Skocz do zawartości

Akumulatory


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

> Jeśli skusisz się na Centre,to tu masz do swojego auta aku Centry z

> parametrami, wymiarami,itp

ta tabelka to ze strony centry?

imho troche brak w niej sensu.

Futura niby najlepsze ma parametry, jest z wyższej półki itp a zalecana jej pojemność jest aż o 10Ah wyższa niż w przypadku aq standardowego (niby tego gorszego) icon_eek.gif

jakim cudem teoretycznie gorszy aq standardowy o pojemności 65Ah ma być odpowiednikiem wypasionej futury o pojemności 75Ah.

Pojąć tego nie moge. Gdyby było odwotnie, to ok, jestem w stanie to zrozumieć, ale w tę strone???? gdzie tu sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta tabelka to ze strony centry?

Tak Klik

> Futura niby najlepsze ma parametry, jest z wyższej półki itp a

> zalecana jej pojemność jest aż o 10Ah wyższa niż w przypadku aq

> standardowego (niby tego gorszego)

Masz rację, nie zwróciłem uwagi, że różnią się one pojemnością. Sądziłem,że tylko prądem rozruchowy co mnie nie dziwi. Wklikałem parametry samochodu i wyskoczyło takie cosik hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam Centrę Plus, bodaj 62Ah. Wkrótce skończy mi się gwarancja. Co zima, to problem z aku. Po ostatniej przygodzie oddałem do reklamacji, ale nie uznali. Zalecili szukać przyczynę samorozładowania w instalacji. Ładowanie mam dobre, 14,3-14,4V na światłach z dmuchawą i tylną szybą. W spoczynku instalacja pobiera 20-25 mA czyli nie za wiele. Napięcie 12,4V spada po włączeniu stacyjki do 12,1, a przy rozruchu do 10 z groszami. Miesiąc temu zatrzymałem się na mieście i już nie zapaliłem. Trza było na popych. Następnego ranka nie odpalił i trafił do reklamacji. Teraz podładowuję go profilaktycznie. Sam nie wiem, gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Centrę Plus, bodaj 62Ah. Wkrótce skończy mi się gwarancja. Co

> zima, to problem z aku. Po ostatniej przygodzie oddałem do

> reklamacji, ale nie uznali. Zalecili szukać przyczynę

> samorozładowania w instalacji.

jak chcesz sprawdzic czy wina jest w aku to zrob tak:

wyjmij akumulator, naładuj go, po ok godzinie od naładowania zmierz mu napiecie (powinno byc napewno powyzej 12,5V) i pozostaw niepodlaczony do auta np. na noc i rano zmierz mu znowu napiecie, jezeli napiecie spadnie ponizej 12,5V to znaczy ze akumulator a jak nie to poprostu cos ciagnie ci w aucie zbyt duzo pradu...

> Ładowanie mam dobre, 14,3-14,4V

> na światłach z dmuchawą i tylną szybą.

to masz bardzo dobre ładowanie, u mnie jak wlacze ogrzewnie szyby tylnej to spada do 13,9 V

a ile masz ładowanie bez wlaczonych odbiorników pradu??

> W spoczynku instalacja

> pobiera 20-25 mA czyli nie za wiele.

waytogo.gif

> Napięcie 12,4V spada po

> włączeniu stacyjki do 12,1, a przy rozruchu do 10 z groszami.

poczatkowe napiecie(12,4 V) masz nie za dobre - nie powinno byc ponizej 12,5V tylko nie wiadomo czy jest ono niskie ze wzgledu na czesciowo rozładowany akumulator przez odbiorniki itd. czy np. przez usterke akumulatora ale jak zrobisz to co pisałem wyzej to bedzie wiadomo...

Spadek napiecia przy rozruchu jest zblizony do granicy dopuszczalnego spadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem nowy aku do swojego auta . Byłem bliski zakupu Centry Plus ale sprzedawca w sklepie poinformował mnie , że jest masa reklamacji tych aku . W związku z tym wybór padł na oryginał GM , który jest tańszy od Centry przy tej samej pojemności . Minusem tego aku jest brak dostępu do cel (brak korków czy monowieczka) .

Mój stary aku , 7-letni oryginał GM , mimo prawidłowego napięcia spoczynkowego nie ma już znamionowej pojemności 44Ah a to poowduje , że nie daje odpowiednio dużego prądu rozruchowego co przejawia się wolnym kręceniem wałem przy rozruchu a po takim ciężkim rozruchu jego napięcie spoczynkowe spada poniżej nominalnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemty:

Dziś po południu podłączyłem go profilaktycznie do ładowania. Ładowarka pokazała prąd 2,5A czyli głodny był. Rano odłączę i zmierzę napięcia jak radziłeś. Zostawię nie podłączonego do niedzieli i znów zmierzę. O wynikach poinformuję. A na razie IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i za to. Poczytałem i zastanawiam się czy mój rozrusznik nie robi okazjonalnie zwarcia, ot tak od przypadku do przypadku. Nie wiem czy to w ogóle możliwe - nie rozbierałem nigdy takiego ustrojstwa. Wyobrażam sobie jednak jakiś ruchomy element (jak ten nieszczęsny magnes w regulatorze ob. wew.), który wpadnie w niewłaściwe miejsce i zwarcie gotowe. Przypadki, które miałem sugerowałyby coś takiego. Próbowałem kręcić, gasły kontrolki i nic.

A teraz efekt Twoich zaleceń:

Aku ładował się 16h. Jakieś 15 minut po odpięciu miał 13,8V. Następnego ranka czyli dziś miał 12,9V bez podpinania do instalacji. Odpaliłem webasto i spadło na 11,8V, by zaraz się podnieść do 12,1. To napięcie utrzymywało się przez okres pracy webasto, tj. 10-12 minut. Zaraz po wyłączeniu aku miał 12,4, a ja musiałem jechać i nie czekałem, czy osiagnie więcej. W trakcie uruchamiania silnika miernik wariował, tj. mroził się na okrągłych wartościach, najpierw 11, potem 10V, nie pokazując dziesiętnych. Jutro rano znów zmierzę.

Napięcie ładowania mam stałe, niezależnie od włączonych odbiorników, czyli jak pisałem 14,3-14,4V. Przy włączaniu kolejnego odbiornika daje się zauważyć chwilowy spadek do 13,8-13,9V.

Co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31.12.2008 musielismy zakupic nowy aku

do autka jak w podpisie zapodalismy

VARTA 53Ah cos tam black

wczesniej nakrecili nas na jakis AutoPart i tego nie polecam bo 2-letni padl w wczesniejszy tez taki sam wymieniony na gwarancji rowniez nieca 2 lata nam potrzymal. szukalismy centry ale w 3 napotkanych serwisach nie mieli mowiac ze robi problemy gwarancyjne i wycofali sie ze sprzedazy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

A ja od 1999 jeździłem na CENTRO 36Ah 175A (orginał ze ściagnietym autem z Germany) do wczoraj (nigdy go nie podładowywalem prostownikiem). Palil zawsze słonce, mróz, po 3 tygodzniach stania na -20*C mrozie - zawsze pewnie, zawsze sucho wink.gif Wszoraj pojechałe do TESCO i po zakupach przekręciłem kluczyk i nawet nie zakręcił frown.gif

Powrót do Tesco a tam same badziewie frown.gif. Zgrzytnąłem zębami bo nikt prądu mi nie chciał użyczyć mimo że mam własne kable tak na wszelki wypadek (wogóle to jestem jak pomoc drogowa wink.gif -z czasów jazdy maluchem - 2 komplety kluczy, kable, 2gasnice, stalowy hol, zapasowe pióro wycieraczki, 2 skrobaczki, 0,6 oleju silnikowego, odpowiednik WD40, klocki pod kola i inne fajne rzeczy wink.gif) i odpaliłem na pych i pojechałem 100km, załatwiłem szybko sprawę i do domku. Sprawdziłem klemy, laduje jeszcze dziadka, ale raczej

jutro ruszam na poszukiwanie nowego aq prawdopodobnie CENTRY jakies 45Ah, o takich jak kiedeś to juz aq nie robia frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 2006 roku po 8 latach odmówił współpracy oplowski akumulator.

> Zakupiłem EXIDE CLASSIC (CENTRA STANDART) i jak do tej pory

> wszystko OK czy to na dużym mrozie czy po długim postoju.

Jaka pojemność?? Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grudniu 2008 po 8 latach wymieniłem orygiał GM 44 Ah na orygianał GM 55 Ah (produkowany przez Vartę) . Wśród markowych aku był jednym z tańszych o tej pojemności . Biorąc pod uwagę jeszcze dobry prąd rozruchowy i specyficzną budowę monowieczka , ma nadzieję , że będzie to ostatni aku w tym aucie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój jakis EURO-START zdechł po 4,5 roku.. Jedna cela ma zwarcie.. Zmuszony kupic nowy, nabyłem Centra-Futura 53 Ah , 540 A. Cena 245 złociszy. Jak myslicie..? Dobry zakup do mojej Asi..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój jakis EURO-START zdechł po 4,5 roku.. Jedna cela ma zwarcie..

> Zmuszony kupic nowy, nabyłem Centra-Futura 53 Ah , 540 A. Cena

> 245 złociszy. Jak myslicie..? Dobry zakup do mojej Asi..?

Zakup dobry na future masz 3 lata gwarancji,troche przeplaciłeś ten akumulatorek kosztuje 217zł wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sie naczytalem o studencinach co za pare groszy spamuja postami reklamujacymi konkretne produkty.

I znalazlem tu kilka wypowiedzi ktore wskazuja na taka praktyke.

Centra to najbardziej padliwe akumulatory. Sklepy wycofują sie z Centry bo sa problemy z uznawaniem reklamacji.

Mam wrazenie ze w ramach rekompensaty naciagacze (czytaj marketingowcy) znaleźli sposob na zalatanie dziury i poprawienie planów sprzedaży tego centro-zlomu.

Jak chcecie miec klopoty czytajce te komercyjne bzdury i kupujce centry.

Szanowny Panie Moderatorze, zareaguj Pan i wywal wreszcie ten komercyjny spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio sie naczytalem o studencinach co za pare groszy spamuja

> postami reklamujacymi konkretne produkty.

Gdybyś przeczytał cały ten wątek to zauważył byś, że są polecane także inne akumulatory jak ZAP, czy WARTA np. A ktoś kto poleca centrę może nie miał z nią problemów, to czemu ma ją negować ? Opanuj emocje i teorie spiskowe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybyś przeczytał cały ten wątek to zauważył byś, że są polecane

> także inne akumulatory jak ZAP, czy WARTA np. A ktoś kto poleca

> centrę może nie miał z nią problemów, to czemu ma ją negować ?

> Opanuj emocje i teorie spiskowe

Przy okazji, jest w tym wątku również sporo krytyki produktów Centry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio sie naczytalem o studencinach co za pare groszy spamuja

> postami reklamujacymi konkretne produkty.

Też o tym czytałem to nie uprawiają tylko studenciny,nazywa sie to ,,marketing szeptany''

> Jak to sie dzieje, ze w tym watku co drugi do reklama Centry?

Coż Centra ma wiekszość naszego rynku,wiec trudno żeby było inaczej

> Centra to najbardziej padliwe akumulatory. Sklepy wycofują sie z

> Centry bo sa problemy z uznawaniem reklamacji.

Pracuje w sklepie od 10 lat ,jak na razie wycofujemy sie z inych firm a szczególnie z jednej na B....a co do uznawania reklamacji to Centra pochodzi do tego jak każdy inny producent ......niechętnie zakrecony.gif

> Mam wrazenie ze w ramach rekompensaty naciagacze (czytaj

> marketingowcy) znaleźli sposob na zalatanie dziury i poprawienie

> planów sprzedaży tego centro-zlomu.

Coż twoja opinia po to jest forum żeby wymieniać poglądy.

> Jak chcecie miec klopoty czytajce te komercyjne bzdury i kupujce

> centry.

> Szanowny Panie Moderatorze, zareaguj Pan i wywal wreszcie ten

> komercyjny spam.

Każdy kupi to co uważa za służne ,piszać takie rzeczy obrażasz ludzi.Ja mam centre w swoim 3 samochodzie i nie narzekam,a twój ton jest conajmniej napastliwy.Nie ukrywam też że sprzedaj takie akumulatory ale czy je reklamuje ...jakby to powiedział Leo,,Kaman,Kaman'' 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio sie naczytalem o studencinach co za pare groszy spamuja

> postami reklamujacymi konkretne produkty.

a może ty do nich należysz i zamiast zachwalac konkretnego producenta masz taktyke przeciwną, aby dokopać konkurencji mad.gif

Nikt na forum nikogo nie przymusza do kupna centry, warty, boscha itd. Kazdy opisuje jaki ma aku i czy mu dobrze słuzy czy nie. Nikt tu nie pisze że słyszał od wujka kuzyna brata siostry że ten aku jest taki czy siaki.

tylko opinie sa typu mam ten model...jestem z niego zadowolony bo...

jak ci sie nie podoba watek o aku to nie musisz go czytać i tyle... angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw musiał by przeczytać cały wątek, a z jego wypowiedzi

> wynika, że tego nie zrobił

Przeczytal. I znalazl kilka wypowiedzi ktore zdradzaja oznaki mydlenia oczu. Bardzo mi sie to niepodoba.

Nie handluje akumulatorami, nie pracuje w zadnej fabryce akumulatorow.

Mam znajomego, ktory ma sklepik z elektryka samochodowa. Stad z grubsza wiem co sie dzieje.

Znajomy ma na stanie C. Tylko dla tego ze raz na jakis czas znajdzie ktos kto koniecznie chce 3letnia gwarancja. Gwarancje ktora w praktyce niewiele gwarantuje - ale ladnie wyglada na reklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Mam znajomego, ktory ma sklepik z elektryka samochodowa. Stad z

> grubsza wiem co sie dzieje.

> Znajomy ma na stanie C. Tylko dla tego ze raz na jakis czas znajdzie

> ktos kto koniecznie chce sie co koniecznie chce 3letnia

> gwarancja. Gwarancje ktora w praktyce niewiele gwarantuje - ale

> ladnie wyglada na reklamach.

Ja jak napisałem handluje aczkoliwek pracuje u kogoś wiec mi to rybka czy sprzedam czy nie (nie mam kasy od obrotu),na forum też nikogo nie zachęcam do kupowania u mnie dlaczego -bo mi to rybka wink.gif

Co do gwarancji centra nie jest ani lepsza ani gorsza jesli chodzi o uznawanie gwarancji od innych producentów.

Z moich doświadczeń sporo klentow jest delikatnie mowiac niepowarznych i nie ma tu znaczenia czy kupia Centre czy nie.

Chcesz przykład:

-Pani ktora nie jezdzila w zimie 1,5 miesiaca ,auto na alarmie FOX ,kto go zna wie o co chodzi ,przychodzi z pretensjami ze sie aku.rozładował i nie chce zapalić rotfl.gif

-Ostatnio miałem klienta który mial ładowanie 10,5 winner.gifale twierdzil ze z prądem wszystko dobrze wink.gif

-Przypadek kolejny facetowi świeciła sie żaróweczka w bagażniku ,uszkodził sie wylacznik krancowy i rozładowywał sie aku przez noc rotfl.gif

Moge długo wymieniać ,Co do reklamacji napisze ogolnie ,napewno ci NIKT nie uzna jesli przeładujesz akumulator,bedzie opad masy tzn zasiarczony itp.

Jeszcze jedno z wczoraj mi sie przypomnialo dziadek ładowal akumulator i dolał zamias wody destylowanej do aku borygo old.gif

Co do ludzi ktorzy handluja ,dany producent daje różne premie za sprzedaż aku wiec ktoś jest zainteresowany żeby sprzedać produkt firmy X czy Y.Ja swoje opinie pisze jako szeregowy Kowalski w mojej stopce nie ma nazwy sklepu nie zachęcam itp,to co pisze to moje opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swoje opinie pisze jako szeregowy Kowalski w

> mojej stopce nie ma nazwy sklepu nie zachęcam itp,to co pisze to

> moje opinie.

Widzisz. Moje dzisiejsze wkurzenie na C wzielo sie stad, ze...

Wyslalem tescia po konkretny typ i model akumulatora.

Tesciu kupil.... dokladnie to czego _nie_ chcialem: "bezobslugowy" bez bezkorkow, bez mozliwosci uzupelmnienia wody. Za to ilomastam zmyslonymi zaletami, ktore niedokonca znajacy sie na rzeczy czlowiek lyknal.

Slowem mam akumulator ktorego najbardziej pod sloncem nie chcialem, dla tego ze jakis mondrala mial na nim wieksza prowizje. tuk.gif

Za dwa-trzy lata bede mogl sie przekonac ile bezobslugowa centra z 3letnia pseudo gwarancja jest na prawde warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz. Moje dzisiejsze wkurzenie na C wzielo sie stad, ze...

> Wyslalem tescia po konkretny typ i model akumulatora.

> Tesciu kupil.... dokladnie to czego _nie_ chcialem: "bezobslugowy"

> bez bezkorkow, bez mozliwosci uzupelmnienia wody. Za to

> ilomastam zmyslonymi zaletami, ktore niedokonca znajacy sie na

> rzeczy czlowiek lyknal.

> Slowem mam akumulator ktorego najbardziej pod sloncem nie chcialem,

> dla tego ze jakis mondrala mial na nim wieksza prowizje.

> Za dwa-trzy lata bede mogl sie przekonac ile bezobslugowa centra z

> 3letnia pseudo gwarancja jest na prawde warta.

powiedz mi czemu wkurzyłeś się na Centre bo nie rozumiem. Zawinił sprzedawca który zrobił swoje i wcisnał tesciowu akumulator na ktorym najwiecej zarabia. A to ze była to Centra to juz nie wina danego producenta, równie dobrze mogł ci wcisnąć innego producenta "bezobsługowca".

Tak psioczysz na Centrę a czy miałeś kiedykolwiek z nia kontakt i zawidła cie, czy może piszesz to co gdzies raz zasłyszałeś??

mam Centre Plus i od dwoch lat wszystko jest waytogo.gif

I jeszcze jedna sprawa, tak czepiasz się tej gwarancji Centry.

napisz mi któren z producentów nie daje - jak piszesz- pseudo gwarancji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedz mi czemu wkurzyłeś się na Centre bo nie rozumiem.

Czepiam sie centry, bo to co ta fabryka teraz robi jest slabej jakosci. Zwarcia cel, przerwane polaczenia miedzy celami zdarzaja sie czesciej niz kiedys i czesciej niz innym producentom. W Polsce mamy jeszcze pare fabryk akumulatorow, centra wypada tu slabiutko.

I podobno najnowsza cudolinia produkcyjna niczego tu nie naprawi jak uzywa sie bylejakich materialow.

Kiedys Centry byly lepsze, dzisiaj maja lepszy marketing.

I dla tego sie czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czepiam sie centry, bo to co ta fabryka teraz robi jest slabej

> jakosci. Zwarcia cel, przerwane polaczenia miedzy celami

> zdarzaja sie czesciej niz kiedys i czesciej niz innym

> producentom. W Polsce mamy jeszcze pare fabryk akumulatorow,

> centra wypada tu slabiutko.

> I podobno najnowsza cudolinia produkcyjna niczego tu nie naprawi jak

> uzywa sie bylejakich materialow.

> Kiedys Centry byly lepsze, dzisiaj maja lepszy marketing.

> I dla tego sie czepiam.

Ok forum jest po to aby wyrażać swoje opinie ale podeprzyj to co napisałes wyżej jakimś przykładem, bo tak to nie wiem czy to twoje doswiadczenia czy może tylko coś zasłyszane i powtarzane jako plotka dalej... zlosnik.gif

EDIT:

Dalej nie wiem czemu się czepiasz Centry, to ze produkuja- jak twierdzisz- złej jakości towar to ich sprawa, "chińczyków" też się czepiasz że produkują tandetę?? Napewno nie...

Twój wybór co kupujesz i to że teśc kupił taki czy inny aku to jest wina teścia że dał się namówić sprzedawcy a nie producenta akumulatora...jakby teśc ci kupił przykładowo plazmę "no name" to też bys się czepiał producenta plazmy ze produkuje tandetę??

Wogóle nie rozumiem twojego toku myślenia, ale nieważne bo tak to możemy "bic piane" jeszcze przez dwa dni a i tak nic z tego nie wyniknie...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zakup dobry na future masz 3 lata gwarancji,troche przeplaciłeś ten akumulatorek kosztuje 217zł . ...

A gdzie takie tanie? Moze inne parametry? U mnie ceny tego modelu nawet 270 zł, a przy zwrocie starego 250... Ja u znajomka utargowałem 5-taka na piwko... czyli 245zł...Taka róznica, to już flaszeczka u Was... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie takie tanie? Moze inne parametry?

Parametry napewno te same model ca530 wink.gif

> nawet 270 zł, a przy zwrocie starego 250... Ja u znajomka

> utargowałem 5-taka na piwko... czyli 245zł...Taka róznica, to

> już flaszeczka u Was...

Coż jeśli chodzi o flaszke zawsze można wypić pod ten nowy akumulator rotfl.gif a co do znajomych to niedużo ci spuścili wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam wszystkich,

szukam akumulatora do mojej asterki G, silnik X20XEV z instalacją

gazową (sekwencja). Bardzo dużo jeżdżę na krótkich odcinkach

(5-10km), elektrycznie otwierane szyby. Moglibyście powiedzieć

akumulator o jakich parametrach powinienem kupić, jakiego producenta (rozumiem że Centra) oraz czy mam kupić bezobsługo

wy czy taki z wykręcanymi korkami.

Ten który mam do tej pory to jakiś noname niemiecki o parametrach 55Ah, 420 A. Mam książę do astry ale nie ma w niej

nic o aku do konkretnego modelu, trochę szukałem na stronkach

to mi wyświetla 55-60-65 Ah.

Proszę o radę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup o pojemności największej, jaka jest możliwa - byleby się zmieścił pod maską i byleby ci starczyło pieniędzy. Dodatkowo radzę kupić taki z "kocim oczkiem" - będziesz wiedział, kiedy należy akumulator podładować w razie potrzeby (jazda na krótkich trasach w zimie może wymusić taką konieczność, a regularnie sprawdzany wskaźnik nie pozwoli, że cię słaby akumulator rano zawiedzie).

Co do firmy - ja ostatnio uzywałem Centry Plus i nie narzekam. Centry Futura wymagają specjalnej ładowarki, więc się zastanów nad zakupem takiego akumulatora. Przy porównywaniu aku róznych producentów zwróć uwagę również na maksymalny prąd rozruchu -> im większy, tym lepiej!

PS. I nie wierz twierdzeniom, że akumulator o większej pojemności niż przewidział producent alternator nie będzie w stanie doładowywać - to mit, czyli bzdura... Za to faktem jest, że taki większy akumulator starczy na dłużej przy jeździe na krótkich odcinkach.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 60Ah w góre. (nawet i na 50Ah auto by odpalało, ale zimą, podczas dużych mrozów mógłbyś się zdziwić oslabiony.gif)

Jednak istnieje pewna górna granica, ktorej nie ma ekonomicznego sensu przekraczać i wg mne dla Ciebie wynosi ona 72Ah

co do firm ja szczerze polecam ZAPa. Używałem już sporo aq tej firmy i jeszcze żadem mnie nie zawiódł. Nawet ładowane napięciem sporo powyżej dozwlonego nie tak odrazu ulegają zniszczeniu wink.gifhehe.gif

ps są czywiście inne dobre akumulatory, ja jednak zaufałem tej marce i jak narazie się nie zawiodłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od 60Ah w góre. (nawet i na 50Ah auto by odpalało, ale zimą, podczas

> dużych mrozów mógłbyś się zdziwić )

> Jednak istnieje pewna górna granica, ktorej nie ma ekonomicznego

> sensu przekraczać i wg mne dla Ciebie wynosi ona 72Ah

> co do firm ja szczerze polecam ZAPa. Używałem już sporo aq tej firmy

> i jeszcze żadem mnie nie zawiódł. Nawet ładowane napięciem sporo

> powyżej dozwlonego nie tak odrazu ulegają zniszczeniu

> ps są czywiście inne dobre akumulatory, ja jednak zaufałem tej marce

> i jak narazie się nie zawiodłem

witam. osobiscie polecam centre futura. super aq. posiadam w swoim dizelku 77 Ah. w zimie pali na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam. osobiscie polecam centre futura. super aq. posiadam w swoim

> dizelku 77 Ah. w zimie pali na dotyk.

aq moze i dobry, ale nie dla ludzi, którzy mają starodawny prostownik (bez reguacji napięcia) i nie chcą kupwać nowego.

ja osobiście preferuje akumulatory, do których można bez większych ceregieli zajrzeć i w razie konieczności dolać wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aq moze i dobry, ale nie dla ludzi, którzy mają starodawny prostownik

> (bez reguacji napięcia) i nie chcą kupwać nowego.

> ja osobiście preferuje akumulatory, do których można bez większych

> ceregieli zajrzeć i w razie konieczności dolać wody.

dokładnie waytogo.gif

Ja przy kupowaniu mojego Centra Plus kierowałem sie podobnymi kategoriami...

Moim zdaniem nie ma co wkładać do auta Futury jeżeli nie ma się jakiegos mega wypasionego audio i autko pali w zimie na dotyk...

EDIT: polecacie koledze takie a takie pojemności a nikt nie wspomina o "gabarytach" aku. najpierw powinien zmierzyć jaki maksymalnie"wielki" aku mu wejdzie pod maske (wys. x szer. x dł. ).

No i najwazniejsze aby zobaczył z której strony ma być " - "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Jaki akumulator (pojemność) do astry 1.7 D

70-80Ah

powyżej 620A (wg normy EN) prądu rozruchowego i będziesz napewno zadowolony o ile instlacja sprawna*.

* tak koledzy dyskutują o precyzji, wiec doprecyzuje wink.gif

Jeśli instalacja będzie niesprawna, to inny aq też nic nie pomoże. trza ją naprawić;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla tego silnika im większy prąd rozruchowy tym lepiej

Nie to, żebym się czepiał, ale podaj choć jeden rodzaj silnika, dla którego - im mniejszy prąd rozruchowy tym lepiej

albo inaczej - im większy prąd rozruchowy, tym gorzej. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie to, żebym się czepiał, ale podaj choć jeden rodzaj silnika, dla

> którego - im mniejszy prąd rozruchowy tym lepiej

> albo inaczej - im większy prąd rozruchowy, tym gorzej.

No jest to oczywiste że zawsze korzystniejszy jest większy. Natomiast w przypadku wolnossącego diesla potrzeba go więcej niż przeciętnemu autu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jest to oczywiste że zawsze korzystniejszy jest większy. Natomiast

> w przypadku wolnossącego diesla potrzeba go więcej niż

> przeciętnemu autu

To jasne.

Często mam wrażenie, że nieprecyzyjne wyrażanie się, szczególnie o technice, to jakaś choroba, a walka z nią, to jak walka z wiatrakami.

Przeczytaj to co teraz napisałeś.

A co za różnica dla rozrusznika, czy silnik diesla jest wolnossący? Co to jest przeciętne auto?

Widać jest to ważne, jeśli tak napisałeś. Dlaczego?

Czy nie prościej napisać koledze - potrzebujesz taki to a taki akumulator. Jeśli nie wiemy na pewno jaki, to nie piszemy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytaj to co teraz napisałeś.

Wiem, że to w mało technicznym języku jest ok.gif

> A co za różnica dla rozrusznika, czy silnik diesla jest wolnossący?

Ten model silnika ma to do siebie, że nieraz potrzebuje długiego traktowania rozrusznikiem aby zapalił, porównywałem np do benzyny, czy nowocześniejszej konstrukcji diesla ok.gif

> Czy nie prościej napisać koledze - potrzebujesz taki to a taki

> akumulator.

Ale odpowiedź jaki powinien być dostał. Mi chodziło o to aby się nie obawiał i jak ma możliwość to wsadził o jak największym prądzie. Może źle się wyraziłem i jeśli poczułeś się wprowadzony w błąd to przepraszam

>Jeśli nie wiemy na pewno jaki, to nie piszemy nic.

Akurat do tego silnika wiem, bo sam miałem taką asterkę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ostatnie tchnienia aku, od 5 zim "jestem na kupnie" ale teraz juz faktycznie to koniec. zeby.GIF

Kilka pytan, bo chyba cos sie zmienilo w ofercie centry:

- Futura nadal wymaga "specjalnego" prostownika? Nie moge w tej chwili na stronie centry znalezc tej informacji, kiedys byla.

- Plus nadal ma korki? Z zewnatrz niczym sie nie rozni od Futury, tylko oczko jest troche w innym miejscu.

- I jeszcze pytanie odnosnie GM. Nadal tak dobre jak te stare opisywany w ostatnim watku? zeby.GIF Nie wiem czy warto przeplacac.

EDIT:

KLIK - czyzby w obu wersjach byly koreczki? zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.