Skocz do zawartości

Modyfikator Plus - jakieś doświadczenia?????


redfun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolega usilnie chce wlać do silnika taki oto wynalazek Modyfikator Plus i tu jeszcze piszą o tym.

Czy ktoś może dolewał tego wynalazku do oleju i czy ma jakieś doświadczenia? Jaki efekty na plus bądź minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, kolega usilnie chce wlać do silnika taki oto wynalazek

> Modyfikator Plus i tu jeszcze piszą o tym.

> Czy ktoś może dolewał tego wynalazku do oleju i czy ma jakieś

> doświadczenia? Jaki efekty na plus bądź minus?

cos na tvn turbo ostatnio trabili, ale raczej w superlatywach, ze silnik ciszej smiga i w ogole plusy jego stos ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos na tvn turbo ostatnio trabili, ale raczej w superlatywach, ze

> silnik ciszej smiga i w ogole plusy jego stos

o to właśnie chodzi, tylko czy ktoś testował na żywym organiźmie - znaczy się na własym silniku cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, kolega usilnie chce wlać do silnika taki oto wynalazek

> Modyfikator Plus i tu jeszcze piszą o tym.

> Czy ktoś może dolewał tego wynalazku do oleju i czy ma jakieś

> doświadczenia? Jaki efekty na plus bądź minus?

zastanawia mnie jedna rzecz. Po przegooglowaniu wychodzi na to że specyfik był opisywany w dwóch serwisach onet'u i na tvn turbo, poza tym reszta to fora i pytania o ten specyfik. Troche śmierdzi mi to artykułami sponsorowanymi i zwykłym robieniem $$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, kolega usilnie chce wlać do silnika taki oto wynalazek

> Modyfikator Plus i tu jeszcze piszą o tym.

> Czy ktoś może dolewał tego wynalazku do oleju i czy ma jakieś

> doświadczenia? Jaki efekty na plus bądź minus?

Właśnie testują to na tvn turbo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tvn turbo teraz o tym leci

Edit. Wstepne testy wyszly im ok. Skoda octavia po 1500 km spala o 0,6 l/100km mniej, niby ciszej chodzi silnik.

Pojechali tez na szrot, spuscili olej z dwoch starych mercedesow i do jednego zalali ten specyfik. W jednym sie silnik zatarl, w drugim nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na tvn turbo teraz o tym leci

> Edit. Wstepne testy wyszly im ok. Skoda octavia po 1500 km spala o

> 0,6 l/100km mniej, niby ciszej chodzi silnik.

> Pojechali tez na szrot, spuscili olej z dwoch starych mercedesow i do

> jednego zalali ten specyfik. W jednym sie silnik zatarl, w

> drugim nie.

no dobra ale w jednym byl jakis plyn a w drugim sucho tak??

co to za porownanie?? ludwika ci zaleje i na pewno ten z ludwikiem ebdzie chodzil dluzej niz ten na sucho... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra ale w jednym byl jakis plyn a w drugim sucho tak??

> co to za porownanie?? ludwika ci zaleje i na pewno ten z ludwikiem

> ebdzie chodzil dluzej niz ten na sucho...

to cudo wlewasz do oleju potem z obydwu beczek w123 spóscili olej ten który nie miał wcześniej wlanego specyfiku po chwili padł , ten z zalanym wczesniej modyfikatorem pracował na sucho tj. bez oleju .

Człowiek generalnie nie ufnie podchodzi do takich wynalazaków ale ten test z mercedesami jakoś przekonujący był , chba się skusze na to coś i zapodam w służbowy zlosnik.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak z innej strony - skoro te wszystkie specyfiki wpływają pozytywnie

> na pracę motoru, to dlaczego nie stosuje się ich masowo -

> fabrycznie?

to moznaby wytlumaczyc wzgledami finansowymi, po co strzelac gola do wlasnej bramki zlosnik.gif jak auta niebeda sie psuly to kto kupi nowe biglaugh.gif

ale ja bym zadal inne pytanie, skoro to tak cudownie dziala to dlaczego nie stosuja tego specyfiku producenci olejow hmm.gif przeciez pierwszy z nich ktory zastosowalby taki rewolucyjny i cudowny dodatek, zbilby na tym majatek ok.gif kiedys bylem na szkoleniu ktore prowadzil wysokiej rangi racownik jednego z koncernow olejowych, mowil ze gdy tylko pojawi sie jakas plotka o tego typu prodokcie to natychmiast wysyla sie tam "lowce talentow", autorowi wynalazku oferuje sie pomoc i ogromna kase w rozwoju/badaniu takiego secyfiku, byleby tylko uzyskac wylacznosc na jego stosowanie ok.gif to jest ogromna kasa i zaden koncern takiej okazji by nieprzepuscil zlosnik.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to moznaby wytlumaczyc wzgledami finansowymi, po co strzelac gola do

> wlasnej bramki jak auta niebeda sie psuly to kto kupi nowe

> ale ja bym zadal inne pytanie, skoro to tak cudownie dziala to

> dlaczego nie stosuja tego specyfiku producenci olejow przeciez

> pierwszy z nich ktory zastosowalby taki rewolucyjny i cudowny

> dodatek, zbilby na tym majatek kiedys bylem na szkoleniu ktore

> prowadzil wysokiej rangi racownik jednego z koncernow olejowych,

> mowil ze gdy tylko pojawi sie jakas plotka o tego typu prodokcie

> to natychmiast wysyla sie tam "lowce talentow", autorowi

> wynalazku oferuje sie pomoc i ogromna kase w rozwoju/badaniu

> takiego secyfiku, byleby tylko uzyskac wylacznosc na jego

> stosowanie to jest ogromna kasa i zaden koncern takiej okazji

> by nieprzepuscil

> pozdr.

zwroc uwage na jedno, auto po zastosowaniu tego specyfiku jezdzi przez jakis tam czas zupełnie bez oleju, silnik sie nie zaciera...

czy producentowi olejow zalezy na tym abys czesciej zmieniał olej czy na tym aby np. (strzelam) po zastosownaiu tego specyfiku podwoic okres od wymiany do wymiany?? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwroc uwage na jedno, auto po zastosowaniu tego specyfiku jezdzi

> przez jakis tam czas zupełnie bez oleju, silnik sie nie

> zaciera...

> czy producentowi olejow zalezy na tym abys czesciej zmieniał olej czy

> na tym aby np. (strzelam) po zastosownaiu tego specyfiku podwoic

> okres od wymiany do wymiany??

wydaje mi sie ze najbardziej im zalezy aby wmowic nam kierowcom, ze to ich produkt jest najlepszy i ze tylko ich produkt powinnismy kupowac hmm.gif mnie przekonalby produkt ktory wydluzylby zywotnosc silnika, zmniejszyl spalanie, zwiekszyl moc itp. zlosnik.gif a okresy miedzyprzegladowe dyktuja producenci aut a nie firmy olejowe ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi sie ze najbardziej im zalezy aby wmowic nam kierowcom, ze

> to ich produkt jest najlepszy i ze tylko ich produkt powinnismy

> kupowac mnie przekonalby produkt ktory wydluzylby zywotnosc

> silnika, zmniejszyl spalanie, zwiekszyl moc itp. a okresy

> miedzyprzegladowe dyktuja producenci aut a nie firmy olejowe

> pozdr.

owszem ale w ksiazce serwisowej czy instr obsługi auta masz zalecane oleje, i to na ich podstawie producent dyktuje czasookres wymiany tegoz oleju (niejako na podst. parametrow oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> owszem ale w ksiazce serwisowej czy instr obsługi auta masz zalecane

> oleje, i to na ich podstawie producent dyktuje czasookres

> wymiany tegoz oleju (niejako na podst. parametrow oleju)

nigdy tego niewidzialem, ale to znaczy ze w ksiazce napisane jest np.:

olej x - wymiana co 15kkm

olej y - wymiana co 10kkm

hmm.gif

ja tylko widzialem zapis ze w trudniejszych warunkach (jazda miejska, korki, ciagniecie przyczepy) zaleca sie skrocenie okresow przegladowych ok.gif wydluzenia raczej tam niebylo hmm.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy tego niewidzialem, ale to znaczy ze w ksiazce napisane jest

> np.:

> olej x - wymiana co 15kkm

> olej y - wymiana co 10kkm

> ja tylko widzialem zapis ze w trudniejszych warunkach (jazda miejska,

> korki, ciagniecie przyczepy) zaleca sie skrocenie okresow

> przegladowych wydluzenia raczej tam niebylo

> pozdr.

no ale te przebiegi ustala sie na podstawie jakichs tam parametrow oleju...

prosty przykład, keidys były stos oleje mineralne, zauwaz ze producent zalecał wymiane powiedzmy co 10 000, teraz połsyntetyk czy minerał masz wymiane np. co 15 000 tys. km, czyli w miare polepszenia sie jakosci oleju, (ale takze samego wykonania podzespołow auta) czasookres wymiany sie wydłuza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak z innej strony - skoro te wszystkie specyfiki wpływają pozytywnie

> na pracę motoru, to dlaczego nie stosuje się ich masowo -

> fabrycznie?

Bo producentowi to nie po drodze. Dla przykładu producent auta sprzedaje dwa silniki diesla, gdzie różnica w mocy jest 20 koni. Dlaczego różnica w cenie będzie 4 tys. PLN a to samo chipem zrobisz za 1000zł, a pewnie i podniesiesz o więcej. Podobnie masz z procesorami w komputerach. Pamiętam kiedyś, że ludzie podkręcali masowo procki AMD o kilkadziesiąt procent i nic się nie działo. Natomiast taki procek u producenta kosztował kilka stów więcej. Dla producenta żaden interes, żeby promować coś co może wydłużyć żywotność auta a tym bardziej jego bezawaryjność.

Kilka lat temu oglądałem program na Discovery na temat aut volvo. Był jakiś tak udany model, że wręcz producent osłabił jakość auta, ponieważ zyski z napraw i serwisów były bardzo niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka lat temu oglądałem program na Discovery na temat aut volvo. Był

> jakiś tak udany model, że wręcz producent osłabił jakość auta,

Volvo powiadasz, pewnie w pierwszej kolejności opuścili jakość klimy. zlosnik.gif

policial.giftuk.gif

Proszę o powstrzymanie się od spamu na technicznym mod.gifzolta.gif

Lukaszeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawia mnie jedna rzecz. Po przegooglowaniu wychodzi na to że

> specyfik był opisywany w dwóch serwisach onet'u i na tvn turbo,

> poza tym reszta to fora i pytania o ten specyfik. Troche

> śmierdzi mi to artykułami sponsorowanymi i zwykłym robieniem $$.

Powołują się w reklamie na V-Tech, że niby tam były badania robione i Oni pozytywy środka potwierdzą. Niby nigdzie nie znalazłem info, aby V-Tech zaprzeczał, albo ich zaskarżał o przekłamania, brak autoryzacji, itp smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś może dolewał tego wynalazku do oleju i czy ma jakieś

> doświadczenia? Jaki efekty na plus bądź minus?

parę dni temu zalałem do 1,9tdi przebieg 200kkm.

na razie zrobiłem około 150km samo miasto .

pierwszy pozytyw silnik ciszej pracuje.

jutro jadę w trase to zobaczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ostatnio sprzedałem starą astrę. I tak sobie przypomniałem, że kiedyś zalewałem modyfikator do niej. Więc tak, auto ma 18 lat, przelatane ponad 600kkm, ja silnika nigdy nie remontowałem i przede mną pewnie też nikt bo 300kkm sam zrobiłem. Modyfikator zalałem chyba 4 lata temu, więc auto na nim przeleciało co najmniej 150kkm. Silnik 1.7 isuzu diesel TC4EE1.Moje spostrzeżenia, auto nigdy nie odmówiło współpracy, lekko odpalało nawet na największych mrozach, zużycie oleju mieściło się w granicach normy oplowskiej czyli 0,6l na 10kkm, spalanie nigdy nie przekroczyło 7l w mieście, sam silnik wydaje mi się że jest o wiele żwawszy niż w obecnej mojej astrze h.

Moim zdaniem, tak dobra kondycja tego silnika przy takim przebiegu to w dużej mierze dzięki modyfikatorowi. Jakie spalanie było przed zalaniem? Nie pamiętam, ale przy takim przebiegu wynik niecałe 7l w mieście stołecznym to chyba niezły wynik.

Zamierzam zalać ten specyfik do AH i o spostrzeżeniach postaram się poinformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może zrobić super-hiper-awaryjne auto - toż to będzie "złota kura" dla producenta...

przeciez zrobili... w Renualt model Laguna II smile.gif

chyba nawet przedobrzyli bo pierwsza seria z linii produkcyjnej byla popsuta zanim z niej zjechala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo producentowi to nie po drodze. Dla przykładu producent auta sprzedaje dwa silniki diesla, gdzie

> różnica w mocy jest 20 koni. Dlaczego różnica w cenie będzie 4 tys. PLN a to samo chipem

> zrobisz za 1000zł, a pewnie i podniesiesz o więcej. Podobnie masz z procesorami w komputerach.

> Pamiętam kiedyś, że ludzie podkręcali masowo procki AMD o kilkadziesiąt procent i nic się nie

> działo. Natomiast taki procek u producenta kosztował kilka stów więcej.

Znajomemu padło ECU w Skodzie. Za wymianę "w ASO" wychodziło mu ponad 3 tysiące zł. Znalazł gościa pod Zgierzem, który takie naprawia - poprosił go o numer seryjny i w zasadzie już wiedział, co w nim poleciało, bo jak powiedział, poszczególne serie mają powtarzalne usterki fabryczne. Ale w czym rzecz? Gdy znajomy dostał ECU z naprawy okazało się, że przy okazji naprawiający mu gratis odblokował masę funkcji niby dostępnych tylko w droższych modelach. Na przykład się okazało, że ma kontrolę ciśnienia w kołach, czyli w samochodzie nawet były czujniki, ale niewykorzystywane. Oczywiście różnica w cenie poszczególnych modeli leci w grube tysiące, naprawa (i "odblokowanie") ECU kosztowała koło 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na przykład się okazało, że ma kontrolę ciśnienia w kołach, czyli w samochodzie nawet były czujniki, ale

> niewykorzystywane. Oczywiście różnica w cenie poszczególnych modeli leci w grube tysiące,

> naprawa (i "odblokowanie") ECU kosztowała koło 500 zł.

Co jeszcze się okazało? Bo "pomiar ciśnienia" (celowo w cudzysłowie) to się aktywuje za pomocą VCDS. Cudzysłów dlatego, że to nie jest pomiar ciśnienia za pomocą czujników, tylko mierzenie rożnic w prędkościach kół przez ABS.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jeszcze się okazało? Bo "pomiar ciśnienia" (celowo w cudzysłowie) to się aktywuje za pomocą

> VCDS. Cudzysłów dlatego, że to nie jest pomiar ciśnienia za pomocą czujników, tylko mierzenie

> rożnic w prędkościach kół przez ABS.

Bez guzika "set" do kalibracji TPM może być trochę irytujący.

A tak BTW. ten wątek ma 5 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.