Jump to content
Sign in to follow this  
Zuraw

126 BIS - project 1.2 MPI central - moge sie pochwalic?

Recommended Posts

mam pytanko, widze ze jakos masz polaczone weze z ukladu chlodzenia ( na zdjeciach widac wyjscie z termostatu) to masz laczone miedzianymi rurka w srodku + opaski zaciskowe ??

mam pytanko. Jaka Ty zastosowales pompe paliwa?? Wlozyles oryginalny wklad do zbiornika z malucha czy kupiles jakas zewnetrzna ??

> Pompa zewnetrzna plus filtr zewnetrzny,zbiornik oryginalny. Docelowo

> bedzie chyba zbiornik trabiego (juz mam) tylko musze go

> przystosowac nieco na swoje potrzeby i wtedy pompa wewnetrzna.

a moglbys powiedziec co to za pompa, ew jakis link do aukcji?? Bo ja kupilem jakas zewnetrzna klik i mam taki problem, ze on strasznie glosno chodzi i "pierdzi" takim wysokim tonem. Pompa jest za akumulatorem i w srodku wszystko idealnie slychac. Po przekreceniu kluczyka gdy pompa pompuje przez chwile jest cichutko, gdy sie silnik odpali to ciagle pierdzi i mnie juz to do szalu doprowadza, takiego, ze jestem stanie kupic zbiornik z wtrysku i wlozyc oryginalna pompe do srodka. Nie wiem czy ta pompa jest tak badziewna czy co :[

> pompe masz od czego????

> i jaki filter zastosowałeś???

> pompa ma być bliżej baku,czy silnika????

pompa taka jak w linku. Filtr paliwa nie wiem czy dobrze zrobilem ale dalem taki jaki mialem w 900tce na gazniku wiec niewiem czy dobry.

> Pompa moze byc dowolna (wklad), byleby miala wejscie takiej samej lub

> bardzo zblizonej srednicy do wyjscia. Filtr oczywiscie ma byc

> miedzy pompa a silnikiem, zeby w przypadku awarii pompy jej

> czastki zostaly w filtrze anie w silniku. A pompa zgodnie z

> zyczeniem - 1 lub 3 bary.

a masz moze jakies foto lub namiary do swojej?? Bo mojej mam powoli dosc

musze sie dowiedziec czy to pierdzenie nie jest spowodowane tym, ze mam pompe w poziomie ustawiona i czasem slysze, ze mi nagle swiatla sie robia jasniejsze i pompa szybciej chodzi i chyba powietrze skads bierze.

> Przede wszystkim pompa powinna byc ponizej zbiornika, zeby byc caly

> czas zalana paliwem, ktore ja chlodzi. Inaczej mozna ja zatrzec.

no ale przeciez paliwo chyba ciagle przeplywa przez pompe i jest chlodzona w ten sposob

> EDIT:

> W sumie mozna byloby nagwintowac sama obudowe amora i dac szersze

> nakretki. Problem jednak w tym, ze nie wiem jak gruba scianke ma

> obudowa tloczyska. Jak bede mial jakis amor luzem, to go przetne

> i zobacze czy technicznei daloby rade zrobic na nim gwint. Ale

> bezpieczeniej zostawic jet tloczysko w spokoju i gwint dac na

> dodatkowym elemencie. Tak przynajmniej mi sie wydaje.

zakladajac, ze obudowa amorka jest tak samo gruba jak ta z cc/sc to bez problemu powinienes nagwintowac. Dziadkowe amorki sa gwintowane i jeszcze sporo scianki zostaje. Moge ci zmierzyc grubosc scianki z amorkow dziadkowych bo mam akurat takie rozebrane, a fiat by chyba nie kombinowal tak bardzo z obudowami.

> żone masz fajną ,ale ja tu nie widze poszerzeń charakterystycznych dla Twojego bisa

a pozatym kto chodzi w grubych rajstopach i kozakach w lato biglaugh.gif mi to wyglada na wczesna wiosne biglaugh.gif

> Cholera no nie da sie, normalnie sie nie da... Wszystko zauwaza. Ale to jest, a wlasciwie byl moj

> maluch!!!!

> A na powaznie to moj stary maluch, ktorego zezlomwoalem pare lat temu. Jesli chodzi o BISa, to -

> jak wczesniej pisalem - stanal w miejscu i niestety nic nie wskazuje ze cokolwiek ruszy. W

> ogole. Wiec nie jest to kwestia tzw. przezimowania do lepszych czasow, bo kazdy miesiac to dla

> mnie 3 stowy w plecy za garaz - kase, ktora chetnie przeznacze na bardziej szczytny cel. A jak

> mam wystawic nadwozie w podkladzie na zewnetrzny parking, to wole go albo sprzedac, albo

> skasowac. I chyba mnie zrozumiecie.

to nie lepiej kupic jakis najtanszy autorenolack i polakierowac to auto, nawet samemu ?? jedna wartwa szczelna aby podklad nie przepyszczal wody

albo i 7 biglaugh.gif

> No i amy polowe skucesu, bo urywamy zawulkanizowana gume na drazku, To jak potem osadzic trwale

> galke?

ja wlozylem kawalek szmaty na wieloklin i potem gumowym mlotkiem wsio wbilem

> Wczoraj wlasnie kurier dowiozl nowe opony do malucha:

> Z tym, ze Uniroyale maja DOT 0809 i zastanawiam sie czy robic dym, czy olac temat. W koncu opony

> maja niemal dwa lata...

> A - no i dejechaly szyby przednie, ale nie bylo jak zrobic dobrego zdjecia

jaki sklep ?? W regulaminie zawsze pisza jak stare moga byc opony. Ja bym tak starych nie przyjmowal

> Okazuje sie, ze nie tylko regulamin, ktory przeczytalem, ale jakos umknal mi tenpunkt, ale rowniez

> PN-C-94300-7 mowi o tym, do kiedy opony sa nowe (36 miesiecy od daty produkcji).

niektore firmy podnosza sobie standardy, bo ja np. wole kupic troche drozej i miec pewnosc ze opona bedzie mlodsza niz ustawowe 36miesiecy smile.gif

i jak wycena ??

szkoda kasy na nowe kolko smile.gif lepiej nawiercic i wbic twarde wiertlo i z niego zrobic klin smile.gif ja bym sie bardziej zastanawial dlaczego zerwalo ten klin

> ZE CO????? Co ty za herezje i druciarstwo mi proponujesz???

> A klin scielo bo szalalem troche z dzieciakami

zadne herezje smile.gif normalny sposob i najtanszy smile.gif zrobilem juz wiele kolek dolnych w ten sposob i jezdza do dzis smile.gif no ale jesli woli sie wydac wiecej kasy to tez mozna

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.