Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> Może ktoś mi wyjaśni o co sie rozchodzi.

> Jadąc w podciśnieniu daje pedał w podłoge,doładowanie rośnie 0,8,0,9 bara i przy 3 tyś obrotów

> dostaje czkawki,objaw nie występuje jak sie na chwile odejmie i przyłoży, wtedy idzie płynnie.

> AFR jest w okolicy 12.

> MBC rozkręcone.

> Patyk od gruchy na turbinie wyciągnięty na ile gwint pozwalał.

Trochę szybko ta turbina wstaje, co to za jedna? Soft żeście już zapdejtowali i dalej jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę szybko ta turbina wstaje, co to za jedna? Soft żeście już zapdejtowali i dalej jest to samo?

K03 z Citroena 2.2 Diesla,w Sobotę jeździliśmy, wydaje mi się, że się to pojawiło jak wyciągnąłem patyk od gruchy, teraz słychać jak westgate pracuje, ale za to dostaje czkawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> K03 z Citroena 2.2 Diesla,w Sobotę jeździliśmy, wydaje mi się, że się to pojawiło jak wyciągnąłem

> patyk od gruchy, teraz słychać jak westgate pracuje, ale za to dostaje czkawki.

No to biorąc pod uwagę rozmiar tej turbiny i tempo wstawania stawiam, że się WG nie otwiera tak jak powinien, czyli tak jak sugerujesz. A jaja ze sterowaniem są z powodu boost-cuta wtedy, Huba będzie wiedział o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to biorąc pod uwagę rozmiar tej turbiny i tempo wstawania stawiam, że się WG nie otwiera tak jak

> powinien, czyli tak jak sugerujesz. A jaja ze sterowaniem są z powodu boost-cuta wtedy, Huba

> będzie wiedział o co biega.

Wymieniłem kable WN na Magnecora i czkawka przeszła, także wychodzi na to ,że winien nie był westgate ani zapłon tylko kable z dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanko co do trwalosci przekladek. Bede wsadzal 2mm do uszczelki z T-jeta. Powiedzmy, ze przesadze z dmuchnieciem i wywali mi upg (hipotetycznie), to czy taka przekladka nadaje sie do kolejnego uzycia z kolejna uszczelka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam pytanko co do trwalosci przekladek. Bede wsadzal 2mm do uszczelki z T-jeta. Powiedzmy,

> ze przesadze z dmuchnieciem i wywali mi upg (hipotetycznie), to czy taka przekladka nadaje sie

> do kolejnego uzycia z kolejna uszczelka ??

nierdzewki Ci nie zniszczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam pytanko co do trwalosci przekladek. Bede wsadzal 2mm do uszczelki z T-jeta. Powiedzmy,

> ze przesadze z dmuchnieciem i wywali mi upg (hipotetycznie), to czy taka przekladka nadaje sie

> do kolejnego uzycia z kolejna uszczelka ??

Zawór stopiłem, tłok popękał a kanapki nie dmuchnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to cały patent z przkładką na metalowych upg to jest małe skaranie. Nie sposób tego zarżnąć (jeszcze tutaj nie słyszałem, ale może słabo czytam, żeby komuś wywaliło taki zestaw, dobrze skręcony rzecz jasna) i właśnie leci najpierw wszystko inne, np. tłoki. Nie jest to w każdym razie zawór bezpieczeństwa, tak jak normalnie powinien być. Z drugiej strony, ratuje to czasami tyłek, ja bym raz na pewno z hamowania nie wrócił "żywy" jakbym miał miękką upg, bo zdrowo sobie wtedy postukałem zlosnik.gif. A po tym zdarzeniu przelatał następne 50kkm ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie to cały patent z przkładką na metalowych upg to jest małe skaranie. Nie sposób tego zarżnąć

> (jeszcze tutaj nie słyszałem, ale może słabo czytam, żeby komuś wywaliło taki zestaw, dobrze

> skręcony rzecz jasna) i właśnie leci najpierw wszystko inne, np. tłoki. Nie jest to w każdym

> razie zawór bezpieczeństwa, tak jak normalnie powinien być. Z drugiej strony, ratuje to

> czasami tyłek, ja bym raz na pewno z hamowania nie wrócił "żywy" jakbym miał miękką upg, bo

> zdrowo sobie wtedy postukałem . A po tym zdarzeniu przelatał następne 50kkm

no ja mam taki zestaw jak pisalem, ale kolega skladajacy zestaw na kkk03 chce to zrobic na upg metalowej z GP 1.4 8v (wyglada identycznie jak moja tylko bez przekladki w srodku) i do tego 1mm przekladki. Z tego co mi sie wydaje to wyjdzie mu dosc nisko ta glowica i bedzie jezdzil na nie odprezonym motorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja mam taki zestaw jak pisalem, ale kolega skladajacy zestaw na kkk03 chce to zrobic na upg

> metalowej z GP 1.4 8v (wyglada identycznie jak moja tylko bez przekladki w srodku) i do tego

> 1mm przekladki. Z tego co mi sie wydaje to wyjdzie mu dosc nisko ta glowica i bedzie jezdzil

> na nie odprezonym motorze

Z tego co obliczałem to jak dasz taką kanapkę na 2mm przekładce to głowica idzie do góry 1.1 mm (o ile dobrze pamiętam). Jeśli on da 1mm to tak jakby nic nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko mam ja

Planuje zamontowac wieksze turbo do mojego małego silnika 1.1 mpi. Plan padł na TD04 czy moze proponujecie cos innego, myślałem nad jakas wieksza przepustnica czy jest sens, jak jest to jaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest kilka, chyba najmniejsza Td04-11g z dyszli 2.5 tds, a potem to już jakieś 14, 16 najcześciej z volvo, ale różnią się flanszą. Do 1.1 myśle, że styknie 11g u mnie gania w 1.6 i jest troszkę za mała. No i są tanie jak barszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie jest kilka, chyba najmniejsza Td04-11g z dyszli 2.5 tds, a potem to już jakieś 14, 16

> najcześciej z volvo, ale różnią się flanszą. Do 1.1 myśle, że styknie 11g u mnie gania w 1.6 i

> jest troszkę za mała. No i są tanie jak barszcz.

Jeszcze jest 13t z jamprezy zlosnik.gif Ale w 1,1 to ona wstanie przy 4000 ale potem bedzie juz milo bo ona wydajna jest zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jest 13t z jamprezy Ale w 1,1 to ona wstanie przy 4000 ale potem bedzie juz milo bo ona

> wydajna jest

no ja własnie planuje taką u siebie zainstalowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wkońcu jest,mam TBO228 z volvo 1.7 seryjnie nie ma zadnego restryktora jest przewód 5mm i taki wchodzi do turbosprezarki, chcąc włozyc to do innego pojazdu o cisnieniu oleju wiekszym o 1bara musze stosować jakis restryktor?Zebym nie zatarł wirnika...

A tak wogóle ma ktos jakies informacje co do tej turbosprezarki? bo nigdzie nic niemoge znaleśc ,historia widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Volvo 1,7? Benzyna czy diesel?

> Nie jest to rhb4 z isuzu?

> Restryktor moze byc w srubie drazonej jesli przy T jest banjo

volvo 440 92r. 1.7 benzyna ,podalem model to jest TBO228,starocie wiem.Nie znalazlem fabrycznego restryktora przy demontazu turbosprezarki.U siebie zastosowalem 2mm na wejsciu do niej zobaczymy czy będzie dobrze...moze jej nie rozwale

A pytanie jeszcze do was na postoju na jałowym jak gazuje to nie daje cisnienia, wskazówka dochodzi do 0 nie wiecej wg sie nierusza,czy tak ma być?czy tylko pod obciazeniem będzie dmuchac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pytanie jeszcze do was na postoju na jałowym jak gazuje to nie daje cisnienia, wskazówka

> dochodzi do 0 nie wiecej wg sie nierusza,czy tak ma być?czy tylko pod obciazeniem będzie

> dmuchac?

Pod obciążeniem sprawdź bo na jałowym nie nabije ciśnienia.

ps. jeżeli dobrze kojarzę to na racingforum już ci odpowiedzieli smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod obciążeniem sprawdź bo na jałowym nie nabije ciśnienia.

> ps. jeżeli dobrze kojarzę to na racingforum już ci odpowiedzieli

no nie osiągnie max doładowania, ale wskazka powyżej "0" powinna się bez problemu wychylać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie osiągnie max doładowania, ale wskazka powyżej "0" powinna się bez problemu wychylać...

No właśnie i o to mi chodzi,ale przejade sie i jeszcze zobacze co dalej

kolego dippaolo tak juz mi odpowiedzieli ale dręczy mnie ten temat jak duza roznica w ilosci wydalanego powietrza z kolektora moze być na obciązonym silniku lub na nieobciazonym,z moich logicznych mysli roznica nie powinna byc duza,chciałbym usłyszeć wytlumaczenie dlaczego na obciazonym ma dmuchac a na jalowym duzo slabiej skoro doprowadzam silnik do tych samych obrotów a sprezarka sama pobiera takie same ilosci powietrza,roznica jest tylko w otwarciu przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie i o to mi chodzi,ale przejade sie i jeszcze zobacze co dalej

> kolego dippaolo tak juz mi odpowiedzieli ale dręczy mnie ten temat jak duza roznica w ilosci

> wydalanego powietrza z kolektora moze być na obciązonym silniku lub na nieobciazonym,z moich

> logicznych mysli roznica nie powinna byc duza,chciałbym usłyszeć wytlumaczenie dlaczego na

> obciazonym ma dmuchac a na jalowym duzo slabiej skoro doprowadzam silnik do tych samych

> obrotów a sprezarka sama pobiera takie same ilosci powietrza,roznica jest tylko w otwarciu

> przepustnicy

Obroty nie mają nic wspólnego z obciążeniem. Obciążenie jest wtedy, kiedy silnik ma "opór" we wkręceniu się na obroty. Przy przegazówkach jest minimalny, zanim zdąży się "zmęczyć" ma już max obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obroty nie mają nic wspólnego z obciążeniem. Obciążenie jest wtedy, kiedy silnik ma "opór" we

> wkręceniu się na obroty. Przy przegazówkach jest minimalny, zanim zdąży się "zmęczyć" ma już

> max obroty.

Woj76 już Ci naświetlił wstępnie - nie od samych obrotów to zależy.

Energia nie bierze się z powietrza.

Do wkręcenia silnika na obroty bez obciążenia nie trzeba wiele - wiele paliwa+powietrza. Stąd i spalin mało.

Jak silnik ma obciążenie - musi wygenerować więcej mocy, zużyć więcej paliwa i powstaje więcej gazów spalinowych a to one napędzają turbinę.

Dlatego używa się tak ważnego parametru jak OBCIĄŻENIE SILNIKA a nie same obroty.

P.S.

Miała być to odpowiedź pod postem wojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Woj76 już Ci naświetlił wstępnie - nie od samych obrotów to zależy.

> Energia nie bierze się z powietrza.

> Do wkręcenia silnika na obroty bez obciążenia nie trzeba wiele - wiele paliwa+powietrza. Stąd i

> spalin mało.

> Jak silnik ma obciążenie - musi wygenerować więcej mocy, zużyć więcej paliwa i powstaje więcej

> gazów spalinowych a to one napędzają turbinę.

> Dlatego używa się tak ważnego parametru jak OBCIĄŻENIE SILNIKA a nie same obroty.

> P.S.

> Miała być to odpowiedź pod postem wojownika.

Dziękuje Panowie naswietliliscie mi juz tą kwestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nom wiem wiem wszystko ma znaczenie,czytam od poczatku watek dochodze do 40 strony ,z tego co

> pamietam miales gt15 lub gt17 to pewnie juz siedzi cos wiekszego skoro od 4500obr

Delikatnie zlosnik.gif

20121019215141.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jak chcesz żeby napompował na postoju to zrób ALS,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Delikatnie

> Uploaded with ImageShack.us

> Jak chcesz żeby napompował na postoju to zrób ALS,

hehe to niezle ale mysle ze do 1.2 w zupelnosci wystarcza cos wielkosci gt20,na tym co masz to przydala by sie chyba jeszcze druga mniesza zeby zniwelowac laga,ale ja w tym temacie jestem swierzy i tylko teoretyzuje..

a co do ALSa odpada ...przy tym kolektorze który tymczasowo wystrugałem jako prototyp to pewnie spłynoł by razem z ta sprezarka he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe to niezle ale mysle ze do 1.2 w zupelnosci wystarcza cos wielkosci gt20,na tym co masz to

> przydala by sie chyba jeszcze druga mniesza zeby zniwelowac laga,ale ja w tym temacie jestem

> swierzy i tylko teoretyzuje..

> a co do ALSa odpada ...przy tym kolektorze który tymczasowo wystrugałem jako prototyp to pewnie

> spłynoł by razem z ta sprezarka he

Mam pytanie bo kupilem sobie egt kopia apexiego i jezdzilem kawalek dwa razy wentylator sie wlaczyl a wskaznik wogole sie nie podniusł ,skale ma od 300st. i wyjoplem termopare i grzeje palnikiem to dopiero wstaje do 400 jak sie juz robi czerwona... termopara uszkodzona? do kolektora wsunolem sama koncówke moze 1cm sondy,wsadzic dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie bo kupilem sobie egt kopia apexiego i jezdzilem kawalek dwa razy wentylator sie wlaczyl

> a wskaznik wogole sie nie podniusł ,skale ma od 300st. i wyjoplem termopare i grzeje palnikiem

> to dopiero wstaje do 400 jak sie juz robi czerwona... termopara uszkodzona? do kolektora

> wsunolem sama koncówke moze 1cm sondy,wsadzic dalej?

Widze ze nikomu juz na tym forum sie niechce pomagać i odpowiadac...

Podlączylem DET3 i w injector model ustawiam batch fire autput 1 i injector divider 2 dobrze? czy 1? oznaczac to będzie wtrysk co 180stopni obr.wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie bo kupilem sobie egt kopia apexiego i jezdzilem kawalek dwa razy wentylator sie wlaczyl

> a wskaznik wogole sie nie podniusł ,skale ma od 300st. i wyjoplem termopare i grzeje palnikiem

> to dopiero wstaje do 400 jak sie juz robi czerwona... termopara uszkodzona? do kolektora

> wsunolem sama koncówke moze 1cm sondy,wsadzic dalej?

A miałeś tam jakąś instrukcję? Czytałeś ją?

Końcówka termopary ba być w połowie przekroju "rury" a nie "centymetr" czy ileś tam.

Jak jest czerwona to tam powinno być powyżej 800 a nie 400. Ile to EGT kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A miałeś tam jakąś instrukcję? Czytałeś ją?

> Końcówka termopary ba być w połowie przekroju "rury" a nie "centymetr" czy ileś tam.

> Jak jest czerwona to tam powinno być powyżej 800 a nie 400. Ile to EGT kosztowało?

byl tylko schemat podlaczenia,ogolnie da sie podlaczyc tylko tak bo jak podlacze odwrotnie kabelki to wskazówka wcale nie wstanie.

To ten wskaźnik http://allegro.pl/apexi-elii-styl-egt-60mm-temperatura-spalin-czarny-i3421655905.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byl tylko schemat podlaczenia,ogolnie da sie podlaczyc tylko tak bo jak podlacze odwrotnie kabelki

> to wskazówka wcale nie wstanie.

> To ten wskaźnik

> http://allegro.pl/apexi-elii-styl-egt-60mm-temperatura-spalin-czarny-i3421655905.html

Tani chinolek no i są efekty. Pewnie walnięta sonda tak jak pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.