Skocz do zawartości

Ranking opon


Rekomendowane odpowiedzi

Pojeździłem na letnich oponach Yokohama C.drive 185/60/R14 - wrażenia b. pozytywne. ok.gif

Teraz kupiłem zimowe tej samej firmy ( Yokohama Winter T F601 175/70/R14 ) po 157,50 PLN (promocja w naszeopony.pl).

O wrażeniach napiszę za kilka miesięcy drive.gif

Jedyne co mnie niepokoi, to znaczący wzrost wartości mojej marychy - niedawno wymieniłem tarcze i klocki hamulcowe, kupiłem opony letnie i teraz zimowe, więc jak jeszcze zatankuję do pełna, to podwoję wartość samochodu zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je już od pół roku. Doskonałe opony. Świetne hamowanie na mokrej powierzchni. W porównaniu z Pirelli które miałem wcześniej opona wydaje się być bardziej komfortowa, auto zrobiło się nieco miększe ale nie straciło na pewno na sterowności w zakręcie. Jedyny minus jest taki że opona już delikatnie wyząbkowała tzn. można to zauważyć przesuwając ręką po bieżniku, nie jest to jednak słyszalne w czasie jazdy - generalnie jest cicho. Generalnie - polecam, w porównaniu z Pirelli P3000 które użytkowałem wcześniej ta opona jest idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Zimówki Pirelli Carving to opony moim zdaniem na śnieg im większy tym lepsze. Oponki na trudne warunki śniegowe, na mokrym dają rade ale na pewno na nawierzchni typu błoto/woda/itp są dużo lepsze opony. Na lodzie to każde zatańczą wink.gif Na suchym asfalcie szczególnie jak temp. rośnie znacznie powyżej zera ślizgają się bardzo -> nie nadają się zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sava Eskimo S3 195/55/15 . Bardzo dobre oponki na gleboki snieg co w moim regionie Polski wystepuje dosyc czesto. Jezeli chodzi o jazde po mokrej i suchej nawierzchni to tez nie ma tragedii. (bynajmniej w moim odczuciu) wiec nieco dziwia mnie opinie ze na suchym to tragicznie sie hamuje i ze "plyna" po drodze. No coz kazdy inaczej to odczuwa. Ja jezdzilem na nich w zeszlym roku w czerwcu i tez sie dalo ale na przyszla zime trzeba bedzie nowy komplecik zalozyc. (ten juz ma 3 lata). Cena 190zl/szt u zaprzyjaznionego wulkanizatora. (3 lata temu)

Co do Uniroyali 215/40/17 (zdjecia wrzuce na wiosne) to bardzo przyjemne oponki. W deszczu rewelacja, nawet lepiej niz na suchym. Bardzo miekkie a co za tym idzie, nawet przy tak niskim profilu i twardym zawiasie dosyc "komfortowe" w stosunku do innych ktore mialem o wyzszym profilu. Co do zuzycia to narazie trudno mi to ocenic (4kkm przebiegu) ale obawiam sie ze szybciutko "poleca". Slychac jak sie kleja do asfaltu. Cena: 350zl/szt na opony.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

jako że dwa zimowe matadory w końcu mówią 30.GIF

model to sobie wybiorę po cenach w zależności od okazji ale pytanie czy kupić (będą jeździły raczej na przodzie) 175/65/14 czy 185/60/14, z tyłu goodyeary UG mają 185/60 ale przód mi nisko siedzi i się zastanawiam czy nie dać innego profilu (padnięte matadory też były 175/65)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Sklep:

Oponki zamówiłem w poniedziałek na opomarket.pl

Dzisiaj siedzą już na felgach: za komplet 4 sztuk zapłaciłem 592zł - sklep o tyle fajny że nie jest obowiązkowe robienie przelewu, a kosztów przesyłki nie doliczają bez względu na ilość czy formę płatności.

Opony:

Ładne świeże opony 14tydzien bieżącego roku, trochę problemów z montażem bo jak się okazało mam pogięte felgi :/ .

Pierwsza jazda

- slychać wyraźny szum opon ale... mijanych samochodów.

- zakręty przy wyższych prędkościach - komfortowo, nie ma wrażenia płynięcia tyłu.

- ostre hamowanie z 50km/h - pewnie i krótko.

- jutro test na długą trasę

- i będę czekał na deszcz a po nim podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Minęło już kilka tysięcy km. więc parę słów o oponie dunlop SP sport 01.

Na ten model zdecydowałem się ze względu na cenę jaką oferują na www.opony.com Przy 168zł za oponę tej klasy nie zastanawiałem się długo.

Dotychczas jest to najlepsza opona na jakiej miałem okazję jeździć. Samochód prowadzi się dosłownie jak po szynach. Jest w miarę cicho, z wyważeniem nie było żadnych kłopotów (jedna sztuka w ogóle tego nie wymagała, druga tylko jeden ciężarek 15g). Entuzjazm trochę opada, kiedy droga staje się mokra. W podbramkowej sytuacji byłem mocno zaskoczony z jaką łatwością zablokowałem koła, ale może spodziewałem się zbyt wiele po tym jak znakomicie wypadła na suchym.

Dotychczas jeździłem na michelinach energy i continentalach sportcontact i gdybym teraz mógł sobie za darmo wybrać komplet najpewniej byłyby to właśnie dunlopy.

W najbliższym czasie okaże się jeszcze jak sprawują się zimą, choć przeczucia mam nie najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

takie opony ujezdzam w lecie:

http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Kumho&tireModel=Ecsta+SPT

co moge powiedziec - w miare ciche, dobrze trzymaja na zakretach- opona nie plywa, dobry start spod swiatel - nie piszcza ( jak nie musza ), na deszczu - przewidywalne zachowanie auta - tez polecam

jedyne jakich nie kupie wiecej to matador - raz kupilem, przejechalem 10 kkm i wywalilem do smieci - totalna kupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajony byłem do jazdy na Yokohama C.drive (rewelacja), teraz po założeniu Bridgestone, okazuje się, że jest gorsza trakcja podczas przyspieszania na suchej nawierzchni, gorzej trzymają na zakrętach, już kilka razy przód mi wyjechał na zewnątrz. Przy hamowaniu spisują się dobrze. Może za zimno dla nich, bo na razie temperatury ledwo dochodzą do 10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Zimowe Kleber Krisalp HP2 - 195/60/15

Kupowalem bo nie bylo innych a musialem miec od reki i jestem pozytywnie zaskoczony. Bardzo dobra - wrecz wzorowa - trakcja na sniegu, hamowanie rowniez, Lekko glosne na asfalcie, w sezonie wiosennym mimo wszystko sprawuja sie ok - nie sa zbyt miekkie. Mozna stosowac jako letnie gdy glebokosc bieznika spadnie ponizej 5mm (jest wskaznik na oponie).

Letnie Nokian Z - 205/45/17

Kupione z wyboru. ZNAKOMITA wrecz przyczepnosc na wodzie (typowe deszczowki) - zarowno przy przyspieszaniu jak i hamowaniu. Ani razu nie wlaczyl sie ABS (no chyba ze jechalem w koleinach). Scieralnosc - no tu niestety nie jest rozowo ale wytrzymaja przy dosc ostrej jezdzie ok. 4 sezonow. Wskaznik zuzycia opon w postaci cyferek na biezniku. Boki nie sa zbyt twarde - dobrze amortyzuja, auto prowadzi sie pewnie. Ogolnie jestem bardzo zadowolony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Mam takie założone co prawda w mondeo mk1 1.8TD w rozmiarze bodajże 195/60R15 i postanowiłem napisać coś w tym temacie ponieważ kompletnie nie rozumiem zachwycenia nad tymi oponami bo moim zdaniem są co najwyżej przeciętne+ ew. -dobre, ale do bardzo dobrych to im DUŻO brakuje... Powiem tak :

- na mokrym są dobre fajna trakcja, hamowanie dosyć dobre

- na suchym za to moim zdaniem bardzo słabo wypadają szczególnie przy hamowaniu, a mam porównanie z GoodYear Eagle (nie pamiętam dokładnie które) i Continental bodajże Premium Contact i obie te opony w porównaniu do Klebera są o NIEBO lepsze na suchej nawierzchni i hamuje się na nich super czego nie powiem o kleberach. Przy wysokiej temperaturze szybko piszczą na suchym asfalcie i szybko gubią przyczepność w porównaniu do konkurencji.

Także ja nie polecam tych opon bo w takich samych albo ciut większych pieniążkach można kupić coś o półkę wyżej na czym będzie można zdecydowanie bardziej polegać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 4 miesiące później...

Widzę że każdy z was ma inny rozmiar opon 14.

Powiedzcie mi czy ktoś wie jaki powinny być, bo chcę sobie kupić już zimówki poprzednie mam 185/65 ale widzę że wiele z was ma 185/60.

Kolejne pytanie to czy na zimę nie są lepsze cieńsze oponki i czy nie kupić np 175/70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> http://moto.allegro.pl/item313116582_marangoni_195_50_r15_zeta_linea_82%5D_v.html

> A z tymi oponkami miał ktoś kontakt, bo wyglądają ciekawie tylko jak w praktyce się sprawują.

Na innym forum (italiaspeed.info) ktoś kiedyś zamontował je do jakiejś Alfy GTA. Ogólnie podobno nadają się tylko na suche - na mokrym niby mają te rowki odprowadzające wodę ale mieszanka jest dość twarda i pisali, że te akurat się ślizgają. Godne polecenia są więc raczej do jakichś bardziej sportowych autek którymi się jeździ głównie na suchym.

Marangoni w sumie ogólnie robi dość ciekawe opony (mnie w szczególności zainteresowała 4 ICE z kolcami smile.gif )- ale do takiego segmentu C aut użytkowych jak Brava były chyba tylko Trio (których teraz już nie ma) - a te E-logic to na oko raczej do jakiegoś słabego Punciaka z kolei Verso i wyżej to obecny mocny segment C D E i F (powiedzmy Giulietta QV i wyżej) - natomiast ciężko o opinię w PL o tych oponach bo są ekstremalnie mało popularne. Jak ktoś ma coś mocnego i nie chce ryzykować co Cinturato P(cyferka w zależności od segmentu) są chyba pewniejsze... Ja do mojej Bravki 1,2 używam Dębicy (Passio 2 / Frigo 2) i jest w sam raz - jak się nie ma czegoś mocniejszego lub ciężkiego (przy dużym ciężkim aucie opony muszą ogarnąć bezwładność masy w zakrętach i przy hamowaniu) to wg mnie nie ma co kombinować z super oponami dla wyższych klas bo nieraz mieszanka jest zbyt twarda, opona nie jest w stanie uzyskać optymalnej temperatury (naprężenia przy standardowych osiągach i wadzę są minimalne dla tego typu opony) i np. na mokrym się ślizga.

Wyjątkiem teoretycznie są opony z większą zawartością krzemionki ale te niby mają opinię, że troszę szybciej się zużywają... (nie wiem czy słuszną bo z własnego doświadczenia nie wiem tego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.