Skocz do zawartości

kłopot z tipo prośba dla kolegi


siwy_693

Rekomendowane odpowiedzi

witam po sąsiedzku piwo.gif

kolega kupił tipo 1.4 z LPG i teraz cieżko narzeka na ten samochód. Fakt, że auto jest leciwe ale nie było dbane o nie należycie. Z racji, że lubię grzebać w autach poprosił mnie, żeby coś mu poradzić z tym tipo.

Auto lubi gasnąć na gazie i to nawet jak stoi na światłach, spalanie mnie przeraziło bo wychodzi powyżej 15 l w mieście.

Proszę o kilka porad co można by przeczyścić/wymienić/zmodyfikować żeby dało sie tym autkiem jeszcze pojeździć. Z góry dziękuje w moim i kolegi imieniu.

p/s pytam na forum bo jeżdze lanosem i nie wiem jak to w tipo wyglada czy np warto modyfikować dolot powietrza jakoś czy jakieś filtry powymieniać, świece kable niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jaki to 1.4 gażnik,wtrysk...?

> Moj gazu przy dynamicznej jezdzie po miescie w zime łyknie i 13l LPG.

> Nie ma za niskich obrotów na biegu jałowym...?

gaźnik i co do gaśniecia to jest tak, że stajesz jest ok chodzi na wolnych nawet równo ale jak chcesz ruszyć zdycha nie zawsze ale nieraz. Zapobiegawcze "przegazowanie" nic nie daje bo jak chesz dodać gazu to zdechnie fakt, że potem jest wiecej czasu na odpalenie bo jeszcze nie trąbią z tyłu. Według mnie to autko ma po zapychane filtry ale jeszcze nie grzebałem w nim i czekam na jakieś propozycje co mam sprawdzić a czego nie ruszać żeby sie w koszta nie wpakować czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z "tylu" za gaznikiem sa rurki gumowe. lubią pekac , w norauto metr weza kosztuje 10zl , wymien nawet jesli na oko wydaja sie byc dobre. nastepnie.. tzw "stopa" pod gaznikiem ( kawal gumy miedzy gaznikiem a blokiem silnika) na allegro zestawy naprawcze dostepne.. tez nie drogo. Generalnie to zacznij od eliminacji lewego powietrza i innych dziwnych przedmuchow. Autko banalne w obsludze a i silnik bardzo wdzieczny. Gaz w szokujacej ilosci ! na 90% walnieta membrana w mikserze. O filtry raczej bym sie nie bal bo traktowalem tipo bardzo po macoszemu jesli chodzi o te czesci i nigdy nie piszczal ze go cos boli wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z "tylu" za gaznikiem sa rurki gumowe. lubią pekac , w norauto metr

> weza kosztuje 10zl , wymien nawet jesli na oko wydaja sie byc

> dobre. nastepnie.. tzw "stopa" pod gaznikiem ( kawal gumy miedzy

> gaznikiem a blokiem silnika) na allegro zestawy naprawcze

> dostepne.. tez nie drogo. Generalnie to zacznij od eliminacji

> lewego powietrza i innych dziwnych przedmuchow. Autko banalne w

> obsludze a i silnik bardzo wdzieczny. Gaz w szokujacej ilosci

> ! na 90% walnieta membrana w mikserze. O filtry raczej bym

> sie nie bal bo traktowalem tipo bardzo po macoszemu jesli chodzi

> o te czesci i nigdy nie piszczal ze go cos boli

właśnie o taki wypis mi chodziło dzięki kolego jak sie jeszcze coś przypomni to proszę pisać postaramy sie pomóc temu tipo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.