Skocz do zawartości

Opony i felgi


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

Odpisując na tekst poniżej bo w wątku głównym ktoś mi zblokował mozliwość odp smile.gif:

Mam pytanko odnośnie felg na większe. Zmieniając 15 cali na 16 zmniejsza nam się profil opony na mniejszy, a czy szerokość opony się zwiększa czy zostaje ten sam (coś mi się wydaje że te parametry dobiera się według tabeli). Czyli jakby była zwiększona szerokość to zwiększa się opór a co za tym idzie spalanie, chyba że się nie zwiększ szerokość to zmian w spalaniu nie będzie. To jak to w końcu jest ?

Czyli z tekstu od 51cent wynika że jak zamienię 195/65R15 to propozycje są min:

195/60R16 640,4 mm 5,9 mm 0,9 %

205/55R16 631,9 mm -2,6 mm -0,4 %

czyli dla szerszej opony jest procentowo mniejsze przekłamanie.

czy 0,5% to dużo. dla szerszej opony przekłamanie mniejsze ale za to spalanie na pewno większe. czy ktoś mi może podać dla szerszej opony jakie średnio będzie większe spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpisując na tekst poniżej bo w wątku głównym ktoś mi zblokował mozliwość odp :

> Mam pytanko odnośnie felg na większe. Zmieniając 15 cali na 16 zmniejsza nam się profil opony na

> mniejszy, a czy szerokość opony się zwiększa czy zostaje ten sam (coś mi się wydaje że te

> parametry dobiera się według tabeli). Czyli jakby była zwiększona szerokość to zwiększa się

> opór a co za tym idzie spalanie, chyba że się nie zwiększ szerokość to zmian w spalaniu nie

> będzie. To jak to w końcu jest ?

> Czyli z tekstu od 51cent wynika że jak zamienię 195/65R15 to propozycje są min:

> 195/60R16 640,4 mm 5,9 mm 0,9 %

> 205/55R16 631,9 mm -2,6 mm -0,4 %

> czyli dla szerszej opony jest procentowo mniejsze przekłamanie.

> czy 0,5% to dużo. dla szerszej opony przekłamanie mniejsze ale za to spalanie na pewno większe. czy

> ktoś mi może podać dla szerszej opony jakie średnio będzie większe spalanie?

Mam 18 i lacze 225. Tyle samo palil na 16,17 i teraz. A jeśli juz to nawet tego nie odczujesz. Przynajmniej u mnie tak jest 1.9 183km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

> Co sądzicie o felgach strukturalnych na zimę?

Jeżeli dasz 16" to luz. W niski profil to bym na zimę nie wchodził.

Ja mam letnie 17" alu, a zimówki 16" stal (na zimówkach kupiłem astrę, lato dokupiłem)

W poprzedniej astrze (G) miałem tu i tu alu, tylko że zima była 15" z profilem chyba 65, a lato większe. Nie miałem żadnych problemów, a look zupełnie inny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam opony 16" wiec i tylko takie felgi bym kupował. Tylko właśnie szukam opinii czy na zimę

> warto...

Nie wiem warto czy nie warto.

Pod jakim wzgledem pytasz, uszkodzen czy wygladu?

Masa ludzi jezdzi i nie narzeka.

Mialem smigac i ja, ale kupilem stalowki na zime, a na strukturach zostalem na lato.

Mialem kiedys nawet pomysl opchniecia ich i wymiany na stalowe, tfu aluminiowe, ale zestarzalem sie chyba i obojetne mi jest na czym jezdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktury to przecież stalówki, cena wyższa ale wziąłbym strukturalne, zawsze później możesz dać kołpak i też będzie ładnie wyglądać. Moja mama na strukturach jeździ całym rokiem i po 8 latach nawet ładnie wyglądają, ale kołpaków nie zdejmujemy. Sama strukturalna też nieźle wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

> Na łeb śruby.

albo u mnie coś jest nie tak albo nie wiem

U mnie tak jak pisałem śruby ponad spód otwory kołpaka wystają na jakieś 3-5 mm. Więc nie wiem jakby ta podkładka miała się trzymać, chybą, żę ma ona dociskać srodek kołpaka do felgi hmm.gif

A może u mnie coś jest nie tak ?

288043392-DSC_0225.jpg

post-76805-1435252690396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tyle starczy.

Jak się przyjrzysz dokładnie to ona ma te ząbki w środku wygięte.

Wciskasz ją na łeb i dociska/trzyma kołpak za kołnierzyk który widać na fotce. A żeby zdjąć pociągasz ją jakimś haczykiem przez wycięcie w kołnierzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma to sens

Raczej nie ma, przecież jest to:

Quote:

Podkładka, pierścień
zabezpieczający
kołpak przed
kradzieżą


To po założeniu nie można go zdjąć drucikiem? Złodziej nie potrafi, czy co? Gdzie to "zabezpieczenie"?

A może trzeba go założyć pod łeb śruby? Kiedyś się kapsle dziurawiło i zakładało pod śrubę, aby takich kołpaków nie zgubić, jak się topiły od temperatury gniazda kołpaków...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziej ukradnie kołpak jeśli nie zajmie mu to więcej jak kilka sekund. Czasami nawet trytytki to za dużo, bo trzeba mieć czym przeciąć.

To zabezpieczenie działa jak zawleczki starlock. Łapie łatwo, ale żeby zdjąć trzeba porządnie szarpnąć. Byle drutem tego nie ściągniesz. A jest 5szt w jednym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No i tyle starczy.

> Jak się przyjrzysz dokładnie to ona ma te ząbki w środku wygięte.

> Wciskasz ją na łeb i dociska/trzyma kołpak za kołnierzyk który widać na fotce. A żeby zdjąć

> pociągasz ją jakimś haczykiem przez wycięcie w kołnierzyku.

tym odgiętym daję w stronę tarczy czy na zewnątrz - czy jest to bez znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Te pierścienie są jednorazowe?

> Bo dziś ściągałem je i za cholerę nie mogę z powrotem założyć

> Jak docisnę kołpak to założe wszystkie pierścienie do końca a jak puszczę do spadają(odbija je

> kołpak)

Po co się bawiłeś tym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te pierścienie są jednorazowe?

> Bo dziś ściągałem je i za cholerę nie mogę z powrotem założyć

> Jak docisnę kołpak to założe wszystkie pierścienie do końca a jak puszczę do spadają(odbija je

> kołpak)

Popsułeś kawałek blaszki? icon_eek.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ejj, tam jest sześć...

Już Ci kiedyś pisałem, że masz bardzo dobre zioła fly.gif

hahaha.gif

Jakim cudem może być 5 śrub a sześc blaszek na koło ? hmm.gif

A jak chodzi o ścisłośc to ja daję tylko 3 szt/ koło

też bym nie używał tych blaszek jakbym nie parkował na parkingu "publicznym" w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...
28 minut temu, wujekcybul napisał:

GTC robia od 2011 :skromny: Poszukaj tu. https://www.wheel-size.com/size/vauxhall/astra-gtc/

hmmmm

 

wg tej strony nie ma Astry przed 2011 https://www.wheel-size.com/size/vauxhall/astra/

o taką chodzi 

 

opel-astra-gtc-2007-16-115-pila-49670211

Edytowane przez Raku
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.