Skocz do zawartości

Alufele


del78

Rekomendowane odpowiedzi

> Oponek to już prawie nie będzie. Widziałem uno na 15tkach i wież mi

> nawet to w tym wypadku już śmiesznie wyglądało.

wiesz nie chodzi o to czy śmiesznie tylko czy wejdą

najchętniej obejrzałbym jakieś fotki takich Uniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy do Uniaczka podejdą 16"??

> Proszę o konkretne odpowiedzi i przykłady (najlepiej fotki )

> I jakie oponki do tego??

bierzesz pod uwage stan naszych drog ?? Szkoda byloby pogiac takie kolka na pierwszej lepszej "krajowce" spineyes.gif..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bierzesz pod uwage stan naszych drog ?? Szkoda byloby pogiac takie

> kolka na pierwszej lepszej "krajowce" ..

już teraz wiem że nie bede mógł mym Uniakiem śmigać szybko bo to bedzie auto do cruisingu zlosnik.gif

teraz muszę tylko poczekać czy mi podejdą i bedziemy myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już teraz wiem że nie bede mógł mym Uniakiem śmigać szybko bo to

> bedzie auto do cruisingu

> teraz muszę tylko poczekać czy mi podejdą i bedziemy myśleć

tylko nie przesadz z tym tuningiem bo efekt koncowy bedzie wymagal postawienia autka na podworku po by na nie popatrzec a nie nim jezdzic (oczywiscie pisze to jako zart coby nie bylo ze sie czepiam)

hehe.gif IHMO lepszy efekt by daly chyba nie jakies duuuze felgi ale szeeerokie np. 8/9 cali z szerokim rantem wypolerowanym na lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bierzesz pod uwage stan naszych drog ?? Szkoda byloby pogiac takie

> kolka na pierwszej lepszej "krajowce" ..

nie jest az tak zle bez przesady sam mykam na 18 i jest wporzo prostowanie felg raz na dwa sezony a jezdze b duzo pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

nie chciałem zakładać nowego tematu więc dopisuję się do tego.

W tygodniu przyjadą do mnie felgi... R14 6J x 14H2 ET37 4x98...

Chcę od razu szpilki zakupić by mieć komplet i to ładnie do kupy złożyć by pod koniec tygodnia mieć już letnie.

W tej aukcji znalazłem drobną instrukcję mówiącą, że Uno standardowa śruba ma 28mm, a do aluminiowych w UNO proponują 30mm lub 33mm... Która długość będzie odpowiednia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do

> aluminiowych w UNO proponują 30mm lub 33mm... Która długość będzie odpowiednia?

z doświadczenia ostatniotygodniowego powiem Ci, że najlepiej zmierz ile gwintu wystaje poza płaszczycnę przylegania do tarczy/bębna oryginalnej śruby w stalówce. Potem tą samą śrubę wsadź w alu i zobacz ile wystaje gwintu. Jak dodasz sobie różnicę to będziesz miał długość gwintu śruby do alu. Pamiętaj też, że są alu na śruby kulowe i stożkowe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoje mam bodajże 32mm i są ciut za długie, 2 sprawa to iż różne alusy mogą mieć inną grubość a co

> za tym idzie inna śruba potrzebna

Dlatego najlepiej sprawdzić długość potrzebnych śrub sposobem, który opisał Marecki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z doświadczenia ostatniotygodniowego powiem Ci, że najlepiej zmierz ile gwintu wystaje poza

> płaszczycnę przylegania do tarczy/bębna oryginalnej śruby w stalówce. Potem tą samą śrubę

> wsadź w alu i zobacz ile wystaje gwintu. Jak dodasz sobie różnicę to będziesz miał długość

> gwintu śruby do alu. Pamiętaj też, że są alu na śruby kulowe i stożkowe

dodam tylko, ze ja zmierzyłem wlasnie takim sposobem jaki gwint potrzebuje ale nie zwróciłem uwagi na to, że do alufelgi stara sruba nie przylegała dobrze a nowa stożkowa ładnie siedzi, przez co mój pomiar nie był idealny, i kupiłem troche za długie, ale dystanse 4mm załatwiły sprawe

mam nadziję, że w miare jasno opisałem o co mi chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodam tylko, ze ja zmierzyłem wlasnie takim sposobem jaki gwint potrzebuje ale nie zwróciłem uwagi

> na to, że do alufelgi stara sruba nie przylegała dobrze a nowa stożkowa ładnie siedzi, przez

> co mój pomiar nie był idealny, i kupiłem troche za długie, ale dystanse 4mm załatwiły sprawe

> mam nadziję, że w miare jasno opisałem o co mi chodzi:)

Oj tam robicie szum a torba jeździł ze śrubami wkręconymi 3 ZWOJE!!!!!!!!!!! i dobrze było rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyłącze się do tematu żeby nie zakładać nowego, znalazłem felgi aluminiowe od fiata Tipo 15 cali,

> czy te felgi podejdą mi do uno?

> wyglądają one tak jak tez numerem 7

Tu masz nr8 tylko na terenowym zawieszeniu

img18472pt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nr 7 to borbet typ A , podejda bez problemu

a jaki laczek może być szeroki? bo tam jest teraz 195 założony, wejdzie mi taki z przodu żeby nic nie obcierało?

Jak mierzyłem średnice koła razem z oponą to tam jest 56cm a u mnie jest coś koło 54.

Czyli mogę te alusy spokojnie kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki laczek może być szeroki? bo tam jest teraz 195 założony, wejdzie mi taki z przodu żeby nic

> nie obcierało?

> Jak mierzyłem średnice koła razem z oponą to tam jest 56cm a u mnie jest coś koło 54.

> Czyli mogę te alusy spokojnie kupować?

opona to 195/50/15 to max o ile nie masz obnizonego....jak masz cokolwiek obnizzone auto to 195/45 i i tak bedzie obcierac jak ktos z tylu usiadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opona to 195/50/15 to max o ile nie masz obnizonego....jak masz cokolwiek obnizzone auto to 195/45

> i i tak bedzie obcierac jak ktos z tylu usiadzie...

Krążki Glacy typu "użyć w razie transportu teściowej" i nic nie będzie ocierać grinser006.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to znaczy? bo często jeżdże w cztery osoby i chyba będę musiał ich użyć.

> A nie będą obcierać z przodu przy maksymalnum skręcie?

Dajesz krążki stalowe albo nawet drewniane (dąb daje radę) na belkę w środek sprężyny tam, gdzie gumowy odbojnik się opiera. Dzięki temu zawieszenie tak nie siada i nie ociera.

Ja mam teraz metalowe grubości 12mm i średnicy 80mm ale wcześniej miałem drewniane 20mmx60mm i też było ok.

Przód przy max skręcie może jeśli masz plastikowe nadkola ale to jest pikuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dajesz krążki stalowe albo nawet drewniane (dąb daje radę) na belkę w środek sprężyny tam, gdzie

> gumowy odbojnik się opiera. Dzięki temu zawieszenie tak nie siada i nie ociera.

> Ja mam teraz metalowe grubości 12mm i średnicy 80mm ale wcześniej miałem drewniane 20mmx60mm i też

> było ok.

> Przód przy max skręcie może jeśli masz plastikowe nadkola ale to jest pikuś...

a mógłbyś dać fotkę jak to wygląda? bo musiałbym tak zrobić.

Mam plastikowe nadkola więc może mi obcierać, a jakbym dał z przodu opony zamiast 195 to 185? wejdzie taka oponka na tą felgę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mógłbyś dać fotkę jak to wygląda? bo musiałbym tak zrobić.

> Mam plastikowe nadkola więc może mi obcierać, a jakbym dał z przodu opony zamiast 195 to 185?

> wejdzie taka oponka na tą felgę?

Opona wejdzie a ocieraniem z przodu się nie martw bo pełny skręt masz tylko przy manewrowaniu na parkingu.

Co do krążków to nie mam zdjęcia ale proszę Cię.. użyj wyobraźni bo jest to TAK BANALNE, że aż szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opona wejdzie a ocieraniem z przodu się nie martw bo pełny skręt masz tylko przy manewrowaniu na

> parkingu.

> Co do krążków to nie mam zdjęcia ale proszę Cię.. użyj wyobraźni bo jest to TAK BANALNE, że aż

> szkoda gadać.

nie zaglądałem pod belkę wiec nie wiem jak to tam wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zaglądałem pod belkę wiec nie wiem jak to tam wyglada.

Nie mogę Ci teraz zrobić zdjęcia.

Wyobraź sobie krążek do hockey'a z otworem 8mm w środku.

W belce są miejsca na sprężyny - takie gniazda. W środku tego gniazda jest otwór do którego przykręcasz krążek śrubą 8mm - tyle.

Widzisz te miejsca na rysunku?

index.16.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogę Ci teraz zrobić zdjęcia.

> Wyobraź sobie krążek do hockey'a z otworem 8mm w środku.

> W belce są miejsca na sprężyny - takie gniazda. W środku tego gniazda jest otwór do którego

> przykręcasz krążek śrubą 8mm - tyle.

> Widzisz te miejsca na rysunku?

teraz juz tak, skąd załatwiłeś takie krążki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.