Skocz do zawartości

Wymiana oleju ... filtry


Azazel

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam, że nie na temat, ale mam pytanko czy do silnika filt oleju "wytwórnia filtrów pzl-sędziszów" może być?? co to jest wogóle... czy są wogóle inne?? dzięki i przepraszam!!

następnym razem nowy wątek załóż, bo bałagan się robi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przepraszam, że nie na temat, ale mam pytanko czy do silnika filt

> oleju "wytwórnia filtrów pzl-sędziszów" może być?? co to jest

> wogóle... czy są wogóle inne?? dzięki i przepraszam!!

sędziszów jest ok.gif ... jest jeszcze filtron, ale ja kupuję sędziszów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sędziszów jest ... jest jeszcze filtron, ale ja kupuję sędziszów

A propos filtrów - kupiłem kiedyś Filtrona OP545 - wg katalogu do mojego autka miał być OK - niestety gwint był nieco inny. Poszedłem do innego sklepu - poprosiłem filtr do Uno 1.4 a gość nawet do katalogu nie zajrzał - wziął z półki mówiąc że do 1 i 1.4 pasuje ten sam filtr (nie był to Filtron) - na opakowaniu znalazłem informację że to odpowiednik Filtrona OP537. Czy ktoś miał podobną przygodę? I o co tu może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filtrami do 1,4 to rzeczywiście coś nie tak w katalogach. Jak zmieniał mi kumpel olej to kupił jakiś wypasisty filtr Mahle czy podobnie i w kóncu musiał go przegwintować żeby pasował. Za chwilę czeka mnie znowu zmiana oleju. Jaki filtr do 1,4 nabyć żeby się obeszło bez gwintowania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z filtrami do 1,4 to rzeczywiście coś nie tak w katalogach. Jak

> zmieniał mi kumpel olej to kupił jakiś wypasisty filtr Mahle

> czy podobnie i w kóncu musiał go przegwintować żeby pasował. Za

> chwilę czeka mnie znowu zmiana oleju. Jaki filtr do 1,4 nabyć

> żeby się obeszło bez gwintowania???

W ktoryms tam roku byla zmiana gwintu, stad sa dwa rodzaje.

A co do filtrow polecam Tutela Weber - do dostanie w ASO i... supermarketach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ktoryms tam roku byla zmiana gwintu, stad sa dwa rodzaje.

No tak - ale jeżeli znam oznaczenie silnika 160A1.046 to chyba powinno byc to jednoznaczne? Zmienieli gwinty w tym samym silniku? Bo jakoś w taką głupotę inżynierów Fiata nie chce mi się uwierzyć (a może powinienem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od razu glupote smile.gif Niezupelnie zmienil sie gwint, co - o ile dobrze pamietam - filtr jest nieco inny. Do mojego 159A2 Tutela robi filtry "10" i chyba "60" - zmiana nastapila chyba pod koniec produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.