Skocz do zawartości

Akumulatory


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

> - Futura nadal wymaga "specjalnego" prostownika? Nie moge w tej

> chwili na stronie centry znalezc tej informacji, kiedys byla.

a co niby miałoby sie zmienić, specjalny prostownik- choć ja wiem czy to taki specjalny- wymagany jest ze względu na jej szczelnośc...

> - Plus nadal ma korki? Z zewnatrz niczym sie nie rozni od Futury,

> tylko oczko jest troche w innym miejscu.

Plus chyba zawsze miał i bedzie miał korki. co prawda nie sa one takimi typowymi korkami bo sa one pod jedna listwa, podnaszac listwe podnosi sie wszystkie odrazu korki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co niby miałoby sie zmienić, specjalny prostownik- choć ja wiem czy

> to taki specjalny- wymagany jest ze względu na jej szczelnośc...

Dlatego uzylem """, wiem o co chodzi. Z tego co udalo mi sie znalezc wyglada na to ze Futura podobnie jak Plus da sie otworzyc i dlatego nie ma juz informacji o tym prostowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego uzylem """, wiem o co chodzi.

waytogo.gif

>Z tego co udalo mi sie znalezc

> wyglada na to ze Futura podobnie jak Plus da sie otworzyc i

> dlatego nie ma juz informacji o tym prostowniku.

odkąd pamietam, to ludzie pisali - zarówno o Futurze jak i o Futurze+ - ze jak się chce to można ją otworzyc i ładować "zwykłym" prostownikiem ale nie wiem jak to wygląda od strony gwarancji bo wieczka do korków sa "zaplombowane" naklejka na wierzchu i aby otworzyć aku trzeba ją przerwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam taki problem. Po 7-miu latach bezproblemowego użytkowania mój akumulator zaczął umierać w bardzo widowiskowy sposób: ucieka z niego kwas (w postaci pięknych niebieskich grzybków). Metody chałupnicze (silikon i wazelina) nic nie dały i pomimo tego, że wszystko w aucie działa bez zarzutu muszę pomyśleć o zmianie. Zrobiłem wszystkie pomiary, prądy są OK, więc to na pewno aku.

W międzyczasie wpadł mi w ręce używany aku z rozbitego w zeszłym tygodniu Yarisa [ i ], mający 45Ah i 250A. Obecnie mam w Asi 50Ah i 320A. Teraz moje pytanie: czy mogę przynajmniej na jakiś czas używać w Astrze baterię z Jarka?

Silnik X14XE.

> Poradźcie jaki akumulator wpakować do Asterki F 1.4 16V tj. jaka

U mnie ZAP 50Ah 320A zaczął wykazywać oznaki zużycia po 7-miu latach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po trzech latach użytkowania futury aku powiedział dziękuję z tym panem nie jeżdżę, ledwo skończyła się gwarancja i w normalny dzień bez mrozu aku było rozładowane bez powodu.

Ładowanie mam odpowiednie prawie co miesiąc sprawdzane,

teraz zawitała do mnie nowa bateryjka Varta Silver 61Ah zobaczymy jak ona będzie się sprawować

jakoś do Centry odczułem brak zaufania

pozdr sklejek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Poradźcie jaki akumulator wpakować do Asterki F 1.4 16V tj. jaka

> pojemność i prąd rozruchu były by najlepsze do takiego silnika?

> Aha no i jaką firmę polecacie bo zastanawiam się nad Centrą, Exide

> lub Zap'em.

> Obecnie mam 44Ah i 340A

Ja polecam jak zwykle ZAP'a (najlepiej coś koło 50-55Ah i starczy w zupełności na lata). Wersja standard, ewentualnie plus. Żadnych droższych futuropodobnych wynalazków nie bierz. nie ma najmniejszego sensu.

Centry ostatnio ostro poleciały w dół z jakością. Z resztą patrz co post przede mną napisał Sklejek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakoś do Centry odczułem brak zaufania

co prawda nie wiem co to za wynalazek ta futura ale ja jeżdżę już

czwarty rok na plusie 45Ah 360A i jak dotąd (odpukać)

złego słowa na niego nie mogę powiedzieć...

...co lepsze, wsadziłem go (jakieś dwa miechy temu) do 'ne' i całkiem

nieźle daje radę, nawet w obecnych temperaturach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie potrafie ale tutaj tak

Na podstawie tego forum uknulem swoja teorie zeby.GIF Pierwsza cyfra rok, druga literka odpowiednio miesiac. Tyle ze tydzien temu widzialem w makro aku 9K... czyli listopad. Ale chyba nie trzymaja sie dokladnie tego schematu, Na tym forum tez podaja np lipiec/sierpien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakoś do Centry odczułem brak zaufania

> pozdr sklejek

mam future od 3,5 roku rozładowałem ją prawie do 0 kilka razy( długo auto stało, ale mimo wszystko odpaliło) i raz poważnie (przy awarii alternatora) tak że auto już nie chciało jechać. Po naprawie podpięto ją do prostownika na 2 godzinki, później sama się doładowała).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na podstawie tego forum uknulem swoja teorie Pierwsza cyfra rok,

> druga literka odpowiednio miesiac. Tyle ze tydzien temu

> widzialem w makro aku 9K... czyli listopad. Ale chyba nie

> trzymaja sie dokladnie tego schematu, Na tym forum tez podaja np

> lipiec/sierpien.

Sprzedałem tony akumulatorów pewne jest tylko jedno ,pierwsza cyfra to rok produkcji ,reszta jest kodowana i co jakiś czas klucz jest zmieniany.A dlaczego?Dlatego że aku sa w stanie przed uformowaniem czyli niezalane nawet pare miesiecy i daty zalania czyli fatycznej produkcji nie biją i jeśli aku był wyprodukowany w marcu 2009 a zalali go we wrzesniu to nikt by nie chcial takiego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jakiej pojemności byście brali? miałem 2 lata 42ah z forda, chciałem kupić 44ah 420, ale czytałem ten wątek i teraz nie wiem czy nie brać 50ah? To jaką moc mi styknie do codziennej jazdy do pracy 15km w jedną stronę i stanie pod chmurką? Mam pełną elektrykę i wzmacniacze do nagłośnienia no i lpg zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krótko i na temat, ale czy będzie doładowany przy takich krótkich

> odcinkach?

30 km dziennie to krótki odcinek? Ja miałem 50 ah i robiłem średnio około 10 km dziennie i wszystko było ok. Wystarczy że ładowanie będzie odpowiednie a alternator da sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co sądzicie o aku Nord Star. Sprzedawca z Allegro opisuje go jako

> produkt ZAPa. Po 3 i poł roku Futura odmówiła współpracy i musze

> coś na szybko znaleźć

bo to jest Zap, tyle że sprzedawany pod tańszym brandem

Biesz go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co sądzicie o aku Nord Star. Sprzedawca z Allegro opisuje go jako

> produkt ZAPa. Po 3 i poł roku Futura odmówiła współpracy i musze

> coś na szybko znaleźć

Potwierdzam jest to ZAP. Producent nawet tego nie ukrywa bo info jest na nalepce na aku. Mialem taki aku 62Ah w Astrze, potem przelozylem go do Golfa i teraz jezdzi w A6 u siostry. W sumie bedzie okolo 3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w posiadanie sprzętu Bosch S6 AGM 95 Ah 850 A wg EN - wykonany w technologii wapniowo-srebrowej. Stał prawie rok bez ładowania i po tym czasie tester wskazał NAŁADOWANY. Po czterogodzinnym doładowaniu - stan W PEŁNI NAŁADOWANY.

Trochę ciężki, ale szkoda kasy na mniejszy, jak mam taki. Powinien się zmieścić.

Moja obecna bateria Sznajder po trzech latach eksploatacji wskazuje swój rychły koniec. Wyjmę ją do sprawdzenia i zobaczymy. Może uda się ją jeszcze podratować.

No to się pochwaliłem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mieści się. Musiałbym zrobić małe modyfikacje tzn. za akumulatorem usunąć mocowanie wiązki elektrycznej do nadwozia. Zawsze można zastosować w tym celu jakąś opaskę.

Akumulator ma 353 mm długości. czyli sporo więcej niż 45-55 Ah.

Szkoda mi trochę kasy na kupowanie nowego aku do starego auta, kiedy mam pod ręką taką "elektrownię". O taką - KLIK >>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nie mieści się. Musiałbym zrobić małe modyfikacje tzn. za

> akumulatorem usunąć mocowanie wiązki elektrycznej do nadwozia.

> Zawsze można zastosować w tym celu jakąś opaskę.

> Akumulator ma 353 mm długości. czyli sporo więcej niż 45-55 Ah.

Ja u siebie montowalem bergena 80ah w dieslu to wyprostowalem tacke od akumulatora od strony reflektora i miesci sie na styk, wiazki nie ruszalem ale juz do wymiany zarowki trzeba wymontowac akumulator.

EDIT: jednak bergen matylko 315mm wiec musialbys przenosic wiazkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u siebie montowalem bergena 80ah w dieslu to wyprostowalem tacke

> od akumulatora od strony reflektora i miesci sie na styk,

Akumulator mieścić, to się na styk mieści. Jest jednak problem z zamknięcienm maski. Muszę odsunąć go nieco w głąb komory silnika, na tyle, aby mi się zamknęła maska. Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest. Dla przypomnienia - Bosch S6 AGM 95 Ah 850 A wg EN.

Co ciekawe, jest niższy o ponad 1 cm od Sznajdera 45 Ah. Musiałem nieco podgiąc mocowanie wiązki elektrycznej, abym mógł go przesunąć w głąb komory silnika.

To że kręci jak burza, to jest jasne, ale nawet przy włączonych światłach mijania, uruchamianie nie powoduje chwilowego ściszania radia, co miało miejsce na małym akumulatorze pzy każdym uruchamianiu, nawet ciepłego silnika i bez włączonych jakichkolwiek odbiorników.

A to że duzy, no trudno. Taki miałem i taki wsadziłem.

Aby od razu uciąć dyskusję na temat ew. niedoładowania, bo za duży..., oznajmiam, że miałem kiedyś w Skodzie o pojemności silnika 1050 ccm aku o pojemności 196 AH i kilka lat sprawował się znakomicie i nigdy nie był doładowywany przez kilka ładnych lat.

Jedyna wada takiego rozwiązania, to wożony niepotrzebnie ciężar (w Skodzie to akurat była zaleta) i w czasie wielkich mrozów, ciągłe poranne prośby sąsiadów z parkingu o "pożyczenie prądu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Centra Futura padla po 3 latach i 4 miesiacach, naladowanie prostownikiem pomaga tylko doraznie, akumulator nie trzyma pojemnosci, nastepnego dnia rano po dlugiej trasie nawet nieda rady ruszyc bendiksa w rozruszniku,

U znajomego Futura wytrzymala 3 lata i 2 miesiace .

Szajs szajs, szajs ....

Z racji tego ze jestem obecnie poza Pl, zostalem zmuszony do zakupu Bosha S4 60A za 125 euro sciana.gif

Zobacze ile czasu wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oznajmiam, że miałem kiedyś w Skodzie o pojemności

> silnika 1050 ccm aku o pojemności 196 AH i kilka lat sprawował

> się znakomicie i nigdy nie był doładowywany przez kilka ładnych

> lat.

> Jedyna wada takiego rozwiązania, to wożony niepotrzebnie ciężar (w

> Skodzie to akurat była zaleta) i w czasie wielkich mrozów,

> ciągłe poranne prośby sąsiadów z parkingu o "pożyczenie prądu".

Pytanie OT: aku zapewne byl za siedzeniami pasazerow, bo w oryginalna komore akumulatora Skody 105 wchodzily typowe "kwadraty" lub niewielkie "prostokaty", nie byla duza....? Mialem taki woz przez dlugie lata, bardzo milo go wspominam (nigdy nie zawiodl, a przejechal pol Polski)...

Prawda, Skoda miala "ciezki tyl", co pozwalalo na wykorzystanie jej jako samochodu terenowego (nie przesadzam-AF pod tym wzgledem calkowicie wysiada, Skoda miala spory przeswit, ciezki tyl i tylny naped, czyli same zalety, ale na sniegu i lodzie, porazka dla tego, kto nie umial nia jezdzic w takich warunkach...), ale lekki przod, na zime pakowalem do bagaznika z przodu dwie plyty chodnikowe....To byly czasy....

W Skodzie tez mialem aku Bosch, wytrzymal tylko 2 lata....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechna jest tu opinia o dobrej jakości akumulatorów GM. Czy założenie, ze akumulatory GM sprzedawana w ASO i na Allegro są tej samej jakości co idące na pierwszy montaż jest bardzo ryzykowną hipotezą? Na Allegro to nawet da się upolować w niezłej cenie...

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powszechna jest tu opinia o dobrej jakości akumulatorów GM. Czy

> założenie, ze akumulatory GM sprzedawana w ASO i na Allegro są

> tej samej jakości co idące na pierwszy montaż jest bardzo

> ryzykowną hipotezą? Na Allegro to nawet da się upolować w

> niezłej cenie...

Nie jestem przekonany czy aku GM ktory mam w rocznej G jest taki super. Na mrozie kreci duzo slabiej niz Futura w eFce. Napięcie spoczynkowe też jest niższe niz w Futurze. Stary GM z eFki, owszem, to inna bajka, prawdopodobnie wytrzymał 12 lat. zeby.GIF A napewno powyżej 5 lat kiedy ja nim jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy możecie mi powiedzieć jakie parametry powinien posiadać akumulator dla Astry G 2,0 z silnikiem X20DTL?.Niestety obecnie używany nie nadaje się już do użytku-ma zniszczoną tabliczkę znamionową i nie jestem w stanie go rozszyfrować .Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Czy możecie mi powiedzieć jakie parametry powinien posiadać

> akumulator dla Astry G 2,0 z silnikiem X20DTL?.Niestety obecnie

> używany nie nadaje się już do użytku-ma zniszczoną tabliczkę

> znamionową i nie jestem w stanie go rozszyfrować .Mirek

Potrzebny Ci aq o prądzie rozruchowym minimum 680A, a osobiście zalecam minimum 720 do 750 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebny Ci aq o prądzie rozruchowym minimum 680A, a osobiście

> zalecam minimum 720 do 750

Masz rację. Po Twoim poście spojrzałem na allegro i zauważyłem, że istnieją aq o pojemności 72Ah i prądzie tylko 600A. Takie moga być trochę słabe.

Rzeczywiście wypadałoby brać aq z prądem przynajmniej te 680-700A (wg normy EN) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy akumulatory GM, które Opel montuje fabrycznie, da się w sposób niedestrukcyjny otworzyć celem ewentualnego dolania wody? Na oko trudno stwierdzić - korków nie widać. W przypadku wielu "bezobsługowych" akumulatorów jest to możliwe, chociaż nie zawsze całkiem proste. Jak jest u nas?

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa akumulatory ten sam producent, model pojemnośc itd. oba sa wyładowane poprzez krecenie rozrusznikiem do takiego stanu, że kontrolki przygasają i oba sa ładowane tym samym prostownikiem tym samym pradem i jeden jest naładowany (15V) po 3-4 godzinach a drugi po 9 godzinach. O czy może to świadczyć, któren jest zepsuty??

EDIT: nowe wiadomości po raz drugi zdarzyło się że akumulator co dłużej ładował się za pierwszym razem padł i teraz ładowany jest już 9 godzinę i ma dopiero 13,1 V. Czy aby nic z nim nie jest?? Aha ładowanie zaczęło sie od 12,45V. Za pierwszym razem oba startowały mniej wiecej od 12,8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie: Czy akumulatory GM, które Opel montuje fabrycznie, da się w

> sposób niedestrukcyjny otworzyć celem ewentualnego dolania wody?

aku GM z 2001 miał korki pod naklejką , dało się je wykręcić .

W aku GM z 2009 chyba nie ma korków pod nakleją , nie wygląda też żeby było monowieczko...Sprawdzić nie mogę bo aku mam na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.