Skocz do zawartości

Dziwne cykanie w silniku ...!!!


hecio_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki oto problemik ... Niewiem jak masię sytuacja przy zimnym silniku lecz gdy jest ciepły spod maski wydostaje się co pewien czas odgłos w stylu ..."cyk" ...

Świece wymieniałem jakieś 5 tyś km temu ale wogole nie zaglądałem do przewodów więc czy to mogą być one?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładniej częstotliwość cykania i spróbuj namierzyć uchem skąd mniej więcej dobiega. Posłuchaj zwłaszcza wokół chwytu powietrza do wtrysku (czarna faja nad przepustnicą), przewodów WN i DIS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Jestem tu nowy ale juz zwracam sie z problemem frown.gif Dolanczam sie do watku poniewaz dzis uslyszalem wlasnie cykanie ( nie swist ) ale w obudowie filtra powietrza. Jak silnik chodzi sobie na wolnych to tego nie ma dopiero powyzej 1000 obrotow cos mi cyka w tej obudowie Jest ciemno i nie mam gdzie dzis tego sprawdzic Jutro pewnie pojade do mechanika Ale chcial bym sie dowiedziec czy to moze byc cos powaznego czy spotkalisci sie z czyms takim?? Moja asterka to G z silnikiem 1,6 16v 98 rocznik Biore sie dalej za przeszukiwanie forum bo przeglaarka mi ni dziala moze cos znajde Ale jesli ktos sie orientije to prosze o odpowiedz Dzieki z gory smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesteś pewien, że to w obudowie? Przykładałeś ucho? Skoro tak, to zdejmij ją, uruchom silnik i posłuchaj. Jeśli to dochodzi od strony silnika to prawdopodobnie słychać pracę wtryskiwaczy. Nie musisz jechać od razu do mechanika, żeby sprawdzić tak trywialną rzecz wink.gif

Jako, że silnik będzie chodził bez filtrowania powietrza, to operację przeprowadź gdy będzie wilgotno i w miarę bezwietrznie. Nie wyjmuj też wkładu filtra, bo na dnie jest pewnie dużo kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś pewien, że to w obudowie? Przykładałeś ucho?

Tak dokladnie przylozylem ucho i to cykanie dochodzi z obudowy. Tez myslalem ze to moze gdzies od silnika. Nie przejmowal bym sie tym tak bardzo ale w sobote jade w dluzsza trasa okolo 300 km w jedna strone i nie chcial bym miec przygod frown.gif A w sprawach technicznych dot komory silnika narazie jestem nowicjuszem poniewaz posiadam autko dopiero miesiac Dlatego moze panikuje za wczasu i dmucham na zimne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mniej wiecwej to miejsce albo te przerywanymi gdzie wchodza kable do tej obudowy Nie pamietam bo teraz nie mial mi kto przytrzymac gazu zebym sobie sprawdzil Ale to jest taki stuk jak by cos o plastik walilo. Dodam jeszcze ze na zimnym silniku to zjawisko nie wystepuje tylko na Cieplym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.