Skocz do zawartości

126 BIS - project 1.2 MPI central - moge sie pochwalic?


Rekomendowane odpowiedzi

jednak po obrobce jest duzo lepiej ok.gif

Mam nadzieje ze nie wybierzesz jakiegos cukierkowatego koloru bo do tego projektu nie pasowalby kompletnie grinser006.gif

Taka mala rada, jesli chccesz aby to auto wygladalo naprawde profi to nie oszczedzaj na lakiernika bo o niedorobke przy tak wielu elementach/ krawedziach do szlifowania bedzie latwo. Z perspektywy czasu nie zaluje 11 miesiacy gdy auto stalo u lakiernika. Wiem, ze lepiej poczekac i troche dolozyc niz potem zalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednak po obrobce jest duzo lepiej

> Mam nadzieje ze nie wybierzesz jakiegos cukierkowatego koloru bo do tego projektu nie pasowalby

> kompletnie

Chce go pomalowac na taki rozowy jak byly eleganty - nada sie?

> Taka mala rada, jesli chccesz aby to auto wygladalo naprawde profi to nie oszczedzaj na lakiernika

> bo o niedorobke przy tak wielu elementach/ krawedziach do szlifowania bedzie latwo. Z

> perspektywy czasu nie zaluje 11 miesiacy gdy auto stalo u lakiernika. Wiem, ze lepiej

> poczekac i troche dolozyc niz potem zalowac.

Wiem, lakiernik, ktory ma mi go robic juz zapwoiedzial, zebym nie nastawial sie na ostatni weekend czerwca, a bardziej na koniec lipca.... Wiec zlot maluchow na Slowacji bedzie grany zdaje sie seria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednak po obrobce jest duzo lepiej

> Mam nadzieje ze nie wybierzesz jakiegos cukierkowatego koloru bo do tego projektu nie pasowalby

> kompletnie

> Taka mala rada, jesli chccesz aby to auto wygladalo naprawde profi to nie oszczedzaj na lakiernika

> bo o niedorobke przy tak wielu elementach/ krawedziach do szlifowania bedzie latwo. Z

> perspektywy czasu nie zaluje 11 miesiacy gdy auto stalo u lakiernika. Wiem, ze lepiej

> poczekac i troche dolozyc niz potem zalowac.

ty no nie pisz ze 11 miesiecy warto czekac na pomalowane auto na igłe, albo 11 miesiacy to trwa zlosnik.gif

goscie co Ci robili mieli wylane na Twoje cc i z doskoku to robili... pewnie tez podkładowali jak im troche w pistolecie podkładu zostało z innego malowanego auta... tak samo ze szpachlem zlosnik.gif

jestes zadowolony z efektu ale bankowo nie z czasu wykoanania pracy, ktora powinna trwac nie wiecej jak 2 miesiace ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . Z perspektywy czasu nie zaluje 11 miesiacy gdy auto stalo u lakiernika. Wiem, ze

> lepiej poczekac i troche dolozyc niz potem zalowac.

Że dołożyć to rozumiem, ale 11miesięcy to oni wiesz co robili ??

Lali na to ciepłym sikiem prostym. Nawet jak by mieli go 3, co ja piszę, 5x podkładem sypać i szpachlą natryskową, docierać każda krawędź w/g szablonu, potem położyć i 10 warstw bazy to i tak robiąc przy aucie jedna osoba miała by roboty na moooooże 3 miesiące. IMO nie warto więc czekać aż tyle na lakiernikaok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że dołożyć to rozumiem, ale 11miesięcy to oni wiesz co robili ??

> Lali na to ciepłym sikiem prostym. Nawet jak by mieli go 3, co ja piszę, 5x podkładem sypać i

> szpachlą natryskową, docierać każda krawędź w/g szablonu, potem położyć i 10 warstw bazy to i

> tak robiąc przy aucie jedna osoba miała by roboty na moooooże 3 miesiące. IMO nie warto więc

> czekać aż tyle na lakiernika

To, ze auto stalo 10 miesiacy nie ruszane to wiem ale coz mialem zrobic. Termin umowiony byl inny ale..........

Chcialem tylko napisac, ze czasem ten efekt koncowy przyslania wszystko inne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, ze auto stalo 10 miesiacy nie ruszane to wiem ale coz mialem zrobic. Termin umowiony byl inny

> ale..........

> Chcialem tylko napisac, ze czasem ten efekt koncowy przyslania wszystko inne

U mnie bedzie podobnie - maluch nie bedzie zajmowal glownej hali i nie beda go robili nonstop, bo zaplavcilbym za to jak za zboze. Samochod bedzie robiony w miedzyczasie i etapami, po ktorych musi sie sezonowac. I tego nie da sie przyspieszyc. A w przypadku, gdyby polozona warstwa sie enie wysezonowala, nastepne zaczelyby zyc wlasnym zyciem, czego chce uniknac. Dlatego tez uwazam, ze lepiej poczekac niz zrobic szybko. No i koszty tez trzeba uwzglednic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ot takie jeszcze zdejcie wrzuce z zakamuflowanym tylem, zeby sie plotki nie rozcodzily. Jak zobacze

> jakie foty kumpel zrobil, to moze wrzuce cos jeszcze.

taki szray siwy kolor maluszka byłby fajny jak n amasce grinser006.gif ale ja i tak kremowy bym robił lub jakies mleczko grinser006.gif

przod niezle wyszedł a tył słabo widac grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Mam duzo, ale nie daje. Kumpel dal i go bezczelnie skopiowali

> A do tego moj projekt dla niektorych jest mocno kontrowersyjny

Ja nie mówie, że mają być krok po kroku rozwiązania pokazane. Poka ogólnie jak to wygląda zlosnik.gif Coś jeszcze zdziałałeś od ostatniego apdejta tematu? Zawsze miałem sentyment do Kaszla i dlatego tak mi się to podoba. Widziałem w akcji MaxiMalucha i wiem jak to zamiatało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie mówie, że mają być krok po kroku rozwiązania pokazane. Poka ogólnie jak to wygląda Coś

> jeszcze zdziałałeś od ostatniego apdejta tematu? Zawsze miałem sentyment do Kaszla i dlatego

> tak mi się to podoba. Widziałem w akcji MaxiMalucha i wiem jak to zamiatało

Cos tam sie podzialo grinser006.gif

Resize%20of%20Zdj%eacie0301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cos tam sie podzialo

Dzieję się dużo u sąsiada ;-)

Na żywo wygląda znacznie lepiej niż na fotach a efekt końcowy będzie na pewno świetny.

Ciekawe czy Żuraw dalej siedzi w garażu - 2 h temu ja się zwinąłem ze swojego a ten dalej poprawiał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

W koncu po dwoch latach od rozpoczecia projektu, wielu trudach i iprob pogodzenia normalnej pracy, braku garazu i checi, samochod trafil do lakiernika. A poniewaz ciagle branie lawety kosztowalo mnie zbyt duzo wyspawalem sobie sztywny hol, ktyorym moge teraz cigac malarie. I tak wlasnie pojechala na piaskowanie i stamtad od razu na lakierowanie:

Resize%20of%20Zdj%eacie048.jpg

Resize%20of%20Zdj%eacie053.jpg

Resize%20of%20Zdj%eacie049.jpg

IO zeby nikt nie mial watpliwosci, ze chwycenie sztywnego za przedni pas spowoduje jego wyrwanie, zdjecie wnetrza bagaznika z widocznymi wzmocnieniami laczacymi miejsce mocowania zderzaka z belka przedniego zawieszenia:

Resize%20of%20Zdj%eacie050.jpg

I heja - miny ludzi na ulicach - bezcenne rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam wątpliwości nie będę miał bo wiem po co jest sztywny hol Moim zdaniem to idealne

> rozwiązanie, tylko czy na to trzeba mieć jakąś homologację?

> P.S. Jaki będzie kolor?

Nie trzeba miec, ale powinien byc pomalowany na bialo-czerowny kolor zgodnie z przepisami. Moj zostal wyspawany dzien wczensiej, wiec nie izdazylem go w zaden sposob zabezpieczyc jeszcze.

Co do koloru samochodu to jedyny sluszny - czerwony. Bo oczerwone sa przeciez najszybsze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niegdyś dość popularne rozwiązanie. A jak się spisuje układ kierowniczy home made przy takim

> rozwiązaniu? Kółka się normalnie skręcają?

Tak - generalnie w ukladzie kierowniczym niewiele sie zmienilo - zwrotnice dalej sa maluchowskie, tylko szerzej ustawione i kola skrecaja bez zarzutu (troche slabiej na piasku, ale na asfalcie czy kostce bez problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując, wyspawałeś to to jednak z prostych odcinków a nie giętych jak kiedyś myślałeś,

zaczep jest zwykły skręcony z rurkami

uszy przy pasie przednim są powiązane ze wzmocnieniem puszczonym do "sanek"

elektryka musi być coby maluch robił za "przyczepkę"

a jak zrobiłeś łączenie holu z budą? uszy z klamrami zakręcanymi czy "rura" i na przestrzał śruba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.