Skocz do zawartości

Problem z map sensorem


szulu

Rekomendowane odpowiedzi

A właściwie brak w/w pad.gif Czy można bez niego jeździć? Dzisiaj obiło mi się o oczy zdjęcie map sensora i tknięty złym przeczuciem zajrzałem pod maskę swojego bolida... No i niestety przy kompie nie ma śladu po tym ustrojstwie frown.gif Przewód (ten na którym jest taki czarno-biały niby filterek) jest tylko zaślepiony i leży sobie szczęśliwy nie podłączony do niczego sciana.gif Czy jazda bez map sensora może się źle skończyć dla samochodu? Jeżeli jest to rzecz bardzo potrzebna to chyba będę musiał uśmiechnąć się do kolegi DARCYK1 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da sie jezdzic nie ma zadnego zlego wplywu na silni ale bieg jalowy

> bedzie nie stabilny...

Tylko tyle?? smile.gif No to obroty na jałowym mam prawie stabilne (minimalne wachnięcia co jakiś czas). Czyli nie warto 70 zeta inwestować w zakup tego i wystarczy porządnie zaślepić (bo teraz trochę PB mi ucieka zlosnik.gif)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozesz zewrzec przewody na pelne obciazenie caly czas. bedzie jalowy

> kiepawo chodzil

Nie wiem czy coś jest zwarte czy nie ale tak na słuch to mam około 800-900 obrotów i co jakiś czas lekkie zatkanie się na luzie więc chyba nie jest aż tak źle wink.gif A czy w trakcie jazdy brak map sensorqa nie jest odczuwalny? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale da sie bez niego jezdzic... ale fakt ze bedzie sie palic

> kontrolka wtrysku bez niego

Kontrolka od wtrysku się nie świeci, samochód pali za pierwszym zakręceniem. Wstawiać map sensora czy to zbędny wydatek i lepiej wymienić słabo zwijające się pasy? cool.gif Czy brak MS ma wpływ na osiągi, wielkość spalania itp? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontrolka od wtrysku się nie świeci, samochód pali za pierwszym

> zakręceniem. Wstawiać map sensora czy to zbędny wydatek i lepiej

> wymienić słabo zwijające się pasy? Czy brak MS ma wpływ na

> osiągi, wielkość spalania itp?

jesli nie swieci sie kontrolka i jalowy jest stabilny to musisz miec tego czuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje zdanie to takie że on musi być. map sensor na jego podstawie

> jest przyspieszany zapłon i dziwie sie że to ci działa

> zazwyczaj po jego odłączaniu auto gaśnie o kontrolce nie wspomne

A czy jeżeli byłoby tak jak pisał ZoLtaR, tzn. przewody zwarte + zaślepiony przewód to kontrolka też by się świeciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli nie swieci sie kontrolka i jalowy jest stabilny to musisz miec

> tego czuja

Kontrolka się nie świeci, ale jałowy potrafi czasami się zatkać (nieraz to tak, że całym centowozem szarpnie, a przeważnie to jest spadek obrotów o około 100 co kilka(naście) sekund). Może być tak jak ZoLtaR pisał (zwarte przewody zamiast czujnika i wtedy brak sygnalizacji kontrolką)? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczeże mówiąc nigdy w ten sposób tego nie naprawiałem w ten sposób i

> jak dla mnie jest to walenie tandety. podejrzewam że wtedy komp

> miał by tylko jedną wartość i może jakoś by to działało ale...

> Nie polecam

Ja nie chce tego tak naprawiać tylko wstawić map sensora ale na razie chcę się dowiedzieć jak pilny to zakup musi być wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy kontrolka sie nie zapali, ecu jest ustawiony na maksymalne obciazenie wtedy.

widzialem tez taki patent z chip'em v-techu ktory byl strojony pod brak map sensora. program byl tak jakos napisany ze fura chodzila wsciekle i map sensora nie bylo. kontrolka tez sie nie palila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej go kupić ,ale najpierw sprawdż czy faktycznie go nie masz bo

> raczej kontrolka powinna sie palić (chyba że masz już tam cos

> poprzerabiane.)

A gdyby był ale przewód z paliwem nie byłby pod niego podłączony tylko zaślepiony a sam MS leżałby sobie w innym mscu podłaczony do kompa to jakie byłyby efekty confused.gif Bo może gdzieś w tej padace wisi to sobie na kablu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przewód z paliwem ? do map sensora dochodzi przewó podciśnienia z

> kolektora ssącego

Nie wiem z czym tam powinien dochodzić;) Taki z czarno-białym niby filterkiem? Powiedziałem że z paliwem bo dzisiaj na końcu był mokry od paliwka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś mi sie wydaje że to jest zwykłe odpowietrzenie z filtra węglowego

> .

Co nie zmienia faktu, że map sensora w tym miejscu gdzie powinien być nie ma i nie widziałem go nigdzie:/ Chyba w 1.1 spi jest tak jak w 0.9 koło kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczeże mówiąc nie pamiętam gdzie on dokładnie jest w seju ale

> poszukaj dokładnie a najlepiej sprawdż na jakimś innym sejku

Będę chyba musiał tak zrobić... Dzisiaj nawet nie pójdę już do garażu pooglądać silniczek bo mojej serce.gif zachciało się iść na bal wink.gif Cóż, będę musiał wziąć w tygodniu pod lupę jakiegoś seja 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinien byc kolo kompa

Czyli albo go nie mam albo leży sobie biedaczek gdzieś za kompem smile.gif Cóż, serce.gif mnie już pogania więc dziś więcej się już nic nie dowiem... Ach te kobiety 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się fonem trochę fotek pstryknąć więc mogę pokazać brak map sensora w moim silniczku wink.gif Trochę jakość marna, ale to foty z komórki a w dodatku była mocna śnieżyca grinser006.gif

Foto 1 - w kółeczku map sensor którego nie ma:D

273849626-01-320x240.JPG

Foto 2 - a ten kabelek chyba powinien byc w czujniku ale jest zaślepiony piękną śrubką grinser006.gif

273849626-02-320x240.JPG

Foto 3 - widok na całość mojej padaki (w kółeczku komp)

273849626-09-320x240.JPG

Mam nadzieję, że w weekend dzięki koledze DARCYK1 moja furka doczeka się map sensorka 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.