Skocz do zawartości

Alufele


del78

Rekomendowane odpowiedzi

> Dobra, ostatnia sprawa. Potrzebuję dystansów 5 mm na tył.

> Na allegro widzę jednak dwa rodzaje: jedne - zupełnie płaskie a drugie: z rantem przy wejściu na

> piastę. Czy to ma jakieś znaczenie?

z rantem łatwiej założyć koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, ostatnia sprawa. Potrzebuję dystansów 5 mm na tył.

> Na allegro widzę jednak dwa rodzaje: jedne - zupełnie płaskie a drugie: z rantem przy wejściu na

> piastę. Czy to ma jakieś znaczenie?

Ma i to bardzo duże... rant przenosi siły działające na koło np. w pionie... jeśli go nie ma to wszystko przenoszą szpilki (normalnie przenoszą tylko siły działające z boku na koła...) W najgorszym wypadku może po prostu obciąż szpilki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 mm są zazwyczaj tylko płaskie, a to oznacza, że możesz nie wycentrować koła na piaście, przy zupełnie kapeluszniczej jeździe teoretycznie nie ma znaczenia, ale może się zdarzyć że Ci śruby urwie...

wszystkie dystanse powyżej 15 mm mają już pierścień centrujący i jest to IMHO znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma i to bardzo duże... rant przenosi siły działające na koło np. w pionie... jeśli go nie ma to

> wszystko przenoszą szpilki (normalnie przenoszą tylko siły działające z boku na koła...) W

> najgorszym wypadku może po prostu obciąż szpilki...

4 szpilki nie są aż tak słabe w porównaniu z rantem otworu centrującego ale o centrowanie właśnie chodzi głównie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem z tym jest 270751858-jezyk.gif Najpierw szukałem dobrej, prostej felgi miesiąc czasu, tydzień tańszych srub niż 10 zł za sztukę a teraz te dystanse...

Idealne śruby z dystansem 5 mm mają długość 28mm - nie wiem jednak czy jak zalożę 15mm dystans i kupię dłuższe szpilki to czy nie będzie mi już trzeć w rant...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak jest w przypadku seryjnej stalowej felgi? Ona trzyma się tylko na szpilkach?

seryjna felga opiera sie trochę wlasnie na tym rancie, ja u mnie zalozyłem dystans 4 mm, i z tyłu juz ten ów rant znikł przez to

ale wszystko jest ok jak narazie

BTW sruby kupiłem po 2,50 zł w tym sklepie http://srubydofelg.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie założone 5 mm dystanse bodajże z poloneza, nie mają rantu, ale oryginalny rant i tak wystaje troche poza te dystanse, wiec koło jest wycentrowane. Jakoś do tej pory nic sie ze szpilkami nie stało (odpukac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam u siebie założone 5 mm dystanse bodajże z poloneza, nie mają rantu, ale oryginalny rant i

> tak wystaje troche poza te dystanse, wiec koło jest wycentrowane. Jakoś do tej pory nic sie ze

> szpilkami nie stało (odpukac).

z przody wystaje ale z tyłu juz nie.., ale u mnie nic sie nie dzieje narazie z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z przody wystaje ale z tyłu juz nie.., ale u mnie nic sie nie dzieje narazie z tym.. facepalm.gif

Zakladanie fajnych felg które trzymają się na samych śrubach to to samo co nałożyć plastikowe nakładki na progi i błotniki w zardzewiałym uno bez podłogi claps.gif. W obu przypadkach auto fajnie wygląda tylko nie ma już nic wspólnego z bezpieczeństwem. Moja rada-otwory centrujące felg nie wchodzą na rant: załóż spowrotem oryginalne fiatowskie. Pomyśl o innych w których może wpaść twoje koło(np. ludzie na przystanku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakladanie fajnych felg które trzymają się na samych śrubach to to samo co nałożyć plastikowe

> nakładki na progi i błotniki w zardzewiałym uno bez podłogi . W obu przypadkach auto fajnie

> wygląda tylko nie ma już nic wspólnego z bezpieczeństwem. Moja rada-otwory centrujące felg nie

> wchodzą na rant: załóż spowrotem oryginalne fiatowskie. Pomyśl o innych w których może wpaść

> twoje koło(np. ludzie na przystanku)

akurat nie o odpadanie koła w tym przypadku chodzi - jedynie o jego centrowanie.

Są samochody które felgi mają centrowane na szpilkach, ale uno do nich nie należy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakladanie fajnych felg które trzymają się na samych śrubach to to samo co nałożyć plastikowe

> nakładki na progi i błotniki w zardzewiałym uno bez podłogi . W obu przypadkach auto fajnie

> wygląda tylko nie ma już nic wspólnego z bezpieczeństwem. Moja rada-otwory centrujące felg nie

> wchodzą na rant: załóż spowrotem oryginalne fiatowskie. Pomyśl o innych w których może wpaść

> twoje koło(np. ludzie na przystanku)

no kolego powiem Ci szczerze, że też miałem właśnie wątpliwości co do tych felg i jak to z tym rantem bedzie ale kolega mnie uświadomił, że koło na tym sie nie trzyma, to ma zadanie tylko ułatwic założenie koła

no ale nie wiem sam..., mi siedzi to pewnie, i przy predkosci nawet 120 zadnych drgań nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no kolego powiem Ci szczerze, że też miałem właśnie wątpliwości co do tych felg i jak to z tym

> rantem bedzie ale kolega mnie uświadomił, że koło na tym sie nie trzyma, to ma zadanie tylko

> ułatwic założenie koła

> no ale nie wiem sam..., mi siedzi to pewnie, i przy predkosci nawet 120 zadnych drgań nie ma

Jakby ktoś chciał wiedzieć to w uno mieszczą się koła 195/60/15" tyle, że fele są 6" szerokie - nie ma żadnych dystansów. Z tyłu nie zakładałem bo mam tylko w całe koła (2 pogięte).

89738122.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby ktoś chciał wiedzieć to w uno mieszczą się koła 195/60/15" tyle, że fele są 6" szerokie - nie

> ma żadnych dystansów. Z tyłu nie zakładałem bo mam tylko w całe koła (2 pogięte).

> Uploaded with ImageShack.us

a tylne opony nie obcierają Ci o ranty? ja mam 195/50/15 i dosyć mocno obcierały jak jechaliśmy na OZU w 5 osób, ale chcę dać teraz 195/45/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tylne opony nie obcierają Ci o ranty? ja mam 195/50/15 i dosyć mocno obcierały jak jechaliśmy na

> OZU w 5 osób, ale chcę dać teraz 195/45/15.

Z tyłu mam nadal 175/70/13 ale zamiast zmniejszać oponę to daj krążki na belkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby ktoś chciał wiedzieć to w uno mieszczą się koła 195/60/15" tyle, że fele są 6" szerokie - nie

> ma żadnych dystansów. Z tyłu nie zakładałem bo mam tylko w całe koła (2 pogięte).

> Uploaded with ImageShack.us

opony jak w dragsterze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby ktoś chciał wiedzieć to w uno mieszczą się koła 195/60/15" tyle, że fele są 6" szerokie - nie

> ma żadnych dystansów. Z tyłu nie zakładałem bo mam tylko w całe koła (2 pogięte).

> Uploaded with ImageShack.us

ale kooooza hehe.gifhahaha.gifz_lol1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.