Skocz do zawartości

126 BIS - project 1.2 MPI central - moge sie pochwalic?


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie wszystko dobrze się skończyło ( no, w miarę ) Ty jesteś cały, wybuchu nie było więc i auto ocalało w jednym kawałku. Teraz dwa głębokie oddechy i naprawy . ... - trzymam kciuki

Myślisz że będzie aż taki problem z dobraniem lakieru ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że skończyło się tylko tak. To pokazuje, jak trudnym zadaniem jest jakakolwiek poważna przeróbka samochodu. Ty włożyłeś wiele wysiłku, pomysłów i sensownych rozwiązań do projektu a i tak poderwało karton, który zapalił się od tłumika by płonąć na zbiorniku z paliwem. A ludzie robią cuda oby tylko zyskać przykładowo niby lepszy wygląd i jeszcze się kłócą, że to profesjonalna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja pierniczę Chwała najwyższemu że Ty cały. Szkoda malca, dużo Cię czeka pracy przy ratowaniu

> malca?

Większość zrobię sam, czyli elektrykę paliwo, drobną mechanikę. Ale z lakierem będzie więcej roboty, bo trzeba będzie wypiaskować od wewnętrznej strony całe lewe poszerzenie, zerwać lakier z zewnętrznej strony, który odparzyło i położyć wszystko raz jeszcze. Do tego zdemontować całe tylne zawieszenie i zabezpieczyć podwozie, bo zabezpieczenie się wypaliło. Trochę roboty więc jest. Gdyby tak chcieć za jednym zamachem zrobić wszystko to około 1000 zł bez materiałów plus dużo własnej robot....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość zrobię sam, czyli elektrykę paliwo, drobną mechanikę. Ale z lakierem będzie więcej

> roboty, bo trzeba będzie wypiaskować od wewnętrznej strony całe lewe poszerzenie, zerwać

> lakier z zewnętrznej strony, który odparzyło i położyć wszystko raz jeszcze. Do tego

> zdemontować całe tylne zawieszenie i zabezpieczyć podwozie, bo zabezpieczenie się wypaliło.

> Trochę roboty więc jest. Gdyby tak chcieć za jednym zamachem zrobić wszystko to około 1000 zł

> bez materiałów plus dużo własnej robot....

zuraw to jak juz rozbierasz i bedziesz dlubal to wsadz jakies turbo burbo na sofcie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

> I wybierając się do B-B się nie pochwalił

> Bym sobie malacza oglądnął

> Ten SZYita z tyłu to mojego brata

Bo to była szybka decyzja podjęta w czwartek wieczorem, że w piątek po południu biorę malarię na sztywny i lecę do Kraka skąd zrobiliśmy sobie wypad do BB grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dałeś radę jechać dalej?

Ja bym nie dał? grinser006.gif Tak, na szybko zreanimowałem, żeby do Obi dojechać i tu dokończyłem na tyle, żeby pojechać dalej. Ale dzisiaj rano pękła śruba mocująca zacisk hamulcowy... Dobrze, że w korku jechałem, więc prędkość żadna, bo mogłoby już nie być co zbierać... Tak to jest jak zaczyna się jeździć malarią bez zrobienia przeglądu przed sezonem.... irked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym nie dał? Tak, na szybko zreanimowałem, żeby do Obi dojechać i tu dokończyłem na tyle, żeby

> pojechać dalej. Ale dzisiaj rano pękła śruba mocująca zacisk hamulcowy... Dobrze, że w korku

> jechałem, więc prędkość żadna, bo mogłoby już nie być co zbierać... Tak to jest jak zaczyna

> się jeździć malarią bez zrobienia przeglądu przed sezonem....

I co, "przejrzałbyś" śruby od zacisków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co, "przejrzałbyś" śruby od zacisków?

Temat hamulców miałem załatwić w ub8iegłym roku. Zmienić tylne zaciski, tarcze, klocki, wymienić przewody elastyczne z przodu, odświeżyć zaciski przednie, a części czekają od ponad roku na założenie. Siła rzeczy więc - tak - "przejrzałbym" również śruby zacisków, co w chwili obecnej właśnie robię skoro już wszystko mam rozebrane.

Kolejna rzecz, która czeka na kompleksowe sprawdzenie to układ chłodzenia i wszystkie przewody gumowe oraz opaski, bo też mam kilka takich, które mogą nie wytrzymać kolejnego sezonu.

Pewnie znajdzie się przy okazji jezcze parę innych rzeczy, ale nei ma się co dziwić - samochód jeździ już 6 lat (!!!) więc trzeba już coś tam śrubą pokręcić... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 2.01.2019 o 13:42, Zuraw napisał:

To co? Odkopujemy? :hehe: Zasłużyłem na złoty szpadel za wykopanie wątku sprzed 10 lat? ;l
Dam fotę, żeby nie było :phi: Się jeździ i zapakować też się da :hehe:

 

 

 

balaton2.jpg.4fd425674aa7970686866f2be5946101.jpg

 

 

 

 

Zdjęcia letnie to się nie liczy. Za oknem opady śniegu więc musisz uaktualnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 9.01.2019 o 00:40, Zuraw napisał:

Teraz jest skrzynia 6-biegowa z nowego Tipo z przełożeniem głównym ze Stilo. 6 biego wrzucam przy 160km/h ;l

Jak to tam teraz śmiga? Używasz tego non stop do śmigania czy tylko w niedziele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 10:32, bielaPL napisał:

Jak to tam teraz śmiga? Używasz tego non stop do śmigania czy tylko w niedziele?

Ale wykopałeś ;l

Latam nim w wolnych chwilach :oki: Jakieś spoty, zloty, nawet z zapiekanką pojechałem w ubuegłym roku na zlocik do Żywca :phi:

 

FB_IMG_1594667292180.jpg.67c506de5d205c862d6fe3104b89ad1e.jpg

 

FB_IMG_1592163320612.jpg.e16f7ad442523b8513d017eae9dc2747.jpg

 

received_397610498404117.jpeg.5d25010127d39fea0a47a138365c57ac.jpeg

 

Tu mni ktoś złapał na trasie z przyczepą:

 

FB_IMG_1634449696791.jpg.3e5ef81cebba9a95f5a3f68405072608.jpg

 

A i po Włoszech się pojeździło :phi:

 

received_359657484724636.jpeg.3db870aa84e96af69bd96be230c410dc.jpeg

 

Także kręcę się tu i tam, choć coraz mniej z braku czasu, no i z racji dziecka musiałem kupić normalnego malucha, żeby mieć czym całą rodzinę zabrać ;l (na zdjęciu zakurzone w garażu podczas remontu zapiekanki)

 

20210523_144550.jpg.f9d5eb9d99bb3e3ebfb4f83bde1acc1e.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.