Skocz do zawartości

KOLEKTOR SSĄCY zrób se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

w związku z tym że istnieje opinia że tylko specialiści z NASA wiedzą jak budować kolektory to postanowiłem zrobić manuala dla potomności żeby tajemnica przestała być tajemnicą hehe.gifhehe.gifhehe.gif dodam że recepta jest powrzechnie znana i stosowana a jej działanie poparte jest wynikami z flow bench-a czyli takiej maszynki co mierzy rozkład ciśnień i przepływów powietrza wink.gif działa i w n/a i w turbo.

więc tak....

Co nam potrzeba... .

potrzeba nam przepustnicy i potrzeba nam troche aluminium, dobrze jest zaopatrzyć się w gumowe łączniki albo specialną przekładkę między głowice a kolektor ssący tak żeby kolektor był zimny a nie gorący tak jak głowica.

jak ma wyglądać kolektor ssący:

puszka powinna miec w w naszym wypadku około 1-1.5 litra pojemności- ale jej pojemność zalezy od charakterystyki silnika

Zwężac się powinna tak 100%-75%-50%-25%. Tak mniej więcej powinnien przebiegać rozkład puszki.

Ważne, czego specialiści z NASA nie wiedzą wink.gif zeby puszka się mocno rozszerzała po wejściu przepustnicy i wystwawała sporo za ostatni runner.

bey ma to zrobione tak jak być powinno

Długość i grubość runnerów to też zależy od charakterystyki. generalnie im grubsze tym większa moc maksymalna ale tym słabszy dół i response na otwarcie przepustnicy.

z testów wynika że jedyna średnica słuszna to średnica kanałów w głowicy czyli ok 35mm po jednej stronie a po drugiej max 45mm ale tak jak pisze zalezy od charakterystyki jaką się chce uzyskać.

jak połaczyć puszkę z kolektorem...

do puszki nalezy dospawać krućce o interesującej nas średnicy do kolektora drugi kawałek i w zalezności od sposobu albo zespawać na sztywno albo połączyc łącznikami gumowymi w celu obnizenia temperatury.

no i cała tajemna wiedza ujrzała śwatło dzienne zlosnik.gif

dlaczego to pisze... bo wiele osób mnie o to pyta a że nie zamierzam robić 1P tylko 4P to macie wolną ręke na xero wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor zrobiony w ten sposob dziala bardzo dobrze.

Mimo ze pare osob ktore go ogladaly twierdzilo ze nie maprawa dzialac i pewnie wybuchnie zaraz , nic takiego nie mialo miejsca.

Autem ja zrobilem ~15.000 ( jazda mi jska i wsciekanie sie )

Z tego co mi wiadomo nowy wlascicel czikena dalej jezdzi na tym zestawie bezawaryjnie.

Wiec w 100% moge polecic i potwierdzic to co Tommi opisal.

Z doswiadczenia w budowie podpowiem ze lepiej laczyc flansze kolektora z puszka przy pomocy gumowych lacznikow. Zaoszczedza to klopotow przy spawaniu 2 roznych stopow alu oraz odizoluje puszke kolektora od glowicy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super..

> następny bardzo ciekawy i użyteczny wątek powstaje

> jeszcze gdyby powstała porządna fotorelacja z kompleksowego dłubania

> głowicy 8/16V

mam fotki dobrze zdłubanej głowicy więc jak nadejdzie odpowiednia chwila to siem zrobi manuala wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeszcze napisz jaka/od czego przepustnice dodac do tego i o ile

> wzrosnie spalanie w porownaniu z seryjnym kolektorem i

> przepustnica 42mm

> pozdr.

przepustnica 1 dowolna o srednicy 60 mm max albo 4p średnica 39 mm max na kanał w N/a dawcy cebra 900 rr /yzf / bmw dual / r6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeszcze napisz jaka/od czego przepustnice dodac do tego i o ile

> wzrosnie spalanie w porownaniu z seryjnym kolektorem i

> przepustnica 42mm

> pozdr.

w czikenie spalanie wzroslo o jakies 0,5L przy normalnej miejskiej jezdzie. Przy wsciekaniu bylo znacznie gorzej zlosnik.gifdevil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlot w masce? a tak w ogole sprzedales go z tym czy z seria ? bo

> mysle czy ktos mojego by chcial takiego kupic

wlot to jedno... ale zima byla seryjna maska

poprostu caly kolektor zostal bardzo dobrze zaizolowany ok.gif

sprzedalem tak jak stal czyli z klatka kublami ... poszedl do kjsów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co z samymi kanałami, jakiej długości powinny być i średnicy?

siadaj...pala... nie przeczytales ksiazki tylko znowu jakies opracowania grinser006.gif

przeciez jest napisane w poscie:

Quote:

Długość i grubość runnerów to też zależy od charakterystyki. generalnie im grubsze tym większa moc maksymalna ale tym słabszy dół i response na otwarcie przepustnicy.

z testów wynika że jedyna średnica słuszna to średnica kanałów w głowicy czyli ok 35mm po jednej stronie a po drugiej max 45mm ale tak jak pisze zalezy od charakterystyki jaką się chce uzyskać.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak sie zastanaiwam np. jest silnik 1.6CVH o mocy 80 KM, na monowtrysku, ten sam silnik wychodzi w wersji EFi na pełnym wtrysku z kolektorem ssącym ala baran i tu moc wzrasta do 108KM i chyba 160Nm. MOżew ja b by zastaosowac runa dłuższe + większa pezepustnica dało by to lepszy efekt, tak sobie tylko teoryzuje, przepustnice gdzies jeszcze mam od tego silnka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.