Skocz do zawartości

KOLEKTOR SSĄCY zrób se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> takie pytanie, jaką przepustnice zastosować do customowego kol? silnik 1.2 8v, do 16v można by z

> 1.6 ale tu chyba jakiś problem będzie ktoś coś doradzi ?

Do kustoma to sobie zakładasz jaką chcesz, może być od bbm 1.6 z metalowym kolektorem ale nie ma w niej krokowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do kustoma to sobie zakładasz jaką chcesz, może być od bbm 1.6 z metalowym kolektorem ale nie ma w

> niej krokowca.

nie bedzie problemu z jałowymi? gdzieś czytałem że chyba trzeba tą srubkę od regulacji wydostac i nią się trochę pobawić.

A to że nie ma krokowca to chyba biedy nie ma hmm.gif i tak zestaw na lato by był grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bedzie problemu z jałowymi? gdzieś czytałem że chyba trzeba tą srubkę od regulacji wydostac i

> nią się trochę pobawić.

> A to że nie ma krokowca to chyba biedy nie ma i tak zestaw na lato by był

W BBM ta śrubka jest jakby zalana aluminium - ktoś wie jak się do tego dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No to widzisz, jest technologia, to są i efekty, a my szaraki to możemy sobie podrutowac conajwyżej

No niestety jak narazie jest z tym u nas problem, bo po raz to materiał, po dwa to projekt i wiedza do zaprojektowania, trzy model 3D oraz zaprogramowanie obróbki CNC, no i samo wykonanie....

Ale niestety wszystko kosztuje, gdzies tam na tej stronie koleś pisałe że u nich godzina pracy CNC to 60$ a wykonanie takiego kolektora to pare ładnych godzin potrwa oslabiony.gif

> Ciekawe ile go kosztowała ta bryła aluminiowa

16-17 PLN za kg zlosnik.gif

> to i ja cos jeszcze dorzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

> Witam. Jestem ciekawy jak ocenicie moje dzieło, zrobione do wyścigów z odlewów aluminowych i

> pospawanych w jedna całość kolektor ssacy na 4 przepustnicach, do silnnika 1,1 8V ale pasuje

> również do 1,2 8V. Średnica przepustnicy 4x38

wygląda zajebiście ok.gif

- co to za przepustnice?

- jak planujesz rozwiązać dolot/ filtrowanie? czy bedziesz zapodawał bez filtrów?

zapodaj więcej fot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przepustnic został wykonany specjalny odlew który następnie został obrobiony według mojego projektu, oska na łozyskach, a następnie korpus został dospawany do rury.

Dolot albo tak zsostanie albo zostanie obciagniety gąbką na dodatkowym szkielecie

post-139755-14352513048693_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Moge wysłac wiecej zdjeć na skrzynke, inne ujecia zblizenia

> podaj adres

> jakość nietety tylko taka z telefonu

Zamierzasz rozwijać ten projekt i robić tego więcej ? Zakładam, że testowałeś ten materiał i spawy przed ew drganiami i pękaniem.

Jaką wysokość to ma bez gąbek ? W sensie czy maska się na tym zamknie czy tylko gołębnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzasz rozwijać ten projekt i robić tego więcej ? Zakładam, że testowałeś ten materiał i spawy

> przed ew drganiami i pękaniem.

> Jaką wysokość to ma bez gąbek ? W sensie czy maska się na tym zamknie czy tylko gołębnik ?

przepustnice kolegi dana sa dostepne na allegro

Cena hmmm dosc dyskusyjna...takie polskie RoRally biglaugh.gif ktore bym bral w ciemno gdybym mial kupic gotowe 4P za 1000+ euro

Zrob samemu a zamkniesz sie w kwocie 1-1.5kpln

masz moj watek o budowie 4P, ktore to spisywaly sie rewelacyjnie i gdybym nie doprezyl tak mocno silnika (co go zabilo) to pewnie bym jezdzil do dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przepustnice kolegi dana sa dostepne na allegro

> Cena hmmm dosc dyskusyjna...takie polskie RoRally ktore bym bral w ciemno gdybym mial kupic

> gotowe 4P za 1000+ euro

> Zrob samemu a zamkniesz sie w kwocie 1-1.5kpln

> masz moj watek o budowie 4P, ktore to spisywaly sie rewelacyjnie i gdybym nie doprezyl tak mocno

> silnika (co go zabilo) to pewnie bym jezdzil do dzis

jakis lynk do tego allegro?:d

edit mam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przepustnice kolegi dana sa dostepne na allegro

> Cena hmmm dosc dyskusyjna...takie polskie RoRally ktore bym bral w ciemno gdybym mial kupic

> gotowe 4P za 1000+ euro

> Zrob samemu a zamkniesz sie w kwocie 1-1.5kpln

> masz moj watek o budowie 4P, ktore to spisywaly sie rewelacyjnie i gdybym nie doprezyl tak mocno

> silnika (co go zabilo) to pewnie bym jezdzil do dzis

Znam temat a Two szczególnie. Śledzę intensywnie.

4P będzie na bank ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrob samemu a zamkniesz sie w kwocie 1-1.5kpln

co innego zrobić do zabawy a co innego zgodnie z homo.

Do clio maxi 4 trabki orginalne na promocji 7 tysiecy... Przecenione z 10 bo koleś ma 1 sztukę w polsce od lat na stanie.

Samemu wystrugasz za 1500 ale niezgodne z homo wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam temat a Two szczególnie. Śledzę intensywnie.

> 4P będzie na bank

koniecznie meski walek taki ze 290 -315st ze wziosem 11mm

Moj catcams 280 byl za slaby

Generalnie po zalozeniu 4P przestal hrumkac i jalowe byly idealne (wstepnie podcisnienia na srubkach przepustnic w GSXR1000 + ustawiane odchyleniem talerzyka przepustnic) Przy zimnym silniku odpalany z lekkim gazem tak ok 1 min.

Do TPS robisz adaptor, a jak sie przepustnice otwieraja odwrotnie to podchodzi TPS z przeustnicy marea 1.6 na 4 sruby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
  • 5 miesięcy później...
  • 2 lata później...

I dup* Nie pasuje

Oddałem bez sprawdzania głowicę do planowania w dobrej wierze i okazuje się kolektor ssący nie pasuje pod głowicę od 1.2 mpi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

A co tam konkretnie nie pasuje? Może kolektor nie jest jednak od 1.1mpi albo głowica nie jest od 1.2mpi. Plastikowy kolektor 1.1mpi do głowicy 1.2mpi powinien podejść plug&play bez żadnych przeróbek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie,1.2 mpi bo inne bedzie z 75 a inne z 60hp

No i z 1.1 mpi z seja podejdzie do 1.2 mpi 60 z punto mk2, ale do punto mk1 75hp nie podejdzie bo dwie sruby gorne w kolektorze beda w innym miejscu. Ale to mozna stuningowac, wywiercic nowe otworki w kolektorze. Reszta powinnna pasowac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach nie widać tego innego rozstawu górnych śrub. Dziwne to bo ja mam silnik z pandy 1.2 60KM 2003r (jak mniemam taki sam jak w punto mk2) i kolektor ssący z 1.2 75KM bez problemu podszedł do głowicy w tym silniku, więc w odwrotną stronę też powinno podejść. 

Jak mocno ten kolektor nie pasuje do rozstawu szpilek? Jakoś minimalnie np 1mm czy to większa różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor pod szpilki pasuje ale spójrzcie na drugie zdjęcie gdzie widać jak przylega głębiej przy dolotach a na głowicy od mk1 1.2 8v 75KM nie ma tak wysunięte płaskiej powierzchni

57ba3557323b6870fe68efb78ecbb43c.jpg

Zresztą to już nie ma znaczenia bo dam w takim układzie głowicę od 1.1 mpi sc a jedynie podmienić wałek z krzywkami

Edytowane przez Acadaptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Lesiu źle pisał, że szpilki nie pasują bo pasują:) Dlatego kolektor podchodzi. Ale faktycznie o tych uszczelkach nie pomyślałem. I wygląda na to, że za bardzo nie ma jak tego obejść żeby kolektor był szczelny, jedynie jakiś patent z siliconem można by zastosować, choć byłoby to niezbyt pewne rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.