Jump to content
Sign in to follow this  
melon373

poliuretan - tuleje wahaczy

Recommended Posts

Ja wlasnie mialem od tego goscia z Olkusza do bmki. Bardzo fajna sprawa, niestety z tego co szukalem to obecnie tylko powerflex, bo zadna z firma, ktore reklamuja sie na allegro niestety nie robi do cc/sc. Jakby sie jednak cos zmienilo to prosze o info, bo musze wymienic tuleje wahaczy z tylu.

> Widzę duże zainteresowanie, ale jakoś nikt mnie nie pytał jeszcze o

> Seicento/Cinquecento, może kiedyś też coś wypuszczę do Sc/Cc...

To zamiast sie zastanawiac daj oferte smile.gif

Pomysl. Dlaczego za cene sprawdzonego produktu jakim jest Powerflex mialbym kupic cos innego?

Sluchaj poliuretany z Olkusza do E30 kosztuja mniej wiecej x2 co zwykle czesci dobrej firmy np. Lemfordera, ale to i tak x2 taniej niz Powerflex.

Zacznijmy od tego, ze w Olkuszu nie robia do cc/sc. Gdyby mieli to juz bylyby u mnie smile.gif

Tommi chodzilo mi o to, ze jesli bedzie chcial za nie tyle co Powerflexy to ciekawe kto to kupi.

Zeton, masz jakies dojscie do powerflexow? Po ile moglbys zalatwic tuleje tylnych wahaczy?

A czy ja napisalem, ze on nie moze zrobic? Napisalem, ze nie robi i to jest narazie jedyna pewna informacja.

No tak, tylko wiesz ciekawe ile sztuk trzeba by wziac i po jakiej cenie, zeby to zrobili.

Powiem Ci, ze drogo jak diabli, ale chyba dlatego ze PowerFlexy. Ja kupowalem z Olkusza do E30, i wychodzilo mniej wiecej tak:

- tuleje przednich wahaczy po 35pln,

- poduszka dyfra po 50pln,

- tuleje tylnej belki (wysokie i dosc szerokie, z kolniezem i dluga tuleja metalowa w srodku) po 70pln.

Moge sie mylic o +/-10pln, bo nie pamietam w tej chwili, ale ten rzad wielkosci. Mniej wiecej x2 co oryginal dobrej firmy np. Lemfordera. Cale bmw-challenge jezdzi na poliuretanach z tej firmy. Z tego co mi mowil kumpel, ktory jezdzi sierra w drifcie i jest w klubie sierry to chlopaki sami podrobili formy i sobie odlewaja. Podobno nie jest to specjalnie skomplikowane.

Myslisz, ze jest to az tak dokladnie wyliczone i dobrane w seryjnym i raczej malo sportowym samochodzie jakim jest cc/sc?

W bmw e36 w M-ce (3.2l) tuleje przednich wahaczy sa pelne i maja otwor umieszczony niecentrycznie, co powoduje zmiane katow przedniego zawieszenia, ktore sa dobrane do elementow zawieszenia M-ki, razem zapewniaja optymalne ustawienie. Najsmieszniejsze jest to, ze ludzie zakladaja te gumy do zwyklych e36 zeby.GIF Bo od M-ki! Ciekawe jak sie to prowadzi.

Jaki jest koszt kompletu tuleji z tej twardszej mieszanki? Czy gumki pod staba sa dostepne?

Juz znalazlem na stronce. Czy jest szansa, ze pojawia sie w niedlugim czasie gumki pod staba? Moze bedzie jakas specjalna znizka dla centomanii? smile.gif Jakos za dwa tygodnie chcialbym skladac zamowienie.

Spoko, konkurencja tez juz konczy prace w tym temacie smile.gif

Nie pamietam w tej chwili, nie wiem czy nie Olkusz, musialbym maila przeszukac.

Jest podobno inny dobry patent, na poduchy, jak ktos jest z Wawy, ale to pytajcie Wasyla.

Ktos z Was juz montowal te tuleje? Ja kupilem z allegro, dalem chlopakom w warsztacie do zamontowania i podobno sa wieksze od seryjnych i nie wiadomo czy uda sie je tam w ogole wcisnac.

Raczej nie spodziewaj sie rewelacji, dlatego ze twardsze tuleje nie maja duzego wplywu na prowadzenie auta. Poprostu beda sie mniej zuzywaly. Jak jutro/pojutrze odbiore autko to napisze.

U mnie koledzy w warsztacie zapomnieli/nie wiedzieli, ze trzeba wyjac tuleje metalowe, ktore zostaly w wahaczach, po starych tulejach :/ a od dwoch dni twierdzili, ze nie pasuja, ze sa za duze.

Niestety wychodzi na to, ze miales racje. Nie sadzilem, ze koledzy sa az tak malo ogarnieci, chociaz dzisiaj jeden z nich twierdzil, ze wyjeli ten metalowy pierscien, w tym drugim warsztacie, do ktorego zawiezli wahacz+tuleje dla sprawdzenia, a i tak nie chca wejsc. Potem zadzwonilem zapytac jak idzie, a oni na to: ze od 40minut walcza i wyjac nie moga tego pierscienia, wiec poradzilem uzyc brzeszczota :/ Rece troche opadaja, a najgorsze to, ze to dalsi niz blizsi, ale znajomi.

Dzisiaj wreszcie chlopakom z warsztatu udalo sie zamontowac tuleje, po wczesniejszym wyjeciu metalowych pierscieni, ktore zostaly po starych tulejach. Zajelo im to 3 dni.

Lala bedzie. Jesli do cywilnej jazdy to pewnie przezyja samochod. Chociaz zastanowilbym sie nad zoltymi. Nie wydaje mi sie, zeby zawieszenie zrobilo sie super twarde od samych tuleji.

Bo masz PZM-1 i jakies lepsze springi, podejrzewam, ze nie bedzie roznicy w prowadzeniu na samych tulejach.

Apropos: ma ktos gumki od staba zolte? Potrzebne sa 2 czy 4?

> Tak przy okazji, planuję zrobienie jakiegoś zestawu do 126p, tylko

> potrzebny by był ochotnik z Wrocławia z jakimś najlepiej

> KJS'owym Maluchem...

A co ty tam chcesz do malucha robic? Poduszki pod skrzynie? smile.gif

Jakby byl komplecik poduszek pod silnik i skrzynie do ccs, to ja tez sie pisze.

Mysle, ze powinienes w takim razie pogadac z chlopakami na forum malucha smile.gif

A jest szansa, ze poduszki pod silnik i skrzynie pojawia sie w przeciagu miesiaca-dwoch? Bo nie wiem czy kupowac zwykle, kleic stare czy czekac.

> Można zrobić, chcecie takie ?, czekam na jakiś odzew, dla jednej

> osoby nie będę robił

Ja bylbym chetny na komplecik poduszek pod silnik i skrzynie do 1.1, ale to za jakis czas. Najpierw tylne wahacze, bo mi tluka niemilosiernie.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.