Skocz do zawartości

126 BIS - project 1.2 MPI central - moge sie pochwalic?


Rekomendowane odpowiedzi

> ... jak i tak stoi zimę w garażu nie trzeba było przeglądu po zimie robić?!

> Zawsze to parę miesięcy dalej

Nie, poniewaz niewykluczone,ze w zime bede musoa zabrac go do lakiernika awaryjni9e i bez badania mogloby byc krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odnalazly sie w sieci foty z bicia rekordu osob w maluchu. Tak naprawde odnalazl je JustRalf, za co wielkie dzieki, bo juz pogodzilem sie z mysla, ze ich nie odnajde:

Filmik byl taki:

A tak wygladalo to "od kuchni":

1004613cw1.jpg

1004611ho8.jpg

1004607jr9.jpg

Prasowanka byla niezla - w sumie 15 osob w srodku. Upakowalismy sie tak, ze moglem jechac... znaczy przed wejsciem wszystkich wrzucilem jedynke i noge mialem tylko na sprzegle, ktore puscilem i dojechalismy na liczenie. Jak my tam weszlismy - nie pytajcie - nie mam pojecia, ale musielismy wygladac co najmniej dziwnie - 15 chlopa srednio po 70kg daje 1000kg towaru w maluchu. Musialem zmienic kola na seryjne, zeby weszly w nadkola, bo maluch i tak stal na kolkach hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

>

> A taka ciekawostka

Man, wiesz kiedy to bylo? Zreszta sam tam opowiadam o maluchu... 0:38 troche mnie wywiozlo, 0:48 cos tam nawijam hehe.gif A wszystko to jeszcze moim starym malcem, jeszcze z seryjnym silnikiem. Boze jak to sawno bylo, jeszcze nawet mam ta wspaniala polke na piwo na tylnej klapie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> tez sie tak bawilem ostatnio: (od 40sek)

> tu bylo niskooo

> wiecej tego nie powtórzę - opony do kosza

no patrz, a Emi ciągle jeździ na tych samych mimo trzech załadunków 15+ osób zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

No i dzisiaj skonczylo sie rumakowanie - jakis wiekszy engine failure sie wydarzyl na srodku skrzyzowania - silnik zgasl i nie chcial zapalic. Wal sie obraca, walek nie, pasek caly, kompresji brak. Po szybkich ogledzinach wyszlo, ze przy kreceniu rozrusznikiem wal sie kreci, a caly rozrzad stoi. Mam nadzieje, ze scielo jedynie klin na kolku rozrzadu na wale. Jutro tam zajrze i zobaczymy co dalej icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro tam zajrze i zobaczymy co dalej

Zajrzalem, obadalem i sie pytam:

"Gdzie jest klin? Gdzie jest klin?" hehe.gif Cos go zjadlo:

resizeof20120604251.jpg

Nowe kolko Ricambi Originali juz na miejscu. Zalozone, ustawione, odpalil od pierwszego strzalu. Nie ma to jak silnik bezkolizyjny biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZE CO????? Co ty za herezje i druciarstwo mi proponujesz???

> A klin scielo bo szalalem troche z dzieciakami

zadne herezje smile.gif normalny sposob i najtanszy smile.gif zrobilem juz wiele kolek dolnych w ten sposob i jezdza do dzis smile.gif no ale jesli woli sie wydac wiecej kasy to tez mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadne herezje normalny sposob i najtanszy zrobilem juz wiele kolek dolnych w ten sposob i jezdza

> do dzis no ale jesli woli sie wydac wiecej kasy to tez mozna

Ja rozumiem gdzies na trasie jako sposob na raowanie sie od opalow. Ale nie wyobrazam sobie wykonania takiej rzezni jako docelowego rozwiazania. Sorry, ale nie przekonasz mnie, ze tak to powinno byc naprawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suma summarum to też nie rozumiem takiego druciarstwa. Koszta tego kółka nie są liczone w paru setkach więc nie warto oszczędzać. Niby dobrze przejedzie na tym gwoździu 1001 kilometrów ale na 1002 300km od domu znowu zdechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wyobrazam sobie

> wykonania takiej rzezni jako docelowego rozwiazania.

To ja cie przekonam. Weź fabrycznego klina i spróbuj dorobic z twardszej stali bo to jest problem. Patent z wiertłem jest znany sale lepszy z gwintownikiem nigdy nie zetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie wyobrazam sobie

> To ja cie przekonam. Weź fabrycznego klina i spróbuj dorobic z twardszej stali bo to jest problem.

> Patent z wiertłem jest znany sale lepszy z gwintownikiem nigdy nie zetnie

Ale mnie uczyli dawno temu, ze klin jest wlasnie po to by go scinalo, a nie rozpitolilo przekladnie/naped. Dlatego nie bardzo sie zgadzam z idea twardszego klina wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mnie uczyli dawno temu, ze klin jest wlasnie po to by go scinalo, a nie rozpitolilo

> przekladnie/naped. Dlatego nie bardzo sie zgadzam z idea twardszego klina

no tak ale jak wzmocnisz silnik nie daje on sobie rady i za czesto go ścina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak ale jak wzmocnisz silnik nie daje on sobie rady i za czesto go ścina

Nie mam pojecia jakie twardosci beda dla walkow/kol zebatych (pierwsze obstawiam na poziomie 40HRc, drugie pewnie tylko obrobione mechanicznie, czyli cos kolo 30-35HRc), ale jakie by nie byly wiertlo bedzie duzooo za twarde (no chyba, ze takie z Biedronki z 1pln), bo bedzie mialo cos kolo 60+ HRc.

Inna inszosc, jak scina, to wypadaloby zrobic kolo z czegos twardszego, jak i klin, ale klin nadal powinien byc slabym ogniwem. Ot, klin powinien zadzialac jak sprzeglo bezpieczenstwa jednorazowego uzytku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zeszlorocznych zlotach ruszyly przygotowania do tegorocznych. W planach wyjazd na zlot na Wegry (nomen omen...) oraz ogolnopolski w Toruniu. Z tych powodow na tylnej szybie zagoscila reklama zlotu torunskigo oraz specjalnie na zlot na Wegrzech pokusilem sie o tlumaczenie napisu o turbo na jezyk wegierski. Trzeba jeszcze troche drobiazgow podociagac, bo cosik trzeszczy mi gdzies z tylu i mi na nerwy dziala, zalozyc kufer na dach i mozna smigac:

20120615270.jpg

A jesli wpadnie dodatkowa kasa, to moze jeszcze jakis zlot sie zaliczy cfaniaczek.gif Pozyjemy, zobaczymy yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tych powodow na tylnej szybie zagoscila reklama

> zlotu torunskigo oraz specjalnie na zlot na Wegrzech pokusilem sie o tlumaczenie napisu o

> turbo na jezyk wegierski.

Czas chyba powoli zacząć zdejmować część naklejek, zamiast dokładać nowe clown.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.