Skocz do zawartości

poliuretan - tuleje wahaczy


melon373

Rekomendowane odpowiedzi

> przymierzam sie do żółtego kompletu na cały zawias, kto sie wypowie na temat prowadzenia samochodu

> oraz jak wkoncu jest z tym smarowaniem?

ja wcisłem na smar tył i nic nie skrzypi nic nie stuka ani nic tylne zawiecho jest mega sztywniejsze zlosnik.gif i przymierzam sie zakupic komplecik na przód ok.gifgrinser006.gif bo mimo nowego zestawu na przodzie ( ori wahacze itp) auto pływa jak dzifka angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem cały komplet u siebie i miło było, bardzo lubiłem zakręty.

Co ze smarowaniem.... co sezon smarowanko. Albo pisz do Czuczu i niech wstawi fotki "kalamitek" smile.gif

No chyba że dasz duuużo smaru i wytrzyma trochę dłużej niż sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko,

jak chcę kupić komplet poli do stabilizatora, to muszę zamówić:

2 x Tuleja stabilizatora, SPORT

oraz 2 x Tulejka łącznika stabilizatora, SPORT

czy dobrze kminę?

http://www.strongflex.vot.pl/index.php?page=shop.cart&option=com_virtuemart&Itemid=1

I czy mamy na hasło AK jakąś zniżkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czuczu o co kaman z tymi "kalamitkami" przy poliuretanach?

kalamitki wkrecasz (wspawujesz) po to aby nie trzeba było wyciagac i smarowac poliuretanów smarem co jakiś czas. wszystko po to aby zawieszenie nie skrzypiało ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kalamitki wkrecasz (wspawujesz) po to aby nie trzeba było wyciagac i smarowac poliuretanów smarem

> co jakiś czas. wszystko po to aby zawieszenie nie skrzypiało

Oki, kapuję

PS Ma ktoś z userów taki patent już zrobiony? Można poprosić o foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

> Dołączam do grona zadowolonych użytkowników poliuretanów.

> Ja na razie kupiłem zestaw do stabilizatora i na pewno już niebawem dokupię komplet na przód i tył.

> Kałuża jak mi montował poli, to chwalił wykonanie i odlew. Tak trzymać

ja jestem zadowolonym klientem piszczącego zawieszenia tył oraz 2 luźnych i źle odlanych tulei przód (których nie zamontowałem) ale mimo to polecam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, mam pytanie.

> Czy moge dac poliuretan czerwony miekki tylko do wahaczy na tyle? Czy musze odrazu przod i tyl?

Możesz , żona jeździ tak od ponad 3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany powiedzcie mi, tylna poduszka, jak zalozyc do tego poli?

Trzeba sciagnac tylko ten metalowy dekiel i z dwoch stron wsadzic wkladki czy cos trudniejszego mnie czeka?

Macie jakies sposoby na pozbycie sie gumy w lapie od strony rozrzadu? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany powiedzcie mi, tylna poduszka, jak zalozyc do tego poli?

> Trzeba sciagnac tylko ten metalowy dekiel i z dwoch stron wsadzic wkladki czy cos trudniejszego

> mnie czeka?

Nic trudniejszego Cie nie czeka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany powiedzcie mi, tylna poduszka, jak zalozyc do tego poli?

> Trzeba sciagnac tylko ten metalowy dekiel i z dwoch stron wsadzic wkladki czy cos trudniejszego

> mnie czeka?

> Macie jakies sposoby na pozbycie sie gumy w lapie od strony rozrzadu?

3 rodzaje poduszek tylnych od skrzyni są,

co do rozrządu, to tą z CCS-a idzie wybic, natomiast MPI, palnik i ku zachwytu ekologów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 rodzaje poduszek tylnych od skrzyni są,

Ale tylko do jednej jest wkladka, do tej z ccsa zlosnik.gif

> co do rozrządu, to tą z CCS-a idzie wybic, natomiast MPI, palnik i ku zachwytu ekologów

Qrde jak ja to wyciagne zlosnik.gif

Co do tylnej to ten taleczyk trzeba wybic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 rodzaje poduszek tylnych od skrzyni są,

> co do rozrządu, to tą z CCS-a idzie wybic, natomiast MPI, palnik i ku zachwytu ekologów

no właśnie, masz foto jak wyglądają te łapy i poduszki? bo kupiłem wkładke i nie pasuje sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Panowie, zamontowalem na tyle czerwone PU i po przejechaniu 50km tylne zawieszenie zaczelo straszliwie skrzypiec. Co z tym zrobic? Tuleje smarowalem smarem grafitowym. Prawy tylny wahacz jest jakby zle zespawany i jego wewnetrzna lapa krzywo siedzi na poliuretanie czy to moze byc przyczyna skrzypienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, zamontowalem na tyle czerwone PU i po przejechaniu 50km tylne zawieszenie zaczelo

> straszliwie skrzypiec. Co z tym zrobic? Tuleje smarowalem smarem grafitowym. Prawy tylny

> wahacz jest jakby zle zespawany i jego wewnetrzna lapa krzywo siedzi na poliuretanie czy to

> moze byc przyczyna skrzypienia?

Mi też zaje skrzypi zawias z tyłu, też mam poliuretan, ale u mnie to skrzypią, tak mi się na 95% wydaje, górne mocowania/gniazda sprężyn. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z poliuretanem czy z ogólnym faktem rozgrzebania i złożenia zawiasu z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie to skrzypią, tak mi się na 95%

> wydaje, górne mocowania/gniazda sprężyn

Dlaczego Ci sie tak wydaje? Co tam moze skrzypiec? Przeciez to kielich z blachy ktory trzyma sprezyne plus w srodku kawalek odboju z PU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego Ci sie tak wydaje? Co tam moze skrzypiec? Przeciez to kielich z blachy ktory trzyma

> sprezyne plus w srodku kawalek odboju z PU.

Bo mi tak samo skrzypi jak podnoszę furę na podnośniku i skrzypi mi ta guma w której siedzi góra sprężyny. Albo sama buda skrzeczy confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam żólte poliuretany do tego zrobione kalamitki więc jak zacznie szkrzypieć to nasmaruję smile.gif A mi jak również jednemu z poprzedników skrzypi tylko przy opuszczaniu auta później już jest cisza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Odpowiem tutaj wink.gif czy planujecie rozszerzyc oferte od graty zawieszeniowe do Xsary/306/berlingo/partnera, chodzi mi o tylne tuleje wahaczy i dolna tuleje zawieszenia silnika fi 70 ?? moge doslac na wzor i ew. pomiary i proby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Bo założyłem żółtą i przy niskich obrotach (do ok 2tys) cała deska rozdzielcza mi drży, buda z resztą też bo mam masaż smile.gif najgorzej jest podczas ruszania i zmiany biegów. Pytanie brzmi:

Ona się sama jakoś ułoży?? Czy trzeba jej jakoś pomóc np popuszczając śrubę i odpalić gada na kilka minut??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo założyłem żółtą i przy niskich obrotach (do ok 2tys) cała deska rozdzielcza mi drży, buda z

> resztą też bo mam masaż najgorzej jest podczas ruszania i zmiany biegów. Pytanie brzmi:

> Ona się sama jakoś ułoży?? Czy trzeba jej jakoś pomóc np popuszczając śrubę i odpalić gada na kilka

> minut??

hehe

to samo miałem jak założyłem na silnik zlosnik.gif

poprostu nie zwracaj uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.