Jump to content
Sign in to follow this  
tomiwroc6

Tajemnice ECU

Recommended Posts

Czesc

moj problem ECU polega na tym ze sposrod 4rech sterownikow 18.FD do 1,2 16v po operacji usuwania immo 3 z nich nie działaja z poziomu diagnozy, uzywam programu IES_2, probujac sie polaczyc po kilku sekundach wyswietla "brak połączenia ze sterownikiem"

wywnioskowałem że ma na to wpływ proces usuwania immo tylko nie znam sie na tym, ktos podpowie czy ew. dobrze wnioskuje i dlaczego tak sie dzieje??

pozdrawiam smile.gif

> A kto sciągał immo? Bo kolega Artur tutaj, nie pamiętam nicka, miał ostatnio problem z 18F, w

> której jakiś "spec" ściągnął tak immo, że spalił przy tym wyjścia od krokowca.

> Pamiętaj też o tym, że (a) diagnoza zainicjalizuje się tylko po bootowaniu ECU z wyłączonego

> przekaźnika (tzn. jak po nieudanym połączeniu wyłączysz stacyjkę i szybko ją włączysz to ECU

> nie będzie próbował nawiązać połączenia, dopiero po odskoczeniu przekaźnika głównego się to

> uda), (b) diagnoza się nie zainicjalizuje jak od razu odpalasz silnik przy włączeniu zapłonu.

immo sciągane w znanej firmie chipujacej na południu Polski, z tym że fakt jest taki że te sterowniki to już poprzednia epoka ale mimo wszystko powinni wiedziec co i jak smile.gif powiedziałem mu że tak sie dzieje to nie umiał znaleść odpowiedzi czy to może byc wina procesu sciagania immo czy nie...

odnosnie sposobu łączenia to bede probował ponownie bo faktycznie mogłem cos pomieszac ale nigdy nie przywiazywalem do tego uwagi przy sterowniku ktory działał i zawsze sie łączył...

a jesli cos zostało uszkodzone to ew. da sie sprecyzować co, zakładajac ze stalo sie to podczas usuwania immo?? bo jak zapytam czy da sie to naprawić to raczej bedzie to glupie pytanie skoro nie wiadomo co jest zepsute...

akurat teraz potrzebuje zobaczyc kilka parametrow wink.gif

pozdr smile.gif

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.