Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie...

Czy ktoś mnie oświeci co i jak jest z tymi turbinami?

 

Bo przez weekend ten chyba dostałem mętlika w bańce :P 

Jak to w końcu jest z tymi TD04?? Mają końcówki 11t, 12t, 13t? 14t??? 

 

Czego się wystrzegać w cento a co można brać "w ciemno" ?? 

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam
Czy ktoś jeszcze śledzi ten wątek>?
jak nie to sorry za odgrzewanie kotleta :)
natomiast jeśli tak to byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mógł się podzielić wsadami do det3 w wersji fit i standard
Jestem właśnie w trakcie składania turbo 1,2 8v po portingu
sterowanie będzie realizowane ów wspomnianym detem ale przydałby się jakiś wzór do modyfikacji,  baza do początkowego odpalenia.
Z góry dzięki za pomoc.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam :)
Wtryskiwacze ze 150 konnego t-jeta jaką mają wydajność?
Kiedyś gdzieś w tym temacie chyba widziałem spis wtryskiwaczy z wydajnością, ale wertować 90 stron średnio mi się uśmiecha 😄
Chyba że ktoś dysponuje tym spisem i by udostępnił to byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej średnio do mojego setupu, który składam...
A składam 1.2 16v, przekładka 2mm nierdzewka, uszczelka t-jet, turbo td04 z 2.5 tds, kolektor ssący t-jet, przepustnica 1.6 tylko muszę do Ciebie Lesiu się o flansze odezwać :)
CR nie liczony, jakoś nie mam do tego siły. Aktualnie wiozę blok na zabielenie i w sumie muszę głowicę pomierzyć bo nie wiem ile mogła być do tej pory planowana.
Jakie wtryski do tego wrzucić? Dmuchnąć pasuje minimum 1bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie, 

Posiadam silnik 1.1 MPI , głowica została poddana lekkiej modyfikacji tzn. wsadzone większe zawory, wypolerowane kanały i wsadzony sportowy wałek.

Wpadłem na pomysł by wsadzić turbo, bo mam okazje kupić tanio TURBINE IHI  O OZNACZENIU B859  fiata Stilo/punto 1.9 JTD 80KM/88KM . 

Mam takie pytanie do was: warto takie turbo zakładać  ? chcę osiągnąć moc gdzieś 130km .

 

POZDRAWIAM I DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ Z GÓRY 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 7 miesięcy później...

Witam posiadam Punto 2 FL 1,2 8v i mam zamiar zamontować do niego Turbinę K03 ,,i tu moje pytanie 

Ile może max dać bar i ile mocy mozna się spodziewać ?..dodam że silnik bedzie robiony od podstaw pierścienie ,,panewki ,odpręzanie 

Edytowane przez Marcin30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2019 o 21:01, Marcin30 napisał:

Witam posiadam Punto 2 FL 1,2 8v i mam zamiar zamontować do niego Turbinę K03 ,,i tu moje pytanie 

Ile może max dać bar i ile mocy mozna się spodziewać ?..dodam że silnik bedzie robiony od podstaw pierścienie ,,panewki ,odpręzanie 

Dużo zależy jakie wtryski dasz, jaka pompa paliwa, jaka przepustnica. Moim skromnym zdaniem można liczyć na 130 - 180 koni. wszystko zależy od gratów jakie będą zamontowane 

i czym będziesz to stroił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam symboli waśnie a odnośnie jeszcze jednej https://allegro.pl/oferta/turbosprezarka-2-5-tds-bmw-e39-td04-13t-4-5086198062 czy ona się nada ?czy to ze zmienną geometrią jest ?Sory z góry za te może głupie pytania ale dopiero zaczynam i nie chcę błędu gdzieś popełnić jak z turbo K03 :)od Audi A3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Coś w ten deseń od 2.0 HDI pchaliśmy do PUGa 106 1.1 i ciągnęło, że aż strach 😄 Trudno powiedzieć jaka moc wyszła, na oko ze stówka przy o ile pamiętam 0.8 bara. Co prawda stukało konkretnie ale zanim dokonał żywota jeszcze eksperymentowaliśmy z rocket fuelem i ciśnieniem ponad bara (trudno powiedzieć bo dolot wytrzymał tylko chwilę ale przyrost był konkretny hehe). A turbinka jakieś 200zł kosztowała 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.