Skocz do zawartości

Czy to objaw lewego powietrza?


M_A_C

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem ze podczas zdecydowanego dodania gazu z okolic przepustnicy slychac "sapniecie" W zwiazku z tym mam kilka pytan:

Czy to moze byc objaw lewego powietrza?

Czy MapSensor moze wydawac takie dzwieki?

Co to za element przedstawiony na zdjeciu i czy on moze "sapac?

post-77682-14352497827936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauwazylem ze podczas zdecydowanego dodania gazu z okolic

> przepustnicy slychac "sapniecie" W zwiazku z tym mam kilka

> pytan:

> Czy to moze byc objaw lewego powietrza?

> Czy MapSensor moze wydawac takie dzwieki?

> Co to za element przedstawiony na zdjeciu i czy on moze "sapac?

Nie powiem Ci czy to lewe powietrze ale tez tak mam i zrobilem maly test. Do wlotu powietrza (przed filtrem powietrza) przylozylem kawalek kartki i zdecydowanie dodalem gazu. Oczywiscie kartki malo co nie wciagnelo do srodka. Skoro tak nagle chcialo wessac kartke to znaczy ze wiekszosc (jesli nie cale) powietrze bylo zasysane wlasnie wlotem.

Wedlug mnie to sapanie ma zwiazek z podcisnieniem (cisnieniem) jakie wytwarza sie przez chwile przy naglym nacisnieciu gazu. Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ścisłość, to przy mocnym depnięciu podciśnienie znacznie spada.

M_A_C a to sapanie? Może wtryskiwacze leją ile fabryka dała, bo ECU wykrywa gwałtowne zwiększenie zapotrzebowania na moc (gaz do dechy).

Ten dynks na fotce hmm.gif. Zrób fotkę z dalszej odległości, bo nie za bardzo widać w którym to jest miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o ścisłość, to przy mocnym depnięciu podciśnienie

> znacznie spada.

> M_A_C a to sapanie? Może wtryskiwacze leją ile fabryka dała, bo ECU

> wykrywa gwałtowne zwiększenie zapotrzebowania na moc (gaz do

> dechy).

> Ten dynks na fotce . Zrób fotkę z dalszej odległości, bo nie za

> bardzo widać w którym to jest miejscu.

Może Kolegom chodzi o tzw. odkurzacz, czyli coś na zasadzie doładowania powietrzem. Wiem, że 16V 1.6 Opla takie coś mają i taki właśnie dźwięk to wydaje przy gwałtownym depnięciu, nie jestem pewien natomiast, czy w 1.4 16V też to było montowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wtryskiwacze leją ile fabryka dała, bo ECU

> wykrywa gwałtowne zwiększenie zapotrzebowania na moc (gaz do

> dechy).

Nie dodaje gazu do dechy, chodzi o krotkie przygazowanie do 2.5-3 tys obr

Czy podcisnienie w ukladzie dolotowym jest na tyle duze ze bedzie slychac zasysanie powietrza np do przepustnicy? Jak sie dobrze przyjzalem do przepustnica w okolicy opaski zaciskajacej waz dolotowy jes zasyfiona, Mysle ze skoro syf sie wydostal to moze tamtedy zasysac powietrze

A w temacie elementu na zdjeciu, wieczorem postaram sie wrzucic wieksza fotke, ale chodzi o element znajdujacu sie pomiedzy przepustnica, EGRem MapSensorem i podlaczony wezykiem podcisnienia do kolektora

A tak zupelnie poza tematem to jaka jest srednica wew wezyka podcisnieniowego do Mam Snsora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro tak nagle chcialo wessac kartke to znaczy ze wiekszosc (jesli nie cale) powietrze bylo zasysane wlasnie wlotem.

Wcale nie jest to takie oczywiste. W końcu zauważ jak dużym kanałem wchodzi powietrze rurą od filtra. Z innych miejsc może się dostawać co najwyżej przez jakieś szczeliny. Więc nawet przy 'lewym powietrzu' i tak nieporównywalna większość idzie głównym tunelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.