągających się śrubach, ale znacznie zwiększy wytrzymałość względem

> szmaciaka.

No to ja mam tak zrobione ale bez rozbierania uszczelki tylko po prostu całe, 2-warstwowe dałem a w środku przekładka i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, 2-warstwowa 0,49mm to jest w 1.4 8v.

> BTW - czym się różni kanapka na dwóch takich właśnie uszczelkach od tej t-jetowej z wymienionym

> środkiem?

> Jak dla mnie to wytrzymałościowo niczym

kto podrzuci numerek takowej uszczelki 0,49 mm? nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 55183371

dzięki! ok.gif

z tego co widzę, to jakoś specjalnie powszechna to ona nie jest. w zasadzie to znalazłem tylko dwie: klik. co brać? reinz? elring?

rozumiem, że rozwarstwiam ją i w środek ładuję przekładkę? ile wobec tego liczyć grubości samej uszczelki po rozklejeniu i wywaleniu środkowej warstwy? bo nie wiem jaką grubą przekładkę zamawiać.. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki!

> z tego co widzę, to jakoś specjalnie powszechna to ona nie jest. w zasadzie to znalazłem tylko

> dwie: klik. co brać? reinz? elring?

> rozumiem, że rozwarstwiam ją i w środek ładuję przekładkę? ile wobec tego liczyć grubości samej

> uszczelki po rozklejeniu i wywaleniu środkowej warstwy? bo nie wiem jaką grubą przekładkę

> zamawiać..

To co podałem, to jest 2-warstwowa od Grande punto 1.4, nic nie rozklejaj, tylko bierz dwie. Mają po 0.49mm, resztę sobie policzysz. A ta od t-jeta 3-warstwowa do rozklejania, to nie wiem jaki ma numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.