Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> Dlatego napisałem parę dni wcześniej, żeby elektronik odrobił lekcje Jak napisał eosik, nie testuj

> tak tego bez strojenia, przy serii kompie będziesz miał dwa zjawiska: (a) przy odpowiednio

> dużym doładowaniu wyprzedzenie zapłonu będzie relatywnie kosmiczne względem tego co może

> znieść silnik i będziesz miał takie spalanie stukowe, że szyby wylecą, (b) brak paliwa, uboga

> mieszanka i konsekwentnie bardzo wysoką temperaturę spalin, spłyną tłoki.

confused.gifmyslalem ze czujnik spalania stukowego zabezpieczy mnie przed tym oraz odprezenie silnika...doladowanie jest 0.5 wiec szalu nie ma a nie wiem czy det3 mi to ogarnie buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslalem ze czujnik spalania stukowego zabezpieczy mnie przed tym oraz odprezenie

> silnika...doladowanie jest 0.5 wiec szalu nie ma a nie wiem czy det3 mi to ogarnie

czujnik ogarnie, ale do czasu, też ma jakiś limit jak bardzo zapłon opóźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslalem ze czujnik spalania stukowego zabezpieczy mnie przed tym oraz odprezenie

> silnika...doladowanie jest 0.5 wiec szalu nie ma a nie wiem czy det3 mi to ogarnie

kupujesz det3 z wbudowanym mapem i dzialasz. W seryjnego mapa dajesz zaworek jednokierunkowy i komp nie szaleje z bledem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaworek nie jest niezbedny bez niego nigdy mi sie nic nie dzialo

To zależy od ECU. Ogólnie to MAP 105kPa przy nadciśnieniu wchodzi na max napięcie, które jest podawane (czyli 5V), a to przy niektórych ECU wywala błąd, co dalej idzie to podstawiane są wartości bezpieczne lub zgadnięte, i zaczyna się robić niemiło. Do tego większość specyfikacji MAP-ów, które widziałem definiuje wytrzymałość fizyczną na 200% nominalnego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od ECU. Ogólnie to MAP 105kPa przy nadciśnieniu wchodzi na max napięcie, które jest

> podawane (czyli 5V), a to przy niektórych ECU wywala błąd, co dalej idzie to podstawiane są

> wartości bezpieczne lub zgadnięte, i zaczyna się robić niemiło. Do tego większość specyfikacji

> MAP-ów, które widziałem definiuje wytrzymałość fizyczną na 200% nominalnego ciśnienia.

a gdy wrzucimy zaworek to ECU tez widzi max napiecie 5V ? ale nie wywali bledu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdy wrzucimy zaworek to ECU tez widzi max napiecie 5V ? ale nie wywali bledu ?

Legalny zakres pracy MAP sensora PTR (nie ważne czy pod czy nadciśnieniowego) to jest 0.25V-4.75V. Wszystko poniżej i powyżej to jest teoretycznie błąd, z tym że ECU nie zakłada aż tak ciasnych granic, daje trochę więcej luzu. Tzn. może być prawie 0V ale nie dokładnie 0V i prawie 5V ale nie dokładnie (tzn. podawane 5V minus jakaś mała delta). A MAP podciśnieniowy na booscie da pełne 5V, tzn. zwarcie do 5V i wtedy jest błąd. Z tym, że z różnych powodów elektrycznych, strat, tolerancji itd. itp. nie musi to być zawsze, ludziska piszą, że nigdy nie mieli z tym kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Legalny zakres pracy MAP sensora PTR (nie ważne czy pod czy nadciśnieniowego) to jest 0.25V-4.75V.

> Wszystko poniżej i powyżej to jest teoretycznie błąd, z tym że ECU nie zakłada aż tak ciasnych

> granic, daje trochę więcej luzu. Tzn. może być prawie 0V ale nie dokładnie 0V i prawie 5V ale

> nie dokładnie (tzn. podawane 5V minus jakaś mała delta). A MAP podciśnieniowy na booscie da

> pełne 5V, tzn. zwarcie do 5V i wtedy jest błąd. Z tym, że z różnych powodów elektrycznych,

> strat, tolerancji itd. itp. nie musi to być zawsze, ludziska piszą, że nigdy nie mieli z tym

> kłopotu.

Ja nie miałem ale zapobiegawczo stosowałem zaworki zwrotne na wężyku do mapa, tylko dwa. Jeden szeregowo, drugi do atmosfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie glowilem, co zrobic, zeby bylo jak nalezy, czyli, zeby strzelalo z wydechu...

no i dzis po wizycie na myjni samo sie stalo, ze cento odcina zaplon losowo, ale pomiedzy 5-6krpm i wali ogniem z rury jak smok wawelski. afr w normie, egt tez...wyglada to mi tak, jak by dostawal przebicia na ktoryms kablu zaplonowym...a moze sie myle?? podpowie ktos cos??

efekt:

podpialem DETa i w momencie strzelania status zapłonu jest NO SYNC, wiec cos w kabelkologii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chlopaki orginalne wtryski jakie doladowanie wytrzymaja?? uciagna 0.8 1 bar?? bo zamowilem ecu i

> ewentualnie zamowie wydajniejsze wtryski jakby trzeba bylo

wtryski a audi 1.8t co maja wydajnosc 282ccm ledwo daja rade na 1bar, a sa bezpieczne do 0,8bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chlopaki orginalne wtryski jakie doladowanie wytrzymaja?? uciagna 0.8 1 bar?? bo zamowilem ecu i

> ewentualnie zamowie wydajniejsze wtryski jakby trzeba bylo

No niestety, firmowo się wtryski dobiera tak, żeby były akurat do docelowej mocy, zapewnia to większą kulturę pracy silnika i lepsze spalanie. Nie poszalejesz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany, jakie ustawic wzbogacenie i ile cofnac zaplon?? tak orientacyjnie, bo wiadomo, ze powinno sie dac tak, zeby osiagnac docelowe doladowanie. chodzi mi poprostu jakiego rzedu wartosci to maja byc.

aaa i jeszcze jedno. jak mam komorke opoznienie zaplonu, to wartosc z minusem, czy bez wpisuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pany, jakie ustawic wzbogacenie i ile cofnac zaplon?? tak orientacyjnie, bo wiadomo, ze powinno sie

> dac tak, zeby osiagnac docelowe doladowanie. chodzi mi poprostu jakiego rzedu wartosci to maja

> byc.

> aaa i jeszcze jedno. jak mam komorke opoznienie zaplonu, to wartosc z minusem, czy bez wpisuje??

ze wzbogaceniem nie przesadzaj. Wazne jest tez przy jakich obrotach chcesz zalaczac.

Zacznij na probe od np 3 tys/obr paliwa daj +10 i cofnij o 10stopni ( nie piszesz minusa) . Zobacz co sie bedzie dzialo. Za ubogo to bedzie strasznie strzelal, lepiej troche podlac ale nie za bardzo bo bedzie sie dusil. Zaplon cofasz co puty do puki nie osiagniesz zadanego doladowania. Probujesz tak dlugo az efek Cie zadowala smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka sprawa, a mianowicie: jest sobie mapa na 0,8 bara, potrzebuję ją wgrać do ecumastera i tu

> rodzi sie pytanie w jaki sposób to zrobić ??

heh...laczysz sie z detem. otwierasz w programie zapisana mape, robisz eksport do deta i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Panowie pytanie do tych co maja przepustnice z 1,6 a kolektorem z tjeta. Jak macie to uszczelnione

> flansza-przepustnica? Silikon czy jakies inne wynalazki?

Ja miałem pomiędzy flansze a przepustnice "papierowa" uszczelke wycięta na ploterze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> mam do was pytanko a czujnik temp oleju jak to zmontowac moge zamienic z tym czujnikiem przy pompie

> olejowej bo mam na dwa kable a tam jest na jeden pomozcie

> dziekuje

albo przejsciowka i w miejsce zaslepki w pompie tu z przodu, albo jak bozia przykazala podstawke pod filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukałem i nie potrafię znaleźć clown.gif

Trzy pytania :

1. Do jakiego boosta wytrzymuje seryjna UPG w 1.2 16v?

2. Do jakich mocy wystarczają seryjne wtryski ( metalowe z P1 ) ? ew. co pasuje P&P żeby to działało?

3. Czy do turbo wypadałoby zmienić przpustnicę na 1,6 16v? Czy z początku nie trzeba ? zlosnik.gif

Ogólnie założenia są na soft turbo, ale jeszcze decyzja nie zapadła wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie szukałem i nie potrafię znaleźć

> Trzy pytania :

> 1. Do jakiego boosta wytrzymuje seryjna UPG w 1.2 16v?

> 2. Do jakich mocy wystarczają seryjne wtryski ( metalowe z P1 ) ? ew. co pasuje P&P żeby to

> działało?

> 3. Czy do turbo wypadałoby zmienić przpustnicę na 1,6 16v? Czy z początku nie trzeba ?

> Ogólnie założenia są na soft turbo, ale jeszcze decyzja nie zapadła

wtryski radziłbym zmienic na jakies wieksze, ile chcesz ładowac i jakie turbo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wtryski radziłbym zmienic na jakies wieksze, ile chcesz ładowac i jakie turbo ??

No jeśli miałbym zmieniać wtryski to jakieś 0,8-1 bar wink.gif A turbo ct12a z Supry mkIII biturbo .Jak policzyć pod to przekładkę ? I o jakiej wydajności wtryski mniej wiecej powinny byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jeśli miałbym zmieniać wtryski to jakieś 0,8-1 bar A turbo ct12a z Supry mkIII biturbo .Jak

> policzyć pod to przekładkę ? I o jakiej wydajności wtryski mniej wiecej powinny byc ?

jesli mówisz o przekładni to myslisz o skrzyni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, przekladke odprezajaca pod glowice Bo w dalszym ciagu nie wiem ile wytrzymuje seryjna UPG

ja u siebie mam zrobiona tak zwana kanapke czyli uszczeka podkładka metalowa i znowu uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja u siebie mam zrobiona tak zwana kanapke czyli uszczeka podkładka metalowa i znowu uszczelka

Właśnie o to mi chodzi ok.gif Jak policzyć jaka gruba ma być ta metalowa przekładka? Plus uszczelki daje dwie normalne? Czy musi byc metalowa z t-jeta ?

Znalazłem wtryski iwp098 ktore maja podobno 280cc/min , wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o to mi chodzi Jak policzyć jaka gruba ma być ta metalowa przekładka? Plus uszczelki daje

> dwie normalne? Czy musi byc metalowa z t-jeta ?

> Znalazłem wtryski iwp098 ktore maja podobno 280cc/min , wystarcza?

powina wystarczyc ta z T-jeta ja u siebie wtryski mam z audi 1.8 T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę dawał tak jak większość, uszczelkę z t-jeta rozebraną i zamiast środkowej warstwy przekładkę 2mm z kwasiaka, wyjdzie takie lekkie odprężenie, ale możesz dać 2,5-3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja będę dawał tak jak większość, uszczelkę z t-jeta rozebraną i zamiast środkowej warstwy

> przekładkę 2mm z kwasiaka, wyjdzie takie lekkie odprężenie, ale możesz dać 2,5-3mm.

IWP 042 ma wydajnosc podobno 230 do 250 cc/min chyba kupie takie, powinny wystarczyc wink.gif A nie da sie odprezyc na dwoch oryginalnych uszczelkach? czy to druciarnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IWP 042 ma wydajnosc podobno 230 do 250 cc/min chyba kupie takie, powinny wystarczyc A nie da sie

> odprezyc na dwoch oryginalnych uszczelkach? czy to druciarnia ?

Dwie ori wyjda jak jedna z tjeta.

Wtryski jesli chodzi o doladowanie 1 bar to dalbym cos kolo 320ccm, np z vaga 1,8t. Pasuja prawie p&p trzeba tylko dac dystanse pod listwe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwie ori wyjda jak jedna z tjeta.

> Wtryski jesli chodzi o doladowanie 1 bar to dalbym cos kolo 320ccm, np z vaga 1,8t. Pasuja prawie

> p&p trzeba tylko dac dystanse pod listwe

Tyle ze mi chodzi o odprezenie w sposob : ori uszczelka, przekładka i znowu ori uszczelka. Mozna tak ? A jesli chodzi o 0,8 bara to 320 nie bedzie zbyt przeszacowane ? wink.gif

EDIT: druga opcja 0,4 - 0,5 bara czy bez odprezania da rade ? wink.gif I nie mowcie mi tu ze nie oplaca sie bawic w taki maly boost ok.gifhehe.gif

Czy turbo K03-324.066 da rade przy booscie 0,5 bara ? Z tego co czytam jest z citroena 2.0 HDI. Czy bedzie zbyt male ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle ze mi chodzi o odprezenie w sposob : ori uszczelka, przekładka i znowu ori uszczelka. Mozna

> tak ? A jesli chodzi o 0,8 bara to 320 nie bedzie zbyt przeszacowane ?

> EDIT: druga opcja 0,4 - 0,5 bara czy bez odprezania da rade ? I nie mowcie mi tu ze nie oplaca sie

> bawic w taki maly boost

> Czy turbo K03-324.066 da rade przy booscie 0,5 bara ? Z tego co czytam jest z citroena 2.0 HDI. Czy

> bedzie zbyt male ?

K03 daje rade lepsza by była K03s z audi. ale jak chcesz robic to dmuchaj wiecej znam po sobie ze 0.8 bara to nie za wiele grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> K03 daje rade lepsza by była K03s z audi. ale jak chcesz robic to dmuchaj wiecej znam po sobie ze

> 0.8 bara to nie za wiele

dobra dobra 270751858-jezyk.gif

Chciałbym zacząć od czegoś małego a później się najwyżej boost powiększy. Weźmy narazie pod uwagę soft turbo 0,5 bara. 0,8 narazie odpuszcze.

Pytania moje sa takie, czy do tak malego boosta 0,5 bara wystarcza seryjne wtryski , czy musze odprezac silnik ?

No i to juz raczej stwierdzenie k03 w/w da rade jak rozumiem wink.gif Nie bedzie problemem ze jest z diesla ?

A i jeszcze pytanie czy moge odprezyc na dwoch stalowych uszczelkach z GP 1.4 77KM + przekladka z nierdzewki? Wyjdzie mi to taniej niz uszczelka z t-jeta ok.gif (to pytanie na przyszlosc jakby sie okazalo ze do 0,5 bara nie musze odprezac )

Aha i kto robi takie przekladki, ile kosztuja , i jak sie liczy jakie potrzeba ?

EDIT:znalazłem turbinę z Palio 1.7 TD Garrett T2. Da to rade czy za mala ? Moge miec w bardzo fajnej cenie wiec sie nad nia zastanawiam

Wiem wiem duzo pytan, ale nie chce czegos zle zrobic 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra dobra

> Chciałbym zacząć od czegoś małego a później się najwyżej boost powiększy. Weźmy narazie pod uwagę

> soft turbo 0,5 bara. 0,8 narazie odpuszcze.

> Pytania moje sa takie, czy do tak malego boosta 0,5 bara wystarcza seryjne wtryski , czy musze

> odprezac silnik ?

Prawdopodobnie nie, ale będziesz to musiał bardzo precyzyjnie wystroić z dobrą kontrolą knocka i EGT i efektywnie będziesz miał większe szanse na kaboom, niż jak odprężysz i dmuchniesz więcej. A co do wtrysków, to na pewno nie, bez większych nie da rady.

> Aha i kto robi takie przekladki, ile kosztuja , i jak sie liczy jakie potrzeba ?

Lesiu.Z. Jak się liczy, to w tym wątku jest wyżej gdzieś kalkulator w Excelu, który zrobił Taquito, uszanuj jego robotę i sobie poszukaj ok.gif

> Wiem wiem duzo pytan, ale nie chce czegos zle zrobic

Na resztę nie znam odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.