Jump to content
Sign in to follow this  
tomiwroc6

Tajemnice ECU

Recommended Posts

> A może masz coś po prostu mechanicznie zważone i dlatego zapłon Ci się przesunął

Dokładnie.

Sprawa jest prosta.

Najpierw lampa - trzeba zweryfikować kąt wystawiony przez ecu vs faktyczny.

Dwa - krokowy - musi być sprawny - sprawdź czy jesteś w stanie manualnie - podając odpowiednio napięcia spowodować jego wysunięcie, wsunięcie.

Zapłon jest taki, bo korekcja zapłonu dla utrzymania obrotów działa tak agresywnie, a krokowy stoi.

To że wystawiasz wyższy kąt i obroty rosną jest oczywiste - właśnie po to jest ta korekcja - razem z podaniem odpowiedniej ilości powietrza (w regulacji PID) dążymy do utrzymania zadanych obrotów. Oczywiście jedno i drugie ma ograniczony zakres. Ale tu już to było wielokrotnie opisywane.

Odpalałem już wiele konfiguracji (z kompem IAW 1AF i oryginalnym osprzętem w 1.2 16v+ czujnik wałków dla pracy w pełnej sekwencji paliwa wink.gif włącznie), ale wszystko co miałem poszło razem z dyskiem w laptopie...

Natomiast nie potrafię sobie przypomnieć czy poprawiałem sterowanie krokowym...

> Trudno mi uwierzyć w takie amatorstwo z Twojej strony

Niestety tutaj miałem wyjątkowego pecha, bo laptop ukradziono mi z warsztatu, razem z drugim dyskiem z kopiami zapasowymi i masą innych narzędzi (sondy, podstawki, adaptery, droższa elektronika), części (m.in. tłumik końcowy Ragazzona z całym moim wydechem z punciaka z kwasówki 76mm i inne wartościowe, szybkie do wyniesienia ). angryfire.gif Ale to już offtop.

Jak znajdę chwilę, to wrócę do 16f i rozeznam temat.

Ma funkcję emulatora pamięci?

Są lepsze emulatory niż ostrich, ale to się z czymś wiąże wink.gif

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.