Skocz do zawartości

Tarcze, klocki, bębny, szczęki


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy klocki montowane w astrach G mają czujniki zużycia okładzin, jeśli tak jak to jest sygnalizowane, mruganie sygnalizacji zaciągniętego ręcznego?

Czy były wersje z czujnikami i bez.

Moje pytanie jest stąd, że oglądając nowe oferowane na allegro widać, że klocki mają wyprowadzone przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy klocki montowane w astrach G mają czujniki zużycia okładzin,

> jeśli tak jak to jest sygnalizowane...

Podstawowe klocki (bez czujników elektrycznych) mimo wszystko mają "czujnik". Jest nim blaszka wygięta w kierunku tarczy. Kończące się klocki powodują, że ta blaszka zaczyna obcierać o tarczę. Efekty dźwiękowe są moim zdaniem skuteczniejsze niż sygnalizacja na MID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wczoraj zabrałem sie za wymianę tarcz i klocków z przodu i chciałbym sie podzielić kilkoma przemyśleniami.

1 - Narzędzi nie potrzeba wiele i teoretycznie można to zrobić na dworze ale lepiej pzrygotować się na niespodzianki. Etzold pisze że:"Zdjąć kapturki z obu prowadników (3, rys.)O-4420). Wykręcić prowadniki z zacisku (4)kluczem do śrub z gniazdem 6-kątnym. ". Myślałem że chodzi o inbusy ale były to jednak torxy.

2 - Jeśli zmieniamy poza klockami też tarcze to dobrze zaraz po zdjęciu koła obejrzeć śrubę która trzyma tarczę i spróbować ją ruszyć. jak się wykręca to jest ok, Jeśli nie (tak było u mnie) to nie ma paniki, ale trzeba się nastawić na jej ew. rozwiercenie

3 - Warto dokładnie sprawdzić zawartość pudełka z tarczami. Powinny być tam śruby mocujące tarcze pasujące do nowych tarcz. Jeśli nie to warto się o nie postarać przed przystąpieniem do roboty

4 - W Etzold'zie jest napisane że klocki mają zaznaczony kierunek mocowania, ale na swoich nie udało mi sie go odnaleźć więc warto montowałem je tak jak stare. W zestawie są 4 różne kocki : prawy zewnętrzny, lewy zewnętrzny, prawy wewnętrzny i lewy wewnętrzny.

5- Zdecydowanie przydatna jest pomoc drugiej osoby. Po założeniu nowych tarcz i klocków tłoczek pracuje w położeniu w którym dawno go nie było. Warto więc sprawdzić na zdjętym zacisku czy po puszczeniu pedału tłoczek sie lekko cofa. Tutaj przydaje sie pomoc drugiej osoby. W zacisk wkładamy klocek żeby tłoczek nie wypadł i naciskamy hamulec. Trzymamy naciśnięty a pomocnik obserwuje ruchy tłoczka. Jeśli cofa sie niemrawo to należy go rozruszać. U mnie po 5-6 wypchnięciach i wciśnięciach tłoczka było już ok.

Po złożeniu wszystkiego robimy małą jazdę próbną i sprawdzamy czy nic nigdzie nie obciera i sie nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Mikoda/Jurid. Nie narzekam.

> Kołnierz można kupić np: a ASO za ok 260zł/szt.

> Albo na szrocie, ale musisz uważać bo jest kilka rodzajów.

> Jak Ci to mogło zardzewieć? Przecież to z grubej blachy jest.

Nie wiem z prawej strony całkowicie jest zeżarte

Pełno dziur wielkości palca ??

Strasznie to drogie będę musiał coś wykombinować

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie:

Jakiego smaru można użyć aby przesmarować sprężynę znajdującą się pod bębnem od linki hamulca ręcznego, bo jest dość skorodowała i często się klinuje??

Jakiej grubości nominalnie jest bęben?

Po zeszlifowaniu rantu ma ok 4.8 mm (jaka grubość jest minimalna?)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Witajcie

> Czy na dzień dzisiejszy opłaca się kupować komplet ferodo do mojej

> strzały?:) Czy może ferodo podupadło trochę na jakości?

Ja polecam.

Kupiłem tarcze Ferodo i do tego klocki premiery.

No i jest super. Dobrze hamują i nic nie piszczy.

No i cena całkiem przystępna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Poradźcie koledzy czy przy wyborze klocków do mojej Astry (98') muszę na coś uważać? Chodzi przede wszystkim o to czy przypadkiem w tym roczniku nie były montowane dwa rodzaje klocków etc.?

Poza tym poczytałem że jak klocki to tylko Jurid...

czy to nadal aktualne czy coś się zmieniło w tym temacie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę podjechałem do warsztatu na wymianę klocków bo przy mocniejszym hamowaniu tarło mi niemiłosiernie jak metal o metal.

Jaki było zdumienie jak po zdjęciu kół okazało się że ... klocki są w połowie grubości - mają ok 7mm okładziny - są równiutko przyszlifowane, bez skaz i jakichkolwiek widocznych usterek yikes.gif, tarcze również są w bardzo dobrym stanie. Klocki maja przejechane 60tyś km!

I tak kazałem wymienić na nowe, a stare zabrałem jako zapas.

Dziwne zgrzytanie oczywiście ustało.

Ki diabeł siedział w starych klockach? Jakieś super twarde mi wsadzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Ostatnio zauważyłem dziwne czarne plamy na tarczach hamulcowych. Nie wiem może tak ma być a może są już do wymiany? Dołączam zdjęcie w załączniku. Na zdjęciu te plamy są trochę podrdzewiałe bo auto stało 2 dni, ale normalnie rdzy nie ma tylko są czarne

post-81202-14352501349874_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

2 - Jeśli zmieniamy poza klockami też tarcze to dobrze zaraz po zdjęciu koła obejrzeć śrubę która trzyma tarczę i spróbować ją ruszyć. jak się wykręca to jest ok, Jeśli nie (tak było u mnie)

to nie ma paniki, ale trzeba się nastawić na jej ew. rozwiercenie


U mnie ta śruba wygląda tragicznie i szykuję się do rozwiercenia w związku z tym moje pytanie brzmi:

ile tej śruby wystaje z piasty po zdjęciu tarczy? Czy da radę te "resztki" śruby chwycić np: morsem i wykręcić ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jeszcze zapytam, czy oplaca sie kupowac na allegro, czy moze

> wyczailes jakis tani zaprzyjazniony sklep internetowy?

Kupiłem w normalnym sklepie. 75zł komplet klocków i 2*70zł tarcze.

Pozdroofka

P.S.

Poprawka: niewentylowane tarcze minimalna grubość 9,7 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne pytanie odnośnie F-ki X16XEL teścia.

Przyszedł mu czas na zmianę tarcz i klocków i tu mamy dylemat, bo u niego są zamontowane tarcze wentylowane, a Etzold i katalogi piszą, że powinien mieć pełne. To jak to jest, może zależy od rocznika? Ta jest '96. Przyszła mi też do głowy opcja, że ktoś moze podmienił zaciski na takie z mocniejszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dziwne pytanie odnośnie F-ki X16XEL teścia.

> Przyszedł mu czas na zmianę tarcz i klocków i tu mamy dylemat, bo u

> niego są zamontowane tarcze wentylowane, a Etzold i katalogi

> piszą, że powinien mieć pełne.

pierwsze słyszę o niewentylowanych w tym silniku :-D

sprawdziłem na szybko w InterCarsie i są wentylowane

256x24mm, takie jak w mojej 1.8 8V

ale niech się posiadacze wypowiedzą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsze słyszę o niewentylowanych w tym silniku :-D

> sprawdziłem na szybko w InterCarsie i są wentylowane

> 256x24mm, takie jak w mojej 1.8 8V

> ale niech się posiadacze wypowiedzą

No też mi się dziwne wydaje, a jemu w sklepie mówią, że do 1,4 i 1,6 są pełne. Zgodzę się, że do 8V, ale 16 V jesp przeca mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No też mi się dziwne wydaje, a jemu w sklepie mówią, że do 1,4 i 1,6

> są pełne. Zgodzę się, że do 8V, ale 16 V jesp przeca mocniejszy.

zmienić sklep ok.gif

a Etzolda też trza z przymrużeniem oka traktować, zdarzają się tam błędy ;-)

edit: leniuszku, nawet w tym wątku są posty o tarczach do tego silnika, przykład: klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmienić sklep

> a Etzolda też trza z przymrużeniem oka traktować, zdarzają się tam

> błędy ;-)

> edit: leniuszku, nawet w tym wątku są posty o tarczach do tego

> silnika, przykład: klik

To ja juz wątpliwości nie mam smile.gif

Dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyrazić pochlebną opinie wbrew opiniom innych osób co do klocków hamulcowych firmy B-power, na samym początku auto płynie, ale po dotarciu i przegrzaniu hamują ideolo. Jakość co do ceny zaskoczyła mnie. Po wymianie płynu hamulcowego i włożeniu tych klocków auto prawie że dęba staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jestem na etapie poszukiwań klocków hamulcowych do mojej Astry i "wynalazłem" firmę o nazwie Lumag/Breck.

Czy ktoś z was miał z nią styczność - a raczej z jej produktami?

Wszelkie opinie mile widziane zlosnik.gif

Powiedzcie mi tylko jeszcze czy to są właściwe wymiary klocków do mojej eFki 1.4i 16V - bo na allegro to różne już widziałem zlosnik.gif

ADC%2021190%20P01.jpg

156,3 x 52,5 x 17,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śruba bez łba nie ma za bardzo o co się zacierać, więc pewnie pójdzie

Kupiłem takie "rozwiertaki" do usuwania śrub. Z jednej strony poszło sprawnie. Wpierw użyłem mniejszego rozwiertaka aby pogłębić dziurę a większym wykręciłem tą cholerną śrubę.

W lewym kole zapowiadało się lepiej ale tylko zapowiadało. Udało mi się ruszyć śrubę kluczem o 1/4 obrotu. Ani penetrator, ani sposób "wykręć - cofnij " nie zdał egzaminu. Znów musiałem użyć rozwiertaka.

Po 10 minutach wykręciłem śrubę. Na całej długości miała zupełnie płaski gwint yikes.gif

Tarcze też nie poddały się od razu. Znów w ruch poszedł penetrator.

Po kilkunastu uderzeniach tarcza zeskoczyła z piasty yay.gif.

Szlifowanie rantów to już czysta przyjemność cool.gif

Tarcza ma 22 mm więc jeszcze ten sezon wytrzyma 270635636-JUMP2.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam zamiar dorobić klucz(przyrząd) do wkręcania tłoczków, hamulce tył,ASTRA G, czy ktoś zna wymiary tj. średnica tłoczka, głębokość i szerokość rowka oraz otwór w tej zewnetrznej części zacisku( to się chyba nazywa jażmo).Może ktoś ma zacisk "na wierzchu" i poda te wymiary? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.