Skocz do zawartości

Rozrząd i reszta


greg23

Rekomendowane odpowiedzi

> Pasek i napinacz OK, ale pompa... Pudełko firmy Hart a co w nim...?

> Raczej nic dobrego bo łopatki pompy wyglądają na plastikowe.

Napisałem więc do Allegrowicza z zapytaniem, czy te obawy są uzasadnione. Dostałem takiego oto maila:

"Dziękuję za Pańskie zainteresowanie naszą ofertą części. Natomiast jeżeli chodzi o interesującą Pana pompę wody ze wskazanej naszej aukcji w serwisie Allegro, to jej wirnik / łopatki wirnika są wykonane ze stopu żeliwa i pokryte czarną farbą.

Ewentualnie tego typu pompę wody firmy SKF możemy zaoferować w cenie 115 zł (http://www.allegro.pl/item451996812_nowa_pompa_wody_skf_opel_daewoo_1_2_1_4_1_6_8v.html

), lub Hepu za 91 zł."

Czyli mogę wziąć sobie taki zestaw jaki chciałem wcześniej, czy jednak zrobić coś takiego?

rozrząd + pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadałem takie samo pytanie do jednego z serwisów Opla. Serwis

> potwierdził mi że po 2003 r dla tego typu silnika częstotliwość

> wymiany rozrządu to 90000km/6 lat. Dlatego jeszcze pare tysięcy

> km poczekam. A strzelić może zawsze, nawet przy 50 tyś km - nie

> ma reguły

Ja wracam z serwisu OPLA w Zamościu i tam koleś powiedział, że w Astry G do 2002 mają wymiany rozrządu co 90kkm a te od 2003 mają co 120kkm. Ja mam X16XEL i 57kkm od ostatniej wymiany. Co robić?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz: czy kasa zaoszczędzona na kupno paska warta jest ewentualnego generalnego remontu głowicy?

No chyba, że nie wymieniasz sam, to wtedy koszty rzeczywiście rosną.

Jak kolega wspomniał, czasami może pęknąć zbyt wcześnie. A czasami wytrzyma 150tyś. Jeśli guma od strony zębów jest gładka i cała to możesz poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys pytałem sie o komplet rozrzadu i dostałem kilka propozycji zdecydowałem sie na pasek CONTI, rolke zwrotna INA (bo ponoc u mnie nie ma napinacza, tylko napina sie pompa wtryskową) i pompa HEPU. I własnie mam pytanie odnosnie hepu. Przeszukujac forum znalazlem przeciwstawne informacje ze hepu ma plastikowy wirnik, ze odlew jest złej jakosci a z drugiej strony ze sa to b.dobre pompy, wirnik metalowy...wiec jak to jest naprawde?? I drugie pytanie lepiej pompe hepu czy dolz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie możesz się zdecydować, bierz SKF

gdyby bylo to taki eproste to dawno wzialbym skf ale z tych czy roznych wzgledów ktorych tu nie wymienie szukam dla kazdegoz z elementow tanszego a dobrego zamiennika, chociazby ze wzgledu na to ze auto ma swoje lata i nie ma co zbytnio przesadzac w dokładaniu do niego, bo moze pojezdzic jeszcze 5 lat a moze pojezdzic kilka miesiecy... crazy.gif

Wiem, ze zaraz ktos napisze ze na rozrzadzie nie ma co oszczedzac i ja to tez wiem i nie kupuje jakis czesci "no name"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie HEPU pracuje prawidłowo od 35 kkm. Kupiłem zamiast SKF bo nie sądziłem że będę autem jeździł do kolejnej wymiany rozrządu. Teraz okazuje się powoli że może jednak autko zostanie u mnie dłużej.

Tak czy inaczej, MÓJ egzemplarz HEPU jest OK grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie troche mały OT i sie pochwalę...

W poniedziałek wymieniłem rozrząd zakupiony u naszego kącikowego sprzedawcy i za wymianę zapłaciłem 70 zł - dodam że w firmie typy MPGK ktora prowadzi wartsztaty mechaniczne dla usług zewnetrznych jak pytałem sie o wymiane to powiedzieli mi od 150 do 220 zł. sciana.gif Tak wiec chyba jestem w czepku urodzony... yay.gifyay.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobie troche mały OT i sie pochwalę...

> W poniedziałek wymieniłem rozrząd zakupiony u naszego kącikowego

> sprzedawcy i za wymianę zapłaciłem 70 zł

Tylko powiedz co było zmieniane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dobra

pytanie mam... kupiłem na aukcji zestaw do wymianu rozrządu w x16szr, w skład którego wchodzi m.in. pompa DOLZ, i teraz pytanie... czy ta pompa ma lub czy powinna mieć jakieś zewnętrzne oznaczenia, typu nazwa producenta, nr katalogowy itp.?

bo ta moja co prawda zapakowana w karton z napisem DOLZ, ale już sama pompa zupełnie pozbawiona jakichkolwiek oznaczeń...

na dobrą sprawę możnaby cokolwiek włożyć w ten karton i nazywałoby się to 'dolz'...

jak ktoś miał do czynienia z tymi pompami i wie (nie 'wydaje mu się') to niechże mnie poinformuje...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompa która kupiłem była zapakowana jak na foto i jedyne oznaczenie jakie na niej było to na kole był numer 117 (foto) - chyba numer katalogowy ten sam co na pudełku... o ile dobrze pamietam...

EDIT: teraz sprawdziłem w katalogu Dolz i nie jest to numer katalogowy, wg. tego katalogu do mnie idzie O-118 wink.gif Tak wiec na pompie nie ma zadnych oznaczen, jedyne co mozesz sprawdzic to czy jest podobna do pompy z katalogu Dolz-a (zdjecie)..

281623385-DSCF3744-tile.jpg

post-76805-14352498412045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie pompa która kupiłem była zapakowana jak na foto i jedyne

> oznaczenie jakie na niej było to na kole był numer 117 (foto) -

> chyba numer katalogowy ten sam co na pudełku... o ile dobrze

> pamietam...

> EDIT: teraz sprawdziłem w katalogu Dolz i nie jest to numer

> katalogowy, wg. tego katalogu do mnie idzie O-118 Tak wiec na

> pompie nie ma zadnych oznaczen, jedyne co mozesz sprawdzic to

> czy jest podobna do pompy z katalogu Dolz-a (zdjecie)..

oki... moja ma tym samym miejscu wybite 97 (ta sama czcionka)

chyba jestem już spokojny cool.gif

dzięki za poświęcony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od wymiany rozrządu przejechałem 42 000 km w czasie 4 lat, a teraz pytanie Czy z wymianą mogę poczekac do 60 000km czy ze względu na to że minęły 4 lata rozrząd nalezy wymienic już teraz, Czy jest zalecenie wymiany co 4 lata. Opel Astra silnik X14XE rok produkcji 1998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukałem na forum, ale nie znalazłem, więc zadaje pytanie tu:

Czy przy każdej wymianie rozrządu należy wymienić pompę wody? Chodzi o silnik X16SZR, auto z podpisu. Ostatnio (65 kkm temu) rozrząd był wymieniany w AutoExpercie i z tego co usłyszałem teraz powinna być wymiana bez pompy. Warsztat (zaprzyjaźniony Autokącikowicz) twierdzi, że pompę też trzeba wymienić, bo nią się naciąga rozrząd (mam nadzieję, że dobrze Go zrozumiałem). Tak więc wymieniać też pompę, czy tylko pasek i napinacz? Przy okazji zmienię też termostat.

Z góry dziękuję za sensowną i konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe zmienia się profilaktycznie jak nie cieknie nawet. Jak pompa nawali po 10kkm od wymiany rozrządu to i tak aby ją wymienić trzeba cały rozrząd zwalać więc robota ta sama .Dla tego się zmienia przy okazji rozrządu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pompe zmienia się profilaktycznie jak nie cieknie nawet. Jak pompa

> nawali po 10kkm od wymiany rozrządu to i tak aby ją wymienić

> trzeba cały rozrząd zwalać więc robota ta sama .Dla tego się

> zmienia przy okazji rozrządu

hmm termostat za 40zł to rozumiem profilaktycznie

ale pompę za 120 hmm.gif

ja nie zmieniałem, mam nadzieje że do następnej wymiany dociągnie

tak też radził znajomy mechanior

wymieniłem tylko termostat - bo u mnie też trza rozrząd rozwalać i raz już przez to rozrząd wcześniej robiłem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm termostat za 40zł to rozumiem profilaktycznie

> ale pompę za 120

to jest wybor kazdego wlsciciela, zalezy jaka ma pompe (producent), bo jezeli jakas slaba to lepiej wymieniac a jezeli jest jej "pewny" to na wlasna odpowiedzialnosc moze jej nie zmieniac...

> ja nie zmieniałem, mam nadzieje że do następnej wymiany dociągnie

> tak też radził znajomy mechanior

kazdy bedzie ci tak radzil, bo przeciez to dla niego zarobek jak pompa padnie, dwa razy zaplacisz za ta sama robote... wink.gif

> wymieniłem tylko termostat - bo u mnie też trza rozrząd rozwalać i

> raz już przez to rozrząd wcześniej robiłem

no widzisz a przy pompie tez trzeba rozrzad jak to nazwałes "rozwalac"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest wybor kazdego wlsciciela, zalezy jaka ma pompe (producent),

> bo jezeli jakas slaba to lepiej wymieniac a jezeli jest jej

> "pewny" to na wlasna odpowiedzialnosc moze jej nie zmieniac...

ciekawe jak to w praktyce wygląda - moja oryginalna wytrzymała 150kkm i wymieniłem profilaktyczne

tzn była sprawna, więc wymiana co 60kkm - hmm trochę często

> kazdy bedzie ci tak radzil, bo przeciez to dla niego zarobek jak

nie zgodzę się, jeżeli padnie mi pompa, to na pewno do niego nie pojadę 270751858-jezyk.gif

robił mi to stary znajomy, więc raczej nie szukał bym drugiego dna wink.gif

> no widzisz a przy pompie tez trzeba rozrzad jak to nazwałes

> "rozwalac"...

wiem, ale jak pisałem, pompa kosztuje więcej jak 2x tyle co termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy przy każdej wymianie rozrządu należy wymienić pompę wody?

zasadniczo tak, tzn. zaleca się

jak ktoś lubi ryzyko - jak ja - to tego nie robi

w astrze nie wymieniałem pompy przez 3 kolejne wymiany rozrządu, ale nie polecam :-D

w vectrze natomiast wymieniłem przy pierwszej wymianie rozrządu,

zaraz po zakupie, bo tego silnika byłoby mi zdecydowanie bardziej szkoda :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w vectrze natomiast wymieniłem przy pierwszej wymianie rozrządu,

> zaraz po zakupie, bo tego silnika byłoby mi zdecydowanie bardziej

> szkoda :-D

A jak to jest z pompami w silnikach gdzie jest łańcuch rozrządu, jakieś inne są ?? W takich silnikach przecież się rozrząd robi co 500kkm lub jak hałasuje hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam.

Będę na wiosnę wymieniał rozrząd i chciałbym się dowiedzieć czego szukać i jakich firm.

Wiem że trzeba kupić PASEK, NAPINACZ, 2szt. ROLKI PROWADZĄCE, pompę wody. Czy coś jeszcze ??

Silniczek X16XEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Będę na wiosnę wymieniał rozrząd i chciałbym się dowiedzieć czego

> szukać i jakich firm.

> Wiem że trzeba kupić PASEK, NAPINACZ, 2szt. ROLKI PROWADZĄCE, pompę

> wody. Czy coś jeszcze ??

> Silniczek X16XEL

Moze mi ktoś poda jakich firm części szukać a jakie omijać z daleka ? food.gifblagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Mam pytanko odnośnie pompy - co to za firma AIRTEX? Sprzedawca mówi

> że chodzą ok, firmowy mechanik, że się nada... Ja wiem, że SKF

> jest the best, ale koszty...

policz sobie jaka jest różnica w cenie między tym, a choćby SKF

następnie weź pod uwagę jak często wymieniasz pompę

wybór należy do Ciebie, ja bym odpuścił, bo nie znam tej marki

co nie wyklucza tego, że jest dobra, uznana i niezawodna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.