Skocz do zawartości

126 BIS - project 1.2 MPI central - moge sie pochwalic?


Rekomendowane odpowiedzi

> jak to mówi mój kolega to i tak jest dalej maluch ale nie wazne mi sie podoba twoje auto i jesli

> włozysz w niego nawet drugie tyle to tylko twoja sprawa.Mam jeszcze jedno pytanie w czym swap

> z "centralem" jest lepszy od "klasycznego swapa"?

W klasycznym swapie problemem jest skrzynia. Trudno znalezc skrzynie wzdluzna, ktora bez wiekszego modzenia da sie dopasowac do seryjnego zawieszenia malucha, a ktora wytrzyma moc rzedu 70KM. Maluchowska projektowana byla na 25, ta od cc700 - 35KM, a my rozmawiamy o mocach dwukrotnie wiekszych. Dlatego niektorzy probuja sil ze skrzynia od skody rapic, ale w jej przypadku jest juz sporo modzenia z nadwozie, wlacznie (trzeba cicac podloge pod siedziskiem z tylu i robic na niej garba, wiec juz nie ma mowy o samochodzie 4 osobowym. No i na ten skrzyni w klasycznym ukladzie maksymalny silnik jaki mozna wlozyc to 1.2 16v o mocy rzedu 80-86KM w zaleznosci od dawcy. No i trzeba pamietac, ze silnikw malcuhu wisi ZA tylna osia, wiec wkladamy jeszcze ciezszy niz sseryjny, co w przypadku przyspieszania powoduje odrywanie sie przodu i szukanie trakcji (nie da sie ruszyc gwaltownie ze skreconymi kolami bo samochod jedzie prosto).

W centralu z dawcy bierzemy caly zespol napedowy - silnik, srynie, zawieszenie, rame, belke czy jak to zwal i wlasciwie wszystkie niezbedne elementy. Silnik montujemy miedzy osiami, co zdecydowanei poprawia wlasciwosci trakcyjne. Samochod i tak jest jzu 2-osobowy, ale za to mozemy wlozyc wlasciie dowolny silnik nawet taki, ktory moze dysponowac moca 200+KM, bo i tak skrzynie jakas sie znajdzie.

No i jaki lans grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego nie widziałem

> przecież i tak to kiedyś ludzie zobaczą więc po co się czai

> HanYs

bo zrobił to wreszcie solidnie tak jak od początku powinno być. I coś czuję, że tylne nadkola wyglądają stylistycznie podobnie do przednich (YEAH!) tak jak pisałem gdzieś na początku wątku.

ale... możemy tylko gdybać. To będzie ważny element stylistyki tego bolidu i pewnie dlatego Zuraw nie chce zdradzać tajemnicy do końca. Cierpliwie czekamy food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo zrobił to wreszcie solidnie tak jak od początku powinno być. I coś czuję, że tylne nadkola

> wyglądają stylistycznie podobnie do przednich (YEAH!) tak jak pisałem gdzieś na początku

> wątku.

> ale... możemy tylko gdybać. To będzie ważny element stylistyki tego bolidu i pewnie dlatego Zuraw

> nie chce zdradzać tajemnicy do końca. Cierpliwie czekamy

nadkola są dobre devil.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ty k... wiesz o kurach?

hah!!! palacz.gif zdziwilbys sie grinser006.gif bo duzo (mam dokladnie 99 kurek, kilkanascie z nich znosi zielonkawe jajka, ktore "orginalnie" sa pozbawione cholesterolu ok.gif) to tak miedzy innymi.

> Poza tym jak ty widzisz zrobienie wlotow w nadkolach?

a tak ze podejrzewam iz masz poprowadzona linie nadwozia i tylne poszerzenia w zgodzie z przodem, chodzi mi o linie boczna rzecz jasna, potem w nadkolach najprosciej mowiac kierownice powietrza cos w ten desen:

284337732-RC-Toys-1-7-R-C-Ferrari-Enzo-Lisenced-8302-.jpg

oczywiscie sa to moje przypuszczenia/teorie spiskowe 20.GIF

post-85974-14352510256504_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hah!!! zdziwilbys sie bo duzo (mam dokladnie 99 kurek, kilkanascie z nich znosi zielonkawe jajka,

> ktore "orginalnie" sa pozbawione cholesterolu ) to tak miedzy innymi.

No to sie nei wstrzelilem - ide do yamky icon_rolleyes.gif

> a tak ze podejrzewam iz masz poprowadzona linie nadwozia i tylne poszerzenia w zgodzie z przodem,

> chodzi mi o linie boczna rzecz jasna, potem w nadkolach najprosciej mowiac kierownice

> powietrza cos w ten desen:

> oczywiscie sa to moje przypuszczenia/teorie spiskowe

Teoria ciekawa. I w sumie ciekawe jakby to wygladalo w maluchu, ktory ma nezbyt duzo ukosnych linii icon_rolleyes.gifhmm.gif

A na razie pobawilem sie nieco przednim zawieszeniem, Jako ze mam mozliwosc ustawienia w nim wszystkich katow lacznei z mozliwoscia przesunecia kola przod tyl, ponizej pogladowe foty jak bylo i jak jest (fota jak bylo jest negatywem drugiej strony, bo nei zrobilem wlasciwej przed rozpcozeciem regulacji. Faktycznei kolo, ktore jest po regulacji bylo jeszcze bardziej cofniete:

resizeofimg1495.jpg

resizeofimg1499.jpg

I nei wiemc zy widac jak udalos ie wyrpzedzic at wyprzedzenia sworznia zwrotnicy kolo elegancko kladzie sie w zakrecie jakw starym meśku:

resizeofimg1504.jpg

Docelowo bede musial je odrobinecofnac, poniewaz przy skrecie delikatnie zahacza o koncowke rantu. Ale to kosmetyka akurat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o widze ze prace sie posuwają cały czas do przodu , oby tak dalej

Caly czas grinser006.gif

W miedzyczasie przyszla nowa chlodnica:

resizeofimg1539.jpg

wiec niespiesznie ja uzbroilem:

resizeofimg1541.jpg

i zamontowalem w samochodzie:

resizeofimg1543.jpg

resizeofimg1544.jpg

No i to co najwazniejsze - przednie zawieszenie pracuje tak jak powinno, czyli elegencko wybiera nierownosci, ale niestety przod trzeba bedzie podniesc sporo wyzej. Jako, ze tylne amory, ktore zalozone mam z przodu rozciagniete sa juz na maxa, trzeba bedzie powrocic do dluzszych przednich, ale dzieki nim - co juz dzisiaj rozkminilem - bedzie mozna regulowac nie tylko twardosc zawieszenia, ale rowniez jego wysokosc, co przy zastosowaniu tylnego amora bylo juz niemozliwe, bo byl na maksa w gorze. Ale jako ze pomysla juz mam i wiem jak to rozkminic, to tylko kwestia czasu grinser006.gif

No i chcieliscie foty tylnych poszerzen w lakierze to prosze bardzo:

resizeofimg07281.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojechales

> Poka swojego pazdzierza bez niczego

yikes.gif

no Zuraw, nie podejrzewałem Cię o takie rzeczy. Co na to Dori?!

A poza tym Dobrze Ci idzie obróbka tylnych nadkoli... w fotoszopie. palacz.gif

Bo nie wierzę, że tak wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoja wiara, twoj problem Chcieliscie, to wrzucilem.

oj żebym ja się nie zakradł kiedy do garażu jak będziesz dłubał... cool.gif

będzie prawdziwe spy foto spy.gif

strzeż się! Wiem gdzie masz swoją knujnię. grinser006.gif

widać na tym foto, że nadkole ma inny kolor niż drzwi. Światło nie może aż tak dziwnie padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj żebym ja się nie zakradł kiedy do garażu jak będziesz dłubał...

> będzie prawdziwe spy foto

> strzeż się! Wiem gdzie masz swoją knujnię.

> widać na tym foto, że nadkole ma inny kolor niż drzwi. Światło nie może aż tak dziwnie padać.

ja to nie wiedzialem ze mamy takich swietnych detektywow claps.gifzlosnik.gif

wg mnie auto wyglada w 100% jak w rzeczywistosci , widzialem jak bylem sie spotkac w sprawie zaciskow wink.gif wiec niestety nic iz teorii spiskowych zlosnik.gif ocencie lepiej super mega sweetasne wyloty przy przednich nadkolach zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty podobno zapłaciłeś dużo pieniędzy za lakier .. i podobno chciałeś mieć to profi zrobione

> Jeżeli to nie PS, to ktoś Cię oszukał

A o co dokladnie chodzi, bo nie lapie? Nie ma tam zadnej czarnej linii, ani pekniecia. Zdjecie stracilo tez troche jakosci podczas kompresji. Do lakieru nie mam uwag, poza kikoma miejscami, ktore pokazalem jeszcze przed odbiorem i lakiernik porpawi je w ramach gwarancji, ale to male drobne kropki i bedzie to kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o co dokladnie chodzi, bo nie lapie? Nie ma tam zadnej czarnej linii, ani pekniecia. Zdjecie

> stracilo tez troche jakosci podczas kompresji. Do lakieru nie mam uwag, poza kikoma miejscami,

> ktore pokazalem jeszcze przed odbiorem i lakiernik porpawi je w ramach gwarancji, ale to male

> drobne kropki i bedzie to kosmetyka.

Na foto powiększyłem fragment, który fatalnie wygląda - albo za sprawą źle położonego lakieru, albo za sprawą kiepskiego przygotowania tego fragmentu nadwozia do lakieru, albo też za sprawą jeszcze nie do końca opanowania PS przez Ciebie zlosnik.gif

Masz foto ze strzałką, o co mi chodzi wink.gif

284353977-zur2.JPG

post-6413-1435251033025_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na foto powiększyłem fragment, który fatalnie wygląda - albo za sprawą źle położonego lakieru, albo

> za sprawą kiepskiego przygotowania tego fragmentu nadwozia do lakieru, albo też za sprawą

> jeszcze nie do końca opanowania PS przez Ciebie

> Masz foto ze strzałką, o co mi chodzi

E - myslalem, ze chodzi o cos powaznego W tym miejscu blotnik malucha schodzi mocno do srodka i moze byc zalamanie swiatla, vo jest rzecza normalna i potwierdzaloby moje obserwacje, bo z lakierem jest wszystko OK waytogo.gif

EDIT:

Rzeczywiscie moze byc tak, ze akurat na tej fotce w lakierze moze odbijac sie poszerzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj żebym ja się nie zakradł kiedy do garażu jak będziesz dłubał...

> będzie prawdziwe spy foto

> strzeż się! Wiem gdzie masz swoją knujnię.

> widać na tym foto, że nadkole ma inny kolor niż drzwi. Światło nie może aż tak dziwnie padać.

dokladnie. Wszystko sie swieci , nawet to co jest w cieniu, a nadkole nie zlosnik.gif . Dziwny traf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie odpuszczam!

> powiedz mi co to za dziura tam w srodku i czemu ma kolor sciany czy blachy opartej o sciane?

> a poszerzenia tak jak od przedniego "wylotu" z nadkola ciagna sie z tylu

> i podziwiam naklad pracy - naprawde

ale wypunktował hehe.gifok.gif

Dodam zlosnik.gif

resizeofimg05061.jpg

Dziura to raz,

Dokąd sięga nadkole to dwa,

Jak jest zakończone nadkole to trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ha!

> Jestem Miszcz!!

Normalnie lepszy niz CSI, FBI, CIA razem wziete rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Dobra panowie - dosc sciemniania grinser006.gif Zrobilem dzisiaj sesje swojego malucha, wiec przedstawiam go wam w pelnej odslonie do oceny. 40 zdjec z roznych ujec:

resizeofimg1557.jpg

resizeofimg1558.jpg

resizeofimg1559.jpg

resizeofimg1560.jpg

resizeofimg1561d.jpg

resizeofimg1563.jpg

resizeofimg1564.jpg

resizeofimg1565.jpg

resizeofimg1566.jpg

resizeofimg1567.jpg

resizeofimg1568.jpg

resizeofimg1569.jpg

resizeofimg1570.jpg

resizeofimg1571.jpg

resizeofimg1572.jpg

resizeofimg1573.jpg

resizeofimg1574.jpg

resizeofimg1575.jpg

resizeofimg1576.jpg

resizeofimg1577.jpg

resizeofimg1578.jpg

resizeofimg1579.jpg

resizeofimg1580.jpg

resizeofimg1582.jpg

resizeofimg1583.jpg

resizeofimg1584.jpg

resizeofimg1585.jpg

resizeofimg1586.jpg

resizeofimg1587.jpg

resizeofimg1588.jpg

resizeofimg1590.jpg

resizeofimg1591.jpg

resizeofimg1593.jpg

resizeofimg1597.jpg

resizeofimg1599.jpg

resizeofimg1600.jpg

resizeofimg1601.jpg

resizeofimg1602.jpg

resizeofimg1603.jpg

I ostatni nabytek:

resizeofimg1604.jpg

do kompletu:

tablice1.jpg

Mozna smiac sie, krytykowa, wywalac galy i komentowac grinser006.gif

EDIT:

Niniekszym chcialbym bardzo, ale to bardzo podziekowac koledze z forum Aquila1916 , ktory bezinteresownie poswiecil naprawde bardzo duzo swojego prywatnego czasu na zrobienie wizualizacji moich pomyslow nie wiedzac zupelnie o co mi chodzi. Tym ciezsze mial zadanie, ze ani razu sie nei spotkalismy, a wszystko robil na odlegosc i via GG. Aquila - jeszcze raz naprawde DZIEKUJE!!!! pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalnie lepszy niz CSI, FBI, CIA razem wziete

> Dobra panowie - dosc sciemniania Zrobilem dzisiaj sesje swojego malucha, wiec przedstawiam go wam

> w pelnej odslonie do oceny. 40 zdjec z roznych ujec, na koncu ostatni nabytek do kompletu:

zlosnik.gif mówiliśmy Ci, że PS nie jest Twoją najlepszą stroną zlosnik.gif

Jest fajnie - IMO spasowanie tylnego pasa mogłoby być ciut lepsze wink.gif

A powiedz jak jest z bocznym kierunkowskazem - usunąłeś go, nie będzie to problemem przy badaniu technicznym? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dupe urywa

> tylko tylni pomarańczowy kierunek mi nie pasuje

Na razie beda takie. Pojezdze na wiosne to zobacze ktore lepiej pasuja - czy pomaranczowe czy biale. W domu mam dwa komplety, wiec jak sie okaze, ze lepsze beda bialo-czerowne to sie zamieni waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niniekszym chcialbym bardzo, ale to bardzo podziekowac koledze z forum Aquila1916 , ktory

> bezinteresownie poswiecil naprawde bardzo duzo swojego prywatnego czasu na zrobienie

> wizualizacji moich pomyslow nie wiedzac zupelnie o co mi chodzi. Tym ciezsze mial zadanie, ze

> ani razu sie nei spotkalismy, a wszystko robil na odlegosc i via GG. Aquila - jeszcze raz

> naprawde DZIEKUJE!!!!

I ja jeszcze raz powtarzam, że ta współpraca naprawdę była dla mnie czystą przyjemnością wink.gif W między czasie zdrążyłem zmienić nick ok.gif Mam nadzieję, że kiedyś się uda spotkać i obejrzeć maluszka na żywo. Bardzo mi się podoba efekt finalny i chyba jest bardzo podbny do moich vt wink.gifPozd piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.