Skocz do zawartości

Tyk tyk tyk.... i nie zapala...


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ponownie, wink.gif

otoz z rozrusznika slysze znamienne tyk tyk tyk podczas proby

odpalenia samochodu, wczoraj zauwazylem ze rano zakrecil... jakby chwile pozostal w bezruchu... i po 2 sec. bezruchu zakrecil znowu i odpalil silniczek... Wymienilem akumulator bo stwierdzilem ze 6 lat to juz duzo a tu zima... ;-)

A teraz slysze tylko tylanie... przewody niby ruszalem, pryskalem ale to nic nie daje ;/

prosze o pomoc,

Okon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz slysze tylko tylanie... przewody niby ruszalem, pryskalem ale to nic nie daje

Nie jestem pewny, ale cos mi sie wydaje, ze sie szczotki w rozruszniku skonczyly i bez demontazu sie nie obejdzie... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczoteczki wymieniane max 2 miesiace temu...

Hmmm... hmm.gif Jak robi "tyk.. tyk..", to wylacznik elektromagnetyczny dziala... ok.gif Skoro mowisz, ze wymieniales szczotki 2 miesiace temu, to byc moze ktoras sie zawiesila... hmm.gif A jezeli to nie szczotki, to co... hmm.gif Czyzby wirnik, albo stojan... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest nowy akumulator to przy mrozach nie zawsze lubi zapalić od pierwszego przekręcenia.Czasem trzeba rozgrzać elektrolit poprzez włączenie na kilkanaście sekund świateł lub innego prądożerczego odbiornika w samochodzie.A jeśli to rozrusznik to mogły gdzieś zaśniedzieć styki miedźiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno... skromny.gif Nie wiem jak w rozruszniku z Uno, bo jak do tej pory nie musialem go na szczescie jeszcze wyciagac... zlosnik.gif Ale w rozrusznikach z 126p i 125p lubialy sie wycierac mosiezne tulejki, w ktorych lozyskowany jest wirnik i wtedy rozrusznik tez nie chcial krecic... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeszcze jedno... Nie wiem jak w rozruszniku z Uno, bo jak do tej

> pory nie musialem go na szczescie jeszcze wyciagac... Ale w

> rozrusznikach z 126p i 125p lubialy sie wycierac mosiezne

> tulejki, w ktorych lozyskowany jest wirnik i wtedy rozrusznik

> tez nie chcial krecic...

to nie mosiężne tulejki nono.gif

na nich długo by sie nie pokręcił biglaugh.gif

to jest brąz samosmarny (taki tłusty) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.